nasiona marihuany

krzyzowanie AF

Wyszukiwarka Forumowa:
H

HCT

Guest
Roślina nieAFxAF=F1 z zerowa ilością sztuk AF

Rośliny F1xF1 - homozygot 25% AF /50%heterozygot nieAF/ 25% homozygot nieAF

A co w styuacji, gdy nieAF x AF i otrzymamy roślinę F1 (z 0% af) którą wysiejemy jedną, zrobimy klony i jednego klona zapylimy drugim ? Bedzie analogicznie, jakby F1 x F1 ?
 

thegustator

Chiński zwiadowca
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
163
Buchów
0
Będzie analogicznie, tylko że to będą nasiona S1.
W F1 otrzymałeś heterozygotę, więc jeśli ją skrzyżujesz z inną heterozygotą to otrzymasz:
25% homozygot AF /50%heterozygot nieAF/ 25% homozygot nieAF
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Odkopuje temat, ale myślę że warto. Jeżeli chodzi o crossowanie AFa z AFb (dwie różne odmiany, pestki prosto od producenta), do tej pory otrzymywałem bardzo słabe rezultaty. Robiłem to dwa razy i wyszło baaaardzo kiepsko.
Rośliny z pestek krzyżówki były albo mocno zmutowane, albo rosły z nich totalne hermy...
Zauważyłem też że w porównaniu do sezonówek potraktowanych STSem, automaty dają bardzo mało pyłku, który nie zawsze jest płodny ;/

Ma ktoś jakieś świeże spostrzeżenia?
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Ja robiłem sporo razy crossy na af i nigdy problemów nie było, ale to regi robiłem bo nie widziałem sensu femek robić, kiedyś czytałem artykuł na forum USA jakimś chyba, gość zajmował się tylko odmianami AF i wręcz zalecał robic crossy . W tym roku bede femki robił to się zobaczy co wyjdzie.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
U mnie właśnie dojrzewają pierwsze af fem.
Do hermienia używałem azotanu srebra. Pylek jest plodny, czy bylo go dużo czy malo- nie wiem, nie mam odniesienia.
Co z tego wyjdzie? Przekonamy się wkrótce. Na pewno będzie jakiś os.
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
A ja nigdy nie miałem choćby jednego banana na automatach, o ile hermienie trafialo sie w przypadku odmian pelnosezonowych, szczególnie femi o tyle w automatach nigdy . . .
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
A ja nigdy nie miałem choćby jednego banana na automatach, o ile hermienie trafialo sie w przypadku odmian pelnosezonowych, szczególnie femi o tyle w automatach nigdy . . .

A jak jest z dojrzewaniem pestek, tam gdzie dojdzie szybciej do zapylenia wcześniej dojrzeją czy wszystkie dojdą w raz z końcem życia rośliny?
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Ja nie zajmuje się produkcja pestek, wiec większej wiedzy praktycznej w tej kwesti nie posiadam . . . no ale ogólnie uważa się ze od momentu zapylenia do gotowego nasiona potrzeba od 4 do 6 tygodni . . .


a co do Twojego pytania to tak - wcześniej zapylone wcześniej dojdą . . . ;]
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Ja nie zajmuje się produkcja pestek, wiec większej wiedzy praktycznej w tej kwesti nie posiadam . . . no ale ogólnie uważa się ze od momentu zapylenia do gotowego nasiona potrzeba od 4 do 6 tygodni . . .


a co do Twojego pytania to tak - wcześniej zapylone wcześniej dojdą . . . ;]

Trochę zależy na jakim etapie zapylimy roślinę... TZN jeśli jest zapylona w momencie maksymalnym wytworzenia kwiatków-może to zająć nieco dłużej
i cała energia idzie w nasiona,kosztem maksymalnego wysiłku rośliny.E=MC2
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół