nasiona marihuany

Cyfrowe balasty....

Wyszukiwarka Forumowa:

Nara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 10, 2008
Postów
1,220
Buchów
44
jeszcze jedna przepychanka tutaj i osobiscie poprosze ktoregos moda o nagrody dla uczestnikow

ten temat ma nas czegos nauczyc - picasso ma takie info , stanczyk takie - wymience zrodla informacji , sprawdzmy - wyjdzie z tego tyle ze kazdy sie cos nauczy.

Jak narzie to rzucacie liczby i herce a ja prosilem o pomoc w doborze - nie znam sie na elektryce, wiec tlumaczyc mi obaj panowie , bo napewno macie pojecie wieksze niz ja.Powtarzam pytanie - jakie zarowki moglyby nie dzialac z e-ballastami?
czy np natriumy tc extra beda ok?

Dziekuje wszystkim za informacje i pomoc.
 
Ostatnia edycja:

joint4you

Member
Rejestracja
Lis 6, 2009
Postów
16
Buchów
0
to jaki kupic?

To ktory warto kupic chlopaki bo cyferki to jedno a ktory polecacie chetnie wydam te pare stowek interesuje mnie 400 w lub 600 w skoro ma swiecic jak 1000 watt tak to niby jest z tymi sonlight</P>35% wiecej lumenow z 600 w ktore ma 100000lum to tak jak 1000watt


i tak z ledami to z mieszam wiec dajcie tylko nazwe balastu cena nie gra roli
</P>
 
S

stanczyk

Guest
Piszemy o lampach wyladowczych HPS kolego , wiec nie pisz bzdur-czym wieksza czestotliwosc tym wieksza wydajnosc swietlna i mniejszy pobor energii.Ot, i cala tajemnica dodatkowych lumenow .
"Istnieje tolerancja i to ze masz zarowke 600W i na balascie 600W to niekoniecznie ma on 600W (jasne jak slonce)."Nie bardzo rozumiem co masz na mysli...
"Co chcesz udowodnic, bo jak na razie to strugasz idiote."Bez takich tekstow prosze!!!Chyba zapomniales na jakich zasadach polega konstruktywna dyskusja na Forum-;-)
Pozdro
Picassox


Tylko tam PICASSo jest kilkanascie tysciecy Hz.

Jak chcesz wycisnac 640W z 600W ? Podnoszac czestotliwosc?

Klasyczny balast 400W 430W zarowka tez ma wieksza czest?

Skoncz dupczyc


A na dodatek test mowi ze czest. Lumatek na sciemniaczu jest odwr. prop. do ustawionej mocy wiec dodatkowo udowodnilem ze nie masz racji, nie czytasz inf.z linkow.



Piszemy o lampach wyladowczych HPS kolego , wiec nie pisz bzdur-czym wieksza czestotliwosc tym wieksza wydajnosc swietlna i mniejszy pobor energii.Ot, i cala tajemnica dodatkowych lumenow .


Wiec pewnie dlatego w tescie im wieksza moc tym mniejsza czestotliwosc?

To co mowisz kupy dupy sie nie 3-ma


Zacznijcie ku**a czytac ze zrozumieniem i do konca bo mnie szlag tafi.

Koles nie debatuj tylko poczytaj.

P.s.

Udowodnij ze sie myle
 
Ostatnia edycja:

czasowstrzymywywacz

Active member
Rejestracja
Lip 1, 2009
Postów
36
Buchów
1
Nie wiem dokładnie panowie jak to jest, ale chciałem być pomocny i przekazać swoją wiedzę, jaką zdobyłem na zagranicznym forum i tam w temacie o elektronicznych balastach było, że najnowsze 1000w balasty mogą obsłużyć żarówy dokładnie od 400 do 1000 w. Opcję super-duper- turbo blast też mają, ale nic o niej nie pisałem. Wiem, że z pustego to i Salomon nie naleje i to tylko chwyt marketingowy.
Czyli jak dokładnie jest z tymi elektronicznymi balastami? Taki najnowszy 1000w Lumatek 240v nie obsłuży żarówki 400 w i 600 w, a ludzie głupoty piszą? Widziałem jeszcze jedną markę balastów w growshopie w którym byłem i ich pudełko i pisze wyraźnie na nim, że obsługuje też taki zakres żarówek. Więc jak to jest?
 

piramida

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
54
Buchów
0
niech ktos mi konkretnie odpowie bo juz zglupialem SONLIGHT plus zarowka firmowa ta ktora daje 35% wiecej lumenow kupywac czy tez nie ..? dodam ze mam juz wiekowy balast kevlara finlandzki 250W doradzcie . bo caly czas sie zastanawiam czy awrto czy nie dodoam ze te 500zl moge przenzaczyc na ten balast
 

Nara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 10, 2008
Postów
1,220
Buchów
44
PS
Odradzam ballasty firmy Sonlight-maja bardzo zla opinie na angielskich forach, sa awaryjne i nienaprawialne.

W tym temacie clothez.
Gdyby panowie nie robili smietnika chociaz tą informacje byloby widac (szczegolnie ze p[ojawily sie one na growbox.pl i tanie nie sa)
 
R

Raver

Guest
clothez Ogólnie zastanów się dobrze czy warto w ogóle kupić Cyfrowy Ballast. Naszpikowane elektroniki od sk***ysyna i na bank wysiądzie prawdopodobnie prędzej niż myślisz... Magnetyczne według mnie są pewniejsze. W razie awarii zapłonnika, zawsze dostaniesz go za małe pieniądze w elektrycznym. Wtedy najwyżej na jeden dzień zachwiejesz fotoperiod. A jak Ci padnie Cyfrowy to już jesteś ugotowany... Gwarancja, gwarancją ale jak nie będziesz miał zapasowego pod ręką to się na pewno wk***isz...

Z ballastów magnetycznych polecam firmę Vossloh Schwabe (nic nie slychać, ani ballastu ani zapłonnika i nie grzeje się też jakoś okrutnie)
 
Ostatnia edycja:
S

stanczyk

Guest
clothez Ogólnie zastanów się dobrze czy warto w ogóle kupić Cyfrowy Ballast. Naszpikowane elektroniki od sk***ysyna i na bank wysiądzie prawdopodobnie prędzej niż myślisz... Magnetyczne według mnie są pewniejsze. W razie awarii zapłonnika, zawsze dostaniesz go za małe pieniądze w elektrycznym. Wtedy najwyżej na jeden dzień zachwiejesz fotoperiod. A jak Ci padnie Cyfrowy to już jesteś ugotowany... Gwarancja, gwarancją ale jak nie będziesz miał zapasowego pod ręką to się na pewno wk***isz... Z ballastów magnetycznych polecam firmę Vossloh Schwabe (nic nie slychać, ani ballastu ani zapłonnika i nie grzeje się też jakoś okrutnie) __________________

TRATATATA
LUMATEK daje 5 lat gwarancji.

W tym czasie zajedziesz 2 magnetyczne.
(to ze beda dawac swiatlo o niczym nie swiadczy)
 
R

Raver

Guest
W tym czasie zajedziesz 2 magnetyczne.
To i tak wyjdzie taniej, i większa pewność bezawaryjności, co do gwarancji napisałem wyżej...

Zapodaj wykaz zużycia ballastów magnetycznych, ze co one niby po tych 5 latach tracą??
 
Ostatnia edycja:
S

stanczyk

Guest
To i tak wyjdzie taniej, i większa pewność bezawaryjności, co do gwarancji napisałem wyżej... Zapodaj wykaz zużycia ballastów magnetycznych, ze co one niby po tych 5 latach tracą?? __________________

Ad1. Nie za wiele wiesz o ukladach
Ad2. Problem jak kazdy.
Ad3. E-balast jest duzo wydajniejszy
Ad4. Jak ci fotoperiod padnie to dupa tak czy owak




BTW. A inteligenci jadacy na zwyklym timerze ryzykuja x razy wiecej

P.s.

Niezlych argumentow uzyles aby tylko pokazac ze magnetyk jest lepszy.

Niedlugo nie bedzie cewkowych i co wtedy napiszesz?
 

tatuś

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2009
Postów
91
Buchów
0
Panowie! pie****icie tak że aż mnie dupa rozbolała! - cyfrowa TV,cyfrowy kabel HDMI,cyfrowe kino domowe, teraz CYFROWY BALAST ku**a! Jak niskie IQ trzeba mieć aby podniecać się takim marketingowym bełkotem?

POMYŚLCIE wydać o 700zł więcej za balast żeby zaoszczędzić 100zł rocznie na prądzie?
Czy może ktoś mnie zacznie przekonywać że moje chwasty dojdą pod tym gównem w 2 tygodnie?

Moim roślinkom świeci balast z żarówka HPS 400W za 100zł (słownie sto zł) i ku**a TAK pewnie wpie****i więcej prądu niż hiper,super,przeza***isty CYFROWY balast -ale sram na to! rachunek za prąd zapłace kasą którą zaoszczędziłem nie kupując tego gówna i jeszcze mi zostanie......

Dopóki ceny tych balastów nie zejdą do jakiegoś przyzwoitego poziomu to według mnie nie ma o czym dyskutować.

**************************************************************************

Aha i jeszcze jedno, wk***ia mnie nadużywanie słowa CYFROWY przez wszystkich i w odniesieniu do wszystkiego. Polecam poszukać troszeczkę i dowiedzieć się skąd i dlaczego wzięło się określenie CYFROWY
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
S

stanczyk

Guest
Czyli chodzi o zasobnosc kieszeni - skoncz pie****kic, mnie stac.

Milionerem nie jestem.

POMYŚLCIE wydać o 700zł więcej za balast żeby zaoszczędzić 100zł rocznie na prądzie? Czy może ktoś mnie zacznie przekonywać że moje chwasty dojdą pod tym gównem w 2 tygodnie?

Mozna oszczedzac na wiele sposobow. ty kalkulujesz prosto i w krotkim czasie - TATKU.


ehm, nie widze tu tego info

A roznice w zuzyciu zarowki cewkowy vs. elektronczny widzisz?

Sa podane zalety w stos. do klasycznego balastu
 
Ostatnia edycja:

detektyw_konopka

Obserwator
Weteran
Rejestracja
Sty 24, 2009
Postów
276
Buchów
0
cyfrowy balast greenhouse 400w z 5 letnia gwarancja , zarowka i kloszem - 185$
magnetyczny balast 400w z 3 letnia gwarancja takim samym kloszem i zarowka - 125$
wybor chyba jest oczywisty :)
 
K

Kot z Cheshire

Guest
a ktos mi moze powiedziec, po jakim czasie efektywnosc zwyklego balastu spada na tyle, ze trzeba go wymienic? i jak to sprawdzic "domowym sposobem"?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół