nasiona marihuany

Sarny!!!

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Mr.Bean

Guest
Ja sypalem proszek,mydlo,mocz ale to nie pomagalo nawet powycinalem galezie zeby im bylo ciezko przejsc ale i tak sie przedostaly i rozwalily roslinki cale,dopiero pomoglo ogrodzenie,zwykla siatka lesna wysokosc 80-100cm
 

Gib0niasty

Member
Rejestracja
Sie 10, 2014
Postów
21
Buchów
0
czasem te 80-100cm może być za mało . Ja robię od kilku dni 1,5m a i tak nadal się obawiam ,że przeskoczą :D Tylko ,że ja robię na ich legowisku . Zawsze ich tam pełno było ,prze***ane z tymi sarnami ^^
 

Arsenio Hall

White Pride
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2009
Postów
2,537
Buchów
1
na własne oczy widziałem jak sarenka prawie z miejsca przeskoczyła ogrodzenie 220cm
 
U

Usunięty 11382

Guest
Parę tygodni temu rozmawiałem z growerem starej daty, i poinstruował mnie, ze jego sprawdzonym od wielu lat sposobem są ludzkie włosy, idze do fryzjera tam pani odkłada mu włosy z kilku dni i zakopuje je lekko w okół poletka, w tym roku bede to testować, zobaczymy czy rzeczywiscie sie tak dobrze sprawdzi, ale wiadomo, ogrodzenie najlepsze, tylko łatwiej je zobaczyć :)
 
S

songo_kan

Guest
Moim sprawdzonym sposobem jest rozciagniecie wokół spota stylon i co wizyte smarowanie go bardzo intensywnie pachc pachnacym mydłem a dodatkowo wokół jeszcze smarowanie tym ze mydlem drzew i krzakow
 

Niktwarzny

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2014
Postów
334
Buchów
0
a ja co roku to samo. najtańszy proszek 10kg z biedronki wokół spota i nigdy nie miałem śladów sarny na poletku
kiedyś jak zobaczyłem 3 pzy spocie to leżały dosłownie na granicy miejsca gdzie sypałem proszek heh
 

Firstblood^^

Well-known member
Rejestracja
Lip 20, 2013
Postów
100
Buchów
0
Włosy działają, ale według mnie to co miesiąc trzeba uzupełniać, moim sprawdzonym sposobem na zwierzynę są po prostu kostki do kibla, mają intensywny zapach i długo się trzymają, 8-10 sztuk na 80 sezonów wydoliło ;)
 

meko

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
237
Buchów
0
u mnie włosy ale męskie nie farbowane nigdy nie działały tak samo jak sierść psa
mydła tez hu*a dały juz sam nie wiem chce w tym roku może wziąśc po lupe anty bissan czy inne ustrojstwa tego typu
 

Sceptyk

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2012
Postów
253
Buchów
414
Odznaki
2
U mnie sprawdza się Anti-Bissan. Chociaż może to zbieg okoliczności, ale widziałem sarny, zające i łosia blisko rośliny, widziałem odchody jakiejś zwierzyny blisko, ale od czasu gdy to stosuję to nic mi nigdy nie zjadło krzaka. Widziałem opinie że to lipne, że zwierzęta się przyzwyczajają, ale nie jest drogie, można spróbować.
 

Nawigator

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2014
Postów
229
Buchów
0
Najlepsza i najtańsza ochrona przed zwierzetami to zarzucenie spota dookoła gałeziami i całymi drzewami ,ewentualnie siatka .
 

boomber

Member
Rejestracja
Mar 12, 2023
Postów
9
Buchów
0
Wszystko co piszecie ma wiele sensu ale ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jak chronicie się przed zwierzakami w drodze na spota?ostatnio mnie przegoniły co nie było zbyt miłe. Adrenalinka fajna jak biegnie jakiś wielki sku*wiel w Twoją stronę ale pie*dole to bo zawału można dostać. Ja rozumiem, że to ich teren i nie chce robić im krzywdy, nie chce też strzelać petardami czy krzyczeć bo to trochę przypał. Na drzewa za bardzo nie ma jak spier*olić bo wątłe to wszystko co tam rośnie i nie wiem co robić. Może macie jakieś fajne patenty?
 

Pietrzykowski

New member
Rejestracja
Cze 1, 2023
Postów
3
Buchów
2
Wszystko co piszecie ma wiele sensu ale ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jak chronicie się przed zwierzakami w drodze na spota?ostatnio mnie przegoniły co nie było zbyt miłe. Adrenalinka fajna jak biegnie jakiś wielki sku*wiel w Twoją stronę ale pie*dole to bo zawału można dostać. Ja rozumiem, że to ich teren i nie chce robić im krzywdy, nie chce też strzelać petardami czy krzyczeć bo to trochę przypał. Na drzewa za bardzo nie ma jak spier*olić bo wątłe to wszystko co tam rośnie i nie wiem co robić. Może macie jakieś fajne patenty?
Regulamin poruszania się po lesie jest w miarę prosty.

Po pierwsze trzeba chodzić pewnie jak po swoim i nie obawiać się. Rób hałas, chodź po suchych patykach, liściach możesz sobie gwizdać czy coś tam nucić. Zwierzęta słyszą cie zanim ty je usłyszysz. Oczywiście nie przy miejscu docelowym.

Po drugie ubrania i zapach. Odradzam używania perfum podczas wycieczki do lasu. Maskuje dość mocno twój odstraszacz w postaci potu. Rozumiem, że nie każdy chce śmierdzieć, ale natura ma swoje prawa. Zwierzęta czują cie doskonale i prędzej uciekna niż będą czekać na ciebie. Nawet dieta bogata w mięso może znacząco zmienić zapach potu na bardziej agresywny i ostry. Ja osobiście po powrocie z wycieczek nie piorę ubrań tylko zostawiam je na następne wyjście, żeby skumulować zapach.

Po trzecie rozwaga podczas konfrontacji. Umówmy się zwierzęta nie mają do ciebie żadnego interesu. Sarny czy łosie mogą jeżeli nie uciekną a to mała szansa wykonają tzw atak pozorowany, który ma spowodować to, że zaczniesz uciekać. Z dzikami jest inna sytuacja one faktycznie mogą cie pogonić i pokiereszować. Podczas spotkania się z dzikiem czy lochą z pasiakami najważniejszych jest spokój. Stajesz dęba i się nie ruszasz, zero krzyków, uciekania, gwałtownych ruchów. Dzik cie obserwuję wtedy czy jesteś dla niego zagrożeniem i czy musi walczyć. Najczęściej nie musi i wcześniej zrobi wycofke, albo przy konfrontacji odejdzie.

Jednak kiedy już tak stoisz to obserwuj zachowanie. Jeżeli się zaczyna cofać i zacznie ewidentnie na ciebie szarżować to, że tak to ujmę spie****aj najszybciej jak potrafisz robiąc przy tym dużo skrętów tylko nie tych do palenia bo dziki wola mokry towar. Zostaje też drzewo, ale jeżeli nie ma takiego w okolicy no to prawo lewo. Świniak jest dość mało skrętny przez to, że jest grubasem i prawdopodobnie będzie się wywalać.

Możesz też spróbować metody przekupstwa dając im z bezpiecznej odległości jedzenie typu ziemniaki, kukurydza, ziarna lub wszystko to co znajdziesz w Google byle nie było to blisko miejsca docelowego. I tez nie jest to metoda na cały czas bo Dzik to tak naprawdę włochata świnia identyczna jak te na wsi. Też można je oswoić a raczej nie chcesz mieć takich kolegów w lesie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół