nasiona marihuany

Cyfrowe balasty....

Wyszukiwarka Forumowa:

deep

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2008
Postów
1,068
Buchów
2
ku**a przez was już lumateki na hempie oglądam ,trzeba będzie kupić na próbe
 

Nara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 10, 2008
Postów
1,220
Buchów
44
smieszne - wciaz jako założyciel tematu nie dowiedziałem sie:

1. czy jest jakis parametr podawany przez producenta ktory swiadczylby ktore zaroweczki sa ok do cyfrowek a ktore nie...

2. stanczyk link nie dziala - chetnie przeczytalbym opis jak zmierzyc zuzycie magnetyka

3.
tatuś czy jakos tak napisał:
Panowie! pie****icie tak że aż mnie dupa rozbolała! - cyfrowa TV,cyfrowy kabel HDMI,cyfrowe kino domowe, teraz CYFROWY BALAST ku**a! Jak niskie IQ trzeba mieć aby podniecać się takim marketingowym bełkotem?

A filmy wciąż oglądasz na kasetach video?
Z twoim podejsciem dziwie sie ze uzywasz pradu.
 

tatuś

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2009
Postów
91
Buchów
0
Widzę że nie załapałeś o co mi chodzi.Pozwól że Ci wyjaśnię, marketing i reklama służą temu abyś kupował rzeczy których nie potrzebujesz lub w drugim przypadku zapłacił za coś w ch*j pieniędzy kiedy tak naprawdę koszt wyprodukowania tego jest śmiesznie niski. Wystarczy że w nazwie produktu pojawi się magiczne słowo "CYFROWY" i już mamy kupę kolesi przekonanych o jego za***istości.Kończąc temat to moim zdaniem to GÓWNO nie jest warte aż takich pieniędzy, jak stanieje do 150zł (komplet z żarówką) to wtedy będę pierwszym kupującym!

PS. Już niedługo będę miał na sprzedaż CYFROWE pestki po 100zł szt.które dają wy***ane plony pod warunkiem że są uprawiane pod CYFROWYM balastem z CYFROWĄ żarówką

Aha i nie oglądam już kaset VHS a CYFROWY to mam nawet prąd w gniazdku!
 

Nara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 10, 2008
Postów
1,220
Buchów
44
nie chce mi sie przepychac - nie napisales tak bym mogl wywnioskowac co ci po glowie chodzi.wiem czemu sluza reklama i marketing.
skoro zalozylem temat to znaczy ze juz mnie "maja" zanim dam "im" (marketingowcom) moj hajs to chce poprostu uzyskac info od tych ktorych omotali wczesniej - twoj post nic mi nie powiedzial:

NWN napisał:
smieszne - wciaz jako założyciel tematu nie dowiedziałem sie:

1. czy jest jakis parametr podawany przez producenta ktory swiadczylby ktore zaroweczki sa ok do cyfrowek a ktore nie...

2. stanczyk link nie dziala - chetnie przeczytalbym opis jak zmierzyc zuzycie magnetyka

czy sie myle?
 

piramida

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
54
Buchów
0
hehe czyli nadal nic nie wiadomo :D najgozej mnie przeraza to ze naprawde takie cos moze siasc w kazdej chwili ale bardzoek ,mnie to zastanawia ile taki balast magbetyczby na trwalosci pomimo nowego zaplonika itd. czy poprostu jak zaplon i nie znam profesjonalnych nazw tz. tn walec i ten kwadrat zalozmy przy magnetycznym balascie jest wymieniony to moze i nie spada jakosc swiatla pomimo uzywania nawet bardzo dlugo tego balastu ? nie wiem powiedzcie sami dodam ze balast kupilem uzywany wraz z hps i juz u mnie tez troszke podzialal prosze o odpowiedz i wasze przemyslenia i dygresje dodam ze moj balast to hevlar made in finland wiec moze szkoda sie go jeszcze pozbywac skoro jest wporzadku??? to po co kase ladowac ale jezeli daje mniej swiatla to jaki sens ladowania kasy w dobre nawozy itd. skoro swiatlo z dupy
HELP MY :d tutaj stronka widze ze sa tam nawet w pdf.rozne opisy i jest taki balast jak moj dla osob kminiacych teamt jeszcze raz prosz o temat i dokladne obczajenie strony http://www.helvar.com/default.asp?lan=EN i pomimo tego rozwoju nadal widze ze w tej firmie guruja magnetyki po o cyfowych malo co jest ..pokoj

foty mojego sprzeu ( i prosze o zebranie wszystkich mysli i burzy mozgow bo mam juz na niego kupca i waham sie caly czas oczywiscie po sprzedazy chce zainwestowac w wiemy jaki balast) z gory dzieki za wspolne rozkminianie tematu :) i nie wiem czemu ale z tego co ja widze te cyfrowe zra wiecej pradu ?:O







prosze nie kazcier pisac na elektrodzie :D
 
Ostatnia edycja:
E

edek z krainy kredek

Guest
i jak Panowie?? jak się sprawują balasty cyfrowe???
 

xxxkatxxx

Well-known member
Rejestracja
Lip 4, 2010
Postów
419
Buchów
0
sonlight

ja sobie kupilem akurat balascik elektroniczny marki sonlight 250w do tego zaroweczka sonlight 250 w odblysnik spodnik 2 gratis to stalem obraczki mocujajce i rure alufleks dolonczylem filtr priklima proff o przylaczu 125 mm dlugi jest na 70 cm i za taki caly osprzet zaplacilem tylko 870 zl z przesylka kurierska. Taki standardowy zalsilacz 250 w sonlight daje ponad 30% wiecej swiatla z zarowka preferowana sonlight. Zmienilem swiatlo z 2x 200w cfl na ten zestaw oswietleniowy i z dnia na dzien krzaki mi spuchly , ballast utrzymuje wlasna temperature do 28 stopni jest max wyciszony i sam ballascik zaplacilem tylko 330 zl, to nie duzo w sklepach z akcesoriami grow trzeba bulic z 400 za taki balast spodnik sam kosztuje 500 a taki filtr z 400 no i + zaroweczka, ogolnie jestem zadowolony z takiego zestawu ladnie sie to chlodzi powietrzem i doskonale swiatlo o swietnej mocy, czysta oszczednosc energii ponad 30 % wiecej ( wersje dimm pozwalaja uzyskac ponad 40 %) no i balascik ciagnie 259w po rozgrzaniu o wiele mniej jak magnetyczne ktore zrzeraja prod maksymalnie. Polecam sonlight i 5 lat gwary. Niestety nie udziele informacji gdzie to tak mozna tanio kupic, ale polecam sonlighty jestem baardzo zadowolony

Przez polaczenie odlbysnika typu spodnik ( 97 % odbicia swiatla i duza powierznia odbicia wymairy 40 x 50 cm ) i zasilacza cyfrowego typu sonlight 250 w uzyskalem idealny zestaw dla mojej powierzni mikro ogrodu dr60. Odblysnik idealnie wspolpracuje z duzym odblysnikiem nie powodujac spadku napiecia ani przegrzewania sie. Temperatura przy szybce 28 stopni co pozwala na zblizenie odblysnika maksymalnie przy szczytach. Przy lampach cfl nie osiagalem takiej temperatury.
Ponizej pokaze wam jak to u mnie wyglada







Ogonie balasty cyfrowe to genialna jakosc i max wydajnosc. ja polece sonlight bo sa tansze i wydajniejsze od lumatekow , z baal nie mialem do czynienia. Info http://www.sonlight.biz/ Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
C

cabino

Guest
Dobra odgrzejmy trochę kotleta bo po 6 latach pewnie sie troche w temacie mogło zmienic, a napewno w temacie awaryjnosci sprzętu!

Zastanawiam się nad e-balastem DIMMable do 400W (150W, 250W i 400 + SL) aktualnie mamy ich kilka na rynku:
Najdrozszy Lumatek, GIB, ELEKTROX w różnych wersjach - niebieskie i GOLD , SONLIGHT, LumiPower z wbudowanym timerem

Prośba o info od osób które rzeczywiscie posiadają te sprzety i mogą porównac z czyms co uzywali wczesniej, jak wygladaja wasze doswiadczenia z e-balastami, które z nich są hujowe i awaryjne.

i czy tak naprawde w obecnej chwili warto inwestowac w e-ballast. za tę cenę mogę miec 3 balasty (PRO-V-T 150W, 250W i 400W ) a w razie awarii backup, tutaj jak ***nie jeden tak koniec i posiadanie 3 roznych lamp na nic sie zda.

w tej chwili mam w boxie 100W jakis bardzo stary oraz jeden 150W składak z alledrogo (razem koło 25000lm), razem dają sporo mniej lm niz pojedyncza lampa HPS 250W (niby 33000lm) dlatego własnie zamierzam zmienic bo pewnie te moje starszaki do tego pobieraja wiecej mocy.

i jesli jestesmy w temacie to czy ktos może powiedziec kilka słow na temat tych GIBów, ile procent wyzsze zuzycie od nominalengo moze byc przy 250W?
 

blacha696

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2013
Postów
65
Buchów
0
Mój e-Lumatek 400/600/660 W. Pracuje na żarniku 600W .Zużycie prądu jest niewiele mniejsze (30- 50 W )od stalego balastu. Mierzyłem też Luksomierzem też niewielka różnica- wiem że nie luksy tu są kluczem ,lecz daje to jakiś obraz.

" razem dają sporo mniej lm niz pojedyncza lampa HPS 250W (niby 33000lm)" marketing ! Myśle że stare balasty na porządnych trafo z miedzi są na pewno trwalsze . Producenci poszli w podzespoły elekroniczne ponieważ są tańsze lżejsze. Trudno coś powiedzieć o e-balast , nie trzeba być znawcą tematu na***ane tam elektroniki na płytce ,coś napewno pierd....kiedyś:)

"i czy tak naprawde w obecnej chwili warto inwestowac w e-ballast. za tę cenę mogę miec 3 balasty (PRO-V-T 150W, 250W i 400W ) a w razie awarii backup, tutaj jak ***nie jeden tak koniec i posiadanie 3 roznych lamp na nic sie zda."

Zależy jaką masz powierzchnie szałasu. Ja bym jechał na tych dwóch , ja rzadko mam topy pod linijke, mam 2x600 a wolałbym 3x400 (box 2m.kw) przy trzech mam większe pole manewru ,a najważniejsze światło "kryje" większą powierzchnie.lampa 15-20 cm od szczytu ,żarówy w cooltube ,powietrze z zimnej piwnicy :) , i jestem pewien że plony by były większe .

Części oraz nowe i uzywane tradycyjne balasty do 400W w są w fajnej cenie i jest tego sporo na rynku. Można to też naprawić za grosze .
E-balast - jak się skończy gwarancja i padnie to koszt naprawy może być wysoki lub nie do naprawienia .

Teraz koszty zakupu nowego-pomyśl kiedy ci się zamortyzuje max 30kW różnicy w poborze, u Ciebie jeszcze mniej ,mniejsza moc.
I ta różnica w KW ( na korzyść e -balast)nie idzie cała w lampe/swiatło. e balasty mają lepsze chłodzenie .
Nie wiem czy to dobre porównanie - 7- letni mercedes z porządnym silnikiem np 3OOD ,a nowy sredniej klasy np. suzuki z salonu .
Ja wole 3 setke .
 
C

cabino

Guest
aktualnnie mam 0.52 m2, taki ze niby te dwie moje razem zakładjąc ze dają tyle ile nominalnie maja lampy w spcyfikacja to akurat mam 26000lm, ale jak napisałes 33000 lm przy 250 to marketing, to tak samo te moje 2 w sumie maja mniej niz te 26000, bo nigdy nie mierzyłem lm, ale za to lepsze pokrycie swiatłem, tez mam rozsztrzelone odmiany i są na roznych wysokosciach, chociaz to bede korygował podstawkami pod donice aby były równe jak juz przestana rosnąć.

skoro piszesz ze przy 600W masz ronice 30-50W, to przy 250W bedzie to roznica praktycznie nie znacząca i sens tak naprawde elektronicznego w moim przypadku jest jeszcze mniejszy.
 

blacha696

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2013
Postów
65
Buchów
0
To masz spoko. Jak byś zrobił dwa składaki alledrogo :)2x250 to już masz wypas.
 

Dumper

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2018
Postów
52
Buchów
0
A czy może się ktoś wypowiedzieć na temat używania takie balastu na polowie mocy? Otóż mam balast 250 W z żarówka 250 W ale chciał bym go używać raczej ustawionego na 115 Watt ew. 190 W. Gość z mojego growshopu zapewnia ze to działa zupełnie normalnie jak hps 115 Watt wtedy. Ma ktoś zdanie na ten temat? Próbował ktoś już tak uprawiać?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół