nasiona marihuany

!!! Uwaga na soap bar !!!

Wyszukiwarka Forumowa:

CHRÓST

Active member
Rejestracja
Lip 20, 2009
Postów
31
Buchów
0
Podczas czytania doskonałej książki Robert Connell Clarke'a o haszyszu natrafiłem na rozdział w którym było opisane co robi się z niskiej klasy resztkami z marocańskiego haszu. W niektórych krajach zostaje on przerobiony na soap bar. Teraz o tym czym jest soap bar i jak go zrobić


Soap bar jest tworzony z ok 10% trichomów, 80% liści (np.przytopowe) oraz innych substancji których podejrzewam że nikt z was nie chciałby zapalić<palacz> Tymi substancjami są między innymi wosk pszczeli,kawa,mleko skondensowane czy terpentyna:zombi:


Teraz trochę o tym jak to się robi

Bierzemy 10-20g trichomów oraz jakieś 200g ususzonych liści. Następnie wszystko przepuszczamy przez sito aby otrzymać jak najdrobniejszy pył. Powstały pył wrzucamy do miski nad wrzącą wodą, następnie dodajemy jakieś 5g wosku pszczelego, 5 łyżeczek mleka w proszku, łyżke terpentyn i trochę kawy rozpuszczalnej-dla nadania koloru i zabicia zapachu. Miksturę tą ogrzewamy i ugniatamy do uzyskania konsystencji ciasta, to co powstało wkładamy do formy i i przyciskamy czymś ciężkim. Po ostygnięciu nasz soap bar jest gotowy.




Soap bar ciężki jest do odróżnienia od haszu aczkolwiek wprawny palacz nie bedzie miał problemu.



POZDRAWIAM I PRZESTRZEGAM:spalony:


proszę adminów o przyklejenie tematu w ramach przestrogi
 

CHRÓST

Active member
Rejestracja
Lip 20, 2009
Postów
31
Buchów
0
a buchy gdzie :freak:

też juz o tym mysłałem i na pogonke :jaraczz:
 
G

Guest

Guest
Wstyd mi za was panowie ... zamiast polepszać jakosć zioła i haszu w PL to wy go chcecie pogorszać eeeeh
 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
Przecież to jakiś syf bleee jakie mieszanki obym tego nigdy nie trafił<rotfl> myślę ze na 100% każdy kto palił hasz to wybada jak tylko spróbuje ze to nie to co chciał przecież to musi strzelać skwierczeć i nie wiadomo jak pachnieć
 

frugo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 31, 2008
Postów
735
Buchów
5
To nie jest ku przestrodze i w celu informacyjnym, tylko raczej edukacyjnym. Już nie udawaj takiego dobrego samarytanina ;)

Ja bym tego nie przyklejał, żeby zginęło gdzieś w otchłani reszty tematów. Nie do przyjęcia.
 

CHRÓST

Active member
Rejestracja
Lip 20, 2009
Postów
31
Buchów
0
dobra nie spinajcie się chłopcy. głupi żart i tyle bo palenie sadze tylko dla siebie wiec tak bym tego nie zgonił a z listków przytopowych sam sciągam, wytrzęsam trichomy i robie haszyk przy użyciu pięknego urządzonka które jak bedzie wiecej czasu zaprezentuje

blessssss<coolpalacz>

edit:
propo palenia tego to nie jestem na 100% pewien ale też na to trafiłem i faktycznie w smaku idzie wyczuć lekką nute jakiegoś detergentu, coś jakbyś zjadł słonecznik co był w kieszeni spodni i został wyprany. Czytałem też że dym z tego jest gęstszy ale zapach podobny
 
Ostatnia edycja:
2

2King

Guest
Wstyd mi za was panowie ... zamiast polepszać jakosć zioła i haszu w PL to wy go chcecie pogorszać eeeeh
Więc wytłumacz mi jedno:
100g marihuany ok 1500zł
100g haszyszu ok 500zł

Jak sam dobrze wiesz, żeby uzyskać 100g haczyka potrzeba przynajmniej pół kilograma marihuany więc " Jak oni to robią?"
Jak słyszałem od znajomego, że kupili gram haszu za 20zł i ledwo co ich poklepało i odrazu mi sie przypomniał mój finger hash gdzie po dwóch buchach byłem za***any jak po lufce Hawaian Snow'a ( najmocniejsze zioło jakie wyhodowałem).
I gdzie tu sens i logika?
 

Rychuuu

Well-known member
Rejestracja
Lis 18, 2009
Postów
318
Buchów
0
Paliłem raz te czarne gówno... Wchuj mocniejsze od normalnego haszu. Wadą jest to ze jest wchuj zwała... ale mega upie****enie.
 
G

Gość

Guest
nic nowego !! gruda jaką idzie dostać w pl to 60% soap-a <coolpalacz> nie od dzis wiadomo że czekolada jaką dostajemy od dila ma niewiele wspólnego z prawdziwą czekoladą. ludzie robiąc grudę na handel dodają zmielonych na proch liści , kawy w niewielkim stopniu po to by zmienić kolor czekolady i różnego rodzaju chemię. paląc taki psełdo hasz często po zejściu fazy pojawia się ból głowy
 
G

Gość

Guest
a ja widzialem ostatnio cos podobnego do tego z obrazkow ale z kolei nic nie klepalo. dobry hash to raczej tylko w nederlandach.
 

Watchmaker

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2009
Postów
247
Buchów
0
a ja widzialem ostatnio cos podobnego do tego z obrazkow ale z kolei nic nie klepalo. dobry hash to raczej tylko w nederlandach.
Nie zgodzę się bo kolumbijski albo hiszpański hasz wcale nie jest gorszy od innych, a nawet nie wiem czy nie lepszy. W sumie to nie da się chyba powiedzieć w jakim kraju jest najlepszy stuff.
 
G

Gość

Guest
Nie zgodzę się bo kolumbijski albo hiszpański hasz wcale nie jest gorszy od innych, a nawet nie wiem czy nie lepszy. W sumie to nie da się chyba powiedzieć w jakim kraju jest najlepszy stuff.


paliłem hasz z Amsterdamu a dokładniej z coffe shopu o nazwie '' Easy Times '' dużo ludzi twierdzi że jest to najlepszy coffe shop w Amsterdamie.
miałem przyjemność palić hasz z Hiszpanii a dokładniej z Saragossy (produkt dominujący w tym mieście ). paliłem hasz z Czech a dokładniej wyrób kuzyna który był bardzo chwalony na kilku osiedlach Pragi.paliłem hasz Polski a dokładniej z Krakowa, Warszawy,Mielca , Rzeszowa ,Poznania. paliłem oczywiście hasz swojej roboty uzyskany z różnych odmian takich jak Maroc,Euforia,ww,wr.
śmiało mogę powiedzieć że najlepszy hasz jaki paliłem był z Saragossy <coolpalacz>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół