nasiona marihuany

Feminizowanie nasion przy uzyciu CS - koloidalnego srebra

Wyszukiwarka Forumowa:

CANNABISZ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 16, 2010
Postów
823
Buchów
1
Dzieki za konkretna odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie moze glupie. Na allegro mozna kupic srebro koloidalne w byteleczkach. Czy takie sie nadaje?
Odpowiedź z pierwszej strony:
A to przepraszam moj blad i dzieki za info juz wszystko wiem.
 
Ostatnia edycja:

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Dzieki za konkretna odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie moze glupie. Na allegro mozna kupic srebro koloidalne w byteleczkach. Czy takie sie nadaje?

A to przepraszam moj blad i dzieki za info juz wszystko wiem.

tak ale dozowanie jest takie SE miałem pewnie te same butelczyny które wyglądają jak przerośnięte strzykawki mam rację?

celuj w sypkie "srebro" i kupuj tylko od dobrych firm chemicznych na allek***adrogo są wałkarze którzy sprzedają srebro w samarkach wymieszane z piaskiem:pl:
 
G

Gość

Guest
Cytat:Napisał CANNABISZ
Zobacz post Co jest lepsze do feminizacji STS z polishseeds czy srebro koloidalne? Ktos napisal na forum za CS jest latwiejszy ale nie wiem czy do wyprodukowania czy do zastosowania?
Odczynniki na STS możesz dostać już za 30zł, a masz wpływ na stężenia. Dla mnie CS to zbędna zabawa Ale każdy ma swoje metody.

Ja kupuję dwa druty 1mm x 10cm z przesyłką za około 15-16zł, do tego zasilacz 9v 600ma za około 13zł czyli taniej niż 30zł. Wpływ na stężenia też mam bo chyba im dłużej będzie podłączone napięcie tym więcej ppm?? No i nie musisz się bawić z naważkami, wagami itp, itd, tylko wlewasz wodę destylowaną do słoika i podłączasz zasilacz do sieci...
 
S

sub

Guest
hubner napisał:
Wpływ na stężenia też mam bo chyba im dłużej będzie podłączone napięcie tym więcej ppm?? No i nie musisz się bawić z naważkami, wagami itp, itd, tylko wlewasz wodę destylowaną do słoika i podłączasz zasilacz do sieci...

A właśnie właśnie : jak to jest z tymi ppm w wypadku tak zwanego CS :]
Ile się max daje wydusić ? z przyczyn nazwijmy to "zewnętrznej" natury naturalnej otaczającego nas świata.

W tej zupie po elektrolizie jest jon Ag+ - bo to właśnie on jest odpowiedzialny za działanie - Jakieś tam ilości zawieszonego srebra w postaci wolnej - są ale wpływ ich na - jest zerowy : Poza tym jak to ma jakiś paskudny mniej lub bardziej kolor - to zapewne ?? bierze się on raczej z ... no właśnie czego? Czy to jest Ag2O - w postaci koloidalnej zawiesiny ? Co tam może jeszcze być? Odrobina węglanu srebra w identycznej postaci?
 
G

Gość

Guest
A właśnie właśnie : jak to jest z tymi ppm w wypadku tak zwanego CS Ile się max daje wydusić ? z przyczyn nazwijmy to "zewnętrznej" natury naturalnej otaczającego nas świata.

Hmm, chemikiem nie jestem... jestem "z epoki romantyzmu" i bardziej biorę to na czucie :). Po prostu wydaje mi się, że może być tu zależność podobna do np słodzenia herbaty; 3 łyżeczki cukru rozpuszczasz bez problemu, ale już 30 to trzeba się namieszać :) Wydaje mi się, że podobnie może być ze stężeniem ppm, np po 8 godzinach otrzymujemy 80% stężenia maksymalnego, ale na kolejne 20% otrzymamy powiedzmy już po 10h. Nie wiem, nie znam się, po prostu tak sobie teoretyzuję...
 
S

sub

Guest
hubner napisał:
Nie wiem, nie znam się, po prostu tak sobie teoretyzuję...

I ja także :) -> Tyle, że jestem na 100% pewien, że Ag w postaci metalicznej - zawieszone w wodzie nie działa wcale. W takiej postaci w zupie zwanej CS jest go jakaś tam niezerowa ilość. Na 100% przy okazji powstaje tlenek srebra - który albo sobie wypada jako osad: albo się również lekko zawiesza? w postaci jakieś tam dyspersyji.. On jest minimalnie rozpuszczalny w wodzie i stężenia w rodzaju 20 mg/l sa osiągalne. W powietrzu jest CO2 - które tworzy w wodzie H2CO3 - a wiec i nieco węglanu srebra się w takiej zupie znaleźć może. On równie mało rozpuszczalny o ile pamiętam jest.

Stężenia w ppm - podawane dla CS - nic dla mnie nie znaczą - co oni podają? Nie ma w wodzie nic.. Ag+ które nas interesi bo ono działa - nie za zbytnio raczej może sobie latać samo z siebie :] - małe skupienia Ag - potrzebne są nam jak dziura w moście.

Nic trzeba będzie skołować jakiś kawałek srebra: rozbebeszyć bateryjkę co by mieć elektrodę węglową: podpiąć to pod prund.. czekać aż się zrobi gęsta zabarwiona zupa.. i obaczyć jak się zachowa po dodaniu roztworu tiosiarczanu - odbarwienie - nawet nie do końca - świadczyć będzie o wysokiej zawartości tlenku srebra w postaci zawieszonej.
Ha: w takiej postaci powinno mocniej działać ;)
 
G

Gość

Guest
a ja mam pytanie
1. jak już to zrobiłem to cały ten płyn co był w szklance mam przelać do spryskiwacza i tym pryskać,
2. czy napięcie 12v użyte do tego, mocno wpłynie na efekt/jakość roztworu?
 
R

Raver

Guest
1-Tak (proponuje co 2 dni oprysk )
2- 12V może być byle jak najmniej mA było, ja miałem od anteny TV i buzowało się 48h
 
G

Gość

Guest
1-Tak (proponuje co 2 dni oprysk )
2- 12V może być byle jak najmniej mA było, ja miałem od anteny TV i buzowało się 48h

łap bucha :D też mam właśnie od antenty od TV i narazie nie pryskam bo nie mam co(późnie flo już):yeahh: ale na out się przyda bo na zime trochę pestek fem trzeba mieć
 
R

Raver

Guest
Jak do OUT będziesz czekał z tym CS to kicha może być. Na ICmag'u coś tam było że najlepiej za długo nie przechowywać, i robić sobie zawsze świeży. Nie wiem jak to dokładnie jest z działaniem "leżakowanego" CS - bawiłem się w to raz z ciekawości, fakt zhermiło się, ale to nie wiadomo jak dokładnie dawkować, wg mnie oprysk co dzień to za dużo, lemon.haze też się CS bawił, damka którą pryskał "wyglądała jak siedem nieszczęść" , a ta obok co wyłapała trochę mgiełki się zhermiła. Każdemu inne ppm wyjdzie i jest wielka niewiadoma. Osobiście wolę STS niż to całe CS i srebrne liście... Tą metodę to jako eksperyment raczej traktować - dasz za dużo, zacznie chorować, dasz za mało to znów nie zadziała... Jak masz ochotę to poczytaj sobie na ICmag'u https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=60610 tam się więcej dowiesz, u nas CS to martwy temat praktycznie...
 
Ostatnia edycja:
G

Gość

Guest
Mi się wydaje, że nie przez to mi padła. Dałem prąd 14v 1,5A i trzymałem długo. Głupio wlałem cały płyn(wraz z ciemnym osadem tlenku srebra) i chyba przez to. Ona nie padła do zera ale wyglądała jak siedem nieszczęść. Shermiły się ładnie te dwie rośliny na które padały śladowe ilości CS.
Także nie walcie na chama tego cs i z prądem podobnym do zalecanego
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Srebro_koloidalne_-_otrzymywanie_elektroliza
 

elektryczni606

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2012
Postów
212
Buchów
0
Mam pytanie. Kiedy zacząć oprysk CS w przypadku OUTa? Opisy znalazłem ale przy przełaczaniu cyklu oswietlenia ale to dla roslin IN.

chodzi mi o tą dame- dolną partie chce pryskać:

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół