nasiona marihuany

Konopie Ruderalne - Polskie Dziczki

Wyszukiwarka Forumowa:
B

Beria

Guest
Cześć
chciałbym zrobić jakąś odmianę która by miała w znacznej części w sobie geny Ruderalisów rosnących w Polsce. Zwracam sie do was z pytaniem:

Gdzie można znaleźć typowe "dziczki" ? w jakich miejscach kraju ?

tak na marginesie, skąd one wzięły się na terenie Polandi?

znalazłem kilka zdjęć Ruderalisów(najprawdopodobniej) w internecie:

tak sobie zawsze to wyobrażałem:

clear.gif


clear.gif
clear.gif


a to siewki niby roderalisów:
clear.gif


a tu kwiatostan.

clear.gif



p.s proszę o konkrety i jak najwięcej fotek miejscówek w których można spotkać takowe konopielki. Bez żadnych postów w stylu "u mnie rosną".
 
S

skonieksti

Guest
Gdzie można znaleźć typowe "dziczki" ? w jakich miejscach kraju ?


gdzie można znaleść hmmmmm praktycznie wszędize rosną,przy dgogach,na wiaduktach,polach itd ,ale to chyba przemysłówka.
 
B

Beria

Guest
gdzie można znaleść hmmmmm praktycznie wszędize rosną,przy dgogach,na wiaduktach,polach itd ,ale to chyba przemysłówka.



ku**a mać, chodziło mi o konkrety.. Dane ! Dane ! i jeszcze raz Dane!

myślisz ze ja nie wiem o tym że one rosną w takich miejscówkach?
I nie chodzi mi o zdziczałą przemysłówkę tylko o stałe populacje rosnące na terenie polski od kilku/kilkudziesięciu lat.
 

Jake the Dick

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2008
Postów
2,188
Buchów
6
obawiam sie, ze taka czysta dziczka, juz... nie istnieje.
 
S

sub

Guest
barney napisał:
obawiam sie, ze taka czysta dziczka, juz... nie istnieje.

Cała już zapyliłeś ;)

Co to znaczy czysta dziczka? W Polsce wszystkie dzikie konopie są na 99,9% po prostu zdziczałymi uciekinierami z upraw na sznurek. Jedna z najstarszych roślin uprawnych. Jeszcze w latach 80 uprawiano je na duża skalę.
Odmiany z "dawnych" czasów były inne niż obecne przemysłówki - nie było ostrego limitu zawartości THC -> Pomimo tego, ze raczej nie występowały zbyt często w takich populacjach rośliny z chemotypem THC
// patrz: http://www.forum.haszysz.com/chemot...id-variation-cannabis-cannabaceae-t22436.html //

16.gif


Zawartość sumy CBD i THC była kapkę różna od tego co jest w obecnie dopuszczonych do uprawy

Tu: np: tak to wygląda teraz:

http://www.forum.haszysz.com/variations-9-thc-content-single-plants-t22425.html

7.gif


odmiana -> z wegier jest na 99% dziczką. --> ma ciekawy zakres zmiennosci:

zresztą niektóre przemysłowe nadal także:

37.jpg


wygląda tak jakby allel syntazy THCA nadal bywa.. obecny z niewielka częstością w populacjach: Bo .. skoro kodominacja... to wszystkie te co maja chemotyp mieszany musza mieć 2 różne..

33.jpg


btw: ten kawałek jest ciekawy.

http://www.forum.haszysz.com/chemot...id-variation-cannabis-cannabaceae-t22436.html

The patterns of cannabinoid variation provide evidence of progenitor-derivative relationships. The low frequency of BT and the low levels of propyl cannabinoids in accessions assigned to C. ruderalis suggest that this putative taxon could be the progenitor of C. sativa, but not of C. indica. The feral biotype of C. sativa may be comprised of ‘‘escaped’’ populations of cultivated C. sativa that have merged with naturalized populations of C. ruderalis (Vavilov, 1926). The wide range of cannabinoid variation within feral accessions of C. indica suggests that this biotype could be the progenitor of the cultivated biotypes of C. indica. The high incidence of plants in this taxon with enhanced levels of propyl cannabinoids suggests that it is not the progenitor of C. sativa, in which plants with enhanced levels of propyl cannabinoids are much less common. It is unlikely that the feral biotype of C. indica represents an escape of NLD strains from cultivation because the NLD biotype is lacking in cannabinoid variation. The high frequency of BT in the hemp biotype of C. indica suggests the possibility that one or both drug biotypes could have been secondarily derived from this taxon’s gene pool. More feral and cultivated populations of C. indica and C. sativa will have to be studied to further resolve these issues.

ps: W Polsce konopie są roślina zawleczoną - i wtórnie zdziczałą. -> Zresztą w całej Europie : Gdyby jej tu ludzie nie przytargali .. nie było by jej. -> pochodzenie Azja
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
Istnieje jak najbardziej :) Da się takie perełki znaleźć, mam fotę takiej 3-metrowej suki, obwód miała chyba większy niż "wzrost", listki wąskie i bardzo długie, już w Lipcu miała bardzo duże kwiatostany. Słodki jakby cytrusowy zapach, realnie słodki dym. Moc 0/10 :sunny:
szukaj na łąkach w okolicach rzek, raczej rosną w sporych skupiskach i jak znajdziesz jedną to w okolicy jest ich pełno.

Moim zdaniem rosły dziko od zawsze :D Kiedyś uprawiano dla włókna i ogólnie jako roślinę ogrodową, nawet są jakieś tradycje związane z konopiami :)
 

Lizard

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 17, 2009
Postów
1,688
Buchów
1,296
Odznaki
2
od dziczki to ja zaczynalem,palic i uprawiac:)
najpierw po prostu posadzilem na parapecie.byly fioletowe(calkowicie od poczatku)krzaczki i zielone,wielkosci ok.2m.
parapet

pozniej jak juz sie co nieco dowiedzialem,sprobowalem z nia w box'ie-

ale niestety smak byl do pi**y i zapach.
zrobilem jednak cos ciekawego;]
zapylilem dziczka tego oto no name'a.

zapylony topek.

wyszko ok.30 dojrzalych nasion.
 
B

Beria

Guest
masz te nasiona? albo zdjęcia roślin powstałych z tego crossa?
 
O

otojaas

Guest
jak bys chcial mam nasiona jakies dziczki
ale lipa z nia moze byc....testowalem w zeszlym roku i to chyba herma...
 

Lizard

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 17, 2009
Postów
1,688
Buchów
1,296
Odznaki
2
A jak ta dziczka? Całkiem zero mocy - czy może "trafiła" ci się taka co ... // mi się nie trafiła //
dziczka jak to dziczka:)
byly niektore bardzo ozywiczone ale zadna nie doszla do konca.
hmm..czy ja wiem kumple mowili ze po curringu byl niezly czill:)
 
S

sub

Guest
Lizard napisał:
hmm..czy ja wiem kumple mowili ze po curringu byl niezly czill:)

Wiesz ja pamiętam jak ludzie paląc to co znajomy miał w ogrodzie twierdzili, ze się tym daje spalić. Na mnie Niestety zupełnie nie działało ;)

A Ty jak to oceniasz ?

ps: Shark : 1/4 dziczki w rodowodzie -> moc.. no cusz.. wiele sztuk ZERO :
zdjęcie od gościa który pewnie do tej pory ofiarodawce tych nasion chciałby zabić : bo trafił na coś o "super" chemotypie CBD ..;) wiem że była.. ale..

51.jpg


btw: może trzeba było to opchnąć do GW pharma ? coś jak ich klon G5 ;)
 
Ostatnia edycja:

Lizard

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 17, 2009
Postów
1,688
Buchów
1,296
Odznaki
2
Wiesz ja pamiętam jak ludzie paląc to co znajomy miał w ogrodzie twierdzili, ze się tym daje spalić. Na mnie Niestety zupełnie nie działało
nastawienie:)jak sie dobrze pocurringuje to moze z tego cos wyjsc.byly takie ktore wygladaly jak automaty>male i zbite.i smak mialy calkiem fajny ale zanim zdazylem sprobowac wiecej juz ktos sie na nie skusil.|
fajny krzaczek ale nie trzymalbym go na balkonie:)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół