nasiona marihuany

Substral "Magiczna Siła: Burza Kwiatów"

Wyszukiwarka Forumowa:

Stirlitz

Member
Rejestracja
Maj 22, 2009
Postów
9
Buchów
0
Rozglądając się po sklepie ogrodniczym nabyłem wspomniany nawóz.

13.jpg


Skład:
NPK - 10 - 30 - 20
tlenek magnezu - 2%
bor - 0,01%
miedź (schelatowana) - 0,004%
żelazo (jw) - 0,05%
mangan - 0,03%
molibden - 0,001%
cynk (schel.) - 0,003%

Kosztował mnie 8zł za torebkę 200g (na 200 litrów). Ja stosowałem na flo dawki rzędu 6-8g na 5l. Żadnych niedoborów ani przenawożenia. Moim zdaniem świetny nawóz, zwłaszcza na początek kwitnienia - ma dużo fosforu, o co akurat ciężko, mikroelementy i niedużo azotu, który jednak zawsze jest trochę potrzebny roślinie. No i łatwo go kupić, widziałem w kilku sklepach.
 

"makowiec"

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 1, 2009
Postów
1,023
Buchów
1
Mysle ze powinien byc dobryna flo, ale pisze na nim ze wydluza kwitnienie wiec? Niech sie jakis zawaansowany grower wypowie! Chyba tez sie w taki zaopatrze =).
Na veg uzywam substral Magiczna sila nawoz interwencyjny do ogrodu NPK 27-15-12
 
Ostatnia edycja:

Stirlitz

Member
Rejestracja
Maj 22, 2009
Postów
9
Buchów
0
No tak, ale nawet w instrukcji jest napisane, że PK to tylko nawóz dodatkowy. Przykładowo np. taki nawóz - Canna Terra Flores ma NPK 2-2-4. Jak dodasz do niego PK 13/14 to w finalnej mieszance wyjdzie coś podobnego pod względem NPK do tego Substralu, ale wciąż bez mikroelementów i jednak deczko drożej ;).

Ja tam nie udaję oczywiście, że jestem doświadczonym ...uprawcą (tak się tłumaczy grower po polsku? ;) ), ale jednak chwilami wydaje mi się, że te drogie firmowe mieszanki to taki kit do wyciskania kasy z niewinnych owieczek, które i tak w razie czego nie złożą reklamacji.

PS - co do wydłużenia kwitnienia - nic takiego nie zauważyłem (w sensie opóźnienia). Może później zapodam fotorelację z mojej obecnej uprawy - ogólnie rośliny (Orange Bud) zaczęły kwitnąć bardzo szybko po przełączeniu na 12/12. Jedna, z bardziej indicowym fenotypem już ma jakieś 50-60% włosków brązowych a według breedera zostało jej jeszcze jakieś 3 tyg.
 
Ostatnia edycja:

Włóczyblant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 1, 2008
Postów
566
Buchów
3
Po co azot na flo... dlatego owy nawóz wydluza kwitnienie. Nie podoba mi sie, nawet na przejscie z weg na flo bym go nie brał
 
Ostatnia edycja:

Stirlitz

Member
Rejestracja
Maj 22, 2009
Postów
9
Buchów
0
Jeżeli o tym mówimy, to praktycznie wszystkie firmowe mieszanki na kwitnienie mają azot.

Canna Terra Flores - NPK - 2-2-3
GHE BioSevia Bloom - NPK - 2-3-4
Hesi Bloom Complex - NPK - 4-3-5

Czytanie nie boli. Opinia, jakoby azot był zupełnie niepotrzebny w czasie kwitnienia, też jest moim zdaniem błędna - i chyba tylko nie moim, skoro w profesjonalnych preparatach ten azot jak widać jest.
 

Włóczyblant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 1, 2008
Postów
566
Buchów
3
Jeżeli o tym mówimy, to praktycznie wszystkie firmowe mieszanki na kwitnienie mają azot.
Canna Terra Flores - NPK - 2-2-3 GHE BioSevia Bloom - NPK - 2-3-4 Hesi Bloom Complex - NPK - 4-3-5
hu*a warte na flo...
Czytanie nie boli. Opinia, jakoby azot był zupełnie niepotrzebny w czasie kwitnienia, też jest moim zdaniem błędna - i chyba tylko nie moim, skoro w profesjonalnych preparatach ten azot jak widać jest.
Lol, zazwyczaj wystarcza azot zawarty w glebie naturalnie i po nawożeniu podczas wega .Ja tak robie zawsze, po pokazaniu preflowerów tylko i wyłącznie PK i prawie nigdy nie pokazało mi nawet pod koniec niedoborów azotu, a jesli pkazuje to poprostu na to leje, bo azot w zaawansowanej fazie kwitnienia jest całkowicie zbędny. Tak, więc Moim zdaniem to Twoja opinia jest błędna.
Pokój
 

polska11

Member
Rejestracja
Cze 25, 2008
Postów
11
Buchów
0
Moim skromnym zdaniem, unikajcie tego nawozu jak ognia, też się na niego napaliłem po sprawdzeniu jego NPK, efekt ??
Pierwsza uprawa USCHŁA:pl:, wypaliło ją, całe 10 sporych już krzaków mimo szybkiego flusha!!
Z druiej, już dorodnej, feminizowanej trzy krzaki padły:pl:, ostały się dwa...
Stanowczo odradzam.
Aha, na pewno nie przenawoziłem, zresztą na opakowaniu jest napisane, że niby sie nie da tego zrobić.
 

Muhamat_Ali

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2009
Postów
231
Buchów
0
Moim skromnym zdaniem, unikajcie tego nawozu jak ognia, też się na niego napaliłem po sprawdzeniu jego NPK, efekt ??
Pierwsza uprawa USCHŁA:pl:, wypaliło ją, całe 10 sporych już krzaków mimo szybkiego flusha!!
Z druiej, już dorodnej, feminizowanej trzy krzaki padły:pl:, ostały się dwa...
Stanowczo odradzam.
Aha, na pewno nie przenawoziłem, zresztą na opakowaniu jest napisane, że niby sie nie da tego zrobić.



Nie używał byś ale czego ? Może jakąś konkretną nazwę i producenta podasz . Była mowa o wielu nawozach .
 

Lizard

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 17, 2009
Postów
1,688
Buchów
1,296
Odznaki
2
Moim skromnym zdaniem, unikajcie tego nawozu jak ognia, też się na niego napaliłem po sprawdzeniu jego NPK, efekt ?? Pierwsza uprawa USCHŁA, wypaliło ją, całe 10 sporych już krzaków mimo szybkiego flusha!! Z druiej, już dorodnej, feminizowanej trzy krzaki padły, ostały się dwa... Stanowczo odradzam. Aha, na pewno nie przenawoziłem, zresztą na opakowaniu jest napisane, że niby sie nie da tego zrobić.
jesli mowisz o nawozie "burza kwiatow cos tam cos tam"to po prostu dales za dyza dawke.trzeba go dawac bardzo malo jakies pol malej lyzeczki.ja go uzywam od kiedy sie zaczelo u mojego flo i bardzo fajnie rosnie,nie widze zadnych oznak przenawozenia itd. jak dla mnie to nawet sie nie zapoznales z instrukcja i ***les spora dawke a to bardzo mocne jest przeciez.
 
S

stanczyk

Guest
BIOBIZZ 100% organic
AN SENSI GROW + SENSI BLOOM (a+b)
PLAGRON ROOTS + ALGA-GROW + ALGA-BLOOM+PHYT-AMIN
GHE FLORA JEST PRZYZWOITA
GHE BIOSEVIA


Do tego bakteryjki i grzyby (dowolne dzialajace)


A nie jakies gowniane magiczne burze i inne, a pozniej ludzie pytaja czy to dobre i znowu mamy replay

P.s.

Tp od nawozu zalezy jaki smak i zapach beda maily kwiaty.

Dlatego dla siebie uprawiam 99% organik
 
Ostatnia edycja:

Linoleusz

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2009
Postów
141
Buchów
0
Troszkę się już zapoznałem z nawozami. I na mój pierwszy grow indoor zapodałem Biohumusa na weg i sam Planton K na flo. Planton azotu nie ma wogóle ;) ale tak jak ktoś powiedział, jest on w glebie, przynajmniej tyle ile nie zdążyły zjeść rośliny podczas wega. ;)
Co do substrala to już kiedyś się przejechałem na tej firmie. Mianowicie na ich ziemi Osmocote. Popaliło mi roślinki (fakt były malutkie, ale były malutkie przez glebe).
Czytając trochę o Plantonie, jest to dobry nawóz. Ale jak po każdym nawozie trzeba zrobić to płukanie wodą.
Moje stwierdzenie jest takie że owszem, te drogie nawozy dają jakieś rezultaty, ale są stanowczo za drogie. Za Biohumusa i Planton na całą uprawe wydałem niecałe 20 zł. ?? Jak to sie ma do jakiegoś preparatu choćby chroniącego korzenie. ??
Idąc dalej, spójrzmy na ripen. Jest to preparat parszywie działający. Przeznaczony bardziej dla hydroponiki (ale co tam). Sporo osób leje go na ostatnie 2-3 tygodnie flo. A gdzie flush ??? Owszem kwiaty puchną, materiału jest więcej. Ale osobiście mi taki smak nieodpowiada.

jeśli ktoś jest zainteresowany jak dawkowalem owe dwa specyfiki juz podpowiadam ;)
Biohumus, od 2 tygodnia (mniej wiecej, bo mialem klony) 100-150% zalecanej dawki. Po 4 tygodniach 200-300% zalecanej dawki, i tak do końca wega.
Planton K od początku flo - 70% zalecanej dawki, po tygodniu (gdy bylo juz troche wloskow) 100-150% zalecanej dawki, po 3cim tygodniu zapodałem ponad 200% zalecanej dawki i tak do dzisiaj bo dzisiaj dałem im 3 razy wiecej niż proponuje producent. Ale następne podlewanie już samą wodą ;) (ok 3-4 tygodnie do końca).
Pamiętajmy że to co wlejemy roślinkom do gleby nie zostanie "opróżnione" w ciągu 3ch dni, N P i K dalej tam są ;).
Tschus ;)
 

"makowiec"

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 1, 2009
Postów
1,023
Buchów
1
Ja na outa uzywalem mineralnego nawozu substral magiczna sila do ogrodu na VEG i dzialal za***iscie, szybkie przyrosty, brak przenawozenia, zadnych niedoborow, duzy vigor.
 

biszkopt

Active member
Rejestracja
Paź 27, 2008
Postów
44
Buchów
0
ja w oucie 09 uzywalem tego substrala. w fotorelacjach mozecie sobie zobaczyc co mi wyszlo - 3.5 metrowy sk***ysyn pelen grubych kwiatow. ziemia nie byla rewelacyjna - ta co na miejscowce, jedynie przekopana na glebokosc 2-3 szpadli. nie jestem jakims ekspertem, ale mysle ze w przyszlym roku bede uzywal tego nawozu jeszcze raz na przemian z pk13/14.
 

bladaewa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 11, 2008
Postów
727
Buchów
0
tez mam dobre doswiadczenia z tymi nawozami na wiosne zastosowalem osmocote substral dlugo dzialajacy granulat do gleby ,na wega interwencyjny substral i sypalem go pod rosliny w duzych ilosciach ,na flo wymieszalem 1:3 interwencjny z planktonem PK sypalem tych nawozow naprawde duzo i nie bylo zadnych przenawozen najwiekszy plant mial 3,5 m dal 300g ponad
 

smoke&joke

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2009
Postów
398
Buchów
0
Sorry za lekki off, ale jeśli chodzi o ripen to się zastanawiam co on ma takiego w sobie, że topy stają się tłuściejsze. Jeśli spojrzeć na jego skład to jedyne co się rzuca w oczy to dość spora ilość magnezu i siarki. Może to tylko dzięki tym pierwiastkom roślina dostaje ten sygnał, że już czas na nią i wkłada cały swój wigor w kwiaty?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół