nasiona marihuany

ec i pomiar

Wyszukiwarka Forumowa:
R

rasta

Guest
tomram74 napisał:
nie odbieraj cie mnie zle,ale ja nie opisuje zeczy po to ze by sie klucic,wymadrzac i szukac jakies slawy,zeby kogos przekonywac,
spoko. nic takiego nie mialem na myśli. wiem że masz już pewne doświadczenie w uprawie hydro. ladnie sobie radzisz. ja również nie chcę się z tobą klucić. wiem że piszesz mądrze. to z pewnością przyda się wielu osobom. moja wypowiedź miala na celu male sprostowanie czy też uzupelnienie info .
tomram74 napisał:
tak jak mowia ludzie ktorzy uprawiaja ,i maja wiele lat doswiadczenia.
zgoda. lecz mi doświadczeni radzili aby stężenie w końcowym okresie kwitnienia dochodzilo nawet do 2,2 ec. natomiast na rozpisce nawozów atami mam 2,3 ec w 7 tyg flow.
tomram74 napisał:
ja mowie tak jak jest ,tak jak to przedstawia filmi
wlasnie dlatego się spytalem o doświadczenie z używaniem kranówki. jak już wspomnialem moje obserwacje różnią się od tego co piszą w necie, dlatego chcialem o tym z kimś z dośwaidczeniem pogadać.

pozdr.
 

kokakola

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2008
Postów
124
Buchów
0
SM-1: In-Line Single TDS Meter

Ideal for any water filtration system including reverse osmosis systems, coolers and much more.

FEATURES
Displays TDS level of a single water line.
Highly efficient and accurate due to its advanced microprocessor technology.
Auto-Off function conserves battery power. The unit shuts off automatically after 10 minutes of non-use.
Wide Range 0-9990 ppm (From 0 - 999 ppm the resolution is 1 ppm. From 1000 to 9990 ppm, the resolution is 10 ppm, indicated by a blinking 'x10' image.)
Factory Calibrated :- our meters are calibrated with a 342 ppm NaCl solution. Meters can be recalibrated with a mini-screwdriver.
Comes equipped with John Guest Quick-Connect T-fitting (1/4 inch standard).
Installs quickly and easily.

SPECIFICATIONS
Range: 0-9990 ppm
Accuracy: ±2%
Cable Length: 24.5" (including sensor)
Fittings: 1/4" standard
Power source: 2 x 1.5V button cell batteries (included)
Battery life: approx. 1000 hours of continuous use
Size: 7.6 x 2 x 4.7 cm (3 x .8 x 1.9 in.)
Weight: 79.4 g (2.8 oz.)
a pytanie jest takie;
czy nadaje sie podłaczyc za pompą do hydro i czy jest odpowiedni do tego typu dzialan
clear.gif
 
M

Mr.f

Guest
Odświeżam .
od niedawna ( od kąd mam miernik Ph ) zauważyłem pewną nie prawidłowość ,otóż ... woda z wyrównanym Ph czyli taka którą zbadaliśmy i doprowadziliśmy buforami + i - do odpowiedniego poziomu ( np. 6.3 ph ) po czasie samoistnie zmienia swoje Ph co skłania do pomiarów przed każdym podlaniem i do sedna...
jeśli robimy pożywkę wedle zaleceń producenta czy poziom EC również ulega zmianie ? Pytanie to kieruje do posiadaczy EC-metru czy zauważyliście po czasie spadek w waszych roztworach.
 
Ostatnia edycja:

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Oczywiście że EC spada, w końcu roślinka jest głodna i zjada pożywkę więc jej ubywa !

A co do zmian PH to zauważyłem że aby zbić kranówę do PH 6 należy dodać sporo PH down. Za każdym kolejnym razem, nawet gdy wartość PH dochodzi z powrotem do kranówy, dodaję odpowiednio mniej - typowa tendencja zniżkowa aby osiągnąć ten sam cel czyli PH 6. Jak to wytłumaczyć ?
 
M

Mr.f

Guest
Oczywiście że EC spada, w końcu roślinka jest głodna i zjada pożywkę więc jej ubywa !
pytanie rodzi pytanie...w takim razie jak moja roślina odkręca korek i wyżera to papu z butli ... ? chyba zacznę lodówkę owijać łańcuchem,a tak na poważnie ,chodziło mi o to że robiąc pożywkę w 50litrowym baniaku ( taki przykład ) i dając zalecaną dawkę wedle GHE czy po np 3 tygodniach stężenie nawozów ( nie woda,powtarzam stężenie czyli zawartość nawozu w wodzie ) pozostaje stałe ? czy ulega obniżaniu po przez ... nie wiem parowanie? samoistną destrukcje wartości odżywczych,pierwiastków itd ...wiecie co mam na myśli... GanjaFarm wiadomo że wody w butelce ubywa z czasem :p chodzi o stężenie nawozu,nie samą wodę albo jej ilość,bo można mieć hektolitr i mieć takie samo stężenie nawozu co w butelce 2l . brak odpowiedzi nie daje mi spokoju ... :D
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Woda paruje jest jej mniej to automatycznie stężenie nawozu wzrasta. Dolewasz wody, rozrzedzasz mieszankę stężenie nawozu jest mniejsze. Nad czym się tutaj zastanawiać ? Poza tym proponuję za 70 zeta kupić miernik TDS lub EC i będzie po kłopocie. Każdy ubytek będziesz miał jak na dłoni i uzupełniał. A co do rozpadu sołi minerałów w wodzie na inne cząsteczki to raczej wątpie ale nie siedzę tak głęboko w temacie więc może ktoś się wypowie.
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
ghe kalkulator

witam od pewnego czasu próbuje zrozumiec kalkulator online od ghe, mozna tam dokładnie poznac wartosci ppm sterzen jakie sobie mozemy spozadzic.
http://gb.eurohydro.com/flora-calc.html

ale, no własnie jest jakis dziwny kiedy wprowadze dane w tabelki grow15 ml,micro do wody twardej10,bloom5 to wychodzi 340ppm(dodam ze ghe uzywa amerykanski przelicznik(usa conversion factor) i taką też podziałke ma na przykład milwaukee czy hanna ale do rzeczy to wychodzi jakies 0.7 ec!! czy to nie za mało??
na forum podają zeby trzymac pomiedzy 1.6 do 2.2 ec
prosze o odpowiedz
 
Ostatnia edycja:
T

tomram74

Guest
hej,zapomniany temat,akto ci powiedzial ze ta tabelka jest do uprawy marihuany,ghe?
pozdrawiam

sa to bazowe produkty,pk to nieodlaczny dodatek lub tabela innych na bazie ghe 3 part,lukas formula ,tabla pedrodrro ,i zapewne kilka wiecej
 

Marianna

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2011
Postów
564
Buchów
0
Witam
Czy posiada moze ktos tabele odczytu ppm do ec ?
 
T

tomram74

Guest
musisz poszukac na necie,i dostosaowac do uradzenia ktory posiadasz,cos kolo 3 przelicznikow.pzdr
 

baqman

Well-known member
Rejestracja
Wrz 9, 2009
Postów
93
Buchów
0
Jesli mam miec EC 2,0 a woda czysta ma 0,6 powinno się dodac tylko nawozów 1,4 żeby dało 2,0. Czy dajemy 2,0 co da nam 2,6? Jedni piszą żeby EC wody czystej odjąć inni, że nie.

EC dla automatów w glebie - bedzie ok
veg 1,0-1,2
vego-flo 1,4-1,6 (preflowery)
flo 1,8-2,2
 

jan234

Member
Rejestracja
Sty 29, 2014
Postów
19
Buchów
0
a ten miernik EC trzeba jakos kalibrowac? czy dozywotnio dziala bez zaklucen?
 

ketser

Well-known member
Rejestracja
Lut 15, 2014
Postów
116
Buchów
0
Jesli mam miec EC 2,0 a woda czysta ma 0,6 powinno się dodac tylko nawozów 1,4 żeby dało 2,0. Czy dajemy 2,0 co da nam 2,6? Jedni piszą żeby EC wody czystej odjąć inni, że nie.

EC dla automatów w glebie - bedzie ok
veg 1,0-1,2
vego-flo 1,4-1,6 (preflowery)
flo 1,8-2,2

Uwzględniasz wartość wody i wyrównujesz do żądanej wartości
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół