nasiona marihuany

forumowi breederzy

Wyszukiwarka Forumowa:

Marecki

Well-known member
Rejestracja
Lip 10, 2008
Postów
166
Buchów
0
Jak tylko będzie to możliwe żeby narobić jakiś pestek to będę tak kombinował.

W.SNOW AUTO F2 + WR F1

?? AUTO F2 + WR F1

PASSION #1 F2 +WR F1 --> To mogła by być niezła loteria i kozacka odmiana.

oczywiście f2 to tylko pyłek a nasionka WR F1

:pr:
 
K

Kot z Cheshire

Guest
pierwszy topic, ktory mnie tu powalil na kolana.
sub wymiata, totalna profeska - chwalic boga, ze mamy w pl takich ludzi :)
pozdro
 
G

Gość

Guest
marecki najprosciej zmieszac ze soba 2 odmiany af. proste i fajnie przy odrobinie szczescie ci wyjdzie. bo to co napisales to nawet dobrze odczytac nie mozna a co dopiero ze bedziesz krzyzowac. Ogolnie bonifacy jak ci tak zalezy na pro poziomie to przejrzyj sobie jeszcze icmag.
 
Ostatnia edycja:

zorro_123

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 19, 2008
Postów
1,678
Buchów
1
Jak tylko będzie to możliwe żeby narobić jakiś pestek to będę tak kombinował.

W.SNOW AUTO F2 + WR F1

?? AUTO F2 + WR F1

PASSION #1 F2 +WR F1 --> To mogła by być niezła loteria i kozacka odmiana.

oczywiście f2 to tylko pyłek a nasionka WR F1

:pr:

moze i po kilku selekcjach coś by z tego wyszło ,chodzi mi o cross z passionem , na bank bedzie w ch*j niestabilny na początku to akurat żadna nowość w krzyżówkach z passionem.
 
S

sub

Guest
moze i po kilku selekcjach coś by z tego wyszło ,chodzi mi o cross z passionem , na bank bedzie w ch*j niestabilny na początku to akurat żadna nowość w krzyżówkach z passionem.

Hybrydy passiona#1? No nie wiem. Passion#1 to ibl.
F1 passion x inne IBL // jak zawsze :: IBLxIBL// - będzie mniej zróżnicowane pod każdym względem od hybryd w rodzaju: --> Shaman/ww -- etc itp. [ shaman = purple#1/skunk : WW = ?? prawdopodobnie F1 ? w wypadku nasion a GH ]

Krzyżówki passiona#1 z odmianami In nieźle się sprawdzają na out w PL.

Tak poza tym to imo : nie ma co się za bardzo przejmować tym które odmiany się krzyżuje i w jakich kombinacjach;) Masz to co masz: i miedzy tym robisz sobie własne hybrydki - co wyjdzie to wyjdzie. Nie masz możliwości prowadzenia profesjonalnej selekcji ? I co z tego ? Przecież nie zamierasz produkować komercyjnych super nasion :

Zamiast 10 kupnych masz kilkaset własnych - nadmiarowe nasiona te mogą leżeć i czekać w lodówce na swoją kolej 5 lat. Być może za jakiś czas się do nich z sentymentu wróci.

Nawet jeśli hybryda jest pomiędzy 2 czy nawet więcej.. hybrydowymi...odmianami będącymi F2 - F3 po oryginale z seedbanku.. I co z tego. ?

Niech to będzie np: <{[ww/durban]}early girl>passon#1 - i kolejne F2 - F3 Fx po tym. Z brakiem prawdziwej profi selekcji po drodze.
// ostatnio : gdzieś widziałem odmianę opisana tak: {[Bangi Haze x( E-Rocet x Danish Passion)] x Purpurea Ticinensis F2} x (LR#2 x Early Girl) - to to dopiero jest : polihybryda ;D//

Własna "niby odmiana" - selekcjonowana na zasadzie np: najwcześniejsza z najmocniejszej: zapylona jedna z najwcześniejszych dorodnych męskich.
Odmiany wyjściowe są "spoko" - kolejne Fx po nich zróżnicowane kapkę mocniej niż np:"passion" od zapachu do mocy przez krzewienie sie plon, termin dojrzewania etc.
W najgorszym wypadku taki miks będzie po prostu przeciętniakiem :

Satysfakcja i tak jest gwarantowana: Może nie najlepsze z możliwych - niekoniecznie najmocniejsza, najwcześniejsza ...z super aromatem - ale własna ;).

Co innego jeśli się ma ambicje by się stać HODOWCĄ na miarę "serious seeds"... Wtedy to należy zacząć od załatwienia sobie zaplecza - skrojonego na "miarę" chęci:.
Robienie hybrydek to po prostu zabawa. Co wyjdzie to wyjdzie. Może w F2 będzie fajny bałagan i kilka niespodziewanych niespodzianek...

Produkcja super jednolitych F1 - czy bardzo jednolitych IBL jest dla pojedynczych "świrów" którym chce się: np: -- prowadzić kilka lini femi S rożnych odmian przez 5 pokoleń tylko po to aby potem wyprodukować sobie nasiona F1 - z których "może..." wyrosną rośliny wyglądające niemalże jak klony. // tego bym oczekiwał od producentów nasion <lol> - tego a nie F2 po rasach z "popularnymi" nazwami //
 
Ostatnia edycja:

zorro_123

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 19, 2008
Postów
1,678
Buchów
1
Krzyżówki passiona#1 z odmianami In nieźle się sprawdzają na out w PL.

Tak poza tym to imo : nie ma co się za bardzo przejmować tym które odmiany się krzyżuje i w jakich kombinacjach;) Masz to co masz: i miedzy tym robisz sobie własne hybrydki - co wyjdzie to wyjdzie. Nie masz możliwości prowadzenia profesjonalnej selekcji ? I co z tego ? Przecież nie zamierasz produkować komercyjnych super nasion :

//

passion to bardzo mocna roslina nie podda sie tak łatwo wiekszosci roslinom z in. zeby wyszło coś stabilnego ,niedaje sobie tak łatwym ksoztem spie****ić przeszłosci :D jednak niektóre krzyżówki to faktycznie złote strzały jak np. krzyzówka passiona zorange budem od DP :)


nie wiem czy nie zamierza produkowac komercyjnych nasion nie było o tym wzmianki.


Ja z mojej strony chciałbym tylko żeby Ci ktorzy produkują nasiona komercyjne w koncu sięgneli troche w głąb swoich mózgów i użyli części odpowiedzialnej za wyobraźnie zmiast wałkowac do znudzenia te same odmiany.
 
P

paFel1992

Guest
Ja w tym roku sprubuje zrobić krzyżówke white russian x diesel rider, jeszcze sprubuje zrobić autoflow z ruderalis skunka (skrzyzuje z jakimś automatem) co sądzicie o tych krzyżówkach??
 
F

fredo

Guest
jeszcze sprubuje zrobić autoflow z ruderalis skunka (skrzyzuje z jakimś automatem)


Nie krzyzuj z "JAKIMŚ" automatem. Bo jakas czesc rudealisów jest sama w sobie automatyczna jak to mówią.

Jesli bedziesz miał szczescie i wiecej niz po 2 krzaki tej odmiany to moze wyłapiesz wczesnie kwitnacego faceta i babke, skrzyzujesz je i bedziesz miał miłego skunka w AF.



Ale jesli chcesz krzyzowac obojetnie z jakim automatem, RS'a bez AF aby uzyskac geny AF to Ci sie nie uda... Uzyskanie autofleweringu na zwykłej odmianie to nie jest takie Hop i Siup.


Czytaj....


"...Roślina AFxAF=potomstwo 100% AF - cecha 100% recesywna.

Roślina nieAFxAF=F1 z zerowa ilością sztuk AF

Rośliny F1xF1 - homozygot 25% AF /50%heterozygot nieAF/ 25% homozygot nieAF

heterozygoty dalej się rozszczepiają według tego samego schematu.

F1xAF - 50% sztuk AF/ i 50% sztuk heterozygot nieAF..."



Kod:
http://www.forum.haszysz.com/krzyzowanie-lr-dziedziczenie-cechy-autoflow-t4172.html
Jesli beda to pestki na własny uzytek wiec pewnie nie bedziesz robił zadnej selekcji etc. Zapylanie jak leci, prawda?:pr:
Poczytaj troche o tym i o tamtym i bedziesz wiedział co i jak.

Jakiś sklep sprzedawał juz wyselekcjonowane pestki Rudealisa w AF, wystarczy wiec kupic, zapylic i bedziesz miał duzo fajnych aefów skunka juz bez tylu zapylań, bo jak juz wyzej przeczytałes po skrzyzowaniu RS'a z jakims AF'em nie wyjdzie Ci odmiana z ta cecha.


Pzdr
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
Tak btw: czy ruderalis skunk Ma AF ? Jakakolwiek ilość sztuk - zachowująca się tak jak automaty wywodzące się z LR#1 ? :)

RS rosną do 2 m. Nie są zbyt jednolite terminem kwitnienia.
Hybrydy RS podobno?? miewają raczej pośredni termin kwitnienia [ przy miksach z późnymi rasami in ]
Nie jest to raczej wczesna rasa: mająca w sobie sporo "dzikich" genów : ale zachowująca się ani trochę tak jak cała seria automatów otrzymanych z hybryd LR ?.
Opis z sensi w którym piszą o połowie bardzo wczesnych nie fotoperiodycznych i połowie późnych: jest: chyba także niezbyt aktualny.

Sporo ludków Tu ja miało: wersja F2-Fx - polskie namnożenie -- Proszę o spostrzeżenia : trafiła się choć jedna sztuka prawdziwie AF. ?
 
O

otojaas

Guest
czytalem gdzies o RS i zrozumialem ze
RS jest fotoperiodycznie obojetna zaczyna kwitnac kiedy przyjdzie jej czas i bedzie to po osiagnieciu 5-8 pietra lub po jakis 8 tyg.
moim zdaniem to jak mighty mite (half auto)
moze po wyselekcjonowaniu najwczesniej zakwitajacych udalo sie przyspieszyc ten proces ale ja nie wierze w full auto
 

Bene meritus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2009
Postów
471
Buchów
0
Sporo ludków Tu ja miało: wersja F2-Fx - polskie namnożenie -- Proszę o spostrzeżenia : trafiła się choć jedna sztuka prawdziwie AF. ?

f2seeds.fr.pl twierdzi, że:

"Rodzice Sensi Seeds - odmiana w drodze selekcji przez Oriona posiada PEŁNE AF"

Dwa lata temu miałem RS (jakieś fx, niewiadomego pochodzenia). Wysadzone na początku maja, zakwitały różnie. Pierwsze sztuki na początku lipca, ostatnie w drugiej poł. sierpnia.
 
E

EMCE

Guest
ooo te Pheno 2 żebyś z krosował z tymi jagódkami co pisałeś (blue kronick i jacky white):)
była by piękna odmiana:)
 
S

sub

Guest
Orion jest jednym z nas,wiec można zapytać go na PW.

Tazio

Wiec wypada Go zapytać:

Jak to leciało: [ pytanie za chwile zostanie zadane]

=======================================================

Pytanie - czy RS ma AF w formie jaka znamy z ras AF wywodzących się z LR#1. -> pełne kwitnienie przy 24/0 : całkowita niemożliwość utrzymywania rośliny w wegu :

Jak się ma zachowania RS do tego co piszą w sensi: opis jest ten sam od 1980 zapewne ;) - trochę wody w Wiśle opłynęło i rasa ta nie jest już raczej odległa o kilka pokoleń od hybrydy dziczka-skunk.

Czy jest po prostu bardzo wcześnie zakwitającą rasą zachowującą się podobnie do "dzikich" konopi:

//czyli coś w tym guście --> bardzo wczesne początki kwitnienia - połączone z długotrwałym tworzeniem się szczytów : możliwe u części sztuk -> objawy przypominające 2 tydzień kwitnienia już na początku sierpnia + termin zbioru raczej w pierwszym tygodniu września w porywach do tygodnia później a nawet 2 - //

Jakie efekty otrzymuje się w wypadku skrzyżowania późnych ras z RS:

Czy jest to - > wcześniejsze F1 -> F2 - rozszczepienie z kilkoma feno - o terminie dojścia i początków kwitnienia układającym się w "ciąg" - dosyć płynne przejście miedzy "skrajnościami" - z "większością" sztuk F2 zbliżonych do F1 ->
czy może występuje kilka wyraźnych [ 2? -3?] Feno różniących się znacznie terminem dojścia.

Następne: -> Czy po skrzyżowaniu RS z rasami IN mającymi krótki okres kwitnienia // takimi co rzeczywiście po 8 tygodniach 12/12 sa do ciecia//
Pokolenie F1 - Jest czasem podobnie wczesne do Czystego RS : i to w wypadku gdy rasa in się nie wyrabiała.
A w F2 -> pojawiają się także osobniki które są wcześniejsze od RS [ połączenie : wczesnej indukcji z bardzo szybkim formowaniem szczytów - termin zbioru np: połowa sierpnia ]

========================================================

Ja tyle chciałbym wiedzieć : Poproszę Oriona o odpowiedź w Tym wątku.

Wszystkich Szczęśliwych posiadaczy RS w rożnych wersjach // najchętniej bezpośrednio od sensi // Proszę także o Info:

ps: posiadacze ruderalis indica z sensi także są proszeni o wypowiedź: ta druga miała bardzo zła prasę.
 

Mr.Ganja ''

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 27, 2009
Postów
1,186
Buchów
1
Siema
mam :
2xBlue White x Canadian dziś men zaczoł pylić samiczka gotowa do zapylania
4xWhiteRussian AF maluchy
8xJackberry x Blue Kronic x herijuana maluchy

w planach jest :

BlueWhite x Canadian x BlueWhite x Canadian F2 za ok 4 dni zapylam

WhiteRussian AF x BlueWhite x Canadian

WhiteRussian AF x Jackberry x Blue Kronic x herijuana

WhiteRussian AF x WhiteRussian AF F2

BlueWhite x Canadian x Jackberry x Blue Kronic x herijuana

co o tym myślicie ?? jeżeli coś nie tak prosze o pomoc

Pozdro !
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół