nasiona marihuany

Konopie Ruderalne - Polskie Dziczki

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
...mianowicie namierzyłem takie pole z jakąś 100ką krzaków!
Nie są rozłożyste ... raczej strzeliste do wys. max 2m
Kształt liści sugeruję SATIVE ... przemysłówki to nie przypomina!

Mimo to są to potomkowie roślin uprawianych na sznurek. W Polsce innych nie ma.
Mniej wiecej tak wyglądają wszystkie polskie diczki. -> było up: w tym temacie sporo – charakterystyczna budowa nasion.. etc itp. Wygląd często jak :thai: ..

paluppe napisał:
...Kwiatostanów bardzo dużo ale bardzo luźne i powyciągane.
Wszystko się konkretnie lepi pachnie ożywczo ... i standardowo nie kopie :)

Wypisz wymaluj Polska samosiejka.

paluppe napisał:
......no może delikatny szmerek powoduje co znaczy że coś tam zawiera a poza tym ze 2 miesiące temu brakuje do dojrzałości więc może i podniesie jeszcze thc?!

One z reguły i tak maja chemotyp CBD – allel syntazy THC występuje sporadycznie – Suma THC-CBD raczej nie przekracza 3% -> patrz wpisy w tym watku wczesniej.

paluppe napisał:
......ostatecznie planuje za jakiś tydzień zanieść tam cały męski pyłek który mi zostanie :) konkretnie AK47 i LemonSkunk (oba regular F2 AF)

Czemu AF ? Tylko taki masz? Nie jest to moim zdaniem najlepszy z możliwych dawców genów. Moim zdaniem o wiele lepiej do krzyżowania z czymś takim nadawały by się wczesne odmiany out.
Rośliny AF które się pojawia w następnych pokoleniach i tak będą przez naturalna selekcje w naszym klimacie kasowane z populacji.

paluppe napisał:
.....w przyszłym roku w maju chcę przeprowadzić selekcje np: zostawić tylko te rośliny które wykażą AF i te które ewidentnie zmienią zapach lub przyjmą nowy kolor! Po czym znowu wy***ka męskich i zapylanie tym razem jakąś inna odmianą AF!

F1 nie będzie miało AF. Możliwe, a nawet bardzo możliwe do niemalże pewności, że będzie kwitło później od czystej dziczki.

paluppe napisał:
...a może przyszły rok zapylić LOWRYDEREM?
...czy lowryder wywoła "cross wsteczny" czy jak to sie tam zwie?!
...a może macie inne -sprawdzone- pomysły?!

Może by wyprodukować kilkaset nasion wczesnej odmiany out: i dosadzić w tym miejscu tyle sztuk ile się da. + wywalać męskie dziczki.

paluppe napisał:
MOŻE KTOŚ JUŻ PRÓBOWAŁ CROSSOWAĆ SIEJKI PRZEZ 2-3lata Z RZĘDU??

Miałem hybrydę z :matematycznie” ¼ dziczki. Nie produkowana : populacyjnie : a in na niewielka skalę. W kolejnych pokoleniach wyłaziło sporo zupełnie nie kopiących roślin z chemotypem CBD – pech.. Poza tym wszystkim przypominała wszystko ale nie dziczkę.
[ shark nazwana była - i była do D... ]

PS: na forum było kilka tematów bardzo blisko powiązanych:
Patrz:

http://www.forum.haszysz.com/co-mogloby-z-tego-wyjsc-t16499.html

http://www.forum.haszysz.com/projekt-samosiejka-t24271.html

http://www.forum.haszysz.com/rudealis-skunk-x-mix-dziczek-t18613.html

http://www.forum.haszysz.com/jak-odroznic-samosieje-od-normalnej-marihuany-t25993.html
 
T

tvn

Guest
Sorry >samosiejka ...jak zakochanie jak love >miłość naweyt nie wiesz kiedy jest i .........życie >trwa...jest >on e live etctr
 

zorro_123

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 19, 2008
Postów
1,678
Buchów
1

M42

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2010
Postów
62
Buchów
0
amsory za jakość foty ale nie mam obiektywu do macro



wybralem sie na owe dzikie poletko ktoremu wczesniej dostarczalem nasienie :D
i pogrzebalem odrobine w niekonczacych sie zaroslach
potrzepalem topami pokulalem je w dloniach i oniemialem !

3 rozne rodzaje nasion! i nie ma mowy o niedojrzalosci - sa twarde!
o ile o gorne pechy mozna sie spierac ze "podobne" to dolne juz nie :)

zagladalem na to poletko od kilku lat i choc nigdy nie patrzylem na temat pod katem tego
czy nasiona sa jednolite zawsze pamietalem ze sa bardzo ciemne ... wrecz nienaturalnie
(nigdy nie trafilem na tak ciemne)
tym bardziej nie pamietam aby byly rozne a jasne raczej rzucaja sie w oczy

...lemonSQ ktorym miedzy innymi zapylalem mial takie wlasnie nasiona!

WAZNA SPRAWA: pierwotne - ciemne - nasiona sa w znacznej wiekszosci :(

co o tym mysli(cie) SUB :yeahh:
 
S

sub

Guest
co o tym mysli(cie) SUB :yeahh:

:) My myślimy, że to ładne nasionka.
Zwykle nasiona dziczek są małe.. Ale.. właśnie to ale które widzisz.
 

M42

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2010
Postów
62
Buchów
0
hehe na to nie wpadlem a msz racje!

zawsze wypadala mi na dlon kupa ciemnych i malenkich nasion!
i choc z ta wielkoscia to moze jakis przypadek to te jasne sa bardziej okragle :)
nie maja tak wyraznej "dupki" do przyczepu :D maja cos bardziej solidnego!

sub ... twoja obecnosc mnie natchnela jak zwylke (palec bozy czy cos)
jest jeszcze czesc dziczek ktore maja mlode wlosy a ja mam na odludziu
jednego chlopaka ze "swiss mix" to chyba wczesne same wiec sie troche podotykaja ;)
 
S

sub

Guest
zawsze wypadala mi na dlon kupa ciemnych i malenkich nasion!
i choc z ta wielkoscia to moze jakis przypadek to te jasne sa bardziej okragle :)
nie maja tak wyraznej "dupki" do przyczepu :D maja cos bardziej solidnego!

:) Nie są selekcjonowane. Pochodzą zapewne z kilku-kilkunastu dawnych odmian przemysłowych zdziczałych i przemiksowanych na przestrzeni więcej niż 100 lat.. Ha... nie ryzykował bym podania 2000lat... :) Konopie jak już wspomniano w tym wątku - nie pochodzą z europy i wszystkie które tu dziko występują są roślinami wtórnie zdziczałymi.
Te dupki- są ważne dla dzikich roślin bo bez nich utrudnione jest rozsiewanie nasion. Na przemysłówce dojrzałe seedy trzymają się krzaka.

// Kiedyś wcale nie zwracano uwagi na to czy jest w nich THC-CBD etc.. Stad te dziczki sa nieco Odmienne od Obecnie uprawianych sznurówek nie było limitów: Nasiona nie pochodziły z firm nasiennych a rolnicy uprawiali te same półprymitywne odmiany przez pokolenia..//

W tych dziczkach Jest niezły "zasób" zmienności. :) I nie będzie się on ograniczał jedynie do kształtu wielkości paskowania.. Czy większej lub mniejszej "dupki".
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
przydały by mi się nasiona takowej dziczki na nastepny out bym poeksperymentwał
 

M42

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2010
Postów
62
Buchów
0
ciekawostka...

...im bardziej wchodzimy w jesienne pogody
tym bardziej roznicuja sie dojrzewajace osobniki
np: od zupelnie chudych - licho kwitnacych
po grube tluste ociekajace boby

ogolnie: patrzac na dojrzewajace poletko widac ogromne zroznicowanie!

wiec albo faktycznie potwierdza sie to co mowil SUB i jest to mieszanka
rozmaitych przemyslowek na sznur uprawianych przez wieki

...albo ktos juz przede mna wpadl na pomysl zapylania obcym nasieniem ;)
 

Pszczelarz80

Member
Rejestracja
Sie 12, 2010
Postów
14
Buchów
0
Wydaje mi się, że ten temat nie był tu jeszcze poruszany. Otóż w mojej miejscowości rośnie od groma samosieji, co roku pojawia się ich sporo. Dodam, że robiłem z nich makumbę i umiało toto nieźle pokopać :zombi: A palone - nic.
Przechodząc dziś w miejscu, gdzie zawsze rosną troszkę im się przyjżałem i zauważyłem, że... niektóre z nich zakwitają! Mając ok. 35-40cm. Byłem przekonany, że polskie dziczki nie mają genów odpowiadających za autozakwitanie. Na pewno nie są to też czyjeś planty. Oczywiście topki tych "automatów" mają 0 mocy. Sprawdzę jak makumba.

Może ktoś się bawił w zapylanie i geny autozakwitania ujawiniły się dopiero w tym sezonie? (nie widziałem tego wcześniej).

Jeśli nie jest to żadna rewelacja, a oczywista sprawa to wybacznie moją ekscytację, po prostu obserwuję je od kilku lat i widzę to po raz pierwszy...
 
S

sub

Guest
Pszczelarz80 napisał:
Może ktoś się bawił w zapylanie i geny autozakwitania ujawiniły się dopiero w tym sezonie? (nie widziałem tego wcześniej).

imo. ""Nic szczególnego"" w wypadku Polskich dzikich konopi. Potrafią tak kwitnąc - ba zakwitają cholernie wcześnie a potem bynajmniej nie "dochodzą" ale kwitną dalej - i potrafią rosnąć w czymś miedzy "kwitnieniem" a wegiem. Produkują nowe kwiaty dalej po tym jak się z nich już sporo nasion osypało.

Nie wydaje mi się aby tu chodziło o identyczne "zachowanie" jak w wypadku LR#1 np. Ja widziałem "dokładnie" to samo - potem dalej rosły. Dziczka nie na dziko a sadzona z premedytacją. Pokrój miotły/choiny najczęściej - mocy w zasadzie zero - żywica i zapach obecna ale mało.

Nie wydaje mi się... ale miarodajnych testów co się dzieje dalej - nie robiłem. szkoda cholera... mądry człowiek po szkodzie - teraz już tego zapewne nigdy nie powtórzę :(... Mi znane hybrydy dziczki były po prostu zdecydowanie wcześniejsze od "normalnych" odmian. F1 raczej pośrednie - F2 podobnie.
 
R

Raver

Guest
I jak tam, bawił się ktoś w cross z samosiejkami? Jakieś efekty?

Znalazłem dziś trochę nasion samosiejki z przed co najmniej 10 lat, wrzuciłem kilka żeby zobaczyć czy kiełkują, jak coś to wrzucę do boxa. Z tego co pamiętam to dość szybko kwitły. W sierpniu już miały w pip pestek. Zastanawiam się czy jest sens się za to brać i stabilizować szybką indukcję u Passiona nie tracąc zbytnio na mocy. W ogolę jak się skapnąć, że odmiana będzie szybko zakwitać na OUT uprawiając w boxie??
 
S

sub

Guest
RaverBaby napisał:
Zastanawiam się czy jest sens się za to brać i stabilizować szybką indukcję u Passiona nie tracąc zbytnio na mocy.

Jak lubisz się bawić to się baw. Pierwsza rzeczą której się musisz pozbyć z populacji miksa to allel syntazy CBD. Tak długo jak on będzie będą Ci wyłaziły sztuki co w zasadzie zupełnie nie kopią.

Selekcja wcześniejszych roślin oblanych żywica nie jest trudna - tak na oko.. ale odmiany co ma taki rozstrzał chemo jak to: byś pewnie nie chciał:

45.jpg


to z watka ==> https://www.forum.haszysz.com/medyczna-marihuana-cbd-t22861.html

Wyniki analizy odmiany "medycznej" ... jak widać.. ... niezły pasztet => sztuki mocna z THC - sztuki z chemo mieszanym "medyczne" oraz sztuki z chemo CBD nie kopiące zapewne prawie wcale :] - przy takim nadmiarze CBD w stosunku do THC... tak będzie.
Wysoką zawartość żywicy ocenisz na oko : kopliwosć żeńskich łatwo - a chemo użytej męskiej jak :] No można TLC trudne niby nie jest - można to na pałę porównawczo z inna robić..

Po takich liniach to leci:

13.gif


RaverBaby napisał:
W ogolę jak się skapnąć, że odmiana będzie szybko zakwitać na OUT uprawiając w boxie??

Można na badylach : ->
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Uprawa_ekstensywna_konopi

54.jpg


Możesz przesiewać pokolenia - pod względem reakcji na fotoperiod:

Niestety to jedynie jakieś przybliżenie będzie - no i warunki - badylowanie samo z siebie może nieco przyspieszać indukcje : ale nie na badylach i bez kombinowania to raczej trudno przesiać większą ilość sztuk. Na świetlówkach - przy jakiś 400 W i jakimś 1.3 m2 da się wepchać naprawdę dużo sztuk. Świetlówki można piać pod dwa timery co by dodatkowo oszczędzać prąd - przecie nie wszystkie musza się palić przez zakładany symulowany fotoperiod -...

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Indukcja_fotoperiodyczna

Obrazek z "ogólnymi zasadami" - Odmiany różnią się - terminem kwitnienia - oraz długością kwitnienia.

114.jpg


To chyba przeciętne dla Polski - z naniesionym doświetlaniem tu zbędnym.. chwila kolejny obrazek:

115.jpg


O ten jest spoko:

116.jpg


W zależności od szerokości geograficznej zmiany długości i różnica miedzy najdłuższym i najkrótszym są jak widać kapkę różne.... A równikówki C.indica wąskolistne zwane nie wiadomo czemu sativami... pochodzą z szerokości gdzie. Dziwić sie nie ma co, że u nas w co niektóre potrafią nie zakwitać .. nie dość, że nie obojętne na fotoperiod to z uwagi na bardzo małe jego zmiany w miejscu gdzie zostały wyselekcjonowane .. reagują na zmianę leniwie.... a potem kwitną kwitną i kwitną.. przecie i tak zimy nie będzie.

Teraz : mając wiele sztuk - i trzymając je ze 2 tygle przy fotoperiodzie 24/0 - a potem przestawiając na "selekcyjny" można sobie machnąć selekcje kierunkową: - czynnik selekcyjny - długość dnia wywołująca nie tylko objawy kwitnienia ale i coś więcej niż objawy formowania się szczytów.

Można to machnąć przez kilka - kilkanaście pokoleń - wydłużając dzień - I przy okazji unikając roślin AF :]. Taka selekcja wydaje się najbardziej sensowna bo termin kwitnienia - reakcja na długość dnia wydaje się zależeć od większej liczny genów - stąd kierunkowa ma szanse działać nieźle. Tak samo zresztą jak i selekcja na "czas" kwitnienia - a na termin dojścia składa się jedno i drugie -> zresztą jest to w tekście green shamana:

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Cykl_życia_konopi

G.Shaman był ze Szwajcarii ?? chyba : Tam długości dnia są nieco inne.

green shaman napisał:
Aczkolwiek krytyczna długość dnia która wywołuje kwitnienie jest zróżnicowana w zależności od odmiany i płci , ale wszystkie żeńskie rośliny tej samej odmiany zwykle zaczynają fazę kwitnienia w przeciągu kilku dni. Wcześnie kwitnące odmiany zaczynają kwitnienie już w drugim tygodniu lipca ( długość dnia = 15 h) , ale mogą dojrzewać znacznie wolniej od odmian które zakwitają jeden lub 2 miesiące później gdy długość dnia jest zredukowana do 13 lub 12 h.

U nas odmiany co zaczynają kwitnienie przy 13 h dnia raczej nie dochodzą ;]


Selekcja --> zgodnie z zasadami opisanymi tu: -> http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Selekcja_kierunkowa

Na populacji ... z ostrą selekcją np: 5% roślin | ja wiem z jakąś kompromisową selekcją w wypadku matek - nie tylko reakcja na fotoperiod - ale i moc.. |
Różnice będą także w szybkości dojrzewania :

Tylko po co sie babrać z dziczkami?...

Więcej sensu było by chyba z selekcją jakiegoś miksa odmiany out z jakąś odmianą in. Przynajmniej odpadnie problem - allelu syntazy CBD
| bez chromatografi cienkowarstwowej do wstępnej oceny chemotypu.. bolesne to by było - narobisz się a potem ... |

========================================================================
Ha jakie ładne świetlówki linowe teraz robią:

30 W T4 -> długość 750 mm

http://www.lightmarket.pl/produkt-21-SWIETLOWKA_30W_4200K_T4_750MM-8598-136.html

118.jpg


Ale chyba najsensowniej na takich?
http://www.lightmarket.pl/produkt-21-SWIETLOWKA_54W_835_T5_GE-8723-135.html

może lepiej philipsa: MASTER TL5 HO 54W/830 UNP - w temp 35 stopni a tak będzie w oprawie ma 93 lm/wat

6 takich sztuk: wymiar: średnica -> 16 długość -> 1150

stolik... 0,9 x 1,2 m

doniczki 15 x 15 - 6 x 8 -> 48 sztuk na pokolenie.. hmm...
 
Ostatnia edycja:
G

Guest

Guest
jak ktos chce dziczki rudelarne niech sie wybierze do rosji albo ukrainy tam na stepach rosna i lasach takie dziczki odpowiednie do tworzenia nowych gatunków , czyste dzikie pały tam rosna co do thc niemam pojecia niemiałem czasu zebrac odpowiedniego materjału genetycznego ;) ale napewno nasze do ruskich sie chowaja wielkie zbite pały ;panie :)
 
S

sub

Guest
kiszone ogórki

zielona mila napisał:
jak ktos chce dziczki rudelarne niech sie wybierze do rosji albo ukrainy tam na stepach rosna i lasach takie dziczki odpowiednie do tworzenia nowych gatunków , czyste dzikie pały tam rosna co do thc niemam pojecia niemiałem czasu zebrac odpowiedniego materjału genetycznego ;) ale napewno nasze do ruskich sie chowaja wielkie zbite pały ;panie :)

Chyba nie tylko się z powołaniem Mijasz ale Ci się pomyliły działy ;)

| Jak to ktoś do kogoś kiedyś szprecnoł - łajza to ty jesteś ale z talentem to się minęli |

Może takie oświetlonko na stolik selekcyjny badyli: odbłyśnik blacha cynkowana wingi oklejone mylarem ...

malokolor.jpg

Nie chyba warto by nieco głębszy odbłyśnik zrobić.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół