nasiona marihuany

forumowi breederzy

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
drugim projektem z kolnami bylo powielenie 6 odmian feminizowanych aby z nimi kombinowac, plan nawet byl taki aby jeden klon np zhermic i zapylic drugim, ciekawy bylem jaka jakosc i jak bardzo zblizony do orginalu bylby.

pewnie dosyć podobną.

- swoja szosa to ciekawe jak FS prowadzi swoje linie femi.
Czy wybierają kilka klonów tej samej odmiany i robią klon1 x klon2. Czy samo-zapylają klon ze sobą i maja linie S - Selfing : - ciekawa metoda ujednolicania tyle, że na bardzo krótka metę. Bardziej metoda uzyskiwania lini wsobnej do mieszańców heterozyjnych.

Można by mniemać, że skoro są raczej bardzo profesjonalni to .. zapewne prowadza także linie standard - i dopiero z nich wybierają sztuki które potem obrabiają jako femi. Ha .. kto to może wiedzieć na pewno? ;)

Nie myślałeś może o zrobieniu czegoś na kształt lini standard z feminozowanego maroka ?

Coś co dajmy na to było by [marok]x[marokxcoś] - i z tego F2- f3 Fx.
Czysty od FS jest określany jako rewelacja na out. Miło było by mieć dostęp do czegoś co jest nim w większej części. Jakiś ciekawy niekoniecznie outdorowy dawca pyłku - NL dajmy na to ;>

ps: widaleś jak bawią sie w GW Pharmaceuticals http://www.forum.haszysz.com/thcv-triploidy-selfing-t16236.html

Jest tam kapkę o selfingu do pokolenia S4 : określają takie linie femi jako rośliny jednolite podobnie jak klony. Mało co prawda o możliwych problemikach jest ale..

Tak na podstawie tego można mniemać, że depresja wsobna w linach S u konopi nie narasta zbyt gwałtownie: choć jest sporo danych o tym, że u konopi występuje i daje nieciekawe efekty.​

clear.gif

Ten obrazek już w temacie był: ale skoro mowa o selfingu: i linach femi:
warto wrzucić dane o prawdziwie heterozyjnej hybrydzie konopi ;) raz jeszcze.


Pozdrawiam​
 
Ostatnia edycja:

deep

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2008
Postów
1,068
Buchów
2
ja czekam na paczuche z kulami od kolegi z hiszpani,zapylił sąsiadowi po złości 10 jacków horrorów->easy satiwką:lol3:
 
S

sub

Guest
z łądnym formacikiem: jak na pocztowej liscie dysk

tak myslalem nad tym, mimo ze nie bylo nasion w tym roku do kupienia, francine z FS wspomogla mnie i dostalem troche feminizowanych marocow, jednak krotko przed wysadzeniem niestety je zagubilem, odnalazly sie dopiero po sezonie.
plan byl bardzo prosty i prowizoryczny, zapylic zenskiego maroca męskim Maroc x wczesne od plantatora

O .. A można wiedzieć czy ten "programik Hodowlany będzie kontynuowany? ;)

Prowadzilem rozmowy z pewnym breederem aby ten zrobil z tego nasiona feminizowane, ale trudno cokolwiek oszacowac na ten moment czy dojdzie to do skutku. Dla mnie maroc rewelka.


Jesteś kolejnym Człowiekiem który potwierdza te obiegowa opinie. Trzymam kciuki - Bardzo miło było by gdyby była dostępna wersja nie femi nawet nie będąca czystym M.

btw: ten breeder to zapewne jeden z Dobrych ludzi obecnych na ICMAG ?​

mialem bardzo czesto do czynienia z tą odmianą. mam tez bardzo dziwne przeczucia czy maroc i easy sativa nie maja w genach jakiegos wspolnego przodka

Może.. btw: a są w ogóle jakiekolwiek informacje na temat rodowodu Easy sativy ? Chyba nie ma to nic wspólnego z r.skunkiem z sensi?​

baltazar_gompka napisał:
odnosnie female seeds wydaje mi sie ze prowadza linie standard, gdzie wybierają ładną matke, tną ją na klony i zapylają tylko nie wiem czy samą siebie (jesli idzie) czy tez pylek pozyskują z innej rosliny.

Mi sie niewiele wydaje. Może poza tym, że tak teoretycznie nierozsądnie jest zawężać :) za bardzo zmienność posiadanej odmiany poprzez selfing i nie prowadzać przy okazji hodowli zachowawczej.​

baltazar_gompka napisał:
Najbardziej prawdopodobne ze sa to klony z tego wzgledu ze francine z female seeds pytana o nowosci jakies 4 miesiace temu napisala mi ze zaczną sie prace nad grapefruitem, gdyz podczas poszukiwania genow natkneli sie na świetny fenotyp, owocowy, mocny i szybki


Masz z Nimi bezpośredni kontakt? O to może byś się podpytał i jak by co doniósł wszystkim zainteresowanym // znaczy sie mi :p// jak te ludki się bawią.

sub twoja wiedza jest ogromna, ja niestety pracuje łopatologicznie nie mam czasu doedukowac sie teoretycznie, chodz powinnem

Wiedza? Ekchm. Wiesz to taki malutki fioł trolling - gdyby nie to pewnie nie wrzuciłbym w ten watek tyle wpisów w jeden dzionek. Ja tam nie z tej bajki - genetykiem nie jestem... Przynajmniej z tego co mi wiadomo ...

Fiołek ten jest....Zapewne zupełnie nieszkodliwy - znaczy się nie przeszkadza za bardzo w życiu. Trochę to takie puste bo .. z takimi teoryjkami jest jakoś tak, że nieczęsto znajdują zastosowanie w praktyce.
Szczególnie takiej gdy się namnaża kolejne F krzyżówki której by nikt z tego forum 3m kijem nie tknął.

Mówisz nie masz czasu? A tam gadasz nie masz chęci. <lol>

Nawet jeśli Ci ta łopatologia - której przy takiej ilości sadzonek i różnych odmian jest dosyć dużo, zajmuje gro wolnego czasu.... // pewnie masz w sezonie ładne bąble na raczkach od szpadelka//

Skoro się zajmujesz Hodowla i nasiennictwem.. To chyba warto się zainteresować genetyką roślin. Czasem fajnie np: posadzić sobie dajmy na to kukurydze i spróbować selekcjonować sztuki z kolorowymi pesteczkami.

Pozdrawiam

ps: miło, że Polski producent zaopatrzenia - sklepu z nasionami się odezwał w tym Wątku. Jeszcze raz pozdrowienia - I powodzenia- szczególnie w prowadzeniu lini wsobnych :D

ps2: btw: jakieś kolejne S po trainwreck także maja szanse się w przyszłości pojawić? GH pcha Typowe S1 z klona...
Ostatnim niedobitkiem bez femi pozostaje nadal serious seeds ;) Ciekawe czemu​
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
baltazar_gompka napisał:
chciałem by ludzie wiedzieli co zakupuja i mogli dyskutowac na ten temat

Czyli Marketing :) Dbanie o opinie renomę. Dobra reklama - połączenie z os - w celu testowania : Taka mini taktyka Korporacyjna.

Poczekamy na Następnych Producentów.
Myślę , że bedą mile wdziani przez miejscowa społeczność: zdjatka: opisy programików hodowlanych i nasiennictwa.

baltazar_gompka napisał:
nie znam odpowiedzi

To tak jak ja... Ale--> Podobno uważa, że femi nie są w pełni wartościowym produktem. Oczywiście informacja jest rodem z ICmag - z drugiej reki. Tak jak wszystko - nie do końca pewne - tak to jest z większością "danych".

Swoja szosa to ciekawe czym są jego odmiany. Kali Mist np. Czy Ak47...
Pracował swego czasu dla sensi seeds. Podobno gdy zaczynał zabawę był niepalący. Taki tam człowiek z wykształceniem w czymś w okolicach biologi. Podobno....

Ciekawe czy odmiany wyjściowe z których otrzymuje te swoje bardzo drogie markowe hybrydy wywodzą się ze "składu" genów sensi.... ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Fernandoo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 12, 2006
Postów
1,571
Buchów
3
mój cross to żeńska papaya x white widow ( od grubego które dawało rade na oucie)
cross dochodził do 20 października moc zabijala 1 lufa starczała na 3 godziny dobrej zabawy pomiędzy 70% indyjka i 30 % sativa . Jeśli ktos posiada pestki pp x ww lub uprawiał i ma fotki prosze o wrzucenie w tym temacie
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
jak to pierwszy cross bez pre i selekcji będzie wyjątkowo niestabilna

papaya może mieć aż 4 fenotypy nie wliczając konsystencji kwiatów
ww - .... a jest jeszcze oryginalne ww? :D
 
S

sub

Guest
jak to pierwszy cross bez pre i selekcji będzie wyjątkowo niestabilna

papaya może mieć aż 4 fenotypy nie wliczając konsystencji kwiatów
ww - .... a jest jeszcze oryginalne ww? :D

O widzę, że temat jakby ożył może poklepiemy trochę?.

Nie wiem czy Pan Forumowy B się w ogóle przejmuje tym, że jego mix będzie niejednolity. Tak samo jak tym którym Fx jest wdowa tu użyta.

Zapewne zależy Mu na otrzymaniu mocnych dochodzących w Polsce roślin które będzie sobie sam uprawiał. - Być może robił kolejne F do Fx. I Z jego punktu widzenia ta hybryda tak samo jak i jej następne pokolenia nie będą w niczym gorsze od nasion które kupuje z seedbankach -


Podobnie tym ile feno ma papaya [ tylko 4? ;> -> + konsystencja: znaczy się wyraźnie widać kilka "klas" ] Czy odmiana ta i tak sama z siebie nie jest jakimś Fx po mango z KC-Brains. // co to było Kc-33/afgani?? //

Pre selekcja?

Coś w takim guście??

Ha kilkadziesiąt roślin matek Papaya - klony -> doświadczenia porównawcze out - selekcja najbardziej obiecujących feno:

Zachowanie kilku najbardziej obiecujących i wczesnych.

Opcjonalnie wybranie niektórych z nich do Samozapylenia : Linia S Femi - przez kilka pokoleń z selekcją z każdego kolejnego S kilku roślin - których przydatność na matki następnego pokolenia ocenia się obserwując ich potomstwo. -> znowu ocena w rożnych warunkach - z największym naciskiem Oczywiście na selekcje roślin OUT.
Linie S powiedzmy do 3-4 pokolenia.

Etap 2- znaczy się robiony w tym samym czasie - Fx po wdowie dochodzącej out:- tak wiec niekoniecznie w ogóle "wdowa" a jakiś nazwijmy to sobie wstępny "ibl": - tym razem selekcja kilku osobników męskich dawców pyłku:
Znowu w gre wchodzą klony - selekcja na dobry początek roślin najbardziej "obiecujących" z wcześnie zakwitających sztuk.

Po wyselekcjonowaniu tych : przynajmniej kilku klonów z każdej z odmian :

hybrydy testowe: w wielu kombinacjach : - i selekcja najbardziej korzystnej z pośród możliwych kombinacji pomiędzy klonami.
Selekcja jest możliwa dopiero po ocenie potomstwa: - a sama ocena potomstwa aby była miarodajna wymaga - powiedzmy minimum 100 sztuk ;>

Następnie: - nadanie nazwy nowej hybrydzie -> ciągle utrzymywanie matek - klonów rodziców : --> Nowa odmiana hybrydowa ..

btw: Masz na myśli coś takiego? Ciekawe ilu z producentów nasion tak to robi.
pewnie Ci co maja w ofercie w porywach do 3 odmian.
 
Ostatnia edycja:

satreip

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2008
Postów
1,001
Buchów
5
i jak tam panowie, jakies nowe ciekawe crossiki sa?
 
S

stanczyk

Guest
Przed 12/12 pobralem 14 klonow
Wlasnie wyselekcjonowalem klony 2PP i 1 EUF ktore posluza jako matki
(najwczesniej kwitna i maja najgestsze kwiaty - tym sie kieruje)

W niedalekiej przyszlosci planuje wykonac ca. 30-40 klonow z kazdej matki ktorym postaram sie zrobic selfing ( mysle nad CS lub jak kto woli SK, jesli nie to giberelina)

50% nasion z kazdego klonu zostanie wysiane w celu sprawdzenia kielkowalnosci i plci, nastepnie wybiore najlepsza serie.

Wtedy dopiero planuje skrzyzowac PP i EUF


Co o tym myslicie, co mozna by poprawic?

Czy lepiej jest uzyc samca do zapylenia, czy moze selfing-u

Czy jest to stabilne rozwiazanie?Jesli nie to prosze o rady?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół