nasiona marihuany

Drugi grow niski plon - prosba poczatkujacego o rady odnosnie kolejnych projektow

Wyszukiwarka Forumowa:

Pachacuti

Member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
14
Buchów
2
Czesc
Jestem wlasnie po spe™dzonej nocce przy scince mojego drugiego grow, mołwia…c krotko jestem troche zawiedzony. Pierwszy moj grow to byl‚y automaty i na oko wydaje mi sie™ ze tym razem z regularnych wyszlo mi jeszcze mniej... Decyjza o scince wywolana byla tym ze trichomy ogla…dane przez lupe byly juz metne i zaczely pojawiac sie™ bursztyny. Chyba jednak to tee byl‚ bladd, moze powinienem potrzymac‡ je troche dluzej?

Rozpoczne™ od opisu setupu:
- box 60x60x150
- światło LED PHYTOLITE LINFA 100W
- donice 9L
- ziemia Canna Terra Pro+
- nawozy Biobizz (grow, bloom, top max, algamic, acti-vera, rootjuice, leaf coat)
- mikoryza
- ghe test kit
- trening FIM - nieudany
- trening LST
nasiona od RQS feminizowane:
- 2x Shining Lemon Haze
- 2x Critical

Na pewno w tym projekcie z***alem trening, chcialem wyprobowac FIM lecz nic mi z tego nie wyszlo , szczyty ktore potraktowalem tym treningiem zatrzymal‚y sie™ w rozwoju. Nawozy lane byl‚y od 2 tygodnia jak panienki wyszl‚y z ziemi. Nie zdarzyly mi sie™ zadne niedobory, w polowie kwitnienia pojawil‚y sie delikatne popalenia od nawozołw. Weg trwal około 5 tygodni, kwitnienie 8 z groszem.

Prosze o porady co moglem zawalicw tym projekcie, co poprawic nastÄepnym razem by uzyskaC‡ lepszy wynik.
Zaktualizuje wynik w suchym jak wszystko wyschnie.

Ponizej zdjecia
























 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Zakładając że pH jest ok bo jednak zakwitły do końca to ten panel LED daje za mało światła. Tam powinieneś mieć coś pokroju hps 150W.

I powiedz jeszcze ile to jest to mało po suszeniu i trymie? Bo różne wymagania ludzie mają <rotfl>
 

Pachacuti

Member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
14
Buchów
2
Oczywiście rozumiem że bez wagi suchego nie można się w 100% odniesc co do tego grow. Pierwszy moj grow to byly automaty, wyszlo razem suchego okolo 50g. Teraz jak tak patrze na moj zbior, to na oko topow bedzie wlasnie z 50-60g, zakutalizuje temat jak tylko wszystko wyschnie. Oprocz topow które zebralem, otrzymalem mnostwo trymu i popcornu ktory przerobie na RSO.
Czy mozesz wyjasnic skad zaopatrzyc sie w nasiona na wage? Jakiś konkretny EC meter polecasz?
Aktualnie planuje przezucic sie na wieksze donice lecz zredukowac ilosc roslin do 2 i pojsc w scrog.
Poniżej zdjęcie plonu z pierwszego grow:

A tutaj z aktualnego:


Dzieki za porady, kazdy skonczony projekt to jakas nauka do przyswojenia :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,181
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Hejz kwitł 8 tygodni? :scratch:

Forma Afgańska.

Pachacuti napisał:
Prosze o porady co moglem zawalic w tym projekcie, co poprawic nastÄepnym razem by uzyskaC‡ lepszy wynik.

Ja bym stawiał na to: LED PHYTOLITE LINFA 100W : około 1000 PLN? Mam takie coś dla innego produktu tego producenta:

Ale najpierw opis:

CREE i BridgeLux
Doskonała emisja, wysokiej jakości komponenty, niska cena.

Linia Linfa oferuje doskonałą emisją przy użyciu komponentów amerykańskiego CREE jako głównego COB i diod LED Bridgelux jako pomocniczych i wzmacniających spektrum PAR. Emisje są niższe niż w przypadku linii Chlorofilla, ale za to bardzo wysokie w porównaniu do większości podobnych produktów na rynku. Przy tej samej absorpcji linia Linfa emituje w centralnym punkcie ponad dwukrotnie więcej w PPFD w porównaniu do normalnego HPS. Uzyskaliśmy ten wynik, używając COB CXA2530 z amerykańskiego CREE, który ma doskonały stosunek ceny do wydajności, a także wzmocniliśmy i uzupełniliśmy widmo za pomocą diod LED BridgeLux w zakresie czerwono-niebieskim. Rezultatem jest linia, która oferuje wysoką wydajność w niskiej cenie i pasuje do każdego budżetu.

Linfa ma 3 kanały do regulacji rodzaju emitowanego światła:

- CH1 sterujący pełnym spektrum COB,
- CH2 kontroluje emisję białą / niebieską w przeliczeniu na wegetację,
- CH3 zarządza czerwonym spektrum dla m. in. kwitnienia.

W każdym kanale można wyregulować poziom natężenia mocy (0-25-50-75-100%), naciskając przycisk na obudowie produktu lub za pomocą smartfona, po zainstalowaniu aplikacji (iOS i Android), regulując trzy kanały, można uzyskać różne tryby emisji.

GWARANCJA - 3 LATA

CHARAKTERYSTYKA:

- Power Consumption: 100W
- Spectrum/Color Ratio: Phytolite Sun Spectrum
- LED True Watts: COB (50W)/PCS, Surround LEDs (50W)/Module
- Light Source: CREE CXA2530 COB; Bridge Lux Surrounded LEDs
- Total Number of LED’s: CXA2530 COB/1PCS, BridgeLux LEDs/24PCS
- Home Growing
- Clustering area: 60x60cm, 80x80cm
- Dimmable
- Manual & Remote Control


SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

- Wymiary: 200 x 200 x 75 mm
- Waga: 2.2 KG
- Żywotność diód: 50,000hr
- Certification: CE, RoHS

Emisja niższa od chlorofili.

Spectrum_report_80-1.jpg


A ona ma sprawność 1,65 mniej więcej według danych producenta. Nie sprawdzałem czy policzyli to w normalnym zakresie 400_700 Czy może 380_780.... wtedy niżej ale i tak => sprawność jest słabsza od żyrandolowego leda za 12 PLN. Klasy A+ : około 1500 lm z 13 W.

Jeśli piszą, że produkt który masz jest "gorszy" to znaczy ile ma ? 1,5 ?

Gdybym to ja miał robić za wróżkę : to stawiałbym na możliwości źródła światła jako przyczynę główną : czynnik ograniczający "ilość światła" - tego sie żadnymi sztuczkami nie obejdzie.

Pytanie na jakiej nastawie leciałeś? ma zmienne: pewnie flo na max. Jaka jest moc realna ? Pokrywa się z opisową ?

Źródło według opisu składa się z COB _ teoretycznie niezłej klasy _ tyle, że BIN zastosowanego COB ma tu bardzo duże znaczenie, oraz kiepskiej jakości diod mocy produkcji chińskiej.

[MENTION=35010]Żul[/MENTION] _ jak by co Szczurza Śmierci nie bij mnie.

ps: właśnie słucham


ps2:
[MENTION=96054]Pachacuti[/MENTION]
Pachacuti napisał:
Pierwszy moj grow to byl‚y automaty i na oko wydaje mi sie™ ze tym razem z regularnych wyszlo mi jeszcze mniej...

Ta sama lampa? AF lepiej ? Leciały na ustawieniach lampy max przez cały okres wzrostu praktycznie?
 
Ostatnia edycja:

Pachacuti

Member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
14
Buchów
2
Najpierw odnośnie AF, rosły pod lampą(mam ją jeszcze):
- obudowa luckygrow modular 110
- zrodlo swiatla uniwersalne soczewki 90*
Cykl światła AF był ustawiony 20/4

Odnosnie Phytolite:
- od początku 100% mocy na wszystkich 3 kanałach
- w około drugim tygodniu kwitnienia zacząłem obniżać mniej więcej co tydzien moc na CH2 odpowiedzialnym za światło niebieskie

Według informacji przeczytanych to tu to tam uznałem to za dobry ruch. Wyprowadź mnie z błędu jeżeli zrobiłem źle.

Czy przy następnym grow na powierzchni 60x60 zastosowanie tych dwóch lamp ma sens? W zamysle luckygrow miał zmienić właściciela lecz jeszcze mi zalega.

Realnej mocy niestety ci nie podam, nie sprawdzałem tego ale twoim postem uświadomiłeś mi że może faktycznie powinienem to zrobić.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,181
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Najpierw odnośnie AF, rosły pod lampą(mam ją jeszcze):
- obudowa luckygrow modular 110
- zrodlo swiatla uniwersalne soczewki 90*
Cykl światła AF był ustawiony 20/4

To źródło także nie jest wybitnie sprawnej natury z tego co mi się wydaje. Były na forum nawet zdjęcia bebechów, ale posiadacz się zmył i skasowało się wszystko. To jest zbudowane na raczej nie najlepszej klasy ledach. Mało popularny obecnie kolorowy panel z wyborem wielu opcji kolorystycznych z których niektóre są mniej sprawne przez układ diod stosowanych w.

Odnosnie Phytolite:
- od początku 100% mocy na wszystkich 3 kanałach
- w około drugim tygodniu kwitnienia zacząłem obniżać mniej więcej co tydzien moc na CH2 odpowiedzialnym za światło niebieskie

Co może powodować ewentualnie spadek plonu i lekka zmianę pokroju niewiele więcej. Rozumiem, że masz możliwość zdjęcia mocy z kanału niebieskiego royal blue ?. A przy zdejmowaniu "niebieskości" emisji białego COB się nie obniża?

Według informacji przeczytanych to tu to tam uznałem to za dobry ruch. Wyprowadź mnie z błędu jeżeli zrobiłem źle.

Ja bym tego nie robił. Raczej _ Pytanie jaki masz udział % niebieskości w momencie ustawienia na full. I jaką wartość strumienia wyciągasz. Zwyczajowo na veg używano źródeł o wysokim udziale i mniejszych wartości strumienia. Veg MH flo HPS - Teraz obydwa te typy źródeł są jakby na wylocie...

Sama możliwość regulacji składu widma w połączeniu z osiąganiem założonej w danym momencie niezbędnej minimalnej wartości strumienia, sens może mieć. Choć to nie jest konieczne _ ale warunkiem tu jest to aby źródło było dobrane osiągami do powierzchni. [ jejku ale ja bredzę :lol: ]

Czy przy następnym grow na powierzchni 60x60 zastosowanie tych dwóch lamp ma sens? W zamysle luckygrow miał zmienić właściciela lecz jeszcze mi zalega.

Realnej mocy niestety ci nie podam, nie sprawdzałem tego ale twoim postem uświadomiłeś mi że może faktycznie powinienem to zrobić.

Sens? raczej tak: Skoro według Doświadczeń wychodzi Ci, że jedno jest niewystarczające. Przy 2 sztukach będziesz miał ~590 W/m2 Trochę dużo jak na obecne standardy : ale zakładając sprawność tych źródeł na 1,5 lekko jedynie obliczeniowo przekroczyłbyś 800 umol/m2s _ niby i 600 jest ok... I 800 jest granicą której przekraczać nie warto ale nie powinno sie nic złego stać.

ps: Nie słuchaj mnie. Jestem tu tylko Fotelowym Trollem Dygresyjnym _ jak przyjdzie [MENTION=35010]Żul[/MENTION] potwierdzi ;]

A teraz o...
Nine Inch Nails - The Perfect Drug
 
Ostatnia edycja:

Pachacuti

Member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
14
Buchów
2
A przy zdejmowaniu "niebieskości" emisji białego COB się nie obniża?

przycsik CH1 manipuluje mocą COB
przycisk CH2 manipuluje mocą mixu diod niebieskich i białych
przycisk CH3 manipuluje mocą mixu diod czerwonych

Sens? raczej tak: Skoro według Doświadczeń wychodzi Ci, że jedno jest niewystarczające. Przy 2 sztukach będziesz miał ~590 W/m2 Trochę dużo jak na obecne standardy : ale zakładając sprawność tych źródeł na 1,5 lekko jedynie obliczeniowo przekroczyłbyś 800 umol/m2s _ niby i 600 jest ok... I 800 jest granicą której przekraczać nie warto ale nie powinno sie nic złego stać.

Tym zachęciłeś mnie do spróbwania tego rozwiązania, lecz twoimi wywodami zachęciłeś mnie do zmiany oświetlenia. A przede wszystkim do zgłębienia wiedzy na temat (jak narazie mistycznych) umol, ppf
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,181
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

przycsik CH1 manipuluje mocą COB
przycisk CH2 manipuluje mocą mixu diod niebieskich i białych
przycisk CH3 manipuluje mocą mixu diod czerwonych

Popatrzmy na to co podają jako SPD tego ustrojstwa:

spd_spd_spd.jpg


Nie chce mi się tego obrysowywać i sprawdzać udziału niebieskich fotonów, ale na oko wygląda na spory. Kropla UVA i trochę IR według tego. Na oko wygląda to na COB 3000k? CRI 80+ z dołożonym dodatkiem 630 nm + 660 nm + royal blue. Białe diody wydają się nieco niebieskawe w porównaniu do COB? Mogą być w granicach 6500K. Ile diod wydaje się nie świecić? 1 max 2 ? IR. Po SPD max ilości diod UVA to 1 sztuka _ choć jest tego na wykresie jakoś tak maławo.

Tym zachęciłeś mnie do spróbwania tego rozwiązania, lecz twoimi wywodami zachęciłeś mnie do zmiany oświetlenia. A przede wszystkim do zgłębienia wiedzy na temat (jak narazie mistycznych) umol, ppf

Ile na to lampy wydałeś? Popatrz na to: Uprawa pod COB przeznaczonym do oświetlenia podwórka CRI 70+ 4000K - przypadkowo nieco dobrana dioda: DIY powierzchnia: 0,16 m2 100W. Nikt normalnie budujący panel by o takiej diodzie nawet nie pomyślał.

https://www.forum.haszysz.com/showt...otte-s-Angel-Dance-World-Jamaican-Pearl-12-12

chłopzmazur napisał:
Lampa DiY led CXA 100W 4000K 75CRI bez soczewki
Wyciąg 100mm
Filtr węglowy Pro-Eco 100mm
Wiatrak mieszający PC 180mm

normal__1013310.JPG

Tym bardziej ze wywaliles na nie kupe kasy

Na źródło które prawdopodobnie jest klasy żyrandolowych zamienników żarówek i to nie najlepszych z dostępnych. I odróżnia je od nich coś co jest potrzebne realnie jak dziura w moście - możliwość manipulowania spektrum w bardzo szerokim zakresie.
 
Ostatnia edycja:

Pachacuti

Member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
14
Buchów
2
Ja na twoim miejscu nie kupowalbym do tak malego boxa dodatkowego swiatla. To co masz jest wystarczajace. Jesli chcesz zaszalec kup sobie Marshydro TSW1000 (1.79 ppf/s/w) lub viparspectra P1000 (1.89 ppf/s/w) i bedzie ok. Ale to swiatlo COB co masz tez wystarczy. Tym bardziej ze wywaliles na nie kupe kasy - niech jeszcze z rok popracuje...
Co do spektrum powinienes na poczatku uzywac w vegu mniejsza moc (powiedzmy 60%) a od poczatku kwitnienia wszystko na 100%- redukcja kolorow spektrum nie jest dobra - jest od groma testow ktore pokazuja ze roslina lepiej rosnie na pelnym spektrum od nasiona do scinki.
A w kwestii zmian na nastepny grow: zacznij robic nasiona feminizowane. Automaty moga dac maly plon w przypadku gdy maja slaby start na wegu.


Sprostuję. Grow na którym opieram ten wątek to moje drugie podejście, tutaj nasiona były feminizowane.
Pierwszy grow używam jako porównania do wyniku który teraz osiągnąłem.

Na tym PHYTOLITE używanym bez luckygrow, chyba nie osiągnę za wiele. Wstawiam fotkę parametrów jakie podaje producent.

 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,181
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Te ich dane rozkładu strumienia przy odległości 50 cm : są bardzo słabe chwilkę.

2"x2" to pi razy oko ~ 60x60 cm - zapewne dla pełnej nastawy: max wartość odczytu: 414 : brzegi: 200 : -> bardzo źle.

mniej więcej: 277,8 w/m2 zakładając, że moc i powierzchnia są trafione: policzmy sobie coś na papierze ;)

Aby mieć: realną średnią na całej takiej powierzchni przy mocy koło 100W : nisko -> 600 : _ wystarczy:
zaraz coś dam ;)

https://www.ledakcja.pl/zarowka-led-e27--6-5w--1055-lm--160lm-w-a60/

zli_ludzie_023.jpg


około 2,3 po danych pudełkowych 3000K :

zdjęty rozpraszacz strumień up: 10%

zli_ludzie_023_05.jpg


koszt podobnej mocy 16 sztuk 240 PLN + oprawki i kable.
Teraz są niedostępne: inne moce:

https://www.ledakcja.pl/zarowka-led-e27--15-w--2500-lm--160-lm-w-a65/

powiedzmy, że minimum 6 sztuk: 179 pln

Przy 8 => 240 PLN : 120 W : i obliczeniowo : bez zakładania zysku po zdjęciu rozpraszaczy : 766 umol/m2s.
Z wysoką równomiernością: możliwością mieszania temp widmowych : a nawet : zmiany mocy pseudopanelu : wystarczy dać cześć na drugi pstryczek i wyłączyć : nieco skokowo : albo wykręcać ;)

Trwałość niska : ale -> 1000 PLN kontra 240 PLN : przy lepszych osiągach : ponad 4x taniej _ na 4 cykle uprawy wystarczy na pewno.

taki tam temat ;] https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?148442-Lampa-led-72w-diy

a to muzyczka apropo nastroju:

Mr. Self Destruct
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,181
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Lampa kosztowała mnie 500zł

Bezpośrednio z chin? Przy takim porównaniu cen moje ulubione żyrandolowe źródła wyglądają zdecydowanie mniej korzystnie. Jedynie połowa kosztu:

2 diody IR i 2 niebieskie wyglądają podejrzanie nie na 450 nm.

stare żrandole miały wtedy z 80-90 lm/W : według danych pudełkowych :
Teraz według tych samych danych mogą mieć 160.

30W 33 g plonu ponad 1 g/w ;]
off_top napisał:
 
Ostatnia edycja:

Pachacuti

Member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
14
Buchów
2
Piękne dzięki za ten post. Obecnie pewnie nie zrealizuje sugestii budowy oświetlenia na tych żaróweczkach, chciałbym najpierw spróbować jak będą współgrać 2 panele które obecnie posiadam. Jeżeli efekt będzie mizerny to mam nadzieję że skorzystam z tego pomysłu niż kupowania gotowej lampy.

Lampę pochodzi z drugiej ręki. Sprzedawca zapewniał że jest po jednym growie (ile w tym prawdy? nie dowiem się)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,181
Buchów
5,071
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Pachacuti Inca Yupanqui
Piękne dzięki za ten post. Obecnie pewnie nie zrealizuje sugestii budowy oświetlenia na tych żaróweczkach, chciałbym najpierw spróbować jak będą współgrać 2 panele które obecnie posiadam. Jeżeli efekt będzie mizerny to mam nadzieję że skorzystam z tego pomysłu niż kupowania gotowej lampy.

Na forum jest dużo o budowie lamp DIY : COB głównie _ kolorowe panele na diodach mocy umarły wieki temu. Teraz pojawia się coraz więcej quantum boards i jakbyś się na "poważniej" interesował budową czegoś co ma posłużyć dłużej niż kilka grow.. no 4_5... [ żyrandol ledy grzeją się _ diody mają złe warunki pracy przez co -> szybko sprawność spada : mają gówniane zasilacze o paskudnym współczynniku mocy etc. prowizorka ] to warto się tym co teraz ludzie zaczynają budować przyjrzeć. Powinno wyjść taniej od podobnej klasy kupnego.

Lampę pochodzi z drugiej ręki. Sprzedawca zapewniał że jest po jednym growie (ile w tym prawdy? nie dowiem się)

Może sporo. Z jakiegoś powodu chętnie się jej pozbył. Właśnie... chętnie?

dziwny nastrój... pewnie się utrzyma.. kilka lat :lol:
The Sisters Of Mercy "Lucretia My Reflection"

A teraz pora na Ładną Twarz: Ja lubie patrzeć na ładne Twarze.
Tori amos Father Lucifer letterman 1996 HQ

Tori Amos - Winter (Official Music Video)
od razu mi troszkę lepiej. Obrazy i dźwięki kontrastu razy do potęgi.

Zima? Zima Wasza.... Wiosna!! NASZA!! ... a Lato Muminków.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół