nasiona marihuany

Cyfrowe balasty....

Wyszukiwarka Forumowa:

Nara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 10, 2008
Postów
1,220
Buchów
44
Witam.
Od pewnego czasu w polskich sklepach pojawiły się cyfrowe balasty HPS/MH. Niezaleznie od sprzedajacego ich ceny sa dosc wysokie - conajmniej 350 pln (za 150w mh/hps) do nawet siedmiuset pln. Czytałem nieco o nich , ale nie mialem do czynienia z nikim kto ich uzywał (poza pojedynczymi opisami na IC , ale tam mial to koles co mial poprostu NL komere). Ciekawi mnie czy rzeczywiscie te jarzniki swieca mocniej czy niby wzrost wydajnosci wynika z "nie migania" lampy (podobno u nich to nie wystepuje).
Ciekaw jestem jak to sie sprawuje i czy warto na balast wydac cene calego zestawu oswietleniowego,nawozow i pestek , nie umialem znalejzc o tym na haszu.
Zwyczajowo nie zakladam tematow "czy ktos wie" tylko sam to sprawdzam , ale bede mial ograniczony budzet na inwestycje w box, a zalezy mi na kupnie nowych odzywek wiec powiedzmy 800 robi mi roznice...

ktokolwiek ma to lub sie tym bawi?

Bardzo prosze o konkretne info / ew. interesujace linki (najchetniej opisy tych co to maja na jakichs forach).
 
S

stanczyk

Guest
Sam mam Lmateka 600W

Ostatni wpadl mi w rece test takich balastow.
Byl m.in. LEUTECH i LUMATEK i pare innych (2 typy zarowek{lamp})

Pierwsze co zauwazasz to to, ze zestaw nagrzewa sie b.szybko.
Inna sprawa jest to, ze nie wystepuje migotanie tak b.widoczne na el.-magn.

Pojawil sie problem pewnych zarowek ktore nie spelniaja standardow posiadajac napiecie wyzsze niz to ponizej
( O ile sie nie myle standard przemyslowy okresla napiecie zaplonu na ca. 3000-3500V)

Ponadto nie wszystkie zarowki sa kompatybilne ze wzgledu na czestotliwosc pracy

Podaje ciekawe linki

https://www.opengrow.com/index.php?showtopic=40519&hl=lumatek

https://www.opengrow.com/index.php?showtopic=40833&hl=lumatek


Zarowki o niskiej jakosci (oraz niektore markowe) MOGA POWODAOWA PROBLEMY Z CYFROWYM BALASTEM.(wyzsza czest. pracy)

Ostatnio Lumatek (podobno - link) ma zarowhke (high PAR) do tych wlasnie balastow, co nie zmienia faktu ze wiekszosc standardowych markowych zarowkek dziala bez zarzutu.
http://www.lumatek.co.uk/lumatekhighparlamp.htm

Zdjecia w mojej relacj sa robione podczas oswietlenia takim wlasnie balastem i prostym aparatem w trybie auto.

https://www.opengrow.com/remoteimg/00040833-dd21f48f72eee805000ecf70a3eb8b1f.jpg
 
Ostatnia edycja:

Nara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 10, 2008
Postów
1,220
Buchów
44
dzieki bardzo za odpowiedz.

Ponadto nie wszystkie zarowki sa kompatybilne ze wzgledu na czestotliwosc pracy
moglbys to wyjasnic tak jakbys tlumaczyl komus kto nie wie ile ma volt w gniazdku?
o ku**a ale kozackie linki.
 
Ostatnia edycja:

picassox

Active member
Rejestracja
Cze 25, 2009
Postów
44
Buchów
0
Witam
Wielka zaleta tych balastow jest za...ista oszczednosc energii.Dla ballastu 250W faktyczne zuzycie energii wynosi 280 W (ballast Icon international)
Tradycyjny balast do 400W zarowki to 530 W (Ballast Megalight)
Moze male porownanie z czasopisma "Urban garden":
C&C Ballast:................. Digital Ballast:
Pin- 945W.................... Pin- 865W
Qin- 974VA ................. Qin- 866VA
Vin- 240V .................... Vin- 240V
lin- 4.02A .....................lin- 3.65A
PF- 0.954...................... PF- 0.998
THD- 27,5 THD............. THD- 4.85 THD
Phillips 100W HPS ........... Phillips 100W HPS
Photometric Data:
Illuminance- 23.24W/m2 ..... Illuminance- 24.41W/m2
1775.1 fc.......................... 1549.65fc
15872.07lux ...................... 16674.18lux
C&C-core and coil-ballast magnetyczny
Pozdrawiam
Picassox
PS
Odradzam ballasty firmy Sonlight-maja bardzo zla opinie na angielskich forach, sa awaryjne i nienaprawialne.
 
Ostatnia edycja:

Nara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 10, 2008
Postów
1,220
Buchów
44
dzieki za opinie na temat Sonlightów - zastanawiałem się nad nimi.
Czytałem w jednym z linkow bardzo dobre słowa o Lumatekach - niestety za jakościa podąża ogromna cena.
 

czasowstrzymywywacz

Active member
Rejestracja
Lip 1, 2009
Postów
36
Buchów
1
Plusem balastów Lumateka, nie wiem jak z innymi, jest to, że mogą one działać z żarówkami różniej mocy. Posiadają przełącznik, klik klik, i możesz obsłużyć żarówy od 200 do 1000w :) Bardzo zachwalane są Lumateki na zagranicznych forach.
 
S

stanczyk

Guest
Plusem balastów Lumateka, nie wiem jak z innymi, jest to, że mogą one działać z żarówkami różniej mocy. Posiadają przełącznik, klik klik, i możesz obsłużyć żarówy od 200 do 1000w Bardzo zachwalane są Lumateki na zagranicznych forach.

Ta jasne, skoncz pitolic glupoty.

Pierwsze LUMATEK-i nie posiadaly funkcji sciemniania (25/50/75/100%)
Posiadaja za to funkcje SUPER LUMEN SWITCH (nie wszystkie) ktora wyciaga z np. 600W - 647W - mozna odpalac w tej pozycj tylko HPS
 
Ostatnia edycja:

picassox

Active member
Rejestracja
Cze 25, 2009
Postów
44
Buchów
0
Plusem balastów Lumateka, nie wiem jak z innymi, jest to, że mogą one działać z żarówkami różniej mocy. Posiadają przełącznik, klik klik, i możesz obsłużyć żarówy od 200 do 1000w :) Bardzo zachwalane są Lumateki na zagranicznych forach.
Pomyliles lumateka z Future Tech Digital Ballast<rotfl>-kolejna nowosc na rynku-Montujesz zarowe 600w a potencjometrem regulujesz "lumeny":freak2:poczytaj specyfikacje tych balastow, a odpowiesz sobie na pytanie co ci sie bardziej oplaca...<lol>
Specyfication:
Requrred lamp voltage:85-130V
Voltage input range:168Vac- 268Vac
Rating input Voltage:240V
Input power:620W(plus-minus)2%
Output power:570W (plus-minus)2%, power lose 50W
Efficiency:ponizej 92%
Output frequency:30KHz-60KHz(to jest wazne- nie masz paskow na zdjeciach-wysoka czestotliwosc!Wiecej swiatla!)
itd...
Lumatek jest dobrym ballastem, niestety za jakosc trzeba bulic...Korzystam ze sprzetu 400 W i jestem zadowolony, w porownaniu do C&C -C&C to gowno,maja czestotliwosc 50Hz (50 cykli na sekunde-tyle razy gasna i zapalaja sie z powrotem-Tracisz power za wieksza kase...)
 

picassox

Active member
Rejestracja
Cze 25, 2009
Postów
44
Buchów
0
Posiadaja za to funkcje SUPER LUMEN SWITCH (nie wszystkie) ktora wyciaga z np. 600W - 647W - mozna odpalac w tej pozycj tylko HPS
Stanczyk, w naturze nic nie ginie-pobor energii jest taki sam jak energia oddawana(Teoretycznie- minus straty-opor transformatora czy ukladow elektronicznych-moze kiedys bedzie rowny 0 jak opanujemy nadprzewodniki...)Opcja super lumen to tylko zwiekszenie czestotliwosci ballastu na wyjsciu...<lol>
 
Ostatnia edycja:
S

stanczyk

Guest
Stanczyk, w naturze nic nie ginie-pobor energii jest taki sam jak energia oddawana(Teoretycznie- minus straty-opor transformatora czy ukladow elektronicznych-moze kiedys bedzie rowny 0 jak opanujemy nadprzewodniki...)Opcja super lumen to tylko zwiekszenie czestotliwosci ballastu na wyjsciu...<lol>

Ad1. Balast 600W zapewne ma naddatek mocy, o czym zreszta wspomina producent -647W.

Ad2. O opcji sciemniania mowilem wczesniej (dim - sciemniac), jedank dalej operujemy na 600W zarowce

Ad3. Philips do magnetycznego balastu 400W zaklada specjalna 430W zarowke.

Ad4. Gdybys poczytal moje linki, wiedzial bys wiecej.
 
S

stanczyk

Guest
:lol3:Nie daj sie robic w konia producentom.Nie jestes chyba podatny na reklame.
Poczytaj:
http://www.made-in-china.com/produc...adeMarkets=&hotflag=0&asFlag=&propertyValues=

First part: Ballast input circuit
U = Line voltage. This was adjusted with a Variac. Electronic ballasts have no problem with changes in the line voltage, output remains the same and conversion efficinecy of the ballast remains intact.
I = TOTAL current, including the extra current due to the power factor in Amperes. Reactive loads such a a magnetic ballast move more current than they actually use. It's just pumped in and out and is a real problem for electricity companies. Professional users need to compensate reactive and inductive loads. A HID ballast must have a pf of more than 0.85.
Pw= Real power, so excluding the extra current as a result of the reactive or inductive load. This is what you see on your bill and what you use for cost calculations.
Ps = Apparent power (including power factor) - this is what goes through your wires.
PF = Power Factor (0.95 = 95% pf)

Second part: Ballast output circuit
U =Lamp voltage
I = Lamp current
Freq = Signal frequency, for E-ballasts in KHz, for magnetic ballasts in Hz.

Third part: Light
Measured in μMol PAR

Fourth part: Lamp efficacy
This is the total light devided by the real output power of the ballast, in μMol/W

Fifth part: System efficiency
The output power compared to the input power, so which percentage is lost in the Ballast (and can generate heat!).

Now you need to know that these lights were tested in an open air environment (inside the integrating sphere). In a reflector the lights get warmer and the lampvoltage and current change. You can really go quite high in the curve but when the light gets too hot the efficacy drops.

Now we see that both the BAL and Leuchtek do not reach their maximum output power, they don't pump out 600 watt. However, in a reflector we expect them to perform differently. The Lumatek performed exactly as specified: 5% more output power in super lumens position, 600 watt output at 100% and 400 watt at 75%, so you can use a 400 watt lamp in there of optimal efficacy without changing the ballast. We will see what it does in a reflector. Dimming the 600 watt light reduces output by almost 50% and reduces lamp efficacy to a bit under a 400 watt comparable bulb. Dimming the Lumatek increased the frequency tot over 110 KHz: We saw no signs of resonance at these high frequencies. We did come across resonance inspecting the lamp with ballasts using lower frequencies. In this first set-up, the Lumatek performed best in lamp efficacy and system efficiency, and it produced the most light of the three ballasts.

LINK DO WYNIKOW TESTU
https://www.opengrow.com/remoteimg/00040833-dd21f48f72eee805000ecf70a3eb8b1f.jpg
 

picassox

Active member
Rejestracja
Cze 25, 2009
Postów
44
Buchów
0
Oto link :
http://www.lumatek.co.uk/products.htm
Dla balastu 400W 240 V producent celowo zaniza napiecie na 230V.Niby nieistotna roznica , ale ten sprzet faktycznie pobiera 432W(Zakladajac, ze napiecie w sieci wynosi 240V) .Moj stary balast Megalight pobiera 530W.Pobor mocy latwo obliczyc mnozac napiecie w sieci przez pobor (A).Twoj naddatek mocy wiaze sie tylko ze wzrostem czestotliwosci ballastu-to taki maly myk marketingowy:pr:Spojrz w moj pierwszy post8)
 
S

stanczyk

Guest
Czestotliwosc nic do tego nie ma.

Istnieje tolerancja i to ze masz zarowke 600W i na balascie 600W to niekoniecznie ma on 600W (jasne jak slonce).

Napiecie w gniazdku? Roznie z nim bywa.

Co chcesz udowodnic, bo jak na razie to strugasz idiote.


P.s.

Nie potrzebuje linkow do tej strony, nie kozacz tak.

Jesli do tej pory nie dotarles:

https://www.opengrow.com/remoteimg/0...70a3eb8b1f.jpg











Kto sie wroblem urodzil, skowronkiem nie umrze.
 
Ostatnia edycja:

picassox

Active member
Rejestracja
Cze 25, 2009
Postów
44
Buchów
0
Czestotliwosc nic do tego nie ma.
Piszemy o lampach wyladowczych HPS kolego , wiec nie pisz bzdur-czym wieksza czestotliwosc tym wieksza wydajnosc swietlna i mniejszy pobor energii.Ot, i cala tajemnica dodatkowych lumenow .
"Istnieje tolerancja i to ze masz zarowke 600W i na balascie 600W to niekoniecznie ma on 600W (jasne jak slonce)."Nie bardzo rozumiem co masz na mysli...
"Co chcesz udowodnic, bo jak na razie to strugasz idiote."Bez takich tekstow prosze!!!Chyba zapomniales na jakich zasadach polega konstruktywna dyskusja na Forum-;-)
Pozdro
Picassox
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół