nasiona marihuany

Skuteczny filtr węglowy za 10zł

Wyszukiwarka Forumowa:

Bum Cyk Cyk

Well-known member
Rejestracja
Lis 7, 2011
Postów
72
Buchów
0
maty uniwersalnej z weglem aktywnym za 9 zl nie moglem nigdzie znalesc
Media Markt - 24zl
Real - 20 zl
NeoNet - 24zl
Praktiker - 34zl (z filter przeciw tluszczowi)
Carefour - nie zlalazlem

po kupieniu maty oczywiscie w realu zwinolem ja w poprzek i wlozylem dlugiej rolki ale tak ze w srodku jest otwor na wylot (nawinolem mate na gryw od sztangi i wlozylem tube :D), teraz przymocowalem kolanko do szafki klejem butapren (ku**a ile sie na piepszylem) i wlozylem jeden koniec rolki z mata a do 2 przylozylem kawalek ucietej maty i przymocowalem gumkami, teraz powietrze przechodzi przez cala mate i koncem wylatuje. Powiem wam ze umnie ladnie sie to sprawuje taki komin :D wytrzymuje 3 ak47 w 100% ale narazie 3 tyg wega :D
 

promise

Well-known member
Rejestracja
Paź 21, 2010
Postów
88
Buchów
0
U mnie filtr działa ,a bez niego ***ało konkretnie.
Można użyć tej maty przeciw tłuszczowej bo była w auchan za 7zł i wygląda identycznie?
 

Maria Konopnicka:D

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2011
Postów
174
Buchów
0
to mój box



Pod kartką są 2 otwory wentylacyjne bo to kolumna z bass refleksem i planuje włożyć tą mate z węglem aktywnym w te otwory i do tego wentylatory komputerowe jak sądzicie zda to egzamin ?
 

dominik.hasz

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2012
Postów
125
Buchów
0
Przedstawiam alternatywne podejście do filtra z maty do okapów.





Jeżeli wylot powietrza mamy u góry (w suficie) jak ja, po prostu kładziemy go na boksie. Jeżeli z boku trzeba pomyśleć o zamontowaniu go (wkręty, klej, taśma dwustronna, cokolwiek). Ten akurat ma 3cm wysokości, więc praktycznie nie zajmuje miejsca i nie rzuca się w oczy.
 

norbix85

Member
Rejestracja
Maj 15, 2010
Postów
22
Buchów
0
to mój box



Pod kartką są 2 otwory wentylacyjne bo to kolumna z bass refleksem i planuje włożyć tą mate z węglem aktywnym w te otwory i do tego wentylatory komputerowe jak sądzicie zda to egzamin ?

Ogólnie to strasznie mały boxx co Ty chcesz za pomidory tam wsadzić ?
Aby wszystko dobrze grało to musi być kanał powietrzny w środku filtra taka rura z dziurkami i potem owinięta matą z węglem aktywnym aby powietrze przechodziło z mniejszym spadkiem ciśnienia bo inaczej wiatrak się udusi i d***a z tego będzie .
Możesz spróbować ale musisz testować sam . Pamiętaj aby nie dać za dużo tej maty bo wiatrak będzie się dusił .
 

sadowniczka

Well-known member
Rejestracja
Lis 28, 2011
Postów
304
Buchów
0
też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem - żeby po prostu za wylotami z wiatrakami zamontować wkład do okapu (bez rur) - ktoś przetestował to już praktyce?
 

norbix85

Member
Rejestracja
Maj 15, 2010
Postów
22
Buchów
0
Podobno działa . Jeszcze nie testowałem ale mam projekt w fazie realizacji wiec przetestuje . Ogólnie to na początku jest Ci filtr nie potrzebny dopiero jak zacznie pachnieć wtedy dopiero montować i ogólnie wymieniać go co 3-4 miesiące max .
 

MagicznyTyton

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2014
Postów
61
Buchów
0
Jak podlaczyc takowy filter bez wiercenia dziury o średnicy 100m? rozgrzany klej i silikon na uszczelnienie myslicie ze da rade?
 

Aby Z Głową

kto pyta nie błądzi
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2014
Postów
1,143
Buchów
1,133
Odznaki
3
Panowie czy wentylator komputerowy 80mm przepcha przez tą mate powietrze ?
 

Koshei

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2014
Postów
357
Buchów
0
Zrobilem identyczny filtr i sprawuje sie dobrze. Mam zwykly komputerowy wiatraczek ale specyfikacji technicznej nie znam. Mysle ze tak... bo komputerowe sa wszystkie podobne do siebie (mniej wiecej).
 

methiu

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2015
Postów
9
Buchów
0
Witaj, jaki masz wiatraczek przy tym filtrze?

Specyfikacje jak możesz podać.
Planuje jutro zmoncić taki filtr, ale nie mam pojęcia czy wentylatorek:
zephyr 80
80x80x25mm
1400rpm +/- 10%
27,9 CFM (przepływ powietrza).

I nie wiem, podoła on?
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Mam w planie zrobić taki filtr niebawem.
Aby zwiększyć chłonność można do tuby nawrzucać ścinków pociętych pasków co nam zostanie z tej węglowej maty oczywiście nie tak zeby zapchać tylko luźno aby była więsza chłonność.
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
Wielkie dzięki za ten genialny pomysł :D wykorzystam u siebie :)
 

hash9

zawsze do przodu
Rejestracja
Cze 23, 2017
Postów
12
Buchów
0
Swietny patent!! Mam w planach skonstruowac suszarke z wiatrakami wlot i wylot i taki filtr sie przyda na suszenie w srodek jeszcze wpierdziele pochlaniacz wilgoci I bedzi gites
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół