nasiona marihuany

Growlog Mak wysokomorfinowy

Wyszukiwarka Forumowa:
J

JeanMarihuan

Guest
Taki sam mak wyrusł u mnie w ogrodzie, jak zciełem główke to ten biały płyn wypłyną był bardzo gorzki a podobno im bardziej gorzki tym wiecej ma morfiny :thumright:
 

Prociu

Well-known member
Rejestracja
Sie 28, 2006
Postów
46
Buchów
0
słyszałem, że jak sie zje pare drożdżówek z makiem to jak cie wezmą na testy to coś wykryją ale czy to prawda to nie wiem
 

Blehhh

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2006
Postów
271
Buchów
0
:O zwracam honor od dzisiaj nie jem precelków z makiem !!!!!
 
H

haszyszekk

Guest
Prociu napisał:
słyszałem, że jak sie zje pare drożdżówek z makiem to jak cie wezmą na testy to coś wykryją ale czy to prawda to nie wiem
to naukowo potwierdzone fakty... na discavery channel w programie Brainiac dali księdzu 2 bajgle i szklanke herbaty... i wykryli u niego w moczu narkotyk :pr:
C!@zzz napisał:
wkłada się bułeczke z makiem do dupy
jutro z rana lece do piekarni :pr: pzdr
 
R

Rider

Guest
C!@zzz, Ale Prociu, ma racje.Kiedys był jakis program i tam własnie dali kolesiowi mak zwyczajny , on sie go nazarł a potem cos tam te testy wykazały ;)
 

Patron

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2006
Postów
243
Buchów
1
ja widziałem gdzies jakis artykuł ze jezeli zjesz naprawde duza ilosc maku to normalnie mozna zapasc w spiaczke!!

[ Dodano: 2006-10-04, 23:14 ]
ale zwykłego maku takiego jak w sklepie mamy:)
 

MAJTOHA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,016
Buchów
3
Sory że odswierzam.
Jak w koncu to siac?
Miałem kilka główek z nasionami z zeszłego roku i namoczyłem na kilka dni w kieliszku i hu*a zrobiły sie czerwone ale nic nie zaczęły kiełkowac.Czy może lepiej rozrzucic bez namaczania na przekopane poletko,poradzcie bo robi sie już pużno na wysiew.Może porostu nasionka niesprawne są .
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Ja w tamtym roku najzwyczajniej rozrzucałem nasiona na lekko przekopaną glebę (tylko kilka cm na wierzchu) i przysypywałem ok. 0,5 - 1 cm ziemi.
Kiełkowały bez problemu. Jedyny warunek to częste podlewanie zanim wykiełkują, oraz w pierwszym okresie życia.
PS. Wcale nie jest tak późno na mak, ja sieje dopiero za ok. miech.
 

MAJTOHA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,016
Buchów
3
A te przebarwione nasionka ,wiesz cos kostek??
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Nie mam pojęcia, w ogóle mało wiem o uprawie maku :/.
Jak by ktoś coś wiedział to pisać.
 

Shadow

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 16, 2006
Postów
3,165
Buchów
15
tłumaczone bardzo na szybkości, pierwszy lepszy tekst o uprawie maku znaleziony po wpisaniu w google, może komuś się przyda, ewentualne poprawki do mnie na pw.

Naturalne warunki

Mak dorasta do około jednego metra wysokości. Jest rośliną jednoroczną, wypuszcza pędy na wiosnę, kwitnie latem i wytwarza nasiona na jesień. Kwiaty mogą mieć różne kolory, od białego do fioletowego, czasem z lekkim cieniem czerwonego lub różowego w środku. Początkowo był rdzenną rośliną w południowo-wschodniej Europie i zachodniej Azji, ale rozprzestrzenił się po całości obu kontynentów, uprawiany przez ludzi, lub w dzikiej formie jako chwast. Teraz już znany jest praktycznie na całym świecie.

Od początku

Papaver somniferum jest rośliną stosunkowo łatwą w uprawie. Najlepiej posadzić go w nawiezionej glebie (?), z dobrym drenażem , ale równie dobrze daje sobie radę w doniczkach, jeżeli dostanie wystarczająco miejsca dla korzeni.. Nasiona powinny być wysiane pomiędzy wrześniem a kwietniem. Jeżeli mróz/przymrozki są normą w Twoim regionie, nie wysiewaj maku do końca zimy, do czasu aż będziesz już pewien, że nie będzie już przymrozków (mróz może zabić siewki).Rozsyp nasiona i przykryj je bardzo cienką warstwą ziemi. Zraszaj dobrze ziemię do czasu wykiełkowania nasion, utrzymując glebę wilgotną. Nasiona powinny wykiełkować w ciągu tygodnia. Na początku podlewaj bardzo oszczędnie, by zapobiec gniciu.
Kiedy wykształcą malutkie, podobne do sałaty liście, zacznij podlewać obficie, co jakiś czas dodając nawóz. Nie martw się gdy się przewrócą, to normalne.
Mak potrzebuje przestrzeni by rosnąć, idealnie 30 cm jeden od drugiego(?), ale dobrze rozwinie się mając mniej miejsca, jeśli będzie dobrze nawożony. Przerzedź go jednak, by odległość między poszczególnymi roślinami wynosiła co najmniej 15 cm.. Najlepiej po prostu delikatnie usuń najmniejsze rośliny, ewentualnie jeśli chcesz oszczędzać nasiona, delikatnie je poprzesadzaj.

Pąki kwiatów

Niedługo pojawią się pąki. Czubki łodyg będą uginać się pod ich ciężarem. Z czasem będą się prostować i rosnąć. Czytałem na “Gnostic Garden” (http://www.gnosticgarden.com), że w Laosie usuwają pąk, a w jego miejsce wyrasta 4,6, albo 8 nowych! Podlewaj i nawoź, do czasu aż maki zaczną kwitnąć. Jak tylko pojawią się płatki przestań podlewać, chyba że rośliny zaczną więdnąć.
Maki kwitną przez około 2 tygodnie. Po tym czasie płatki kwiatów opadną, a łupiny zaczną powoli powiększać się i pękać. Zaczną żółknąć i wysychać, aż osiągną słomkowy kolor.

Zbieranie nasion

Maki produkują ponad 1000 nasion z każdego pąku. By zebrać nasiona na przyszły sezon, poczekaj aż maki będą suche jak słoma, usuń główki I wytrzep nasiona na kartę papieru. Możesz wysiać nasiona od razu, lub przechowywać prawie nieskończenie długo w lodówce.
Źródło: http://www.plot55.com/growing/p.somniferum.html
Tłumaczenie: Shadow
 
Ostatnia edycja:

Earyk

Active member
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
34
Buchów
0
Sadzenie maku tak blisko siebie nie ma sensu, kilka lat temu posadziłem ok 10 roślin głownie dla ozdoby. Jakoś nie dużo później wysypałem przez przypadek trochę maku na lekko przeorana glebę po ok. 2 tyg. wyrosło chyba z 200 roślin. Na jesień porównałem wielkość makówek oraz ilość nasion i okazało się ze byla podobna a nawet z tych 10 roślin trochę większa.

A tak w ogóle to chciałem spytać czy nie ma ktoś ładowarki do SE k800i ?

Co to ku**a, komis GSM? :D Ogarnij 13 punt regulaminu, w ten sposób jej nie ogarniesz. Ew. odwiedź allegro.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół