nasiona marihuany

Filtr węglowy by Złota Rączka

Wyszukiwarka Forumowa:

Złota Rączka

Active member
Rejestracja
Mar 12, 2010
Postów
41
Buchów
1
Witam serdecznie wszystkich w ten Świąteczny dzień ;)
Tak więc w tygodniu przyszły wszystkie składniki i został zbudowany filtr węglowy, tak jak obiecałem, zrobiłem parę fotek podczas jego budowy i zaraz wam zaprezentuje jak on powstawał, na początek wszystko to co jest nam potrzebne do budowy filtru:
- Kosz na papierki - 6 zł
- Fizelina krawiecka ok 2mb - 22zł
- Węgiel aktywny 2kg - 30zł
- Siatka podtynkowa 1mb - 3zł
- Taśma pakunkowa - 5zł
- Igła z nitką - bezcenne

Na początek owijamy fizeliną kosz, docinamy do odpowiedniej długości, oklejamy taśmą górną oraz dolną część łączenia fizeliny z koszem, następnie wykonujemy szef wzdłuż krawędzi fizeliny tak aby wszystko było szczelne (nie zaklejamy taśma bo wiadome zwiększy opór powietrza)





Następnie z siatki podtynkowej wykonujemy rulonik (ja go szyłem na brzegach aby się nie "ruszał" w czasie przyszłych prac) Rulonik ten powinien wystawać poza wysokość kosza tak aby w przyszłości moc do niego zamontować wentylator, jakies 10cm ponad kosz powinno wystarczyć, docinamy siatkę i następnie owijamy ją 2 warstwami fizeliny (w zależności od jej grubości jaka dostaniecie)



następnie tak wykonany rulonik ponownie zszywamy aby trwale wszytsko do siebie przylegało, dno rulonika zatykamy jakimś przedmiotem ( w moim wypadku była to korkowa podkładka pod kubek:D) i przymocowujemy. Wkładamy tak wykonany rulon do wcześniej przygotowanego kosza oklejonego fizeliną i przymocowujemy go na środku kosza.

Następnie do kosza wsypujemy nasz węgiel aktywny a warstwę wystającego ponad węgiel rulonu oklejamy taśmą klejąca w nastepujący sposób



Z reszty fizeliny jaka nam pozostała wykonujemy górne uszczelnienie, upychamy fizeline tak aby cała górna część zrobiła swoiste "wieko" a nastepnie oklejamy całośc bardzo sczezlnie taśmą pakunkową tak aby połączyć brzegi kosza z wystającą częścią rulony z siatki podtynkowej tak aby zrobić coś na wzór łączenia z wentylatorem



i takim cudem powstaje filtr węglowy gotowy do podłączenia pod wentylator ;):spalony:
 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
Ciekawe i tanie wykonanie gratki za pomysł<lol> zobaczymy jak będzie się sprawdzał w pracy ale wygląda na prawdę solidnie:jaraczz:

Pozdr<joint>
 

BASF

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2010
Postów
584
Buchów
6
Dobra opcja, ale Mucka jest latwiejszy i tanszy w wykonaniu, napisz jak ten sie sprawadza. Do laczenia uzylbym tasmy izolacyjnej albo power tape. Ale chyba widzialem gdzies juz identyczny projekt. :D
 

Złota Rączka

Active member
Rejestracja
Mar 12, 2010
Postów
41
Buchów
1
Co do filtra to mogę powiedzieć ze w 100% zabija zapach czternastki ;)
Myślę, że z powodzeniem dałby sobie radę ze znacznie większą ilością Panienek :pr:
 

Złota Rączka

Active member
Rejestracja
Mar 12, 2010
Postów
41
Buchów
1
Ło stary, teraz Ci nie napisze jaka ma on dokładnie moc bo nie będzie mnie do wtorku w miejscu gdzie mogę to sprawdzić, mogę powiedzieć ze jest to jeden ze zwyklejszych wentyli (chyba kanałowy tak się on zwie, kosztował bodajże 70 zł) a to ile metrów*3 powietrza jest on w stanie przetłoczyć to mogę Ci napisać na PW we wtorek bądź w środę. Uważam, że duża zasługa jego skuteczności leży w dużej powierzchni absorbującej zapach + fakt małych oporów powietrza, bo naprawdę fizelina doskonale przepuszcza powietrze, myślę ze 25-30 by ogarnął.

a tak wygląda w praktyce :D

 

Watchmaker

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2009
Postów
247
Buchów
0
Ten wygląda na dużo wydajniejszy niż ta mata do okapów no ale troszki więcej roboty jest przy tym. Jak twoje 14 plantów to wytłumia to musi być niezły. Zrobić sobie któryś muszę, też mam wentylator kanałowy, mocny sk***iel myślę, że pociągnie. Ta biała rura od filtra to jakie ma zadanie ?
 

Złota Rączka

Active member
Rejestracja
Mar 12, 2010
Postów
41
Buchów
1
szok stary :D a po co jest rura i po co wchodzi do filtru?:D no łączy wentylator z filtrem a z 2 strony rura odprowadza powietrze poza box-a:D ale to pytanie było chyba zbędne nie ;)?
 

chef

Member
Rejestracja
Mar 18, 2010
Postów
18
Buchów
0
Jak nazywa się rura wentylacyjna ktorej uzywasz? Chodzi mi o pełną nazwe. Chodzi mi o to aby pracownik w castoramie wiedzial o co mi chodzi :D
 

Ziutas

Member
Rejestracja
Lut 18, 2008
Postów
15
Buchów
0
napisz jaką wydajność ma wentylator zastosowany do tego filtra oraz jaką ma moc?
 

Maria Konopnicka:D

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2011
Postów
174
Buchów
0
Ma ktoś może projekt małego filtra węglowego mam boxa 40x40 60 wysokośc zrobionego z kolumny i potrzebuje do niego małego filtra obojętnie jakiego byle smród zabił.
 
D

delete

Guest
Jak nazywa się rura wentylacyjna ktorej uzywasz? Chodzi mi o pełną nazwe. Chodzi mi o to aby pracownik w castoramie wiedzial o co mi chodzi :D

Rura wentylacyjna -_-'


Ma ktoś może projekt małego filtra węglowego mam boxa 40x40 60 wysokośc zrobionego z kolumny i potrzebuje do niego małego filtra obojętnie jakiego byle smród zabił.

Hmm może ten z 1 strony tylko mniejszy??!?



A gdzie do cholery kupić tą fizeline krawiecką??
 

jafia

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2012
Postów
132
Buchów
0
Ma ktoś może projekt małego filtra węglowego mam boxa 40x40 60 wysokośc zrobionego z kolumny i potrzebuje do niego małego filtra obojętnie jakiego byle smród zabił.

od kiedy to z boxa śmierdzi ?

łap bucha za projekt.

pzdr
 

kankanabis

Active member
Rejestracja
Sty 6, 2013
Postów
37
Buchów
0
Dzięki za pomoc skorzystam z Twojego projektu konkrecik wykonanie pozdrawiam
 
A

amator19

Guest
Panie złota rączka jest pan tu jeszcze? Da radę ten filtr przefiltrować wszystko pod watrakiem 90m3/h czy będzie się zamulał albo coś innego? ;>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół