nasiona marihuany

forumowi breederzy

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sru

Guest
lowsnow X wr auto -nastepne male pokolenie (wr auto dodał mocy mikrusowi i dodał ten specyficzny agresywny zapach,ale został wzrost mikrusa
ten cross wyszedł ci pięknie, jest taki jak opisałeś - zapach ma niesamowicie mocny i cały w kryształkach, szkoda tylko że u mnie 10/12 roślinek było facetami... a niedługo zbiory to zrobię jakieś foto
 

Niewidomy

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2008
Postów
410
Buchów
1
Robienie pestek dobra opcja, jestem jak najbardziej za otwarciem takiego działu! Sam zrobiłem trochę Lemon Skunków auto, powinny za niedługo być gotowe :D Niestety do podziału na 4 a roslinka mała więc się nie podzielę... Planuję jeszcze zrobić trochę T44 ale nie wiem czy dojdą w ogole, bo bardzo anemicznie kwitną więc może się nie powieść :sunny:...

Pozdrawiam!
Ślepy_John <joint>
 
G

Gość

Guest
i ja nie długo coś po miksuje kupiłem super girl fem ,pure ak48fem ,ww x bb fem ,disel ryder reg i mam troche pyłku amnesi hehe to się znów pobawię
szkoda że nie mam pyłku szybkiej odmiany bo mam amnesi x arjana#1 do zapłodnienia:crazy: w razie w na pw;)
 

Jake the Dick

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2008
Postów
2,188
Buchów
6
ja ''zrobiłem'' rudealis skunk x dziczka xD

tj. w ch*j zapyliło mi rsy sieją jakąś. : (
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
ja dzisiaj zapylam durban f2 x durban f2 (i druga krzyzowka facet ten sam ale panienka o innym fenotypie) czyli bede mial 2 rozne durbany f3 i do tego passion mix od lysego zioma zapyle z lekka tym samym meskim durbanem ten crossik moze byc ciekawy zastanawia mnie jak beda wygladaly kolejne pokolenia...:) na dniach robie mix ten sam meski durban z no namem kolegi ktory dostal pestke od kolegi ktory twierdzil ze " na sete dochodzi pod naszym niebem" i musze przyznac ze juz jest wyk***ista pachnie nieziemsko o***ana zywica gesta piekna mocna roslina:) czyli w przyszlym sezonie bedzie ciekawie i dalej bede sie bawil w krzyzowanie tudziez selekcje danego pheno...:)
 

MAJTOHA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,016
Buchów
3
czyli bede mial 2 rozne durbany f3

Jeśli myślisz że będą dwa różne -jesteś w błedzie ,bo znając życie to będzie więcej różnych durbanów,ale że napewno to nie dam sobie hu*a uciąc.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Wiecie cokolwiek o genetyce czy po prostu zapylacie na ślepo to co się wam podoba? Dążycie do uzyskania określonych cech czy fenotypów?
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
Wiesz Teoria jakiej sie nauczyłem z tych ksiazek o genetyce w praktyce wygladała nieco inaczej..
Dążycie do uzyskania określonych cech czy fenotypów?
Selekcja.. Wybierasz to co kopie mocno i smierdzi skunem.. Sweet Edi selekcjonowana pod wzgledem czasu kwitnienia (OSobniki mozliwie wczesne i szybko kwitnące) Okazała sie chójowa bo masa i ilosc zywicy i stosunek kwiatu do lisci był niekorzystny i zaczelismy wybierac pozne osobniki ze wzgledu na moc i zapach.. nikt nie zwraca uwagi na to ze rosliny rosna praktycznie same, nawet postaram sie wrzucic zdjecia rosliny która wysadziłem gdy pokazała preflowery i miała 30 cm. posadziłem w ziemi nawet nieprzekopanej tylko wygniotłem chwasty.. byłem tam wczoraj i jestem mile zaskoczony.. niedługo pojde na zbiory i wrzuce wam fotki tego czegos co wyrosło prawie bez opieki.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Wybierasz to co kopie mocno i smierdzi skunem..

Można i tak... ;] Ale to też wielkie uogólnienie jest.

Ja osobiście nie zabrałbym się za zabawe w breedera bez możliwości posadzenia na raz co najmniej 30 dorosłych krzaków.
 
S

sub

Guest
Ja osobiście nie zabrałbym się za zabawe w breedera bez możliwości posadzenia na raz co najmniej 30 dorosłych krzaków.

Podchodzisz do tego bardzo serio ;). A i tak prawda jest taka, że 30 krzaków to zbyt mało aby mozna bylo mówic o prawdziwej selekcji.

Np. co by znaleźć np: te "przysłowiowe" ---super wczesne--- ale i "walące" skunem i mocne fenotypy -> sweet eddiego czy czegokolwiek.

Bo niby czemu miało by tak być, że nie da się w tej czy jakiejkolwiek innej odmianie zaleźć feno które nie tylko jest mocniejsze od przecietnej ale i zdecydowanie wczesniej kwitnie ?

Problemem jest zawsze zbyt mała ilosc sztuk. -> z 20 mozna wybierac co najwyzej najwczesniejsze. A z 200...

Nie wspominajac juz o takich drobnostkach jak np: klonowanie najlepszych sztuk: - ewentualne backi: ewentualne sprawdzanie potomstwa rożnych roslin meskich. Czy prowadzenia wiecej niz jednej lini odmiany. Krzyzówek testowych: ocen porównawczych pomiedzy linami ;D // skoro profi to profi :lol: //

Ta.. nawet w wypadku kompaktowych automatów:zwykłe selekcjonowanie z powyżej 200 sztuk :lol: na zasadzie najlepszy wigor kilku męskich i najlepsze 10 żeńskich. Chyba nie w tych czasach i nie w tym kraju.

Łatwo to się robi hybrydy ;P - namnożenie F2 - czy nawet femi. Nasiennictwo - jest prościutkie:
I w większości wypadków nasiona takie nie odbiegają za bardzo od kupnych.

A hodowla cusz: Przy selekcjonowaniu rasy out: aby się dorobić czegoś co jest w miarę jednolite przynajmniej pod względem kilku cech i wyraźnie wcześniejsze od wyjściowego miksu.. 5 lat leci jak nic. A potem się okazuje, że wszystko fajnie ale PO CO? skoro można było kupić coś co jest podobnie wczesne i lepsze ;)

Ps: bawi się teraz Ktoś może w selfing ?

- prowadzenie prawdziwie wsobnych lini konopi - Samozapylenie indukowanych hermów: - Niech nawet selekcja była by z 5-8 osobników z każdego pokolenia S - Rośliny S4 uzyskane z jakiegokolwiek dostępnego juz IBL // NL maroc np// Po skrzyżowaniu powinny dawać prawie idealnie jednolite pokolenie F1 jakich się raczej wiele nie zobaczy u zadnych "producentów pestek".

Do tworzenia prawdziwie stabilnej: rasy która daje się dalej rozmnażać sie to nie nadaje: bo po 5-6 pokoleniach wsobnych nie tylko wigor roślin będzie spadał: ale i płodność ich może być zbyt mała aby: nadawały się do otrzymywania nasion:

Ale - jest to klasyczna technika otrzymywania heterozyjnych idealnie wyrównanych mieszańców F1. Zwykle używana w wypadku kukurydzy // lubię kukurydze- nie jeść uprawiac-//: ale: ostatnio i są potwierdzone doniesienia: o sukcesach w wypadku konopek: Oczywiście żaden seedbank. ... koncern farmaceutyczny.

Obrazek:

1.gif


Co prawda wystąpienie heterozji -- nie jest nigdy pewne ;) Ale bardzo dużą jednolitość pod każdym względem tak otrzymanych hybryd jest. -> Proste: sensowne: nie ma co narzekać, że selekcja z tych 5.. no 8 roślin każdego pokolenia S. // w końcu i tak mało kto z osób które się bawią robi selekcje z większych populacji ;P//

Dziegciu troszkę jest: bo zapewne w S2-S3 wśród części lini // no na jednej lini to i tak się pewnie nie da// Będzie wyłazić kapkę: podeformowanych roślin // ale od czego jest ocena matki i lini: -- poprzez ocenę potomstwa//

Są jacyś chętni? <lol> Chenie obejmę patronat medialny ;> // zawsze można liczyć na dobre cieple słowo dodające otuchy etc.. Ba zobowiązuje się myc naczynia przez pól roku osobie która - to przeprowadzi i udokumentuje -> //

To Połączenie hodowli z nasiennictwem - Jeden efekt pewny: Bardzo duża jednolitość potomstwa F1: miedzy liniami:-- To i tak wbrew pozorom BARDZO BUZO ;>

ba: no i te fenotypy co się mogą pokazać wśród roślin z samozapylenia - może byc ciekawie: jakas matka na kony? -- jakies wyjsciowe feno do 2 krotnego backa - i prowadzenia nowej odmiany z tego.
 
Ostatnia edycja:

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
do puli pestek dolaczy passion#1 f2 x durban posion f2.
odnosnie 2 roznych durbanow chodzilo mi o to ze bede mial pestki z dwoch roznyc panienek wiec to jeszcze bardziej wplynie na zroznicowanie fenotypow... ale moga sie trafic takie feno jak rodzicow w tej calej roznorodnej mieszance jak i jeszcze lepsze:)
ja poprostu chce miec duzo darmowych pestek zroznicowanych crossow, fenotypow zeby w przyszlym roku pobawic sie majac wiekszy wybor. nie zamierzam breedowac i sprzedawac pestek bo robie te pestki dla siebie i znajomych:) jak przy okazji wyjdzie cos za***istego to tylko wiecej radosci. pozatym czy za 5 lat nie bedzie fajnie miec w ogrodzie rosliny ktore maja geny roslin z pierwszych upraw?:) pozatym ciezko na dworze stabilizowac odmiane, jest to bardziej czasochlonne i jesli nie ma sie odpowiednich warunkow czy chociazby nie uprawia sie na przypale jak wiekszosc naszych krajowych ogrodnikow to wlasciwie nie mozliwym jest zrobic w polsce wlasna ustabilizowana hybryde f1. przynajmniej tak mi sie wydaje. czytalem troche o selekcji i tworzeniu f1 i tak dalej. z kolei hu**wo w boxie stabilizowac odmiane przeznaczona na out...
 
S

sub

Guest
zmiana tematu....

wiem o tym.

I ja wiem, że Ty wiesz. Ale lubię sobie pogadać, [[ a przede wszystkim pojęczeć. ]]

A zmieniając nieco temat: -- no dalej ciągnąc temat "ilości" . Ciekawe Jak wygląda to u Polskich producentów zaopatrzenia F2. Czy idzie to w stronę profesjonalizmu - czy pozostaje na podobnym etapie jak u ludzi którzy sami sobie robią pestki - z minimalnie większą jedynie wielkością produkcji i ewentualna selekcja nie z 3 a np: 10 choć roślin żeńskich. [ nie ma tu bynajmniej nic o jakości produktów - i nie o nią bezpośrednio mi chodzi - raczej o "podejście" - czy "komercja" na zasadzie zdobądźmy coś o dużej popularności z dobra prasa: zróbmy z tego F2 Fx - hybrydę z czymś: czy bardziej w stronę - pracujmy nad czymś własnym - ]

To było by naprawdę interesujące. Jeśli chodzi o uprawę towarowa i hobbystyczną Polska nie ma się czego wstydzić. A hodowla? - szczególnie odmian specjalnie pod nasz klimat. ? Nie automatów... Bo to inna bajka.

Myślę, że to forum jest właściwym miejscem aby się popytać. // No mniemam - w końcu chyba najpopularniejsze miejsce wśród Polskich Hobbystów //
 
Ostatnia edycja:

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Ciekawe Jak wygląda to u Polskich producentów zaopatrzenia F2.

Wydaje mi się niestety, że z tym nie jest najlepiej... kiedy prowadziłem sklep (jest mi teraz z tego powodu wstyd..) dostawałem nasiona zapylone pierwszymi lepszymi roślinami. Sadzili np. Durbany i robili z tego pestki. Krzyżówki tak samo..
Ale nasiona kiełkowały i dawały plon i dobrą jakość zbioru. No ale nie była to już ta sama odmiana co w nazwie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół