nasiona marihuany

Jak użyć wodorotlenku miedzi w celu chemicznej eliminacji przerostu korzeni roślin?

  • Autor wątku Kot z Cheshire
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:

takitamUK

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
81
Buchów
0
Witam, w przyszlym grow mam zamiar uzyc tej farby do pomalowania doniczek i wpadlem na pomysl, zeby nie wkladac planta od razu do duzej donicy tylko przekladac planty do coraz to wiekszych wymalowanych doniczek, z 0,4->3,15->7l i na koniec z 3 dni przed przelaczeniem juz do 9/11l i pytanie czy te doniczki na flo tez wymalowac czy nie ?
Oraz czy mlodym korzonkom do 10 dnia w doniczce 0,4l nic sie nie stanie od tej farby ? :p Chcialbym w ten sposob moze uzyskac efekt takich korzonkow pomponow jak w aero i wydaje mi sie, ze przesadzajac planty poniekad moze sie to udac skoro korzenie beda sie rozwijac niby w troche inny sposob ?
Przez caly weg lalbym tez Rhizo zeby jak najlepiej sie rozwinely - nie stosowalem go jeszcze wczesniej.

Pare osob niby stosowalo farbe, ale cos nie chca sie juz wypowiadac na jej temat.
 

001

Active member
Rejestracja
Gru 27, 2023
Postów
37
Buchów
11
Dostane za to brylantową łopatę , ale co tam :). Po przeczytaniu całego tematu mam wrażenie, że coś tu znikneło i nie wszystko jest. Ogólnie zapowiadało sie na rewolucje a nic z tego nie wyszło. Ktos coś?Efekty byly niby widoczne ale ta farba od jachtow chyba miala jakies efekty uboczne? Ten caly MicroKote obija sie co jakis czas po necie ( ostatnie wzmianki 2021 jakos) ale szalu jakos nie zrobili. Ktos cos wie wiecej w temacie?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Całkiem możliwe że istotnie podnosi zawartość miedzi w roślinie, dlatego się nie przyjęło. Zamiast tego zrobili smartpoty, airpoty i całą resztę doniczek które dają podobny efekt.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Chyba @Waran z Komody robil podejscie?

Ja przez jakis czas mialem chyba z 10 donic 11l tym pomalowane, ale ostatecznie efektow spektakularnych nie widzialem, a po kilku grow ta farba zaczyna odpadac i dziadzieje.

Mleko - jak usuniesz posta, to moderatorzy i tak to widza, bystrzaku 😀
 

mleko1986

Well-known member
Rejestracja
Lis 21, 2023
Postów
183
Buchów
460
To go przywróć żeby wszyscy popatrzyli, bo zostawiłem do twoich oczu
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
To go przywróć żeby wszyscy popatrzyli, bo zostawiłem do twoich oczu
Ty mi nie bedziesz mowil co mam robic.
Widze, ze powoli wsiadasz do tramwaju, ktorym jechales ostatnio, tak ze miej na uwadze, ze tym razem przejazdzka bedzie znacznie krotsza.
Nastepny post nie na temat - ban na miesiac.
 

001

Active member
Rejestracja
Gru 27, 2023
Postów
37
Buchów
11
Czyli krótko mówiąc sprawa okazała sie ślepym zaułkiem w hodowli i nie ma sie co nad tym pochylać.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,067
Zapomnianą na forach techniką wspomagającą uprawe - nie hodowlę która jest czymś innym.
Przynajmniej nie potocznie ;)

Ciekawe czy jest to przydatne jakoś przy produkcji rozsady ?.

Złota łopata - jak znam życie i tak znajdą się jacyś entuzjaści - na przekór wszystkim - albo i nie? Trochę jak że świetlówkami do gadów - szal był i chyba znikł.

Ps: propozycja - filament pła+ inne tworzywo bardziej biodegradowalny z 70% - z dodatkiem nano cząstek tlenku miedzi. Wydrukuj sobie doniczkę - o specjalnych własnościach. Na 2 sezony. ( Hartowana dysza ? Mosiądz pewnie nie ) takich jeszcze nie widziałem.​
 
Ostatnia edycja:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Jednak w końcu nie zamówiłem tego smarowidła… ale jakbym się zdecydował to pierwszym krokiem byłoby zmatowienie wewnętrznej powierzchni donicy przy pomocy drobnego papieru ściernego… mogłoby to poprawić przyczepność farby bo jednak plastik to kiepska powierzchnia do malowania dla wielu środków
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Ps: propozycja - filament pła+ inne tworzywo bardziej biodegradowalny z 70% - z dodatkiem nano cząstek tlenku miedzi. Wydrukuj sobie doniczkę - o specjalnych własnościach. Na 2 sezony. ( Hartowana dysza ? Mosiądz pewnie nie ) takich jeszcze nie widziałem.
Siemasz… skonsultowałam to z moim znajomym który na codzień pracuje z drukarką… powiedział że faktycznie taki filament jest ale 0,75 kosztuje 250zł więc obawia się że kiepsko by to mogło wychodzić pod kątem ekonomicznym… ale powiedział bym podał wymiary donicy to wprowadzi do programu i poda przybliżoną masę filamentu i czas drukowania
 

001

Active member
Rejestracja
Gru 27, 2023
Postów
37
Buchów
11
Siemasz… skonsultowałam to z moim znajomym który na codzień pracuje z drukarką… powiedział że faktycznie taki filament jest ale 0,75 kosztuje 250zł więc obawia się że kiepsko by to mogło wychodzić pod kątem ekonomicznym… ale powiedział bym podał wymiary donicy to wprowadzi do programu i poda przybliżoną masę filamentu i czas drukowania
A jakby tak nie drukowac calej doniczki tylko jakąś cienką wkładkę?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół