nasiona marihuany

Whisky

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sru

Guest
Właśnie sącząc sobie Ballantinesa z lodem pomyślałem aby zapytać was czy lubicie whisky? A jeśli tak to jakie smakuje wam najbardziej?

Osobiście z podstawowych najbardziej lubię Ballantinesa, piłem Chivas Regal 12yo i nie smakował mi tak bardzo jak prosty podstawowy B, wolę szkockie whisky od amerykańskich ale najlepszym whiskaczem [i ogólnie alkoholem] jaki piłem w życiu był Jack Daniels Single Barrel [z jednej beczki selekcjonowanej przez głównego destylatora JD], nigdy nie sądziłem, że alkohol może mieć aż tyle niesamowitych smaków i przy 45% [oczywiście pite z lodem i tyle] wchodzić jak woda, najpierw delikatnie a po chwili z pełną mocą ;] piłbym go co wieczór gdyby nie cena koło 150zl / 0.7l [ta jedna sztuka była prezentem...] ale jakby ktoś miał zachciankę czy planował za***isty prezent dla maniaka whisky to polecam
http://webtrunki.pl/?k=p&id=2760&kat=353&page=4
 
M

mcscriba11

Guest
oczywiście Jonnie Walker(red lub black lebel) i Jack Daniels.
jak byliście w anglii na peryferiach to napewno mogliście sie spotkać whisky produkowaną przez tamtejszy farmerów:) wcale dużo nie odbiega od najzankomitszych marek
 
S

sru

Guest
jak byliście w anglii na peryferiach to napewno mogliście sie spotkać whisky produkowaną przez tamtejszy farmerów:) wcale dużo nie odbiega od najzankomitszych marek
powiem Ci że z chęcią spróbowałbym takiego lokalnego whiskacza... coś jak dobry polski bimberek ;]
 
M

mcscriba11

Guest
powiem Ci że z chęcią spróbowałbym takiego lokalnego whiskacza... coś jak dobry polski bimberek ;]
o tuż to bimberek, produkowany tyle że z jęczmienia.:)
w sumie w anglii jest innaczej niż u nas, u nas pędząc bimber jesteś przestępcą bo nie masz ani koncesji ani akcyzy itp i srepe, a u nich jest na odwrót, pędząc whisky jesteś osoba cenioną, która promuje własny region i biznes. takie whisky można nawet dostać w lokalnych mini barach
 
Ostatnia edycja:
S

Speedy Gonzales

Guest
najlepsze whisky jakie piłem to złoty Jonnie Walker mmmmm pyszny był :D
według mnie najlepiej whisky wchodzi z kolą i lodem :D

pozdrawiam :D
 
S

sru

Guest
u nas też jest taka perełka nazywa się Śliwowica Łącka nie ma akcyzy a praktycznie w całej polsce można kupić <rotfl>
ale piszesz że whisky z rzepaku? chyba o jęczmień Ci chodzi bo whisky nie robi się z rzepaku [nie mówię o amerykańskie kukurydziance]
whisky tylko czyste z lodem :) cola zabija smak
 
M

mcscriba11

Guest
z rzepaku, w sumie na składzie się nie znam, ale gdzię słyszałem że własnie robią z rzepaku i jęczmienia, pół na pół. nie wiem dokładnie ale tak jakoś mi sie skojażyło.
mój błąd przynaje sie:)
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
"Whisky moja żono, jednak tyś najlepszą z dam,
już mnie nie opuścisz, nie, nie będę sam..."

Nie lubię whisky :p
 

rid1625

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2009
Postów
90
Buchów
0
Jim Beam to chyba najlepsza jaka pilem, Amerykanski burbon whisky, a byla wtedy w promocji i dodawali piersiowki to juz musialem sie skusic :)
 

Makaveli

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 28, 2008
Postów
899
Buchów
2
Mogę powiedzieć że wielbię Whisky... nawet mam małą kolekcję ozdobnych metalowych opakowań po właśnie takich alkoholach... moim zdaniem najlepszym jakim dotąd piłem był Chivas Regal 18years a zaraz po nim Jack Daniell's poza nimi miałem jeszcze okazję pić Jim Beam' , Johnnie W Red/Black Label , Chivas Regal 12yers czyli chyba wszystkie rodzaję którę moge dostać w mojej niedużej miejscowości :freak2:
 

Lomu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 20, 2007
Postów
1,694
Buchów
13
Ja lubiłem VAT-a nie sprowadzają niestety już do polski chyba najtańsza łycha jaka była na rynku :( i moja ulubiona...pozdro dla smakoszy hehe
 
Q

qazwsxedc

Guest
swego czasu, zanim zaczalem jarac chlalem sporo whisky, probowalem drogich i tanich. wnioski:

Johnnie Walker Red - tylko z cola i lodem. na czysto do wyrzygania
JW Black - jak wyzej
Ballantines - jak wyzej
Tullamore Dew - juz lepiej, da sie na czysto, trzeba mocno schlodzic
Ballantines 12yr - swietna, trudno dostepna, warta ceny, lod nie jest konieczny.
Bushmills Original - spoczko, ale zbyt ostry smak, trudno wypic wiecej niz 0.7 na dwie osoby, bo zaczyna bolec gardlo
Bushmills Black Bush - najlepszy stosunek jakosci do ceny. POLECAM
Glenfiddich 12yr - porzadna, bez fajerwerkow, typowa szkocka do radosnego za***ania sie :)
Glenmorangie 10yr - bardzo dobra, subiektywnie jedna z lepszych jakie znam
Glenfiddich 15yr Solera Reserve - droga, niewarta ceny. razem z paleniem = belt :)
Auchentoshan 12yr - jak dotad, krolowa :)
 

Jake the Dick

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2008
Postów
2,188
Buchów
6
''mówią whiskey to nie wszystko,
można bez niej żyć...''

Jack Daniels! :)
 

MiM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 18, 2006
Postów
880
Buchów
1
Nie wiem dlaczego nikt chyba jeszcze nie wymienil Jamesson-a :D az taka zla jest ? czy nikt nie probowal ?:p wspominam o tym bo to jedyna Whisky jaka pilem niebardzo mi smakowala ale wiadomo do tego alkoholu trzeba dorosnac :p niby
 
S

sru

Guest



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół