nasiona marihuany

3 automaty, prawie 3 miesiące i końca nie widać..

Wyszukiwarka Forumowa:

Qczci

Member
Rejestracja
Lut 22, 2021
Postów
7
Buchów
0
Witam szanowne grono szamanów :). To moja pierwsza uprawa, chciałbym się was zapytać czy wygląda ok jak na automaty, wiek i lampę i czy coś z tego będzie ?. Roślinki bez treningu.

Sweet Skunk - 42 dni, lampa COB 50W
póki co tylko włosy jej rosną, sprawdzam pod lupą trichomy, ale jeszcze nie widać oznak pocenia się :(




Tatanka Pure CBD & Green Crack Punch - 50 dni, lampa COB 150W
delikatne włoski przy rozgałęzieniach na głównej łodydze, szczyty nadal łyse, rośliny ciągle regularnie pną się w górę za tydzień dotkną lampy ~160cm

 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
42-50 dzień to prawie 3 miesiące ? Chyba po dodaniu :freak2: :D
One dopiero są w poczatkowej fazie FLO, na oko 2 tydzień, wszystko z nimi ok, chociaż ten SS wydaje się jakby miał światło za słabe/wysoko i taki wyciągnięty z cienkimi odgałęzieniami, a na tych sznurkach to tam pranie wieszasz czy jak ? :troll:
Cierpliwości kolego, na spokojnie :)
O jakie oznaki pocenia ci chodzi ?
 

Qczci

Member
Rejestracja
Lut 22, 2021
Postów
7
Buchów
0
42-50 dzień to prawie 3 miesiące ? Chyba po dodaniu :freak2: :D

O rany, rzeczywiście 2 miesiące, nie wiem czemu napisałem 3 :)

One dopiero są w poczatkowej fazie FLO, na oko 2 tydzień, wszystko z nimi ok, chociaż ten SS wydaje się jakby miał światło za słabe/wysoko i taki wyciągnięty z cienkimi odgałęzieniami, a na tych sznurkach to tam pranie wieszasz czy jak ? :troll:

SS ma mocno skupioną wiązkę światła i chyba wygląda na to że słabo z jednym COB zadowolić roślinkę. Odległość światła trzymałem zawsze ~30cm, obecnie jest 15cm, bo już nie mam jak podnieść lampy stąd też zabawa w sznurki i uginanie gałęzi, pierwsze odgięcie było dość niefortunne główna łodyga mi się załamała :( za nisko ją zawiązałem :(.

O jakie oznaki pocenia ci chodzi ?
miałem na myśli żywicę :)

Kurcze nie wiem co zrobić z SS w kwestii wysokości, uwiązać sznurek na kwiatach i odgiąć ?, czy przycinać ?, ile czasu jej jeszcze zostało ?
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,627
Buchów
7,195
Odznaki
11
Kurcze nie wiem co zrobić z SS w kwestii wysokości, uwiązać sznurek na kwiatach i odgiąć ?, czy przycinać ?, ile czasu jej jeszcze zostało ?

Przycinac - nie, lamac - tak
 

Qczci

Member
Rejestracja
Lut 22, 2021
Postów
7
Buchów
0
Mały upgrade. minęło 17dni i chyba mam problem z Sweet Skunk, jej liście usychają w różnych miejscach i bledną. 3 razy użyłem BiooBiz BioBloom i TopMax w minimalnych dawkach 1ml na litr wody, ale od 4 podlewań nie używam odżywek.
  • Ph ziemi 6,2-6,5
  • temperatura 20-22 stopni
  • wilgotność 40%-50%,
  • przepływ powietrza pasywny(boxowy)
  • ziemia uniwersalna mieszana z perlitem
czy to normalne ?

y.jpg


z.jpg
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Warunki masz dobre, ale głodzisz ją i sama siebie zjada :(
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
słabo,zostanie bez liści.zagłodziłeś ja. biobiz to co najmniej 4ml/l co 2podlanie nie było by za dużo
 

Qczci

Member
Rejestracja
Lut 22, 2021
Postów
7
Buchów
0
jeszcze się zastanawiam na innym miernikiem Ph, bo mam taki:
Miernik_do_gleby_Verve-631031-486938.webp

Miernik do gleby Verve​

po obfitym podlaniu Ph spadało do 5,5, jak woda się rozeszła po ziemi po około paru minutach Ph rosło, nie wiem czy to wina miernika czy kiepskiego Ph wody. Na wilgotnej ziemi pokazuje 6,5.

Czy myślicie że te objawy mogłyby też wskazywać na nieprawidłowe Ph ?
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
a woda którą podlewasz jakie ma ph?
reguluj i badaj ph wody do podlewania i nie będzie problemów.jedyny miernik jaki potrzebujesz to kropelkowy test do wody

i nie tylko wodą rośliny żyją,muszą też coś wszamać jak już pisałem
 

Qczci

Member
Rejestracja
Lut 22, 2021
Postów
7
Buchów
0
Hej mały update w temacie

woda ph 7,5 gleba 6,5 od 2 tyg odżywki BiooBiz, BioBloom

Sweet Skunk - stracił wszystkie liście, ale kwiat się trzyma i zwiększa objętość.

90 dni Tatanka Pure CBD & Green Crack Punch nadal nie widać oznak kwitnięcia :(, w dodatku żółknie/usycha co robić czekać jeszcze czy ściąć i zwolnic miejsce ?

IMG_20210403_133552.jpg


IMG_20210403_133600.jpg


IMG_20210403_133615.jpg


IMG_20210403_133638.jpg


 
Ostatnia edycja:

Kreszzzz

Active member
Rejestracja
Kwi 1, 2021
Postów
26
Buchów
1
Kurcze nie martwi Cię pH wody ? Myślę że odpowiednie pH 6.3 , I słabo coś wyglądają Twoje panny , poczytaj na innych FR o odżywianiu , bo Twoje wyglądają jakby wpadły w kanibalizm .
Z fartem ✌️
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,075
Odznaki
3
Przeciez Tatanka to nie automat slonce na 12/12 musisz zmienic
 

Qczci

Member
Rejestracja
Lut 22, 2021
Postów
7
Buchów
0
Kolejna uprawa bez planu i bez FR, i kolejne modły o deszcz.
Był plan :D kupić ziemie uniwersalną i podlewać, tak wyczytałem, że to wystarczy i że łatwiej jest spalić roślinę od nadmiaru niż niedoboru :). Ziemia miała nawet odżywki na 6mc życia, dlatego właśnie mnie zaskoczyło że po 2 zaczęła blednąć...

Zmieniłem na 12h
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół