nasiona marihuany

Ocieplony Growbox w garażu

Wyszukiwarka Forumowa:

Niewidomy

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
410
Buchów
1
pełen profesjonalizm, też mi się to strasznie podoba! podchodzisz do roślin z sercem, tak ma byc!

Nawilzacz masz na wypasie ;D

Pozdrawiam!
Ślepy <joint>
 
J

jhuy6u

Guest
to co napisałeś o kiełkowaniu w małych doniczkach to jakaś bzdura. Do kiełkujących nasion,takie doniczki jak wybrał mic są idealne, właśnie dla tego że łatwo utrzymać odpowiednie warunki

Słuchaj ja mam wiedze tylko teoretyczną - nie uprawiałem nigdy i nie uprawiam konopi, więc nie będe się kłucił
Jednak kieruję się logicznym myśleniem, obserwacjami growlogów innych, i porównaniami wyników.

Co najważniejsze utrzymanie odpowiednich warunków to na mój rozum jest między innymi zapewnienie roślinom przestrzeni do rozrostu korzeni - w naturze nie mają ograniczeń. Moim zdaniem lepiej jest włożyć więcej starań ale starać się być perfekcjonistą w każdym calu, uzasadnienie czegokolwiek, że trzeba mniej pracy włożyć w utrzymanie dobrych warunków jest bzdurą 8)


Pozdro
 
Ostatnia edycja:

RobRoy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2009
Postów
667
Buchów
1
Wariacik, też nie uprawiam konopi, ale powiem Ci jak to jest przy pomidorach.
Nasiona sadzi się specjalnie w małych doniczkach, aby korzenie sadzonek miały ciasno i wytworzyły obfitą masę korzeniową. Przy przesadzaniu widać "jeden kłąb" korzeni. Taka masa korzeniowa po przesadzeniu tworzy odpowiednią "bazę pokarmową" dla rośliny. Korzenie tak są ze sobą splątane, że podczas przesadzania nic się nie urywa.
Zaobserwowałem, że sadzonki z mniejszych doniczek (oczywiście nie można przeginać) szybciej później tworzą dużą i silną roślinę.

Zbyt wczesne przesadzanie, gdy korzenie mają jeszcze dużo miejsca w doniczce na wzrost, też nie wychodzi sadzonkom na zdrowie. Tak po prostu jest przy pomidorach.
 

Niewidomy

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
410
Buchów
1
Jak tam idzie mistrzu? :D wystartowałeś już?

Pozdrawiam!
Ślepy<joint>
 

mic

Well-known member
Rejestracja
Lis 7, 2009
Postów
96
Buchów
0
Panie i Panowie chciałem zdać relacje co się dzieje w boxie przy tych temperaturach..
Dzis ok 22.30 jest jakieś -18 na zewnątrz i wieje. Temp odczuwalna jest wieksza.
W pomieszczeniu w ktorym stoi box jest ok -5 st i teraz najlepsze:)
Box trzyma temperaturę jak ta lala.
Ogrzewanie 400W w nocy utrzymuje ok 15-18 st a jak swieci lampa jest 26-29 st.
Wilgotność w normie i rośliny smigaja aż miło..
Polecam tą konstrukcje tym ktorzy chcą sie bawić w te klocki a maja do dyspozycji garaż czy szope bez ogrzewania to spokojnie w temp -15 - -18 wasze małe laleczki będą się rozwijać jak należy :)
dowodem jest fotorelacja która prowadzę http://www.forum.haszysz.com/1x-skunk-11-1x-white-widow-t19118.html?p=301752
zuzycie prądu ok 670 W kiedy świeci lampa o ok 430 W jak jest noc :) oczywiście +/- ...

Pozdrawiam
mic :bounce:

A tak wygląda box obecnie...
 
Ostatnia edycja:

nick użytkownika

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2008
Postów
1,755
Buchów
4
i za***iscie,i o to chodzi, chociaz ciekawy jestem jaki rachunek za prad dostaniesz<lol>
pozdro
flp
 

mic

Well-known member
Rejestracja
Lis 7, 2009
Postów
96
Buchów
0
narazie nie płace za prąd bo mam sporą nadpłatę :) także do maja mam ZERO :)
zuzywałem energii za ok 2700 miesięcznie prowadząc firmę..
Prognozy były za duże i nadpłacałem 6 miesiecy :)

A nawet jeżeli miałbym płacić to przy tej ilości frajdy to lepsze to niż wypie****ać kase na pierdoły :spalony::yeahh:
</P>
 
G

Gość

Guest
no mic wiedziałem że ci sie uda już sam pomysł wydawał sie realny i dopiełeś swego ,zastanawiały mnie te mrozy i wbiłem zobaczyc jak ci idzie ale , jest tak jak myślałem,powodzenia do konca
 

rumi

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
346
Buchów
0
W pomieszczeniu w ktorym stoi box jest ok -5 st i teraz najlepsze Box trzyma temperaturę jak ta lala.

Tylko w te,acie jest box ocieplony, a tu mamy ogrzewany.

A juz myslalem ze styropian ma wlasciwosci grzejne, a tu taki zonk.

JESCZE DO TEGO '' WIEDZIALEM ZE CI SIE UDA''

Nie planujesz ogrzewania z zarowek?
 
Ostatnia edycja:

Speedy05

New member
Rejestracja
Wrz 8, 2019
Postów
1
Buchów
0
Witam mam zamiar zbudować w garażu podobny box jak twój i zastanawiam się czy piecyk na petrol bedzie dobrym sposobem na ogrzanie pomieszczenia. Taki piecyk produkuje dużo wilgoci ale myślę że wentylatory będą w stanie sobie z tym poradzić po za tym sam ma dmuchawę która będzie mieszać powietrze w środku.ma wbudowany termostat tak że to też było by z głowy oraz dodatkowa porcja CO... Co o tym myślicie mam lampę LED która nie wytwarza tyle temperatury tak że bez dogrzania się nie obedzie
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
najlepszym sposobem imho jest osuszacz powietrza bezposrednio w boxie. ogrzeje a przy okazji zredukuje wilgotnosc. piecyki sa niebezpieczne, zajara ci sie cos albo przytopi - osuszacz za***ista sprawa i bezpieczna. ot moje zdanie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół