nasiona marihuany

Yerba Mate.

Wyszukiwarka Forumowa:

Hunahpu

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2009
Postów
304
Buchów
0
Jestem pewien, że na tym forum ktoś poza mną regularnie pija yerbę. Dawać, ujawniać się ;). Ostatnio zamówiłem z za***istej aukcji na allegro zestaw 1 kg Rosamonte + 0,5 kg Pajarito i 0,5 Cruz de Malta. Rosamonte jak zwykle mi strasznie smakuje ale Pajarito i Cruz piłem pierwszy raz. Cruz naprawdę dobra ale nie tak pyszna jak Rosamonte, a Pajarito byłaby naprawdę ok gdyby nie była taka pylasta. Dobra do mieszania z powyższymi.


Sierpień, upał. Najlepiej na taką pogodę sprawdza się dla mnie Cruz de Malta menta y limon, zalewana wodą z lodem.
 

Hunahpu

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2009
Postów
304
Buchów
0
Widzę jeden przepis na napój z yerbą i temat o fazie po yerbie. Ja nie piję dla fazy, temat założyłem dla wszystkich, którzy yerbę lubią i pijają, a nie ćpają.
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Uwielbiam yerbę, najlepiej w upalne dni smakuje mi z dobrze schłodzoną wodą z cytryną i niewielką ilością cukru.
Pajarito, innych jeszcze nie próbowałem.
 

glinka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 23, 2006
Postów
546
Buchów
13
Można to kupić gdzieś na mieście ?
Czy trzeba zamawiać z neta ?
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Zależy gdzie. U mnie nie ma.
 

Niemaszkolan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 21, 2008
Postów
971
Buchów
1
ja tam lubie mocno pylaste yerby ... cruz de malta smakuje ale tenczerwono biały :p ...ostatnio miałem fajną yerbe z cykorią miętą i czymś tam jeszcze czuć tylko miętą było świetna na upały do zalewania zimną wodą bo czuć ten posmak mięty ... mam nadzieje że każdy z mateistów zdaje sobie sprawe że i ona jak wszystko potrafi szkodzić :p?... a co do fazy po yerbie to masakra nigdy czegoś takiego niezauważyłem wydaje mi się że jak jest to jakaś chu**wa albo wkręcona ja tam najwyrzej jestem mocno pobudzony ale żadna rewelka ogólnie więc nie wiem czy to da się ćpać...
 

empty.man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2008
Postów
328
Buchów
6
crazy jesteście z tym ćpaniem yerby :LOOL:na czym wogóle to polega ?t

u mnie mate rozpoczyna dzień prawie co dzień oczywiście z sao paolo przez bombilę
coś koło roku już siorbię cruz de malty, amandy i tego typu susz ale niedługo postaram się kupić pajarito i rosamonte bo już dawno nie piłem ich.

na jak długo starcza wam 0,5kg ? u mnie miesiąc to optimum ale teraz na studiach znowu i myślę że to będzie małoooo <shiza>
 

Hunahpu

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2009
Postów
304
Buchów
0
Mi kilo starczy na miesiąc jak piję z moim tempem. Ale jak mam pół kilo to też starczy na miecha bo się ograniczam :p To smutne uczucie jak z kilogramowej torby zostaje już tylko na dnie, na jedno może dwa zalania.
 

lilwayne

Well-known member
Rejestracja
Wrz 25, 2008
Postów
184
Buchów
2
jak wy to pijecie. Ja mam jeszcze z pol kilo + bombilla i ten garnuszek, ale to sie strasznie zle parzy tzn. tyle tej zieleniony, pozniej trzeba wszystko myc itd. Nie mozna lac wody odrazu po zaparzeniut ylko trzeba ostudzic do 80 stopni.

Sa jakies inne sposoby parzenia - moze jakies jednorazowe torebeczki jak do liptona ?
 

Niemaszkolan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 21, 2008
Postów
971
Buchów
1
możesz sobie kupić dzbanek z sitkiem wsypujesz do sitka zalewasz wodą i wyjmujesz sitko i zostaje sam wywar ale ja wole standardowo z materka jak dobre materko to można pić normalnie ... mam nadzieje że każdy ma świadomosć że i od yerby można dostać raków przełyku i innych chuji muji ...:pale naprawde nie wiem jakim cudem to można ćpać :p :D widać w polsce ludzie wszystko potrafią ćpać, szkoda że nie usypujemy kresek z kawy :D...
 

Hunahpu

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2009
Postów
304
Buchów
0
jak wy to pijecie. Ja mam jeszcze z pol kilo + bombilla i ten garnuszek, ale to sie strasznie zle parzy tzn. tyle tej zieleniony, pozniej trzeba wszystko myc itd. Nie mozna lac wody odrazu po zaparzeniut ylko trzeba ostudzic do 80 stopni.

Sa jakies inne sposoby parzenia - moze jakies jednorazowe torebeczki jak do liptona ?

Nie ma innych dobrych. Po prostu yerba nie jest dla Ciebie. To używka połączone z całym tym rytuałem, więc jeśli to komuś nie pasuje to trzeba się przerzucić na czarną herbatę. Albo nabrać cierpliwości i cieszyć się yerbą, tym bardziej, że cierpliwość się w życiu przydaje. A te 5 minut dłużej niż przy zwykłej herbacie nikogo nie zabiło.


Niemaszkolan, słyszałem o tych badaniach ale słyszałem też sygnały przeciwne. Na razie nic nie wiadomo na pewno ale fakt jest taki, że warto mieć się na baczności i na jakiś czas nie pić yerby tak masowo.
 

Niemaszkolan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 21, 2008
Postów
971
Buchów
1
nie no poprostu nawet zwykła herbata ma tam jakieś skutki uboczne trzeba się z tym liczyć no i tyle ;) to było stwierdzone na podstawie czestych oprzypadkow raka przełyku i ludzi mieszkajacych w ameryce południowej i pijacych yerbe własnie ... mysle ze nie ma co panikować kawa raz w tygodniu też nikogo nie zabije mimo tego że jednak jest szkodliwa ;)...
 

Hunahpu

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2009
Postów
304
Buchów
0
Czytałem o tym ale są też podejrzenia, że rak może być powodowany przez aluminium, z którego często robi się bombille. Ale w moim przypadku na jedno wychodzi bo taką właśnie mam. Chyba sprawię sobie bambusową.
 

empty.man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2008
Postów
328
Buchów
6
z aluminium to zbicie totalne, oni wszystko w Argentynie robią z alu
sam mam matero z sao paolo okute właśnie aluminium i niezbyt mi się to podoba ale z sao paolo jest więc wybuliłem te 160 zeta i ładnie teraz żywica się na ściankach zbiera :pr:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół