nasiona marihuany

Odbłyśnik Skrzydłowy ( Batwing ) domowej roboty

Wyszukiwarka Forumowa:
J

jhuy6u

Guest
Chciałbym wam zaprezentować sposób na zrobienie domowej roboty odbłyśnika skrzydłowego ( batwing )

W pierwszej kolejności chciałem zaznaczyć, że nie jest to fotorelacja z mojej pracy, tylko tłumaczenie.

Do rzeczy. Najlepiej do wykończenia takiego odbłyśnika nadawał by się mylar. Należy jednak pamietać, że mylar jest materiałem palnym !!
Zamiast niego można użyć białej farby z dużym współczynnikiem odbicia światla, lub dla uzyskania lepszych efektów foli odbłyskowej, nie palnej !!
Przykład takiej foli - http://shop.growshop.pl/katalog/detail/0806/772?GROWSSID=bfc1a21c935b03693263391cacedaefa


Potrzebne materiały:


Arkusz blachy aluminiowej.
- cena za kg to około 20 zł, jeden metr kwadratowy takiej blachy o grubości 0.6 mm waży 1,6 kg.

Deseczka/listewka.
Koniecznie prosta.


normal_4729xReflector1.jpg



Narzędzia :


Uchwyty stolarskie/jakieś ciężarki.
Jeśli nie masz profesjonalnych uchwytów stolarskich, możesz użyć ciężarków, jednak nie jest już to takie komfortowe rozwiązanie.

Nożyce do cięcia blachy

Kątownik mierniczy:
Najlepiej metalowy, ale nie koniecznie.

Flamaster.

Najlepiej nie zmywalny


normal_4729xReflector2.jpg



Możemy zacząć działać

Najpierw ucinamy blachę do wymiarów jakie nas interesują.
Najlepiej jeśli każda połowa odbłyśnika (skrzydło), jest idealnym prostokątem o bokach w stosunku : bok krótszy = 3/4 dłuższego

Następnie dociskamy blachę do stołu z równym kantem, idealnie na środku, prostopadle do krawędzi stołu


normal_4729xReflector3.jpg



Teraz wykonujemy zgięcia zgodnie z poniższymi zdjęciami. Musimy pamiętać, by starać się to wykonać jak najdokładniej. W wersji dla hardkorowców, polecam ekierke prostokątną, i kątomierz 8)


normal_4729xReflector7.jpg


normal_4729xReflector8.jpg


normal_4729xReflector9.jpg


normal_1.jpg


normal_2.jpg


normal_3.jpg


normal_4.jpg


normal_5.jpg



Teraz musimy doprowadzić nasz reflektor do ostatecznego kształtu. Najlepiej jest to robić na śliskiej powierzchni, dociskając starajcie się równomiernie rozkładać siłę na cały element.


normal_z1.jpg


normal_z2.jpg



I w ten oto sposób uzyskaliśmy reflektor Batwing, za na prawdę śmieszne pieniądze. :yeahh:


normal_z3.jpg



Przykład wykończenia mylarem.

Na tych zdjęciach idealnie widać, jak ważna jest staranność wykonania. Dzięki refleksom na tym zielonym dywanie można zaobserwować jak ładnie rozprasza światło odbłyśnik o okrągłych i równych połowach.


normal_11.jpg



normal_12.jpg



normal_13.jpg





Pozdrawiam wszystkich ogrodników :)
 
Ostatnia edycja:
R

Raver

Guest
Zamiast tej foli bądź mylaru, można by elegancko wypolerować powierzchnie - będzie taniej a efekt raczej taki sam... Ogólnie spoko tutek ;)
 

zmiastawarszawy

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2012
Postów
107
Buchów
0
no, no ,

dać jeszcze dwa druty na bokach wzmacniające konstrukcję i właściwie jest gotowe taniej . z brytfann do pieczenia ciast robią ... satysfakcja jak się samemu zrobi -- bezcenne . pozdrawiam .:harvest:
 

baku77

Active member
Rejestracja
Cze 2, 2011
Postów
26
Buchów
0
a nie lepiej od razu dać blachę o fakturze "skórki pomarańczy"? Taka nie powoduje "hotspotów", a też odbija dobrze światło
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,175
Buchów
5,062
a nie lepiej od razu dać blachę o fakturze "skórki pomarańczy"? Taka nie powoduje "hotspotów", a też odbija dobrze światło
NIE !!! ;)

2009 _ a kleszcz z OG zrobił ten tutorial pewnie z 6-9 lat wcześniej ?? Niedługo będzie ćwierćwiecze.
 

seweryn2422

Smart Guy - Kombinator
Rejestracja
Paź 13, 2022
Postów
579
Buchów
1,087
Odznaki
9
Do PLA nie chce mi złapać mylar na kleju typu kropelka… xD
 

seweryn2422

Smart Guy - Kombinator
Rejestracja
Paź 13, 2022
Postów
579
Buchów
1,087
Odznaki
9
kontaktowy w spraju. sprawdz ?? jak nie cienka warstwa butaprenu i niech lekko podeschnie. ??
Wiesz fajnie się mówi a mam do dyspozycji jedynie Action tu w NL mają wszystko chyba ale tylko na zamówienie xD nie powiem bo nawet router LTE w PL kosztował 600zł tu dałem za niego na promocji 70€… nawet licząc euro po 5zł to 350zł.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,175
Buchów
5,062
w action sa chyba kleje do gumy ? pewnie żelowe badziewie zamiast budexu ale.. ??

Dziki kraj rowery dzender etc.
 

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,161
Rozwiązań
1
Buchów
1,797
Odznaki
6
Butapren to na dworcu u nich dostaniesz 😀
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół