nasiona marihuany

Pierwsza uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

Korgorusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2020
Postów
21
Buchów
1
Witam ostatnio zrobiłem grow boxa w szafce temperatury max 26 stopni posadziłem w nim odmianę speed+ zakupioną na tanie sianie
I jedno ak 47 auto 47 miała trochę czasu bo przypadkiem mi wyrosła w dolniczce jak wrzuciłem do niej nasionka (myślałem że nie wykiełkuje) dwie roślinki siedzą już dwa tygodnie w boxie ale ostatnio zaczęły rosnąć strasznie wolno i no i wyglądają dziwnie jak na dwa tygodnie szczególnie speed+ który ma tylko dwa długie liście co może być przyczyną tego (nw jak wstawić zdjęcia jak się dowiem to wstawię) z góry dziękuję za odpowiedź buszek z wami
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,731
Odznaki
10
Wincyj informacji! Jaka ziemia, jakie doniczki, jak z wentylacją, co ze światłem. Wstępnie, to strzelę, że za mało podlewałeś albo mają za mało światła.
 

Korgorusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2020
Postów
21
Buchów
1
Ziemia uniwersalna pH 6,5
Dodatkowo nawóz naturalny z liści konopi różnych herbat i kawy
Używam dodatkowo takich bio nawozów za 3 złote jedna ampułka tylko leje nim jak normalnym nawozem
Oświetlenie żarówka LED około 1500-2000 lomenow boxa obłożony folia
Wiem że po taniości ale niestety byłem nie przygotowany
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/107138/IMG20201229200530.jpg

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/107138/IMG20201229200535.jpg

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/107138/IMG20201229200510.jpg

No i nie oczekuje dużych zbiorów raczej to forma eksperymentu zanim się wezmę na poważnie
 
U

Usunięty 79633

Guest
Na moje oko to za mało światła, mocno do góry się wyciągają, mają cienkie łodygi. Zdejmij tą mleczna osłonę z LEDa, najlepiej jak byś miał takich żarówek ze 3-4szt. Następnie zapewnij większą doniczkę dla tej z kubeczka. Co najmniej tyle co tamta. Tragedii nie ma, ale to automat, może nie dać dużego plonu, jeszcze szybki automat, każdy dzień się w nim liczy i najlepiej od razu do docelowej donicy automaty wrzucać.
 

Korgorusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2020
Postów
21
Buchów
1
Dzięki jutro jak roślinki będą miały porę snu to zdejmę tą osłonkę
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
i nie dawaj nawozów w tak wczesnym stanie od drugiego pietra liści dopiero
 
U

Usunięty 80839

Guest
Mleko1986 ma rację, że te planty są mocno niedoświetlone. Wyglądają jak "parapeciaki" i raczej nic z tego nie będzie (już żółkną liście i widać mokre podłoże, nie wróży to nic dobrego). Niestety zawaliłeś najważniejszy etap w uprawie, ale zawsze to jakieś zebrane doświadczenie na przyszłość. Ewentualnie kiełkuj coś nowego, "podrasuj" trochę setup i przygotuj się lepiej do następnego projektu.
 

Korgorusz

Member
Rejestracja
Gru 29, 2020
Postów
21
Buchów
1
Jak je się wyjmie z boxa mają ładny zielony kolor jednak światło powoduje że wyglądają na żółte ta w dużej dolniczce ma ziemię wilgotną ale zauważyłem że wczoraj jak siedziałem z dziewczyną to przelałem ak jak myślicie warto próbować odratować czy strata pieniędzy na prąd i lepiej wystawić na parapet i zostawić same sobie
 
U

Usunięty 79633

Guest
Brak światła - tak. Podaj wymiary boxa, na moje oko ma 30x50. Jak się mylę to popraw, gdzieś 3-4 żarówki bez osłon powinny wystarczyć.
Przyjmuje się 400w w żarówkoledach na m2 uprawy, wszystko można przeliczyć. Ja mam 85w na 0.2m2
Co do barwy najlepiej 6500k na wega 2700k na flo, choć bez problemu uda Ci się na 3000k cała uprawę poprowadzić. Jest dużo wiecej problemów po drodze przed tobą niż "organizowanie światła z prawdziwego zdarzenia", bo zyrandoledy są bardzo wydajne w micro uprawach. Na pewno lepsze niż hps.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół