nasiona marihuany

Cichy wentylator komputerowy

Wyszukiwarka Forumowa:

SzymonSzanowny

Active member
Rejestracja
Sty 20, 2020
Postów
40
Buchów
0
Witam mógłby mi ktoś polecić sprawdzony cichy i w miarę mocny wentylator komputerowy? Chciałbym go dać aby pracował 24h/7 mieszający mam włączony tylko przy włączonej lampie dziękuję z góry i pozdrawiam
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Ja mam w boksie wentylator AABCOOLING FAN030 50 x 50 mm nie słyszę go w ogóle i dobry wicher mi robi w 0.18m2 i koszt 12-15zł
A jest też większy za 30-35zł i ponoć cichszy od tego mniejszego wentylator AABCOOLING FAN021 140 x 140 mm
 
Ostatnia edycja:

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Zasilacz do wentylatorów 12v 3 pin
 
U

Usunięty 79633

Guest
Ja mam większą wersje AABCOOLING Super Silent Fan 25 (230m/h) i jest ultra cichy. Trzeba pamiętać że część hałasu jaki wytwarza wentylator to są drgania, najciszej jest podwiesić. A jak przyczepiamy do ściany to najlepiej przez elastyczny łącznik lub podkładki gumowe (chyba są w zestawie).
 

SzymonSzanowny

Active member
Rejestracja
Sty 20, 2020
Postów
40
Buchów
0
Dobra dzięki panowie kupię tą wersję 140x140 powinien być idealny a jak mam zasilacz w chacie jakis 12v to powinien pasować raczej?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
zasilacz ac/dc 12V 1A.. Nie musibyc 3pin jak wyzej ktos napiasal. zwykly dwuzylowy wystarczy za 5PLN wystarczy. Trzeci pin odpowiada za sterowanie, z ktorego i tak nie musisz korzystac
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Te tanie wentylatory AAB czy np Arctic Cooling z łożyskami typu BLDC są ciche na początku ale już po pierwszej uprawie słychać różnicę. Nie mniej jednak za te pieniądze są spoko.
Jeśli masz większy budżet to możesz zainteresować np w ENERMAX, zapłacisz dobre 80zł za wentylator 8cm ale ten nawet pracując 24h non stop będzie cichy przez kolejne 15 lat.
Co do zasilacza to jakikolwiek zasilacz 12V o oznaczeniu DC (prąd stały) i prądzie minimum takim jaki potrzebuje wentylator. Zazwyczaj bardzo malutki prąd, przykładowo do zasilacza 12V 2A spokojnie możesz podłączyć kilka wentylatorów. Możesz wykorzystać jakiś zasilacz od np starego urządzenia którego już nie używasz, takiego jak stara konsola, ładowarka laptopa, wkrętarki czy czegokolwiek innego. Napięcie niższe niż 12V spowoduje to że wentylator będzie kręcić wolniej, np 9V, będzie działać też na ładowarce do telefonu 5V - do wlotu może być. Jakiego byś nie potrzebował to kupisz na allegro za 5-10zł

Do podłączenia używasz tylko 2 przewodów: + i -
Jeśli wentylator ma więcej niż 2piny to używasz tylko czerwonego (+) i czarnego (-) a te pozostałe służą do liczenia obrotów, czujnika temperatury itp i nie są potrzebne do poprawnego działania w boxie.
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Ja kiedyś starą ładowarkę do telefonu przerabiałem na zasilacz do wentylatorka, chwila roboty... możliwości jest mnóstwo, wystarczy pogłówkować <lol>
I machnąłem się w boxie mam 80mm x80mm i jest gitara
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Te tanie wentylatory AAB czy np Arctic Cooling z łożyskami typu BLDC są ciche na początku ale już po pierwszej uprawie słychać różnicę. Nie mniej jednak za te pieniądze są spoko.


Lecę 4 albo 5 grow na takim dziadzie i nadal cichy. :oczy:


100_3978.JPG


Ale widzę, że jesteś elektryk to pewnie mi wyjaśnisz pewną rzecz - czemu największe obroty ma na 7,5V, a nie na 12V? (ten sam zasilacz, regulowane napięcie, natężęnie bez zmian)
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Lecę 4 albo 5 grow na takim dziadzie i nadal cichy. :oczy:


100_3978.JPG


Ale widzę, że jesteś elektryk to pewnie mi wyjaśnisz pewną rzecz - czemu największe obroty ma na 7,5V, a nie na 12V? (ten sam zasilacz, regulowane napięcie, natężęnie bez zmian)

Ja lecę 3 albo 4 grow na podobnych tyle że mniej łopatek. Działają dalej mimo to że je zraszam razem z krzakami wodą i nawozami :p
Są odczuwalnie głośniejsze już po pierwszej uprawie ale jakby nie patrzeć działają. Nie chciałbym z tym spać w jednym pokoju... jednak tragedii nie ma.
Regulujesz napięcie a prąd jaki cały czas trzymasz? Teoretycznie więcej V = więcej obrotów, możesz mieć ewentualnie za mały prąd, w co wątpię. Może też być wentylator z jakimś sterownikiem czy coś bądź przystosowany do innego najęcie w ci też wątpię. Hmmm dałeś mi do myślenia, skonsultuję to ze znajomym i dam znać.

A na pewno masz dobre kable podłączone? Czerwony i czarny w went?
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
czemu największe obroty ma na 7,5V, a nie na 12V?

Skonsultowałem i kolega potwierdza moje zdanie że jest to nie możliwe. Może tylko się tak wydaje że łopatki szybciej kręcą bo przy mniejszych obrotach lepiej je widać?
 

Arto161

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2015
Postów
215
Buchów
267
Odznaki
3
Lecę 4 albo 5 grow na takim dziadzie i nadal cichy. :oczy:


100_3978.JPG


Ale widzę, że jesteś elektryk to pewnie mi wyjaśnisz pewną rzecz - czemu największe obroty ma na 7,5V, a nie na 12V? (ten sam zasilacz, regulowane napięcie, natężęnie bez zmian)
Skąd taka przejściówka?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół