nasiona marihuany

projekt wegbox.

Wyszukiwarka Forumowa:

krzaczasty

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
243
Buchów
413
Odznaki
2
Witam wszystkich haszyszów :dela:



Postanowiłem wykorzystać wolny czas, którego właśnie teraz mam pod dostatkiem, żeby pobawić się w majsterkowanie. Tak jak można zobaczyć po nazwie tytule, mam zamiar zbudować wegboxa. W następnym roku startuje najprawdopodobniej z fotorelacją outdoor, chciałbym na początku roślinki chwilkę wegować pod lampą i później wylatuje pod folię na spocie. Box'a zrobiłem z starej już nie działającej niestety wierzy, rozebrałem z niej właśnie elektrykę, plastiki i reszta gówna, została sama blacha. Jedna ściana musiała zostać wykonana z blachy po starym samochodzie, znalazło się gdzieś więc przykręciłem ją na wkręty. Wygląda to cholernie zrobione na odpie****, ale wszystko z czasem. To ma działać i przynosić efekty, a nie wyglądać!!

Zdjęcia skrzynki
(zdjęcia słabej jakości, ze względu na to, że mój aparat jest uszkodzony)







26,5 cm szerokość
27,6 cm długość
35,6 cm wysokość
powierzchnia 0.07314 m2
obliczając średnio wystarczy 2925.6 lumenów, optymalnie 3657 lumenów.

Co mam zamiar kupić/wykorzystać do wykonania wegboxa?

Oświetlenie: 2x philips tornado spiral 23w 865 e27 6500k, 1400lm (jeśli będzie mało lumenów to dokupie jeszcze jedną)
Materiały: Skrzynkę wyłożę od środka kocem ratunkowym, przykleję go do ścianek klejem na gorąco. 2x oprawki do żarówek z gwintem e37. Wentylator komputerowy 12v podłączony do starej ładowarki. Kabel dwu żyłowy, kable z wtyczka do gniazdka. Puszka po browarku, zrobie z niej odbłyśnik domowej roboty. Jak przyjdzie mi coś więcej do głowy to dopiszę...


Plan działania

Zamiar mam taki, najpierw wyprostować na tyle ile się da ścianki skrzynki. Jak można zauważyć, widać tam niezłe wgnioty, postaram się trochę w blacharza się pobawić hahaha. Później wywiercę otwory na wentylator i jeśli będzie to koniecznie wykonam na to, żeby poprowadzić całe okablowanie. Po tej czynności wyłożę kocem ratunkowym ścianki, poprzyklejam klejem na gorąco. Wytnę folie tam gdzie ma być miejsce na wentylator. No i później tylko wszystko podłączyć do kupy i testować :p Posiadam w szafie jakieś pestki z jarania, więc mógłbym pobawić się w ramach eksperymentu.

Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi, jakaś porada/z***ka mile widziana :D.




---------- Post Zaktualizowany 23:06 ---------- Data pierwszego postu 22:59 ----------

Na dniach będzie aktualizowane, czekam za kaską i ruszam z tematem!
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Co do oświetlenia to poproś [MENTION=90095]sub23[/MENTION] o radę.
pozdro
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
COBy sie tu nie nadają bo za niski box, najlepszą opcją była by CLF chociaż możesz poszukać MH 50 W. Ona ma w gdzieś 4400 lm tylko trzeba by w miarę wydajną wentylacje dać.
 

krzaczasty

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
243
Buchów
413
Odznaki
2
taka CFL ŻARÓWKA KOMPAKTOWA CFL E27 TWISTER 45W 3100LM spoko? Ewentualnie, możecie podrzucić coś od siebie tylko, żeby koszt nie za duży.
 
Ostatnia edycja:

Papryczka chili

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2015
Postów
62
Buchów
73
Odznaki
2
ja bym użył ledów do żyrandoli lub nawet paru pasków taśmy led na diodach 2835
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
Ostatnia edycja:

Papryczka chili

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2015
Postów
62
Buchów
73
Odznaki
2
kupiłem ostatnio różne żarówki z v-tac z serii 160lm/w i cri95+ do boxów. pod jedną cri95+ 17w miałem planta parę dni i ładnie szedł więc myślę że dobre będą
 

krzaczasty

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
243
Buchów
413
Odznaki
2
ja bym spróbował CFL ŻARÓWKA KOMPAKTOWA CFL E27 TWISTER 45W 3100LM na tych, najwyżej dokupi się coś lepszego. To ma być tylko wegboxik, tak żeby roślinki chwilke podrosły i wypad pod folie :)
 

krzaczasty

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
243
Buchów
413
Odznaki
2
elo elo... niestety jestem zmuszony zamknąć projekt, głównie skupiłem się teraz na robieniu pcbox'a. Za dużo pie****enia jest z tym wegboxem, jak znajdę czas i zajawę na niego to wrócę do tego i wstawie już temat z gotowym boxem. Pozdrawiam!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół