nasiona marihuany

forumowi breederzy

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
Wydaje mi się niestety, że z tym nie jest najlepiej... kiedy prowadziłem sklep (jest mi teraz z tego powodu wstyd..) dostawałem nasiona zapylone pierwszymi lepszymi roślinami. Sadzili np. Durbany i robili z tego pestki.

Czemu wstyd? Jeśli były to nadal durban x durban - opisane jako F2 produkowane w PL. To nie ma się znowu czego wstydzić. Cena zapewne była także "ułamkiem" tego co za org.

Nasiona Durban IBL // nie nirvanowski? Namnozone na wieksza skalę -- z 5 roslin żeńskich hmm z pół kilo? ;> // W rozsądnej cenie. // witamy w krainie Dosi //

Żaden wstyd ;P nasiennictwo ;)

Krzyżówki tak samo..
Nic takiego.. pewnie większa cześć dostępnych krzyżówek jest podobnie robiona.

Ile z markowych hybryd zwanych F1 to po prostu znany klon X coś.

Ale nasiona kiełkowały i dawały plon i dobrą jakość zbioru. No ale nie była to już ta sama odmiana co w nazwie.
Jeśli jest to opisane Jako F2 i się nie udaje, że jest to coś udoskonalonego super - i nie chce się za to więcej niż 1/3 ceny org: to Imo jest zupełnie spoko. I jakość wcale nie odbiega ~ zbyt mocno // często wcale // od bardziej markowych produktów. I niby czemu miala by...

Trochę tak jakby własne namnożone nasionka pochodzące z jednej męskiej i żeńskiej wybranych na "oko" z 10 sztuk.

Który "sklep" Prowadziłeś ? [ o ile to nie tajemnica ]
 
Ostatnia edycja:
F

fghfghfrt5

Guest
W moim pierwszym grow zrobilem for fun bo mialem lipne warunki crossa low snow x diesel ryder i posprzedawalem znajomym za drobniaki. Mowili ze dobre palonko. Niestety nikt pestek nie zrobil :/
 

ZetNCS

Well-known member
Rejestracja
Sie 14, 2008
Postów
180
Buchów
0
Ja ostatnio zapyliłem klona z mocnej matki x SweetEdi z os'a.
(Cytrus-NN)x(SweetEdi x XXX) Wynik to ok.200 ładnych dojrzałych pestek, ostatnio zacząłem kiełkować z ciekawości 7/8 wychodzi, wszystkie ponagryzałem czyli następny sezon może się zapowiadać ciekawie.
Chciałem własnie tego NN zapylić czymś co w miare szybko dochodzi bo na indoorze zchodziło jej bardzo długo,a na oucie dopiero we wrześniu zbiera sie na flo.

A także cross od koleszki warr'a LowSnow x WR zapyliłem tym samym.
Pierwsze krzyżowanie już za mną, teraz trzeba nabyć lepszych odmian i robić ciekawsze crossy.

Apropo do tematu "Forumowi breederzy" chciałem wrzucić tu zdjęcia tego LSxWR, i niewiem czy bedziecie przerabiali temat na np. podkategorie ze zdjęciami.
 

bucu106

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 21, 2009
Postów
602
Buchów
0
co myslicie o ice x ww albo Hindu Kush x lr??:smokee:
 
S

sub

Guest
Sporo tego ;). Musiałeś się naprawdę mocno nabiegać aby wyprodukować tyle hybryd. Wszystko out ?

Przygotowanie sadzonek - pod długimi świetlówkami // pewnie stoły i 36W T8 - opcjonalnie T8 18W ? //

Chwila w ofercie którego to z Polskich banków to będzie <lol> :p

ps: Hybrydy Lr1 F1 - nie wydają się wcześniejsze. Moim zdaniem F1 pomiędzy lr a nie AF nie jest "szybsze" od dowolnej innej hybrydy. Wynik podobny jak przy hybrydzie rasy out z rasa in. Obserwacja na pojedynczej hybrydce- wiec nie pewne a... takie tam mniemanie.

ps2: Shaman --> jak wyglądają kolejne pokolenia - mocno zróżnicowane po względem terminu kwitnienia? To F1 purple#1/Skunk#1 - Idzie to mocno w kierunku późnego skunksa czy się pojawia kapkę wczesnych ? I co z kolorkiem w kolejnych F ?
To w tej rasie wygląda na dominujące - .. i niby w F2 większość sztuk powinna być kolorowa.

Ups: Twoje F2 jest po F1.. wiec nie masz: jeszcze przeglądu: F2 -- ale chyba w Polsce krąży kapkę F2.

Pozdrowienia i Powodzenia w Dalszej Stabilizacji i Produkcji.


ps3: jakieś femi w planach - ? Ludzie niestety bardzo je kochają. Na nie było by największe zapotrzebowanie
 

quakemind

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2006
Postów
1,067
Buchów
425
przepraszamy, ale w tej chwili nie można odczytać zawartości tego posta
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
łatwo sie domyslic gdzie :D

:p a tam w końcu nie każdy jest taki domyślny. Co niektórzy mogli by myśleć, że seedbank odpowiada sam na własne zapotrzebowanie. Ale...

btw: to watek marketingowy ?

ps: co z tymi feno F2 shamana?

sub zebys wiedzial, pol roku wyciete z zycia tyle roboty bylo.

Domyślam sie. Nie wyobrażam sobie robienia więcej niż 3 hybryd jednocześnie. Szczególnie przy zachowaniu choć pozorów jakieś selekcji.

Jak sie ma f1 outdooru do f2, ja co roku obserwuje pewien przewijajacy sie motyw, jesli f1 kwitnie w polowie wrzesnia, to f2 bedzie kwitlo na poczatku wrzesnia. nie wiem czy zapylenie wczesnymi osobnikami to daje czy tak szybko roslina sie przystosowywuje.

Daje się dosyć szybko uzyskać wcześniejsza populacje. Żadna nowość i tajemnica. Hybryda wczesna późna F2 populacja nastu sztuk. [[ patrz niekopiące sharki z pierwszego OS na hypku :p]

Po 4 pokoleniach zmienność jest juz mniejsza. Znaczy się terminu kwitnienia... Chcesz selekcjonować odmianę na zasadzie najwcześniejsze sztuki z każdego pokolenia na ojca i matkę ?

Jaka populacja będzie wchodzić w grę?


Mysle ze moznaby zrobic passion czy tez shamana albo inna popularna odmiane na nasz klimat w pokoleniu f5 lub dalej, ktora bylaby tak samo dobra jak f1 jednak kwitla miesiac wczesniej. Wymaga to pracy i selekcji ale mysle ze gra warta swieczki. Na ic pokazywal ktos schemat ze przy selekcji dobrej przy bodajże 4 pokoleniu otrzymujemy juz to co chcemy tzn Szybkie, mocne i zywiczne odmiany

Co to znaczy dobra jak F1. :D

Wcześniejsze od F1 zapewne da się bez większego problemu o ile masz z czego selekcjonować.

o femi myslalem ale trudniej zrobic to outdoor. Pozatym feminizacja jest mi znana tylko z teori nie poparta praktyką. Jedyną opcją jaką widze to matki outdoor, boksa powiekszyc by nadawal sie na flow, zostawic gromadke kobietek i z nich wybrac matkę na pylenie. zastosowac odpowiednie zabiegi hermienia i z tym pylkiem latać i pylic na dworze.
l

Powodzenia ;) Myślę, że zrobisz femi za pierwszym razem. znaczy się nasiona z zapylenia indukowanym hermem z niewiadoma ilością hermów ;) - w sumie to samo co 90% nasion femi na rynku.
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
bo jesli kombinujesz cos z juz ustabilizowana odmiana jak to ma przypadek z f1 to obserwuje sie spadek jej wydajnosci w mocy i plonie.

Chwilka. F1 z zasady nie jest ustabilizowane. Jest jednolite bo jest hybryda dwu IBL.
Poza tym może mieć efekt zwany heterozją. - To ostanie nie jest odtwarzalne w następnych pokoleniach. W ktorych mozesz co najwyzej selekcjonowac sobie z tego nowa IBL.

chwila tu cos było o tym

http://www.forum.haszysz.com/roznice-f1-f2-t17473p2.html

Cytat:
Napisał jatutylkosprzatam Zobacz post
Mam takie proste pytanie, proste dla was zapewne
clear.gif

I jakie fajne pytanie ;D Pora napisać rozprawkę.
Ba bez uciekania się do tekstów ze ściągi - do matury.

Cytat:
Przeczytalem teraz co to jest F1 i F2 ale mimo to nic mi to niemowi.
Czym dokladnie roznia sie rosliny F1 i F2 czy te f2 sa ze tak powiem gorsze? Nie ogarniam tego hehe
Już "trochę" tu popisano: ale ja tam się nie mogę powstrzymać co by nie dorzucić swoich 2 groszy.

Tak wiec Lecimy.. z tym koksem: nie za dużo nie za mało.. z większym lub mniejszym sensem.—swobodnie…

Zacznijmy od tego, że często gęsto ludzie nazywają F1 pierwsze pokolenie posiadanych przez siebie roślin zakupionych z banku, niezależnie od tego czym odmiana jest. Równie często ludzie Maja zwyczaj nazywać F1 każdą hybrydę którą sami wykonali.
A ja sobie popisze o tym czym jest F1 w wypadku krzyżowania stabilnych jednolitych ras:

::: Książkowo::: - to. F1 jest efektem skrzyżowania 2 rożnych odmian - Odmian IBL - A odmiana IBL to coś takiego co jest bardzo mało zróżnicowane i następne pokolenia odtwarzają bardzo dokładnie fenotyp rodziców. Oznacza to w uproszczeniu, że jest bardzo mało zróżnicowana genetycznie i homozygotyczna względem większości alleli.
Tak wiec mamy P1xP2=F1 => gdzie P1 i P2 – to 2 różne odmiany rodzicielskie – jednolite – selekcjonowane przez długi czas w celu uzyskania – rasy odtwarzających wiernie cechy rodziców.

…. Tak praktycznie ;D W wypadku tego co sie dostaje z seedbanków F1 bardzo często jest hybryda nie pomiędzy prawdziwymi IBL - a dajmy na to wyselekcjonowanym wyjątkowym klonem X coś.
Klony takie z reguły nie są stabilne i nie daje jednolitego potomstwa : Ale i tak ilość feno w kolejnych pok po ich hybrydach jest……

Poza tym: wiele odmian jest polihybrydami mającymi w sobie kilka mniej lub bardziej stabilnych IBL.
Ba żeby to polihybrydami ….

[[ typy polihybryd – książkowe – heterozyjne 100% odniesienie do realnego świata tak długo jak mowa jest o komercyjnych wysokoproduktywnych odmianach kukurydzy]]

1 dwulinowe P1xP2 – najbardziej jednolite + heterozja
2 3 linowe [P1xP2]XP3 – mniej wyrównane + heterozja
3 4 linowe [P1xP2]X[P3XP4] – najmniej wyrównane fentypowo + heterozja

Teraz Jeśli odmiana która kupiłeś sobie z jakiegoś tam banku: jest prawdziwym F1 -pochodzącym ze skrzyżowania 2 prawdziwie stabilnych IBL. - Otrzymujesz rośliny które są bardzo wyrównane - niekoniecznie 100% - bo cos takiego to występuje raczej na obrazkach w podręcznikach // no czasem blisko do tego jest na polach heterozyjnej kukurydzy //

Następna efekt który może występować w F1 to heterozja: zwana wybujałością mieszańców -Dotyczyć to może wszystkich cech od plonu do mocy: - jest także cos takiego co sie transgresja nazywa. [[ ale to troszkę poza tematem]]
Heterozja - Może ale wcale nie musi wystepować - poza tym prawdziwie jednolite odmiany heterozyjne roślin uprawnych otrzymuje sie nie z IBL - a z lini wsobnych - które otrzymuje sie juz z rasy IBL ....

Jeśli Twe zakupione F1 nazywa się F1 tylko dlatego, że jest efektem skrzyżowania 2 odmian posiadających nazwy własne – lub klona posiadającego nazwę własna.. Nie należy się spodziewać dużej jednolitości roślin. Podobne .. Oki: bardzo mocne: spoko: Świetna jakość.. super ziele.. fajnie ale nie jest to :: takie F1 – o jakim się myśli w wypadku hybryd miedzy odmianowych a tym bardziej nie jest to mieszaniec heterozyjny.

Czym Będzie sie różniło F2 - po prostu nie będzie jednolite: cechy sie porozszczepiają: i będziesz miał do czynienia z kilkoma lub więcej fenotypami - tego rodzaju nasiona są tańsze: i zupełnie niezłe - Ba: jak sadzisz 10 roślin F2 to zróżnicowanie F2 które obserwujesz jest... Niereprezentatywne zupełnie do tego co sie w tym czymś dzieje.
Zwykle mało kogo interesuje - co sie tam dzieje ;P
Takie F2 jest dobrym punktem wyjściowym do otrzymania kolejnej rasy IBL . I zupełnie znośnym materiałem siewnym – przypominającym mniej lub bardziej wyjściowe F1 – czasem jakieś sztuki Ida bardziej w stronę jednego z rodziców: a często pojawiają się także takie co przypominają po prostu siebie. – część feno może mieć cechy których się u rodziców nie obserwowało.

Pojedźmy dalej i pobajdurzmy sobie : bajka z cyklu za górami i lasami stała sobie chatka..
– co się dzieje jeśli dajmy na to pan ixiński z wioski w Szwajcarii kaszubskiej kupuje nasiona F2 … Po czym produkuje sobie przez 7 lat z tego nasiona – prowadząc selekcje na zasadzie cos tam mi się czasem niechcący lub bardziej chcący na plantacji zapyliło.
Ha: mamy w takim wypadku do czynienia z botelnekiem przez który przełażą sobie przypadkowe rośliny – zmniejsza się z czasem zróżnicowanie populacji – i po tych wielu wielu latach pań iksiński ma własne IBL które jest ::ustabilizowane:: z przypadku – ślepego trafu.. Które zapewne ma kapkę depresji wsobnej i niekoniecznie pomimo tak długiego ::selfingu:: są całkiem jednolite.

Ha: Przypuśćmy, że pan ixiński nie robi tego z przypadku ale z wyrachowana premedytacja. Do tego wie co robi i po co. Prowadzi selekcje najlepszych roślin – porównuje miedzy sobą potomstwo kilku sztuk.. i ma populacje większa niż kilka krzewów. W takim wypadku po takim samym czasie w odróżnieniu od swego niezbyt zapobiegliwego braciszka skończy z czymś co będzie także czymś w rodzaju IBL – ale zapewne nie tylko mocbedzie oki ale i termin kwitnienia będzie w tym czymś dobrze dostosowany do jego lokalnych szwajcarskich warunków // nie można tu nie wspomnieć o preferencjach osobniczych pana iksińskiego – mających bardzo Duży wpływ na selekcje// ale i plon wigor i cala reszta cech będzie nieporównanie lepsza.


Cytat:
Napisał jatutylkosprzatam
Probowalem w wyszukiwarce ale daje mi internal error wiec srx;p
Jak ktos moglby mi wytlumaczyc roznice to bylbym wdzieczny.
pozdrooo
clear.gif

Spoko mogłem sobie popisać bajeczki na dobranoc.

Pozdrowienia:
PS: ja tu nawet nie sprzątam

ps: 2 jezu ale to nieskładne



Trzeba sie napocic aby znalesc takie fenotypy i woglad roslin oraz ich moc i dzialanie by byly równe oryginalym pestką jednak zakwitały dużo wczesniej.


Powiedzmy, że to co masz w przypadku F1 pomiedzy dwoma IBL jest nieodtwarzalne - w jakikolwiek inny sposób niż: skrzyżowanie odmian wyjściowych.

Jesli juz selekcjonowac to na calej lini, nie tylko na wczesnosc ale takze na jakosc przy tym odnosnie tego shamana f2, najmoniejszego i najladniejszego jakiego kiedykolwiek mialem to bylo od bamse. bylo to f2 albo f3 ktore bylo tak zapylone by wyszly fioletowe sztuki i tak sie stalo. Mega sativa

Cecha dominująca w wypadku tej odmiany?
Cechy dominujące się bardzo trudno w pełni stabilizuje ;) // no tak aby było to 100% populacji//

Pozdrawiam
 
S

sub

Guest
więc w skrócie, wiekszosc odmian ktore zrobilem to hybrydy, bo wtedy nikt nie zarzuci Ci ze nie sa podobne do oryginalu

I fajnie. Pewnie będzie to ciekawy nie drogi "materiał" o niezłym rodowodzie :)

Ciekawi mnie najbardziej shaman. Ma zapewne już kilka pokoleń od F1 - jeśli jest z z sekcją wcześniejszych sztuk tym bardziej.

Pozdrawiam
 
S

sub

Guest
niestety shaman o ktorym pisalem wczesniej jego linia zaginela..... obecny to krzyzowka pomiedzy F1 x F2

Szkoda ;(

we wczesniejszych postach pisales ze musze miec duze stoly do sadzonek
odp wcale nie... 0.3 m2 i 6 x 23 W wystarczylo do zrobienia okolo 200 sadzonek i 70 klonow

Zastanawiałem się bardziej. długie świetlówki T8 wydały mi się najsensowniejszym wyjściem. np stolik 1.3 x 0.4 oświetlony 4x36W.

Klony śliczne. Wybrałeś wyjątkowa roślinę matkę i użyłeś klonów do robienia hybryd i kolejnego pokolenia?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół