nasiona marihuany

Bieda box 1m2 i prosba o ocene roślinek

Wyszukiwarka Forumowa:

amnezjusz

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2019
Postów
27
Buchów
0
Robie pierwszy indoor, prosiłbym o ocenke. Zaczne od bieda boxa 1x1x2m, który zbudowałem z cienkich belek. Koszt belek to 40zł. Do tego doszła najtańsza biała plandeka (plecionka) za 11zł i garsc wkrętów. Całosc zamknęła sie w koszcie ok 55zł. 2 dni temu dokupiłem folie odblaskową 1.2 x 4m za ok 44zł. Lampa to Mars Hydro 1000 ustawiona na 16/8, wiatrak jakiś standardowy do namiotów 2 biegowy.


Teraz roślinki. jest 5 krzaków. 3 mają 6 tygodni pozostałe 2 5 tyg. Donice 11l z drenażem z keramzytu, ziemia canna pro pomieszana z ziemią z biedronki z przewagą canna. W 2 pozniejszych roslinkach jest canna, ziemia z biedry i domieszka kokosu. Roslinki podlewam wodą z akwarium z dodatkiem nawozu Terra Grow tego za 10zł i od tygodnia z dodatkiem biohumusu od 200ml na 1,5l butelke. Pestki juz nie pamietam jakie mam xd jakies z przewaga CBD. Wszystko fajnie rośnie póki. Podlewam ok 0.6l srednio co 3 dni. Temp 19C rano do ok 22C Wilgotnosc 50-55 do 60-70. Od ok 2-3 tyg wilgotnosc znacznie wzrosła i utrzymuje sie w okolicach 65% stad staram sie trzymac box otwarty,wtedy spada do ok 55%. Aha zapomniałem dodac Wszystkie roślinki miały topping i LST. Co kilka dni je naginam. I teraz pytanie tak jak wspominałem krzaki mają już srednio 1,5 mies. Czy jak na taki okres czasu nie powinny już zacząć kwitnąć? Czy nie sa sa małe? Kiedy przełączać na 12/12 Bede wdzięczny za jakies dodatkowe rady i sugestie.


IMG_20201029_234535.jpg


IMG_20201106_210639.jpg


IMG_20201130_204032.jpg


IMG_20201130_204048.jpg
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Krzaki zaczną kwitnąć dopiero po przełączeniu na 12/12 o ile nie są to odmiany autoflo.
Zapodaj tam jakis wiatrak mieszajacy powietrze wewnątrz boxa, zrob na dole namiotu wlot pasywny i po przeciwnej stronie lecz na górze zamontuj wentylator wyciągający powietrze - żeby zapewnić cyrkulacje.. Cug na zasadzie pieca. Bedziesz mógł w tedy mieć zamkniętego boxa a w nim dobrą wilgotność powietrza.
Do tego pomyśl nad jakimś filtrem co by zniwelować zapach zioła jak juz rośliny zaczną kwitnąć. Poszukaj na forum, po taniości można samemu zrobić skuteczny filtr węglowy. Poza tym konstrukcja wygląda ok, jedynie zainwestuj w folie mylar, nie jest to bardzo drogie a na pewno lepsze niż ta plandeka-plecionka... Choć przyznam, że dobra kreatywność. Rośliny wyglądają ok. Powodzenia w uprawie, pozdro!
 

amnezjusz

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2019
Postów
27
Buchów
0
Dzieki BZK. Wentylator mieszajacy mam, tylko go nie było widać na fotkach. Kiedy powinienem przełączyć na 12/12? Czy roslinki nie sa jeszcze za małe? Martwi mnie, że łodygi są dosc chude, szczególnie na 1 roslince i listki ze szczytów robią się nieproporcjonalnie długie, szpiczaste i powykręcane. Ktoś ma jakiś pomysł czemu tak sie robi i czy wszystko z nimi ok? Aktualnie jest to 6-7 tydzień. Beda jeszcze rosły?

IMG_20201202_233041.jpg


IMG_20201202_233044.jpg
 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Cos takie smutne wyglądają.w jaki sposób podlewasz?
 

amnezjusz

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2019
Postów
27
Buchów
0
No właśnie nie wiem czemu jedna roślinka wyglada całkiem inaczej od pozostałych. A wszystkie z jednej paczki nasion. Zauważyłem, że na tej roślince łodyga zrobiła się różowa. Na pozostałych jest normalna zielona i znacznie grubsza. Podlewam wodą akwariową srednio co 3 dni ok 2 butelki 1.5l czyli łącznie 3l na 5 donic 11l. Raz tą roślinkę przelałem ostatnio ale ona od dłuższego czasu wyglada inaczej a nigdy nie przelałem wczesniej i nawóz to tylko Terta Grow ok 5ml/1l z biohumusem ok 15% butelki
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Wygląda na przelaną lub/i przenawożoną azotem co przy 5ml/l jest bardzo prawdopodobne. To że z jednej paczki nieznaczy, że są identyczne. Istnieje takie coś jak zmienność osobnicza i może być rozstrzał fenotypowy.
 

JackHererLED

Active member
Rejestracja
Lis 24, 2020
Postów
25
Buchów
1
Raz tą roślinkę przelałem ostatnio ale ona od dłuższego czasu wyglada inaczej a nigdy nie przelałem wczesniej i nawóz to tylko Terta Grow ok 5ml/1l z biohumusem ok 15% butelki

Roślina faktycznie pokazuje oznaki przelania. Różowe łodygi zazwyczaj pokazują niedobory natomiast czasami są to sprawy uwarunkowane genetycznie. Natomiast jeżeli raz ją przelałeś korzenie mogły się zblokować stąd kolor na łodygach świadczący o tym że nie przyjmuje odpowiedniej ilości pierwiastków z gleby. A kolejna sprawa czemu łączysz nawozy mineralne z bio ?, nie do końca jest to dobry pomysł który też może doprowadzić do zbytnio podniesionego Ec w glebie. Pamiętaj że nawozy mineralne są szybciej przyswajalne przez swoją budowę a te bio w tym przypadku mogą odkładać się w glebie i podnosić wcześniej wspomnianą wartość ec.

Pozdro:cigar-smoker:
 

amnezjusz

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2019
Postów
27
Buchów
0
Dzisiaj podlewałem i zauważyłem, że to jednak chyba nie było przelanie, tylko ziemia z przesuszenia odeszła od ścianek donicy przez co przy podlaniu czesc spłyneła to podstawki. Bo jak sprawdzałem z kilku miejscach to sucha była na jakies 2cm. Dzisiaj podlałem 1/3 wody z kawarium a reszta zwykła woda z dzbanka która odstała 1 dzień. W ogole naszła mnie taka myśl, czy mi kot nie naszczał do tej donicy xD. Kiedyś już sie tak zdazylo kilka lat temu, że kotka wlazła do duzej donicy z jakims kwiatem i tam nalała. A koty nagminnie przesiaduja w namiocie. Rozkładaja sie na podłodze i czasami podgryzaja listki, dlatego od dzisiaj zamykam pokój i juz koty nie mają wstępu.

Jeszcze jedna sprawa, dzisiaj przy podlewaniu ogarniałem suche i pozółkłe listki z dołu, ktore albo juz sie oderwały albo odchodziły przy delikatnym pociagnieciu. z 5 donic nazbierała sie tego całkiem spora kupka taka na obie dłonie. To normalne, że tyle sie tego nazbierało?

A i ostatnia rzecz xd bo sobie własnie przypomniałem. druciki które uzywałem do LST to nie był taki drut w otulinie tylko drut ogrodniczy chyba ocynkowany coś takiego

6.jpg


No i zauważyłem jak go wyciagałem z ziemi po ok 2 tyg, że troche podrdzewiał. Czy mogło miec to jakis wplyw na rośliny? Pozbyłem sie jego całkowicie.
 

JackHererLED

Active member
Rejestracja
Lis 24, 2020
Postów
25
Buchów
1
hehe faktycznie koty są miłośnikami Marysi, sam eni mam ale słyszałem wiele razy :).
Jeżeli ziemia tak wyschła to faktycznie może być tak jak pisałeś, niestety taki efek w uprawie wku#@%a mnie najbardziej jeżeli chodzi o podlewanie. Co do liści rośliny na tym etapie czyli, kiedy zaczynają mocno kwitnąć z reguły wyjadają azot z dolnych partii liści. Dobrze by było jak byś foty wrzucał z takimi pytaniami. Odnośnie rdzy, czyli w sumie utlenionego żelaza nie sadze aby to miało jakikolwiek wpływ. Po pierwsze utlenione żelazo jest trudno dostępne dla roślin po drugie skala tej rdzy jest minimalna. To tak jak z beczkami na wodę które czasem rdzewieją a nasze babcie podlewały właśnie wodą z takich beczek i nic się nie działo. Pewnie jak bys wymieszał ziemie z rdzą czy w wodzie było by jej bardzo dużo to może by się coś działo ale w takiej skali wątpię.

Fajnie się robi LST za pomocą opasek zaciskowych czyli tzw. Trytytek. Jako materiał którym możesz naprawić zawieszenie samochodu albo głowice nuklearną :D:D świetnie nadaje się do treningu, tylko trzeba porobić dziurki na rantach doniczki :):) ale fajnie się naciąga rośliny bo masz duże pole manewru i jest dość bezpiecznie.

Pozdro:bongo4:
 

amnezjusz

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2019
Postów
27
Buchów
0
Od niecałych 2 tyg ustawiłem boxa na 12/12 z ok 6 dniową indukcją. Podlewanie na zmiane z nawozem terra bloom i bez (sama wodą). To pierwsza moja uprawa wiec kolejny raz chciałbym prosić o opinie czy jak na takie warunki i okres uprawy wszystko idzie w dobrym kierunku? Nie za małe te planty? Na taki rozmiar boxa uzywam troche za słabej lampy (Mars Hydro TS 1000 150W ktory zastepuje ponoc hpsa 250W) Co myslicie? 8)

IMG_20201213_162628.jpg


IMG_20201213_162705.jpg


IMG_20201213_162604.jpg
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Jak dla mnie wszystko jest ok. Lampa faktycznie na trochę mniejszy metraż ale widać że daje radę mimo wszystko. Ostatecznie będzie można ocenić czy za słaba po zakończeniu uprawy. Producent podaje 2g/W i trzymam kciuki żeby Ci się udało.
 

amnezjusz

Active member
Rejestracja
Maj 24, 2019
Postów
27
Buchów
0
Jak dla mnie wszystko jest ok. Lampa faktycznie na trochę mniejszy metraż ale widać że daje radę mimo wszystko. Ostatecznie będzie można ocenić czy za słaba po zakończeniu uprawy. Producent podaje 2g/W i trzymam kciuki żeby Ci się udało.

Dzięki. No jakby wyszło 2g/W to było by za***iscie, ale zadowole sie nawet 1g/W. Jeszcze mam takie pytanie bo tak wszyscy pisza o filtrach zeby zapach sie nie roznosił. Ja żadnego nie mam, growbox w ogole nie jest szczelny ja go czasami uchylam, żeby wentylacja lepsza była i drzwi do pokoju otwieram i nic nie czuć. A już kwiaty sie ładne formują. Czasami jak wejde do pokoju jak zamkniety i włoze głowe do growboxa to jakis tam zapach czuje, albo jak przy roslinkach cos robie i troche je zmacam rękami to potem łapy śmierdzą ale nie tak jak normalny susz tylko troche inaczej to normalne? Jak otwieram sobie torebeczke po suszu w ktorym nic nie ma tylko kilka paprochów to zapach jest konkretny, a tu z krzaków prawie nic? Kiedy zacznie walić marychą? :freak:
 
U

Usunięty 80839

Guest
Z tymi 2g/W to nierealne. Spokojnie jak wejdą w zaawansowane flo to będzie walić na całą chatę. Jedna roślina potrafi dać efekt o jakim piszę. Filtr węglowy to jest podstawa bezpiecznej uprawy i Twojej spokojnej głowy.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Fajnie wygląda.Czytaj dalej,bo w dobrym kierunku idziesz.
Będziesz dobry zawodnik.
 
U

Usunięty 80839

Guest
Najpierw niech gościu zadba o BHP uprawy. Na pochwałki to chyba trochę za wcześnie...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół