nasiona marihuany

Moc HPS mniejsza od mocy układu elektrycznego lub odwrotnie-czy to nieszkodliwe?

Wyszukiwarka Forumowa:

sativa-man

Member
Rejestracja
Wrz 4, 2011
Postów
17
Buchów
0
To i ja pozwolę sobie odświeżyć temacik :)
Posiadam dwa kompletne zestawy HPS: 250W i 150W. Czy istnieje możliwość ssumowania ich mocy do łącznych 400W (wpięciem ich w szereg lub równolegle) ? Czy takie coś zda egzamin?
Przyznam szczerze, że byłoby miło, ponieważ w mojej sytuacji jedynym kolejnym wydatkiem byłby zakup samego żarnika o mocy 400W :) O ew. uniwersalności mocy (150-250-400W) nie wspominając ;)
 

pale bo lubie

Member
Rejestracja
Gru 26, 2011
Postów
14
Buchów
0
posiadam statecznik powertronic ptu 150/220-240 co jest mi komkretnie potrzebne, zeby mi hps dzialal? co sie moze stac jak zarowke pod ten statecznik zamontuje.
prosze o swzybka odpowiedz
Pozrdo i z fartem forumowiczow<shiza>
 
Ostatnia edycja:

Mammacha Gandy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 12, 2013
Postów
556
Buchów
0
posiadam statecznik powertronic ptu 150/220-240 co jest mi komkretnie potrzebne, zeby mi hps dzialal? co sie moze stac jak zarowke pod ten statecznik zamontuje.
prosze o swzybka odpowiedz
Pozrdo i z fartem forumowiczow<shiza>

Masz odpowiedź w temacie. Nie zadawaj w paru wątkach tego samego pytania.

Pozdrawiam
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Dobra, dobra. A co z elektronicznymi balastami?
Posiadam Elektroxa Dimmable.
Moce do ustawienia: 200W, 300W, 400W, 440W
Mam żarówe 150w.
Producent źle zrobił umożliwiając włączenie 200w zamiast 150 i 300w zamiast 250w, ale nic nie poradzimy na to.
żarówka 150w + elektrox ustawiony na 200w - Czy można tak?
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Dobra, dobra. A co z elektronicznymi balastami?
Posiadam Elektroxa Dimmable.
Moce do ustawienia: 200W, 300W, 400W, 440W
Mam żarówe 150w.
Producent źle zrobił umożliwiając włączenie 200w zamiast 150 i 300w zamiast 250w, ale nic nie poradzimy na to.
żarówka 150w + elektrox ustawiony na 200w - Czy można tak?

Zdarzyło mi się pociągnąć jedną uprawę gdzie HPS 400W podłączony był do balastu elektronicznego 640W (wg tabliczki znamionowej).
Nie wiem jaką moc to pobierało (400W czy 640W) bo nie mierzyłem, ale zakładam że ok 600W ,ponieważ HPS 150W podłączony do tego balastu był milion razy jaśniejszy od słońca. Nie wybuchnął bo zadziałało zabezpieczenie i się po prostu wyłączył.
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Rozumiem przez to, że jest to możliwe. Jedynie zwiększony pobór prądu, mniejsza żywotność żarówki, ale da radę bez problemu.
Ale tak czy inaczej mam pytanie. Pozostawić balast magnetyczny przeznaczony do układu z żarówką 150w czy użyć elektronicznego ustawionego na 200w?
Pytam, gdyż po trochu zależy mi na bezgłośności i mniejszej temperaturze. No i na miejscu.
Mam dylemat. Proszę o szybką odpowiedź. Im szybsza, tym szybciej wybuduje boxa :D
 
R

Raver

Guest
V*A*λ=W

Daj foty to Ci wyliczę co Ci się lepiej opłaca ;)
(chodzi o tabliczki gdzie będzie widać V/A/λ)
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Mam tabliczke z balastu magnetycznego, lecz z tego co pamiętam na Elektroxie Dimmable nie ma czegoś takiego.
Możliwe, że się mylę. Za niedługo to sprawdzę.
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Na czym polega regulacja mocy w elektronicznych układach zapłonowych? Czy jeśli mam już taki układ, ale bez regulacji, to mogę wpiąć jakiś sterownik,regulator napięcia żeby zmniejszyć moc lampy?
 
R

Raver

Guest
Tam wszystko załatwia procek...
Steruje napięciem podawanym na przetwornice...
Do tego program byś musiał napisać...
Jeśli nie jesteś inżynierem elektroniki - to daj se luz...

@ Psilokraton wychodzi Ci 190W

Lukajcie zawsze na lambdę przy zakupie statecznika, im większa tym lepiej...
GIB ma dobre z magnetycznych (0.9)
(mniej energii idzie w oddawanie ciepła)

P.s. (1.0) nigdy nie będzie bo wtedy był by bezstratny ;)
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
A, jak podłączę żarówkę 150w, pod elektroniczny układ 70-100w, to będzie to poprawnie działać? Inne elek. balasty mają regulacje do 50%. 150w to trochę dla mnie za dużo, a poniżej to te żarówki, to straszna lipa.
Jeśli nie jesteś inżynierem elektroniki - to daj se luz...
Mam pod ręką takiego, a nawet lepiej, bo dr, ale zarobiony. Nie będę go męczył o taką pierdołę.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół