nasiona marihuany

Substral "Magiczna Siła: Burza Kwiatów"

Wyszukiwarka Forumowa:

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Witam orientuje się ktoś czy ten nawóz ma jakiś termin ważności ?

Siemasz. Ja używałem po 3latach od kupna gdzie torebka była otwarta przez cały czas tzn zamknieta bo to strunowe zamknięcie ale już po otwarciu i działa jak należy;) pozdrawiam.
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Witam,
jeszcze 3-4 lata temu większośc nawozów mineralnych płynnych nie miała i nie musiała mieć daty przydatności. Były to produkty bezterminowe. Sypkie nawozy co najwyżej się zbrylały od wilgoci ale po rozbryleniu (rurką/młotkiem) nadal były działające.

Te 3 lata temu prawo wymusiło na producentach nadanie daty ważności tym produktom. Zwykle jest to 5lat.

Ktoś pisał o ziemi Osmocote co mu popaliła małe roślinki. A ja się spytam czy użytkownik zapoznał się z informacją o tej ziemi.
Osmocote to otoczkowanie granulki nawozu dające powolne uwalnianie składników tego nawozu do gleby. Czyli ta ziemia ma w sobie już sporo nawozu który, teoretycznie, powinien być uwalniany z czasem (do 3 miesięcy jak dobrze pamiętam).
Wystarczyło aby ta ziemia była przechowywana pod chmurką, raz spadł na nią deszcz i te otoczki zaczynają "działać" tzn. rozpuszczać się i dawkować nawóz.
Nigdy nie sadziłbym sadzonek w ziemi z taką dawką nawozu (nie pamiętam czy są ziemie Osmocote do wysiewu).
 
Rejestracja
Kwi 7, 2018
Postów
5
Buchów
0
dzień dobry.

kiedyś na miesiąc przed zbiorem skonczyły mi się nawozy, został mi tylko canna PK13/14 w małej ilości. kupiłam wtedy substral burze kwiatów na szybko w ogrodniczym. część roślin była lana PK13/14 a druga połowa potrojna dawka burzy kwiatów i mi nie spaliło roslinek. ogolnie porównując plon można powiedzieć że substral wypadł gorzej niż firmowa canna pk13/14. taki mój wniosek, ale co ja tam sie znam...
 

KubsonChefLife

New member
Rejestracja
Lip 10, 2020
Postów
4
Buchów
0
Panowie Tylko URB. A na kwitnienie BIG BUD i zbieracie z auto po 400g -500g
clear.gif

pozdrawiam
 

Dawidziorrex

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
236
Buchów
140
tez mam dobre doswiadczenia z tymi nawozami na wiosne zastosowalem osmocote substral dlugo dzialajacy granulat do gleby ,na wega interwencyjny substral i sypalem go pod rosliny w duzych ilosciach ,na flo wymieszalem 1:3 interwencjny z planktonem PK sypalem tych nawozow naprawde duzo i nie bylo zadnych przenawozen najwiekszy plant mial 3,5 m dal 300g ponad
Jaka dawkę tego substrala mogę dać? Kupiłem go ale boję się o to że popale
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9

Używam go już ponad rok . Zauważyłem że ma on jedną wadę mianowicie nie zawiera wapnia i magnezu. Można to poprawić azotanem wapnia i magnezu.

Mam coś takiego:

Saletra Wapniowo Magnezowa Agromix N Ca Mg​

Producent*ZPH"AGROMIX"
Rodzaj *nawóz dolistny i doglebowy.
Substancja czynna*Azot/N/w przeliczeniu na azot azotanowy-8%/m/mtj.114g n-no2/l,azot w formie amonowej-najwyżej 1%m/m,tlenek wapnia/CaO/rozpuszczalny w wodzie-12%m/mtj.170g CaO/l,12gCa/l;tlenek magnezu/MgO rozpuszczalny w wodzie-2,5%m/mtj.33,5 MgO/l;21,5gMg/l;gęstość-1,40=1,45kg/l.

Zastanawiam się ile go dodać w stosunku do burzy kwiatów by było optymalnie i za bardzo nie podnieść poziomu azotu.
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Używam go już ponad rok . Zauważyłem że ma on jedną wadę mianowicie nie zawiera wapnia i magnezu. Można to poprawić azotanem wapnia i magnezu.

Mam coś takiego:

Saletra Wapniowo Magnezowa Agromix N Ca Mg​

Producent*ZPH"AGROMIX"
Rodzaj *nawóz dolistny i doglebowy.
Substancja czynna*Azot/N/w przeliczeniu na azot azotanowy-8%/m/mtj.114g n-no2/l,azot w formie amonowej-najwyżej 1%m/m,tlenek wapnia/CaO/rozpuszczalny w wodzie-12%m/mtj.170g CaO/l,12gCa/l;tlenek magnezu/MgO rozpuszczalny w wodzie-2,5%m/mtj.33,5 MgO/l;21,5gMg/l;gęstość-1,40=1,45kg/l.

Zastanawiam się ile go dodać w stosunku do burzy kwiatów by było optymalnie i za bardzo nie podnieść poziomu azotu.
Nie idzie ogarniać braku wapnia i magnezu calmagiem?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół