nasiona marihuany

Produkcja CO2 przy pomocy sody i kwasku

Wyszukiwarka Forumowa:

BASF

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2010
Postów
584
Buchów
6
Mialo byc 'tylko ze'. :D Wszystko trafia tam gdzie ma.
 

alan

Member
Rejestracja
Maj 15, 2012
Postów
12
Buchów
0
Tak sie zastanawiam czy proszek do pieczenia z wodą da podobny efekt?
 

elektryczni606

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2012
Postów
212
Buchów
0
Tak sie zastanawiam czy proszek do pieczenia z wodą da podobny efekt?

Nie zastanawiaj sie w ogóle nad tym projektem. Jak robic to juz z drożdży, dłuzsze działanie i co za tym idzie tańsze, szczegóły powinny byc na tym forum a jak nie to pełno tego na google bo akwaryści uzywają tego.
 

Dziamdziak

Well-known member
Rejestracja
Gru 2, 2011
Postów
115
Buchów
0
Tak się zastanawiam nad opłacalnością tego urządzenia. Jakby jakiś chemik policzył ile w ten sposób dwutlenku węgla powstanie.

Może zamiast kwasku cytrynowego użyć octu chyba znacznie tańszy. I może kredę albo jakiś węglan potasu, amonu kupowany jako nawóz w dużych paczkach.

Można by też kupić wapno palone i połączyć ze zwykłą wodą, powstaje co2.

Kwestia tylko zebrania to w liczbach i przeliczenia co się bardziej opłaca kupić i co jest wydajniejsze.
 

slugaszatana1234

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2011
Postów
575
Buchów
0
ciekawy jestem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale zapytam .

Jaka częstotliwość macie ustawiona kropel ? bo ja muszę mieć krople na 8 sekund żeby zachodziła odpowiednia reakcja i ciśnienie co jednak nie zmienia faktu ze w butelce 5 litrowej rano mam okolo 3cm samego kwasku na sodzie co za tym idzie nie produkuje się CO2 . a jednak nie mam czasu co 4 h wylewac.
 

RedWine

Well-known member
Rejestracja
Lut 15, 2014
Postów
49
Buchów
0
ciekawy jestem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale zapytam .

Jaka częstotliwość macie ustawiona kropel ? bo ja muszę mieć krople na 8 sekund żeby zachodziła odpowiednia reakcja i ciśnienie co jednak nie zmienia faktu ze w butelce 5 litrowej rano mam okolo 3cm samego kwasku na sodzie co za tym idzie nie produkuje się CO2 . a jednak nie mam czasu co 4 h wylewac.

Dzisiaj faza testowa i jak narazie mam okolo 5 kropel na minute, staram sie zejsc do okolo 1/min albo 4/3min.
wezyk ktory powinien byc w boxie narazie w wiaderku z woda i babluje za grubo.
Mam podobna machine do akwarium i sprawdza sie calkiem dobrze, kwestia wyregulowania.
 

Addonis

Active member
Rejestracja
Maj 25, 2014
Postów
28
Buchów
0
Pomierzyłem produkcję CO2.

Przy rozpuszczeniu 300 gram kwasku w 500 ml wody oraz 340 gram sody w 500 ml wody mam niecały 1 litr CO2 na 100 kropli. dokładniej 930 ml CO2. Czyli prawie 1.88 grama CO2.
Będę starał się zwiększyć stężenie, i zobaczę ile da się jeszcze wycisnąć.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół