nasiona marihuany

[Mars Hydro TS600][0,25m2][Honza OS] Critical Mass (Holenderski Skun) + Orient Express (Ace Seeds)

Wyszukiwarka Forumowa:

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Czesc wszystkim ponownie. Niestety, na ta chwile nie mam dobrych wiadomosci. Najpierw setup:

Nasiona:


  • 3x Critical Mass (Holenderski Skun) [MENTION=85529]Honza[/MENTION]
  • 1x Orient Express (Ace Seeds) [MENTION=85529]Honza[/MENTION] (to sie jeszcze okaze, bo lipa wyszla, wiecej w tekscie ponizej)
  • AWARYJNIE Red Purps ktory bedzie kopia od [MENTION=93210]Saul[/MENTION]
Box:

  • 50x50x140 Herbgarden

Oświetlenie:

  • Mars Hydro TS600
Medium:

  • Canna Terra Professional
Donice:

  • 4x9L (to jest jedyna zmiana wzgledem wczesniejszej uprawy, wczesniej byly 11L)
Wentylacja:

  • Wentylator wyciagajacy kanalowy 100m3/h
  • CAN-LITE FILTR WĘGLOWY 100mm 150-165m3/h - zamontowany będzie na flo.
  • Wlot pasywny.
  • Wentylator mieszający.
Nawozy:

  • BioBizz BioGrow
  • BioBizz CalMag
  • BioBizz BioBloom
  • BioBizz TopMax
  • BioBizz Alg-A-Mic
Tutaj kopia zdania z wczesniejszego grow - "nawozow nie planuje dawac na wegu przy takiej ziemi, więc pewnie BioGrow sie nie przyda."

Warunki:


  • Temperatura 28-30*C dzień, 25*C noc.
  • Nawilżacz na wegu - wilgotność ~70%. Na flo bez nawilżacza ostatnio było 40%.
  • Odstana kranówka o pH około 6. pH - tutaj planuje po przelaczeniu lampy wiecej wody nie odstawiac, tylko lac bezposrednio z kranu.
Trening:

  • Jeszcze nie wiem co zrobic. LST mi nie wychodzi chyba no i rozmyslam nad benem.

Niestety, ale wyszla olbrzymia lipa z poczatkiem tego grow, wrecz dramat przy kielkowaniu.
Sama FR powinna byc odpalona juz jakies 10 dni temu. Pierwsze moje z***anie sytuacji bylo takie, ze moglem moczyc pestki wczesniej, zanim scialem poprzednie (nauczka na przyszlosc jest).
Druga sprawa to taka, ze albo to ja jestem jakis z***any, albo mam pecha co do nasion.
Zaczelo sie od tego, ze wrzucilem na wacik 2x Orient Express i 2x Critical Mass.
Po paru dniach okazalo sie, ze wyszedl tylko jeden Critical, wiec zrobilem na pozostalych precrushing. Po tym zabiegu wyszedl jeden Orient Express, ale niestety reszta stwierdzila, ze ma wy***ane.
Dorzucilem jeszcze 2x Critical Mass do moczenia, ale tez byl problem, bo zaden nie wyszedl. Polecial kolejny precrushing i wyszly wtedy juz oba.
Zatem mialem 3x Critical i 1x Orient Express, ktore poszly w ziemie.
Po kolejnych dniach okazalo sie, ze wszystkie wyszly z gleby. I bylo by wszystko pieknie, ladnie, ale poltorej dnia nie bylo mnie w domu.
Po powrocie zobaczylem, ze 3x Critical ladnie wyszly i rosna, a Orient wyszedl, ale nie umial zrzucic skorupy, wiec mu pomoglem, ale obawiam sie, ze troche za pozno.
Na ta chwile Criticale rosna w najlepsze, a Orient nie wiem czy sie podniesie, bo minelo pol dnia i dalej jest skulony i zolty :(
Dzis awaryjnie wrzucilem do moczenia Red Purps od [MENTION=93210]Saul[/MENTION] bo wyszlo mi z niego troche nasion. Postawilem na ta odmiane mimo, ze mam jeszcze pare roznych innych nasion ze wzgledu na to, ze we wczesniejszym grow wyrosly i dojzaly najszybciej, wiec mam nadzieje, ze dogonia czasowo pozostale rosliny jezeli okazalo by sie, ze ten Orient sie nie podniesie.

Ogolnie to masakra z tym kielkowaniem... w poprzedniej uprawie tez mialem problemy, ale nie az takie. Za to jeszcze wczesniej przy AF AK47 wszystkie wyszly mega szybko i perfekcyjnie.
Za kazdym razem staram sie dzialac przy tym tak samo, wiec juz sam nie wiem o co moze chodzic :(

Zaczynam juz ta fotorelacje bo ile mozna...

Dzien 1
1 weg / 0 ind / 0 flo

Na ta chwile uznaje za pierwszy dzien 3x Critical Mass + 1x Orient Express, potem sie okaze co dalej z Orientem.

Wrzucam fotki z pierwszego dnia:

Calosc:


Critical 1:


Critical 2:


Critical 3:


Orient:



Na koniec wpisu z gory chcialbym przeprosic [MENTION=85529]Honza[/MENTION] za to jaka lipa wyszla. Szczerze mowiac sam nie wiem, czy to moja wina, ale niech tak bedzie.
Z moich trzech grow jakie do tej pory mialem, to kielkowanie zjadlo mi najwiecej nerwow ze wszystkiego z czym do tej pory mialem do czynienia.
Pozdro dla wszystkich i trzymajcie kciuki za orienta :p
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ten orient powinien sie ogarnac, wez mu tam pryskaj woda, bo moze zostala blona i stad sie nie otworzyl? Daj mu czas, a jak nie to wypie****, trudno - dobrze, ze je wysiales i sie nie starzaly u mnie... te critical mass sa dosc stare, kilka lat lezaly w lodowce, moze stad problemy z kielkowaniem.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Jak Honza mówi, zobaczy czy ta błona nie została. Też kiedyś coś na out kiełkowałem i zdjąłem "skorupkę", a błona została i lipa wtedy wyszła straszna.
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Dzieki za rady panowie, nie wiedzialem ze moze byc taka sytuacja.

Ten orient powinien sie ogarnac, wez mu tam pryskaj woda, bo moze zostala blona i stad sie nie otworzyl? Daj mu czas, a jak nie to wypie****, trudno - dobrze, ze je wysiales i sie nie starzaly u mnie... te critical mass sa dosc stare, kilka lat lezaly w lodowce, moze stad problemy z kielkowaniem.

Ogolnie to wszystkie z nasion mialy mega gruba skorupe.
Maja puszczony nawilzacz + pryskalem zraszaczem dzis juz 3x.
Jutro albo max pojutrze bedzie wszystko jasne :)


Glowka jest jakby sklejona ale ogolnie tak to z bardziej bliska wyglada:

 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Wygląda jak by ta błonka jeszcze tam była. Ja ją zawsze wykałaczką zdejmuje.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Pryskaj, czekaj i ewentualnie zsun jak blona zostala
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Jak chłopaki mowio, nawilż i jazda z wykałaczką. :wal:

Orient i tak przerośnie te critical massy. Nie skreślaj go, bo to za***iste palonko.
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Dzien 9
9 weg / 0 ind / 0 flo

Siema, minal pierwszy tydzien panien.
3x Critical Mass rosna sobie na spokojnie bez zadnych problemow. Pryskane zraszaczem 2-3 razy dziennie + 24h nawilzacz chodzi.
Orient Express niestety padl. Mialem dwa nasiona tej odmiany. Jedno nie wykielkowalo wcale, drugie tak jak pisalem wczesniej - problem ze zrzuceniem pancerza byl.
W to miejsce na szybko zostal wrzucony Red Purps z rosliny od [MENTION=93210]Saul[/MENTION] w ktorej wyszlo mi z wczesniejszej uprawy troche nasion.
Wzialem nasiono z tego drzewa, ktore mialo domieszki czerwonego koloru i nie bylo z ta roslina zadnych problemow, bo jak pamietacie - drugi byl uposledzony w pierwszym tygodniu.
Wykielkowane w trybie express bo niecale 2 dni, ale dosc dlugo zajelo wyjscie z gleby i tym samym to jest PIERWSZY dzien tej rosliny, wiec jest tydzien w plecy wzgledem Criticali.

Postanowilem tez, ze bede podlewal bezposrednia kranowka, a nie jak pisalem w poscie wczesniejszym, ze bede odstawial wode, a bezposrednio dopiero na kwitnieniu.
Do kwitnienia tak jak ostatnio - sama woda bez zadnych nawozow, bo ta ziemia dala ostatnio za***iscie rade.
Mam tez wielka nadzieje, ze ten Red pokaze klase jak ostatnio i wystrzeli tak, zeby dogonic pozostale panny.
Najprawdopodobniej Reda nie bede w ogole trenowal, zeby po prostu poszedl w gore i nadrobil.

W kwestii treningu Criticali moze ktos z was doradzi co z nimi zrobic? LST ostatnio wyszlo polowicznie, bo potem zamiast dalej je doginac, puscilem je wolno i wyprostowaly sie. Dodatkowo zlamalem Reda.
Myslalem o Benie, ale boje sie, ze cos spie****e. Jalbym chcial Bena to chyba juz jest ten czas? Ogolnie musze przykrocic te Criticale troche zeby Red podgonil.

Dobra koniec gadki, czas na pare fotek:

Calosc:


Criticale x3:




Red Purps (tydzien opoznienia):


Pozdro dla wszystkich i z gory dzieki za wszelkie sugestie. Trzymajcie sie, pozdro! :)
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Hejka
W tym poscie prosba do moda czytajacego i ogarniajacego dzial fotorelacji (badz majacy po prostu uprawnienia):
Jakby dalo rade w temacie watku zamienic "Orient Express (Ace Seeds)" na "Red Purps [OS Saul]"
Ta fotorelacja pewnie bedzie sie ciagla do 100 dni tak jak poprzednia i szkoda zeby tytul wprowadzal w blad zainteresowanych przez tak dlugi czas. Dzieki! :)

Dorzucam zdjecie z teraz:



Dodam przy okazji ze zdecydowalem sie jednak na LST. Bede meczyl Criticale az Red im nie dorowna, a potem puszczam wolno wszystko jak leci.
Pozdro :)
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Dzien 14
14 weg / 0 ind / 0 flo

Siema, dzis jest rowno dwa tygodnie jak maja rosliny.

Mialem w ten weekend zrobic LST, ale melanz mnie troche poniosl i nie ogarnalem tematu.
Teraz to znowu sa podlane wiec wole nie tykac ich poki maja mokro.
W sumie nic sie za bardzo nie dzieje, wiec bez wiekszego opisu wrzucam pare fotek.

Calosc:



Critical 1:



Critical 2:



Critical 3:



Red Purps:




  • Caly czas czysta woda prosto z kranu.
  • Nawilzacz 24/7 wiec wilgotnosc wysoka, ale nie wiem ile, bo z***al mi sie higrometr. Zamowiony nowy.
  • Temp 22-24C w nocy, 27-29C w dzien.
  • Dzis zostala podniesiona lampa o 10cm, bo bylo wczesniej 60cm odleglosci od roslin i chyba wydaje mi sie, ze troche za nisko bo jakies karlowate sa.


Nastepny up bedzie dosc szybko. Czekam tylko, az lekko przeschna to zrobie LST i wrzuce fotki.
Narazie :)
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Dzien 16
16 weg / 0 ind / 0 flo

Witajcie, wrzucam zdjecia po LST na szybko przed robota, wiec nie bede sie rozpisywal.
Red Purps bez treningu z powodu tygodniowego opoznienia.

Calosc:




Critical 1:



Critical 2:



Critical 3:



Red Purps:



Trzymajcie sie :)
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Dzien 21
21 weg / 0 ind / 0 flo

Siema, dzis panny maja rowno 3tyg (Criticale x3) i 2tyg (Red Purps).

Po tym jak Criticale przez ostatnie dni regularnie sprowadzalem do gleby, Red Purps wydaje sie, ze troche nadrobil - i dobrze.
Jak tak patrze wzgledem poprzedniej uprawy, to wydaje mi sie, ze tym razem rosliny sa jakby ciut mniejsze w obecnym stadium wzgledem poprzedniej fotorelacji i najprawdopodobniej weg bedzie tym razem ciut dluzszy niz ostatnio. No ale zobaczymy jeszcze za pare dni.

Odnosnie warunkow:
  • fotoperiod 18/6
  • temp 23-27C
  • wilgotnosc niewiadoma, bo wciaz higrometru nie mam, ale chodzi nawilzacz, wiec wysoka
  • nie dodaje jak narazie zadnych nawozow, leci czysta nieodstana kranowka bez regulacji Ph
  • zraszanie spryskiwaczem 1-2 razy dziennie
  • lampa na wysokosci ~65cm i chyba ja podniose troszke
  • brak filtra i zaczyna lekko w tle czuc swiezym zapachem

Fotki:

Calosc (dolny prawy rog Red Purps):



Critical 1:



Critical 2:



Critical 3:



Red Purps:



Nastepny UP przed przelaczeniem lampy, mysle, ze za okolo tydzien.
Trzymajcie sie i wesolych swiat wszystkim :)
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,716
Odznaki
10
Ładni idą :D
Moje mają dzisiaj 31 dzień wega i założyłem filtr, bo też zaczynało być je czuć, a z otwieraniem okna teraz średnio. Już myślałem, że jakiś przewrażliwiony jestem, ale widać to nie tylko u mnie się dzieje :)
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Dzien 25
25 weg / 0 ind / 0 flo

Witajcie, chcialem was dzis zapytac o rade mimo ze wiem, ze zbyt czesto nie chcecie pomagac :p Ale jest to dosc kluczowy moment w calym projekcie.
Dzis jest 25 dzien i dokladnie w ten dzien we wczesniejszej uprawie przelaczalem swiatlo.
Jednak tym razem troche bardziej jakby przylozylem sie do LST i wyglada to calkiem inaczej.
Dam dwie fotki do porownania z tej oraz wczesniejszej uprawy z 25 dnia:

Obecna uprawa:


Wczesniejsza uprawa:


We wczesniejszej uprawie panny chcialy mi gora wyjsc z boxa wiec juz wiem, ze tym razem z wysokoscia nie bede mial problemow, bo regularnie poprawiam LST.
Mysle zeby je jeszcze na wegu potrzymac, ale czy wtedy nie rozdupia mi boxa na boki? I jesli bym je dalej trzymal to czy dalej i dalej doginac? Czy moze przelaczyc i puscic juz je wolno i tylko regulowac wysokosci szczytow i nakierowac je po donicy? Tylko czy nie sa obecnie zbyt nisko zeby je przelaczac i wyjda karly? Jakbyscie zrobili?



Dzieki za wszystkie rady z gory, zycze wesolych swiat :odlot::dance:
PS. Zdecydowalem sie Reda jednak troche pomeczyc bo ladnie idzie :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół