nasiona marihuany

Ile mocy tak naprawdę pobiera lampa hps

Wyszukiwarka Forumowa:

bialy.jelen

Member
Rejestracja
Cze 13, 2010
Postów
8
Buchów
0
Fredo od narki każdy ma inny statecznik:p trza mieć chyba miernik żeby się na 100% przekonać ile ciągnie prądu.
 
F

fredo

Guest
Na kazdym kroku w du*e walą. Chyba lepiej uzbierac to 500 zł i kupić pozadna 250watowke.

Kiedys jak nie uprawiałem rachunki za dwa miesiace były max 160 zł.
Od kąd zaczałem uprawiać przychodza mi nawet po 280 zł. Jak dla mnie to troche za duzo, choć i tak zyskuje wiecej. Ale tak nie moze być.......
 
E

edek z krainy kredek

Guest
czy to że jest tam napisane 1.03 Ampera to niby ma brać kapkę więcej niż 230W...proszę aby jakiś ele...to sprostował a o narce można przeczytać nawet na tym forum, raz pakuje takie badziewie a innym razem od solarium i za każdym razem są to używki....niech się wypowiedzą inni użytkownicy co zakupili u tego Pana super zestawy na allegro..
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Tak z ciekawości napisałem do tych od których chciałem wziąć lampę z allegro.

"Witam!

Jestem zainteresowany tym zestawem jednak chciał bym się dowiedzieć ile rzeczywiście W pobiera taki zestaw? 150W sama żarówka a balast też coś pobiera. Jako profesjonalna firma na pewno możecie to sprawdzić. Z góry dziękuję i pozdrawiam."

Ich odpowiedź:
"Witam
Balast jako bierny element faktycznie pobiera część energii oddająć ciepło pochłania jakąś energię.Według różnych katalogów jest to pomiędzy 20-30% nominalnej mocy lampy czyli dla wyśrodkowania najlepiej obrać średnio 25% czyli:
150W+25% =187,5W
ps proszę nie traktować tego bardzo dosłownie ponieważ z tego co się orientuje nie jest to ścieśle ustalone przez żadną firmę oraz wyliczenie jest niejako przykładowe.
Pozdrawiam NGL-PL"
 
G

Gość

Guest
Balast jako bierny element faktycznie pobiera część energii oddająć ciepło pochłania jakąś energię.Według różnych katalogów jest to pomiędzy 20-30% nominalnej mocy lampy

sory za odgrzanie kotleta, ale ja przed hps mam miernik zużycia energii, HPS 150 W na "starcie" bierze 168W, a po rozgrzaniu stale od 158,6 do 160W

pozdro.
 
G

Gość

Guest
@ hubner jakiej firmy masz układ zasilający (balast?)
@@ zastanawiam się nad kupnem giba 250W ma może ktoś taki i sprawdzał ile rzeczywiście pobiera?
 

borewicz

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2011
Postów
61
Buchów
0
widziałem w biedronce takie liczniki prądu. Wkładasz to do gniazdka potem wpinasz w to jakieś urządzonko i pokazuje ci wynik może ktoś przetestować hpsy rożne i podać wyniki. Ludzie z forum się ucieszą bardzo. Kupa kasy zostanie w kieszeni i Gdańsk wolniej zatonie.
 

Glebin

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2006
Postów
302
Buchów
0
Moc bierna czynna i pozorna można wyliczyć wystarczy wziąć miernik zmierzyć prąd pobierany przez lampe i napięcie rzeczywiste podane do lampy.
 

Savannah

Active member
Rejestracja
Wrz 11, 2011
Postów
38
Buchów
1
Odkleić

Wnioskuję od "odklejenie" tego tematu, jako iż większość informacji jest błędna:

Niektórzy uwazaja ze zgodnie z zasada kciuka pobiera on okolo 5 do 10% mocy lampy. Mimo iz zasada ta moze sprawdzac sie w czesci balastow, tak na prawde nie jest regula dla nich wszystkich
Zasada kciuka/dłoni nie ma nic wspólnego ze sprawnością. Określa ona tylko kierunki prądu, fal elektromagnetycznych i oddziaływującej siły.

Doprecyzowujac, chcemy poznac stosunek mocy lampy (W) do totalnej mocy wejsciowej (VA). Jest on zwany 'wspolczynnikiem mocy'
Współczynnik mocy to CO INNEGO niż sprawność urządzenia! Sprawność urządzenia to stosunek pobranej mocy, do mocy wykorzystanej, nie ma to nic wspólnego z VA, co jest na dodatek MOCĄ POZORNĄ, NIE WEJŚCIOWĄ.

Tanie, gorsze jakosciowo balasty przewaznie reprezentuja wspolczynnik nieprzekraczajacy wartosci 0,5!
Wątpię... Szczerze wątpię... Potrzeba by do tego wiarygodne źródło. Prawdopodobnie to błędna interpretacja wyników pomiarów, wynikająca z pomylenia pojęć W i VA (co autor już udowodnił że nie rozróżnia).

Zmierzmy wiec multimetrem napiecie jakie znajduje sie w naszej sieci 120V.
I znowu to samo. Tak się zmierzy moc POZORNĄ, czyli VA, a my potrzebujemy moc CZYNNĄ, czyli W. W przypadku urządzeń rezystancyjnych (zwykła żarówka wolframowa, czajnik) VA = W, ale w przypadku urządzeń kondensatorowych i indukcyjnych (lampa HPS, silniki elektryczne, transformatory) VA = W + Q, czyli Moc Pozorna = Moc Czynna + Moc Bierna. Moc bierna NIE zużywa energii, a zwykły multimierz (takie za 200zł też) nie odróżniają mocy biernej od czynnej. Moc bierna to tak jakby "pożyczenie" energii z sieci, którą podczas zmieniania napięcia (50Hz) się "zwraca do sieci". Do zmierzenia Mocy Czynnej potrzebny jest miernik poboru prądu, który co np. 1ms analizuje moc chwilową, a potem je sumuje.

i wpiecie sondy w miejsce oznaczone '10A', ktore jest zabezpieczone 10A bezpiecznikiem.
A to już tylko udowadnia amatorszczyznę oryginalnego tekstu. Prawdziwy elektryk nigdy by tak nie napisał, to jak kierowca by powiedział: "potem za pomocą drążka między przednimi siedzeniami zmieniłem bieg na 3-ci". Co więcej gniazdko "10A" zwykle nie ma bezpiecznika...
Tak dla ciekawostki: jak przygotowywałem post przypadkowo mierząc przepływ prądu zrobiłem moim multimierzem UT60B za 200zł zwarcie na 230V: poszły nieduże iskry, ale korka nie wysadziło, multimierza nie wysadziło, nawet bezpiecznika w środku nie przepaliło żadnego. Cwane zabezpieczenie.

Tak więc radzę odkleić ten temat pełen błędów, zamiast niego stworzyłem temat - zamiennik w tym samym dziale: "Sprawność statecznika HPS/MH".
Jestem otwarty na dyskusję/argumenty na temat zarówno kwestii technicznych, jak i zasadności zmienienia "Przypinki" tematów. Jeżeli drugi - mój temat nie jest warty przyklejenia - rozumiem, ale błagam, nie mogę patrzeć na te niezliczone herezje tutaj XP (po za niektórymi sensownymi postami).
 

kondzikthc

Active member
Rejestracja
Lis 12, 2015
Postów
29
Buchów
0
panowie mam problem z lampa hps 400w kupilem sobie i myslalem ze nie bd tyle to targac pradu cos jest chyba nie tak. mierzyl mi to ktos i mowil ze bierze ona 3A i podobno to jest duzo cholera nie znm sie na tym to taakie za***iscie trudne wszysko prosze o pomoc
 

Raver

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2007
Postów
737
Buchów
0
Odznaki
1
A x V x delta = moc bierna
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Witam
Sorry za odkop ale jestem ciekawy ile pobiera mi prądu mój namiocik. No i w zwiazku z tym mam pytanie bo elektryk ze mnie żaden..Miernik posiadam sunma YX- 360TR. No i chciałbym wiedzieć gdzie dotknąć sondami żeby mi pokazało odpowiednia wartość. Na mierniku ustawiłem ACV 1000 i nie wiem gdzie teraz sondami dotknać? czy to gdzieś na balaście?czy może na wtyczce która mam włożoną do timera czy jak?sory jeśli pytania sa lamerskie ale nie znam sie na tym absolutnie..
 
C

cabino

Guest
obczai temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1306002.html
, wazne zeby dobrze ustawił na swoim sprzecie, i musisz sie wpiąć w obwod szeregowo urzadzeniem pomiarowym

---------- Post Zaktualizowany 19:24 ---------- Data pierwszego postu 19:23 ----------

a poza tym na alledrogo są sprzety za 50zł , sam uzywam takiego GB202
 

C.S 1.6

Member
Rejestracja
Sty 9, 2019
Postów
12
Buchów
0
Może komuś się przyda :D u mnie 2x hps 600w lumatek bez super lumen ciągnie 1280w
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół