nasiona marihuany

Lampa cxa2540 3500k x6 150w

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,171
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Czytał wczoraj całą Twoja konwersacji z adampilch i jego opinię o MarsHajdro po testach i ciesze się ze zamiast kupować gotowca za tak naprawdę 320 zł złożyła to co :D

A tamten wątek. Fajny był. adampilch niestety zamieścił niezbyt dużo danych pomiarowych _ mógł dostarczyć naprawdę sporo ciekawych SPD. Zawsze lepsze z pomiaru niż z odrysowania. Zniknęło mu się a szkoda. Tego rodzaju tematów na forach w necie praktycznie ni ma.

Myślałem o dolozeniu 660i IR i UV chociaż w ilości po 1 szt na radiator 3w ale kończy się kasa.

Przy takim dodatku sens tego jest raczej zerowy ;). Gdybyś chciał np: komponować sprawny panel _ to diody białe raczej zimne _ 4000K _ 5000K czy nawet 6500K + 660 to nie jest "zły" pomysł. Koszty wyjdą niezbyt ciekawie. Wsio dobrane tak aby wartość strumienia niebieskiego była w granicach 14-15% całości _ światło nadal na oko białe w miarę _ i potencjalnie podniesiona sprawność przez użycie jako komponentu bardzo sprawnego typu 660 nm. Przy regulacji mocy na białych i 660 można by sporo zmieniać spektralnie _ przy bardzo prostym układzie.

Fajne z punktu widzenia papierowych rozważań i generowania jakiś obrazków i cyferek _ mniej fajne jak się zaczyna sprawdzać ceny i dostępność porządnych diod 660 nm.

IR imo nie jest warte za bardzo uwagi _ rośnie dobrze bez dodatku. Nie ma potrzeby.

może trochę UV ? diody bardzo drogie i mało sprawne. Można prosto dodać świetlówkami "dla" much _ tanio jak barszcz.

Przemyśle ten HLG cena typu "czyszczenie magazynów" A 240w zawsze się przydatne:D

Jakieś zapasy robisz ;) ??

Jest jeszcE opcją po 1 zasilaczu na 3 diodh czyli 2x150w ale nie wiem jak będzie z temperaturą. Diody niby Max 87w ale 50 to już trochę jest, ogólnie palcem nie dotkne diody jak jest włączona, już z odległości 1cm po kilku sekundach zaczyna parzyc, to normalne? Jest cienka warstwa pasy termodynamiki i mocno do kręcone.

Jaki to źródło ma rozmiar : około 5,7 cm2 _ i moc 50 W _ prawie _ 8,8 W na cm2 _ przy sprawności energetycznej _ chwila. Jakieś 30 W idzie na ciepło 5,3 W ciepła na cm2. Mało to nie jest "chyba" ? ;) A to rozmiar całego COB nie powierzchni na której są pompy royal blue przykryte luminoforem.
 
Ostatnia edycja:

Sebb92

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
30
Buchów
1
Zmienilem koncepcje zamiast puszczac dwie belki na 150 w to dolozylem po jednej Cree 2540 na sztangei i łącznie jest 4x2540 i każda sztanga osobno zasilana 150w czyli łącznie 8x2540 puszczone na 1050mA 300w. Myślę że będzie spoko
 

Sebb92

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
30
Buchów
1
Prosze o odpowiedź i poradę czy zasilacz który podam w linku będzie odpowiedni pod 4xclu 048 1212c4 chodziły by wtedy teoretycznie na 1.67mA

Sterownik LED, Transformator LED Mean Well HLG-240H-36A HLG-240H-36A, 241 W, 6.7 A

Proszę o szybka możliwie i merytoryczna odpowiedź..
 
Ostatnia edycja:

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Prosze o odpowiedź i poradę czy zasilacz który podam w linku będzie odpowiedni pod 4xclu 048 1212c4 chodziły by wtedy teoretycznie na 1.67mA

Zakaz umieszczania linków do portali aukcyjnych!
Proszę o szybka możliwie i merytoryczna odpowiedź..

Skopiuj i wrzuć tu proszę dane techniczne zasilacza. Nie umieszczamy na forum linków do portali aukcyjnych ;)
 

Sebb92

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
30
Buchów
1
Hello ktoś pomoże z tym za siłaczem pod Clu? Ten na cxa jest gotowy nie będę drugiego tematu zakładał o Clu048
 

Sebb92

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
30
Buchów
1
Sub, ostatnia prosba zmieniłem zamiast 3xcxa2540 zrobiłem 4xcxa x 2 sztangi jedna puszczona na 1050 a druga 750mA czy przybliżoną sprawność jesteś w stanie tego policzyć? Łącznie 250w 8x cxa2540. I podałem Ci pełna nazwę diod na początku tematu mógł byś powiedzieć jaki to bin?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,171
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Sub, ostatnia prosba zmieniłem zamiast 3xcxa2540 zrobiłem 4xcxa x 2 sztangi jedna puszczona na 1050 a druga 750mA czy przybliżoną sprawność jesteś w stanie tego policzyć? Łącznie 250w 8x cxa2540. I podałem Ci pełna nazwę diod na początku tematu mógł byś powiedzieć jaki to bin?

Dane diody odczytałem z data sheet. Dla tego ciągu znaków.

i jest i link [ z poprawką ]: -> ARKUSZ CXA 2540 3500 K CRI 80

up: narzędzie zrobione specjalnie dla tych diod. tak jak pisałem nie wpisywać mniejszego prądu niż 450 mA : wszystkie charakterystyki są kopią danych z date sheet.

raczej lepszy odczyt niż w wypadku na oko linijką. Strumień liczony na podstawie typowego SPD 3500K 80 cri. po prawej masz wykresy charakterystyk łącznie z dopasowaniem krzywych po których są liczone wyniki.

chrakterystyki.jpg


25 st 2,159 umol/j
55 st 2,029 umol/j
85 st 1,693 umol/j

to dla 750 mA : moc sztuka:

25 st 28,70
55 st 28,34
85 st 27,96

1050 mA

25 st 1,951
55 st 1,833
85 st 1,529

moc.

25 st 41,58
55 st 41,06
85 st 40,54

4 x 750 i 4 x 1050 _ szacuje dla 55 stopni.

moc 277 W z zasilaniem. 1,91 umol/J sprawność całości. O ile nic w kalkulatorku nie porombawszy. Masz toola nieprecyzyjnego ale jest. Możesz szacować dowolne ustawienia. Błędy tam podane są imo. w wypadku zakładania na minus przesadzone. Możesz zmienić bin diody: białe okienko up. wpisane w niej jest 5435 _ na podstawie tego on interpoluje sprawność po krzywych regresji. Chyba ze znośną precyzją. Wpisywać tylko w białe pola.

1. informacja o sprawności binu
2. prąd na diodzie w mA
3. okienko ze sprawnością zasilacza. wpisane jest 93 czyli 93% raczej niezły.

ps: za błędy jeśli w są środku obecne : przepraszam nie bij mnie.
 
Ostatnia edycja:

Sebb92

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
30
Buchów
1
Nie mam możliwości zmierzyć temperatury diody, ale przykładając palec ok 1cm od światła po kilku sekundach czuć parzenie, czy to normalne czy nie powinno być to odczuwalne. Dzieci mnie że 750mA lepiej napędza jak 1050
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,171
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Zwykle ludzie tak na "oko" kamerek używają. Nawet Ci co to testują.

Co do odczuwania _ imo. o dobrych warunkach pracy diody można mówić wtedy gdy nie ma parzenia. Zapewne przekraczasz 85 stopni na TJ i te szacunki sprawności dla 55 stopni są o kant tyłka.

Zaczynasz się zbliżać do "trwałości" i osiągów dostępnych po zdjęciu z Philipsa 13W A+ plastikowego rozpraszacza.

Może chłodzenie aktywne i radiator rodem z PC z miedzią i rurkami termicznymi ? ;).

Popatrz nie są drogie: https://www.forum.haszysz.com/showt...B-620-W-Miałem-kupować-a-zbudowałem-Polecam-!

InkedScreenshot_2021-01-10_CHLODZENIE_PROCESOR_ARCTIC_COOLING_Freezer_AM2_AM3_LI.jpg


clu038 puszczone na 0,7 A + główny napęd paski na samsungach.

No to czas się pochwalić :)
Jest gotowy mega panel xd
Dziś jestem wy***any dopiero skończyłem od 12 stej konstruuje także jutro wrzucę opis .






jutro opis wnioski przemyślenia itd itp

Te diody mają mała powierzchnie. Powyżej 25 W na sztukę raczej nie ma co dawać jeśli ma to być trwały i sprawny panel. Taka prywatna opinia Trolla z F#.

Tribulus _ clu038 19x19 mm

Twoje cxa2540 24x24 mm ? Przy mocy około 25W powinny się mniej grzać niż clu038.

Najciekawiej było by na clu048 _ sekundę. 28x28 mm _ nieco więcej. Charakterystyka chwila nieco podobna do cxa2540? Niestety oni w dta sheet dają wykresy tak, że to się paskudnie interpoluje dla różnych temperatur _ to z cree się po prostu odrysowuje a tu trzeba kapkę walczyć i nieco na siłę kombinować by. Dać sie da _ ale nie wiem czy mi się chce dla samsunga LM301B zrobiłem coś podobnego ale na nieco kombinowanych danych od producenta _ niska precyzja.
 
Ostatnia edycja:

Sebb92

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
30
Buchów
1
18.jpg


Tak to wygląda, dołożyłem wiatrak na każdy radiator mam nadzieję trochę pomoże, mam kilka regulowanych zasilaczy 12V przydały się nareszcie. Zmartwiles mnie ta wydajnością spadającą przy temp. jednak więcej W i mA nie znaczy lepiej. Dzięki bardzo za pomoc, merytoryczne odpowiedzi i szkoda że nadal nie wiem ck z za siłaczem MeanWell który podałem. Zamiast tego co zrobiłem na clu gdyby była potrzeba budowy araczej będzie to chlodzenia CPU zamawiam.

Wiem ze 301b jest lepsze ale potrzebuje świecidlo na next weekend a z Aliexpress czas 3tyg nje wchodzi w gre.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Skoro masz już aktywne chłodzenie to nie powinno być problemu z temperaturą. Większe nateżenie = krótszy żywot diód.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,171
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).


Bardzo mi sie podobają Twoje produkty. Ładnie to wygląda. Aktywne chłodzenie pomoże na pewno _ ale jednej rzeczy się nie przeskoczy _ rozmiar diody i rezystancja termiczna między diodą a radiatorem. Czy jak to oni nazywali. Mam gdzieś arta jak sie to zmienia w zależności od.

COB i LM301B czy H mają ze sobą więcej wspólnego niż by się mogło wydawać. COB to po prostu masę małej mocy pomp royal blue podobnych do tych stosowanych w _ technologia jest ta sama + luminofor _ tyle, że wszystko upchnięte na niewielkiej powierzchni. Punktowe źródło światła stworzone do bardzo konkretnych zastosowań _ naświetlacze zastępujące niskiej mocy naświetlacze MH. Od nich jest to sporo sprawniejsze _ ale ja nie o tym chciałem _ konsekwencją umieszczenia na niewielkiej przestrzeni dużej ilości źródeł ciepła są takie a nie inne. Tego się nie przeskoczy i nie obejdzie tak długo jak się nie użyje do chłodzenia ustrojstwa ciekłego azotu. Do pewnego momentu jest to wysokosprawny panel o sporej żywotności _ potem jest to źródło światła nieco sprawniejsze od HPS _ o innej charakterystyce widma _ etc. Można niezbyt drogo i łatwo zbudować panel o mocy 800 W na diodach CLU048 [ jest na forum ] Bardzo fajne i użyteczne _ ale nie można potem oczekiwać tego, że on wytrzyma "lata" _ zasilacze tak ale źródła nie _ stosunkowo szynko im sprawność poleci do takiej, że nie warto będzie tego dłużej używać. Można i tak i tak jest zdecydowanie taniej od komercyjnych gotowców które zazwyczaj także nie są budowane z myślą o trwałości. 150W na diodzie klasy CLU058 to nie jest mało.

Ups: Sry za Off. Jeszcze raz bardzo ładny produkt.
 
Ostatnia edycja:

Sebb92

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
30
Buchów
1
A ktoś posiada spectrum czy testy diod Epistear albo bridgelux z allegro 3000k i 4000k są pod 230v i 36v, jak to wygląda z wydajnością, gdyby dać 5sztuk po 20W na 230v jak wydajność tych 100w będzie w porównaniu z choć by cxa badz clu. Myślę o dolozeniu 150w w tańszych diodach epistar czy bridgelux które świecą też jak dobrze pamiętam spoko. Pomieszać to na koniec np sztanga na cxa później fullspectrum epistar później kolejne cxa i fullspectrum za nimi, tak żeby oświetlić powierzchnoe 2x1 dosyć dobrze.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,171
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A ktoś posiada spectrum czy testy diod Epistear albo bridgelux z allegro 3000k i 4000k są pod 230v i 36v, jak to wygląda z wydajnością, gdyby dać 5sztuk po 20W na 230v jak wydajność tych 100w będzie w porównaniu z choć by cxa badz clu. Myślę o dolozeniu 150w w tańszych diodach epistar czy bridgelux które świecą też jak dobrze pamiętam spoko. Pomieszać to na koniec np sztanga na cxa później fullspectrum epistar później kolejne cxa i fullspectrum za nimi, tak żeby oświetlić powierzchnoe 2x1 dosyć dobrze.

Z wydajnością wygląda to tak _ producent nie daje danych _ dane producenta są podane tak nieprecyzyjnie, że się z nich wróży +-30%. ETC. Daj specyfikacje _ nazwy itp. Można dla zabicia czasu poszukać czegoś na ich temat. Dawno dawno temu znalazłem testy diod podobnych do najtańszych niby to COB chińskich _ takiego chłamu było pełno na aledrogo. Wtedy było to realnie w jakimś tam naświetlaczu 50_60? lm/W... Mało ważne _ daj zdjęcia nazwy linki _ byle by nie nielegalne _ to się dla zabawy popatrzy ile "danych" z tego da się wyciągnąć.

ps: co do tego mieszania _ czemu nie Twoje zabawki. Można dodać do lampy LPS trochę diod royal blue np. Dużo bardziej interesujące _ szkoda, że nikt nigdy sie na taki eksperyment _ dosyć przewidywalnej natury nie zdecydował.

ps2: za chwilkę kolejny arkusz dla Cree. Kolejna Fajna Numerologia _ z gatunku takiego Jaki Lubie :D

Po ściągnięciu zmienić rozsz. na xlsx inaczej będzie sie program czepiał przy uruchamianiu.

ARKUSZ CXB 3590 3500K 80+ CRI

arkusz_CXB_3590.jpg


ps: w tym poprzednim zrobionym na szybko jest byk _ źle interpoluje dla 85 stopni _ zaniża sprawność _ przypisane nie to okienko do wyliczeń. Później poprawka.

A teraz muzyczka random. Przypadkowy utw. na liście tworzonej automatycznie przez YT.

The Enigma TNG - Giger Effect

tym razem nie random.

Sail
 
Ostatnia edycja:

Sebb92

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2020
Postów
30
Buchów
1
Wpisz na alledrogo dioda cob epistar i taka z metalowa obwudko DRUGA od góry :D 13zl 50w
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół