nasiona marihuany

Oświetlenie do boxa 1m2

Wyszukiwarka Forumowa:

Mocnymaczo1

New member
Rejestracja
Gru 2, 2020
Postów
3
Buchów
0
Witam , przychodzę do was z pomocą . A wiec planuje zrobić rzut w boxie 100x100x200 . Zastanawiałem się nad lumatekiem 300w , ale chyba to nie wykorzysta 100% potencjału , 600 w to już chyba za duzy panel na taka powierzchnie ? Czy tam chociaż na 120x120 , bo ostatecznie bede dopiero zamawiać . Druga opcja to było : Mars hydro ts 1000 (który posiadam) + dorzucenie coba 150w clu058 . Co bedzie soe równać z nie równomiernym wzrostem roślinek . Trzecia opcja to był panel cob citizen 058 340w (ile z takiego panelu można wyciagnac g/w? ) bo podobno odpowiednik hps 600 . Cena nie gra roli , chciałem zlozyc naprawdę profesjonalny namiot . A co do lumateka to zainteresował mnie najbardziej jego wydajność do g/w mnie zadziwiła , choć cena robi swoje. Może macie jakieś inne panele coś w stylu lumateka ? Pozdrawiam i czekam na informacje
 

ChoryKrólik

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
176
Buchów
52
Nikt Ci nie zagwarantuje ilości g/w bo jest zbyt wiele czynników na to odpowiedzialnych nie tylko lampa. Ledy lumateka są dlatego dobre, że są zbudowane na diodach QB przez co możesz je trzymać bardzo blisko szczytów. Dzięki temu weg może być dłuższy, a waga na koniec większa, ale to jest tylko gdybanie. Na ilość końcową najważniejsza jest dobra genetyka i ręka do roślin, światło choćbyś miał słoneczne nie da Ci wyniku jak coś spie****isz mocno w między czasie.
Ot taka złota myśl :D
 

Mocnymaczo1

New member
Rejestracja
Gru 2, 2020
Postów
3
Buchów
0
Wiadomo byku , nie jestem na bierząco ze sprzętem a co dopiero z oświetleniem . Nie ma czegoś podobnego do lumateka na rynku ?. Co do samej uprawy to mam taki staż , że raczej będzie dobrze . Zauważyłem , ze lumatek wypuścił nową serie 465w , także byłoby idealnie . Ale cena trochę odstrasza bo prawie 4 koła ...
 

ChoryKrólik

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
176
Buchów
52
Ja na M2 miałem lampę na 2 diodach clu058 o mocy łącznej 300w. Powiem Ci, że panel robił robotę tylko problem w tym, że coby potrzebują bardzo dużego odstępu od roślin. Bywało tak, że jak rośliny były za nisko to lampa wypalała chlorofil. Taki lumatek na QB to bardzo wygodna sprawa i jednocześnie to jest fajne, że konstrukcja lumateka fajnie wypełnia przestrzeń boxa przez co się wydaje, że lepiej doświetla całą powierzchnię z góry.
Na forum ostatnio jest skończona jedna fotorelacja na Lumateku Zeus 600w, sprawdź sobie i oceń sam.
 

Mocnymaczo1

New member
Rejestracja
Gru 2, 2020
Postów
3
Buchów
0
Dzięki KIC ! 5 . Obczaję sobie i dzieki za informacje . Poczekam na innych może cos ciekawego zaproponują . A co do tego projektu na m2 , to ile udało ci się ściągnąć ostatecznie ? Myślałem tez nad spider farmerem ale to podobno praktycznie to samo co Mars ts
 

ChoryKrólik

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
176
Buchów
52
Akurat tego projektu nie udało mi się dokończyć. Co do innych lamp się nie wypowiem, bo nie mam dużej wiedzy. Ewentualnie może pomyśl o lampie cmh 315 w, chyba też są mocno wydajne, ale to już sam musisz ocenić.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół