nasiona marihuany

Sake

Wyszukiwarka Forumowa:

kacperek88

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2008
Postów
452
Buchów
0
Niestety ja nie znam , ale może być ciekawie :spalony:
 

Mati

Well-known member
Rejestracja
Lip 25, 2009
Postów
151
Buchów
0
Nie zrobisz sake domowymi sposobami ;) to skomplikowana procedura. Tu masz opisane jak to sie robi http://gumatest.tworzywa.pl/gfx/files/sake.pdf

A tu przepis na polskie wino ryżowe ^^:

1kg ryżu
2,5kg cukru
8l wody
7dkg drożdży (piekarskich)
rodzynki

Do balonu minimum 10-litrowego (bańki do robienia wina, czystej i wyparzonej) wsyp 1kg ryżu (niegotowany prosto z paczki ale czysty bez śmieci, może być przepłukany), 2,5kg cukru, 7dkg drożdży (piekarskich rozrobionych z cukrem), garść rodzynek i wlej 7 lub 8 litrów przegotowanej chłodnej wody, całość zamieszaj (będzie wyglądać jak żur) zatkaj korkiem z rurką i odstaw. Manufaktura powinna stać w temperaturze 20-25'C (w nocy temperatura nie powinna spadać poniżej 20'C), po dwóch dniach będzie bardzo buzować (nie jak wino ale jak odkręcana pepsi), po dwóch tygodniach przestanie i wtedy zlewamy winko a ryż wywalamy, nasze sake jest jeszcze mętne ale po kolejnych dwóch tygodniach osad opadnie na dno i mamy piękne sake gotowe do picia.

Przy produkcji oryginalnego sake nie daje się cukru...

Jeszcze jeden przepis na wino ryżowe:
http://www.ksiazka-kucharska.pl/przepis/5282/Sake-czyli-wino-ryzowe/
 
Ostatnia edycja:

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
hehehh ku**a, nie wiem OCB z tym przepisem, ale kur***ko siada na oczy. nie jak metanol, ale takiego wytrzeszczu się dostaje że ja pie***le. sąsiadka napiła się produkcji mężusia, wyglądała jak typ z bezludnej wyspy wśród nagich modelek. ja się uśmiałem, nie sądziłem że naprawdę to od tego mimo ostrzeżeń kilku osób. zrobiłem samemu, wypiliśmy kilka litrów z kumplami, efekt się powtórzył, nie wiem czy czas dojrzewania nie taki (niecierpliwy byłem), czy produkty jakieś nie takie. ogólnie szybko nabiera mocy, ale daje po gałach.
 
P

Palisanto

Guest
Niestety ja nie znam , ale może być ciekawie :spalony:

To na ch*j sie wypowiadasz?

Nie zrobisz sake domowymi sposobami ;) to skomplikowana procedura. Tu masz opisane jak to sie robi http://gumatest.tworzywa.pl/gfx/files/sake.pdf

A tu przepis na polskie wino ryżowe ^^:

1kg ryżu
2,5kg cukru
8l wody
7dkg drożdży (piekarskich)
rodzynki

Do balonu minimum 10-litrowego (bańki do robienia wina, czystej i wyparzonej) wsyp 1kg ryżu (niegotowany prosto z paczki ale czysty bez śmieci, może być przepłukany), 2,5kg cukru, 7dkg drożdży (piekarskich rozrobionych z cukrem), garść rodzynek i wlej 7 lub 8 litrów przegotowanej chłodnej wody, całość zamieszaj (będzie wyglądać jak żur) zatkaj korkiem z rurką i odstaw. Manufaktura powinna stać w temperaturze 20-25'C (w nocy temperatura nie powinna spadać poniżej 20'C), po dwóch dniach będzie bardzo buzować (nie jak wino ale jak odkręcana pepsi), po dwóch tygodniach przestanie i wtedy zlewamy winko a ryż wywalamy, nasze sake jest jeszcze mętne ale po kolejnych dwóch tygodniach osad opadnie na dno i mamy piękne sake gotowe do picia.

Przy produkcji oryginalnego sake nie daje się cukru...

Jeszcze jeden przepis na wino ryżowe:
http://www.ksiazka-kucharska.pl/przepis/5282/Sake-czyli-wino-ryzowe/

Ten przepis jest do dupy. Po pierwsze, przy użyciu drożdży piekarskich będzie to smakowało jak rzyg. Jak sama nazwa wskazuje, drożdże piekarskie służą do pieczenia a nie produkcji alkoholu. Do wina używa się drożdży winnych. Tu masz sprawdzone proporcje. balon musi być większy niż 10l gdyż ryż i rodzynki różniez zajmuja pewną objetośc uzytkową.

Przepis na 10l wina ryżowego mocnego (16-17%)
Składniki:
7,5l + 1,2l = 8,7l wody
2 kg ryżu
1,5kg + 1,3kg = 2,8kg cukru
50g kwasku cytrynowego
20-50dkg rodzynek
5g pożywki
drożdże winne Tokay lub Sherry
Po drugie wino gotowe do picia po 2 tygodniach od pierwszego zlania to ulep a nie wino o marnych walorach smakowych.
 

Alpha

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2009
Postów
415
Buchów
0
Wino z ryżu (15 l)
1.5 kg ryżu
4.5 kg cukru
11 l wody
3 cytryny
20 dag rodzynków
2 gałki muszkatułowe (40 g)
12 ziaren ziela angielskiego
szczypta: cynamonu, tymianku i mięty
drożdże Tokay (lub dowolne do wina białego)
pożywka
ryz_butle.jpg
Wino z ryżu jest w mojej subiektywnej ocenie jednym z lepszych win do wyrobu w domu. Produkty do jego produkcji (głównie ryż) są bardzo tanie i ogólnie dostępne. Duża ilość przypraw (patrz fotografia obok - widok przez główkę gąsiora) daje w efekcie niepowtarzalny korzenny smak. Wino łatwo fermentuje i dobrze się klaruje uzyskując delikatnie żółty kolor. Podane tutaj proporcje produktów dają wino dobrze słodkie. Sugeruję zmniejszyć ilość cukru o 0.2-0.5 kg wówczas wino powinno być bardziej delikatne.
ryz_prod.jpg
Sposób przyrządzenia: nieugotowany ryż (luźny lub z torebek) należy partiami intensywnie przepłukać pod bierzącą wodą (1) tak, by przelatująca woda była czysta. Ryż wsypujemy do gąsiora (2). Cytryny obieramy ze skóry oraz z białych skórek (3), rozrywamy na mniejsze kawałki i wrzucamy do gąsiora. Wsypujemy przyprawy i rodzynki (4). Gdy wszystkie składniki są już w gąsiorze (5), wlewamy roztwór cukrowy w proporcjach przedstawionych w przepisie.
1.
74.jpg
2.
75.jpg
3.
76.jpg
4.
77.jpg
5.
78.jpg

Roztwór cukrowy, jak zawsze przygotowujemy poprzez wsypanie części cukru do części wody i podgrzewamy mieszając co jakiś czas tak, by cały cukier się rozpuścił. Po rozpuszczeniu cukru podgrzewamy roztwór aż do zagotowania, a następnie odstawiamy do wystygnięcia. Gdy roztwór osiągnie temperaturę pokojową, można go wlać do gąsiora. Nie ma przy tym znaczenia, czy rozpuścisz cały cukier w np. 5 litrach wody, a następnie dolejesz przegotowanej, czy na odwrót. Kiedy wszystko znajdzie się w gąsiorze, wlewamy na koniec uprzednio przygotowane drożdże oraz dosypujemy pozostałą część pożywki, a następnie wszystko porządnie mieszamy. Gąsior ostatecznie odstawiamy na ok. miesiąc, po którym to okresie niecierpliwego oczekiwania na efekty naszych wysiłków, następuje zlanie wina. Podczas pierwszego zlewania można śmiało posmakować naszego napoju. Resztę (o ile coś zostanie ;-)) przelewamy do mniejszego gąsiora i odstawiamy na kilka miesięcy, aż wino przejdzie fazę cichej fermentacji. Po tym czasie możemy zlać wino do butelek.

http://tobajer.w.interia.pl/Wina/przep.html#ryz

powinno ci to coś dać..
 
Ostatnia edycja:

kacperek88

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2008
Postów
452
Buchów
0
Elegancko ...<joint>
Teraz lecę tylko po butle 15l do dziadzi rastafarai i zaczynamy pędzonko :spalony:
 
D

delete

Guest
Również robiłem wino z ryżu (na drożdżach Tokay biowinu), najprostsze bez cytryn i bez gałki, tylko z odrobiną cynamonu. To chyba najprostsze wino do zrobienia, w smaku nie jest złe i procentów ma więcej jak sklepowe :jocolor:
Qbek - wytrzeszczu po tym winie nie miałem, natomiast dziwne akcje z oczami były po Nemiroffie Black - znajomek stracił synchronizację oczu, ja miałem jakiś rozmazany obraz i jak chciałem przeczytać cenę na czymś to musiałem zamknąć jedno oko :sunny:
 

sativaindica

Well-known member
Rejestracja
Lut 4, 2009
Postów
220
Buchów
1
wedlug mnie ,najlepsze wino ryzowe to z cytryna i rodzynkami ,bez ziol,jak w przepisie wyzej,ziolo to lubie w lufie nie w winie.
 
A

Akira

Guest
Jak ktoś zrobi sake to wstawcie foty jak to wyszło i opiszcie smak i jaką mieliście banie po tym ..
pzdro
 

VOLt

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2009
Postów
143
Buchów
0
Qbek - wytrzeszczu po tym winie nie miałem, natomiast dziwne akcje z oczami były po Nemiroffie Black - znajomek stracił synchronizację oczu, ja miałem jakiś rozmazany obraz i jak chciałem przeczytać cenę na czymś to musiałem zamknąć jedno oko :sunny:
Po piwie czy wódce jest to samo, po prostu za duzo wypiliście ;p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół