nasiona marihuany

Proporcje nawożenia ziemii spotowej

Wyszukiwarka Forumowa:

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
Witam serdecznie grupowiczów.:dela:

Mam parę pytań dotyczących nawożenia gleby na spocie. Jako, że zawsze targałem ziemie kupną i mieszałem ją ze spotową, albo zawsze spotowa była dość dobrej jakości, to nigdy nie miałem problemów z jej żyznością. Jednakże ten sezon pokazał niedobory i w końcu ziemia została trochę wyjałowiona co oczywiście odbiło się na plantach oraz zbiorach.


  • Pytanie ile i co dołożyć do spotowej ziemii, żeby z powrotem odzyskała swoje właściwości? Obornik koński, dolomit, azofoska, perlit. Coś jeszcze? Jakie proporcje na dołki około 150 litrów? Co sądzicie o dżdżownicach? Warto przyeksperymentować na paru krzakach? Czytałem, że dżdżownice potrafią spulchniać glebę, przez co korzenie są lepiej napowietrzone. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, szczególnie do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Juz ci pisałem co masz zrobic jaki mix pod innym postem z tym samym pytaniem, ok 2 dni temu .

Edit: To samo pytanie ale kto inny zadał , sorry za za***ke ,ziemia +kurze gówno w proszku i jakis koko i bedzie cacy .
 
Ostatnia edycja:

Mutylator

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
229
Buchów
229
Ja zwykle robię mieszankę perlit dolomit azofoska i oczywiście hydrozel obowiązkowo jak masz suchy teran robi dobrą robotę osobiście polecam
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
Juz ci pisałem co masz zrobic jaki mix pod innym postem z tym samym pytaniem, ok 2 dni temu .

Edit: To samo pytanie ale kto inny zadał , sorry za za***ke ,ziemia +kurze gówno w proszku i jakis koko i bedzie cacy .

a kurze za mocno nie popali? mam już końskie prima sort 50kg
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Trzeba były na jesieni dowalić obornika i trochę dolomitu. Przez zimę by się trochę fajnie rozłożyło i na wiosnę było by idealnie. Jak dasz na wiosnę obornik to on się nie zdąży rozłożyć.
Jak kurzaka dasz za dużo na wiosnę to może popalić. Dlatego obornikiem nawozi się na jesieni.
 
U

Usunięty 23746

Guest
No chyba, że obornik granulowany na wiosnę, wtedy nie popali ;]
 

UNHOLY

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2020
Postów
375
Buchów
839
Odznaki
2
A jakby gdzieś teraz zapodał? 5 miesięcy do startu?
Można dać też mniejsza dawkę, a potem gnojówkę z tego zrobić i podlewać.
 

UNHOLY

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2020
Postów
375
Buchów
839
Odznaki
2
Jak dasz radę teraz to też spoko. Najlepiej przed zimą. U mnie to dołki trzeba by dynamitem teraz kopać.

W aktualnym momencie u mnie najprawdopodobniej też. Byłem tydzień temu i na spokojnie dałem radę - tylko z 2/3 cm wierzchniej warstwy była zamarznięta, potem elegancko. Wszystko zależy od pogody. Opcjonalnie można ziemię wodą polać. Dla chcącego nic trudnego :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
I guess the pieces fit. 9c0 87 4U 48

Krowie łajno "taczka" na m2 ;). [ proporcje podane przez kogoś na innym forum w zupełnie innych czasach _ nie sprecyzowano rozmiaru taczki ]
ps: z azofoską jest łatwiej. Nie trzeba mieć muła aby to wszystko nosić.

a kurze za mocno nie popali? mam już końskie prima sort 50kg

Stary ogrodnik mówił : koński nawóz jest raczej kiepski. Chyba wierzę w to. Krowi jest ok.
 
Ostatnia edycja:

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Ja bym bardziej w świński szedł, najwięcej ma fosforu.

gnoj_npk.jpg


Z Kurzakiem to wielka niewiadoma jest, dużo zależy co ptaki jedzą.
 

UNHOLY

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2020
Postów
375
Buchów
839
Odznaki
2
Stary ogrodnik mówił : koński nawóz jest raczej kiepski. Chyba wierzę w to. Krowi jest ok.

Zależy co rolnik uprawiał, w moich stronach jest zachwalany. Jednak warto dodać, że często przy koniach są też krowy, świnie i kury. Chodź kurzy to jedynie jak się do gnoju właduje kura i tam narobi pod siebie. Osobiście preferuje kompost, może dlatego że go mam?
W teorii najbardziej uniwersalny, chodź też wiele zależy od tego co tam wrzucę a niczego nie żałuję.

Przeciętna taczka to coś około 70-90 litrów. Nie za dużo na metr?
Oczywiście wiele zależy od gleby. Ciężka będzie wymagała go więcej, lekka mniej.
Osobiście pod dołek około 35l nie dałbym więcej niż 5 kg, czyli około 3 litrów (gleba głównie składka się z iłów i gliny, dość zbita) wykluczam w tym przypadku kurzaka - jest za mocny. Pomiot ptasi jest ogólnie strasznie żrący, tym którzy nie stosowali nigdy zalecałbymg gnojówkę (wiadro do 1/3 wypełnić kurzakiem, zalać wodą i odstawić na te 2 tygodnie - podlewać rozcieczająć, przy pomidorach stosowałem 1:5) - gnojówkę z kurzaka chętnie przetesuję tego roku. Warto dodać, że kompost już w dołkach jest.

Azofoskę można zastąpić swoim moczem :sik:
Co za problem zapełnić butelkę 5l? A na ile starczy - ba, darmowe!

Do dołków z powodzeniem można tez wrzucić okolicznej roślinności.
Jak się chce komuś po lesie pobiegać i pruchna pozbierać to jedynie na dobre to wyjdzie, czasami po drodzę nawet mijamy.
Warto tez spojrzeć na glebę koło takiego pruchna, ostatnio się zdziwiłem jak trochę odgrzebałem. Wszędzie sama ciężka gleba a pod tym pruchnem znalazłem ciemną puszystą glebę, robactwa też sporo. Aż się wróciłem do drogi która przez pewnien czas podążam na spota, pozbierałem parę worków i przytachałem na spota. Problem gleby rozwiązany. :p
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Przeciętna taczka to coś około 70-90 litrów. Nie za dużo na metr?

;) Tekst z forum hp. Z dawnych czasów. Pewien ogrodnik napisał nawet taczka na m[SUP]2[/SUP]. Co należało traktować raczej lekko z przymróżeniem oka, fakt jest taki, że to trudno przedawkować _ oraz to, że konopie są raczej typowym nitrofilem.

Więcej niż worek sztuk 1 nie dawałem. I odniosłem coś więcej niż wrażenie, że lepiej rosło na azofosce łączonej z azotanem potasu [ nie czda. techniczny ] oraz azotanem amonu. Ziemia gliniasta _ wapnowana _ + głównie to. Obornik był drogi _ to miałem za free. Dawno dawno temu w odległej galaktyce. Bez nawozów w tamtych miejscach rosły mikrusy.

Od lat nic nie robię ;) . Poza tym miejsce a miejsce. Np. Dolinka rzeczki _ bez nawożenia i jakiegokolwiek przygotowania _ efekt zbliżony do tego gdzie ostro "ryłem" ziemie.

Mało istotne. Ale lepiej szukac miejsc jesienią gdy jeszcze jest wegetacja i je wstępnie przygotować przed wiosną. Tak aby sadzonki szły w miejsce już gotowe. Mniej nerwów. Za samo kopanie ziemi na nieużytkach mnogą Ci skoczyć na pukiel ;).
 
Ostatnia edycja:

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
Trzeba były na jesieni dowalić obornika i trochę dolomitu. Przez zimę by się trochę fajnie rozłożyło i na wiosnę było by idealnie. Jak dasz na wiosnę obornik to on się nie zdąży rozłożyć.
Jak kurzaka dasz za dużo na wiosnę to może popalić. Dlatego obornikiem nawozi się na jesieni.

Gdzieś biło, ale nie pamiętałem dokładnie w którym kościele:dance: myślalem, że w okolicach nowego roku jeśli pogoda sprzyja, to nawieźć i przekopać ziemię porządnie wszystko przygotować, żeby w połowie maja wysadzić, to pół roku... za rok zrobię na jesień tak jak doradzasz, ale u mnie ciężko z krowim i świńskim łajnem. Może końskie choć trochę wspomoże. W tym roku musi rosnąć. Dzięki i pozdrawiam!

---------- Post Zaktualizowany 01:01 ---------- Data pierwszego postu 00:59 ----------

Mam tylko koński póki co, spróbuję po dwie garści na dół 150l powinno być O.K
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Mam tylko koński póki co, spróbuję po dwie garści na dół 150l powinno być O.K

Kopiesz doły ? ;) Przekopać na głębokość 2 łopat te ileś tam m2, nawieźć i szlus.. znaczy się... i tak można. Sadzonka co 60 cm. [ pewnie nie regulary ? ]
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół