nasiona marihuany

Co się dzieje?

Wyszukiwarka Forumowa:

przypalowiecz

Well-known member
Rejestracja
Paź 13, 2020
Postów
63
Buchów
4
Siema, moja roślina ma 29 dni i z jej liśćmi się coś dzieje, dwa dni temu pryskałem 3% roztworem siarczanu magnezu liście, tak mi doradzono, 2 dni temu dałem 3ml nawozu canna terra vega i moja ziemia to canna terra professional.
Liść pod głównym topem ma brązowe plamy
gorny_lisc_dzien_29.jpg
Podstawa tego liścia ma kolor czerwony/fioletowy
gorny_lisc_czerwony_dzien_29.jpg
LLiść u dołu jest żółty przy końcówce
dolny_lisc_dzien_29.jpg
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
ja pie***le, 29wega, dobra ziemia a ten deficyt manganu dopie****a, weteran z krwi i kości :sunny: czesto podlewasz? dajesz przeschnąć ziemi? ph kontrolujesz?
 

przypalowiecz

Well-known member
Rejestracja
Paź 13, 2020
Postów
63
Buchów
4
Nie kontroluje pH, roślina dużo pije, podlewam jak doniczka jest już lekka ale przeschnąć nie daje, pH za wysokie czy za niskie jest?

---------- Post Zaktualizowany 13:12 ---------- Data pierwszego postu 12:35 ----------

Z tym manganem może coś być bo przeczytałem że duża ilość magnezu może spowodować jego niedobór, może przesadziłem z magnezem.
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
ja pie***le, 29wega, dobra ziemia a ten deficyt manganu dopie****a, weteran z krwi i kości :sunny: czesto podlewasz? dajesz przeschnąć ziemi? ph kontrolujesz?

Jakbyś ebnerku junior chciał wiedzieć to kolega robił oprysk z siarczanu magnezu- a zbyt wielkie stężenie magnezu = blokada Mn

ps. ty chyba pysiu nawet całego posta nie przeczytasz, a już ci piana z japy leci xd
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
od opryslu stężeniem 3% siarczanu magnezu zablokowało mu pobieranie manganu, Twoja pusta głowa skrywa jeszcze jakąś złotą myśl?

Nie kontroluje pH

to może być odpowiedzią, ph gleby zbyt zasadowe prawdopodobnie
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
od opryslu stężeniem 3% siarczanu magnezu zablokowało mu pobieranie manganu, Twoja pusta głowa skrywa jeszcze jakąś złotą myśl?



to może być odpowiedzią, ph gleby zbyt zasadowe prawdopodobnie

Ty w ogole wiesz co piszesz? przecież miał dobrą ziemie sam napisałeś, a co za tym idzie bogatą w minerały itd. magnez te sprawy :) a dowalił tego magnezu jeszcze wiecej więc o co ci chodzi misiaczku, nie wyssałem se tego z palca, peace yo. Nabijaj se posty dalej :odlot:
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
[MENTION=96531]przypalowiecz[/MENTION] zrób tak jak expert weteran Ci doradził, do*** nawozu z manganem, tylko wtedy zeby nie przyblokowało Ci molibdenu .. co za herezje można tu wyczytać, po oprysku siarczanem magnezu w stęzeniu 3% gościowi poblokowało mangan, prosto do perełek to sie nadaje, jamajski nieudaczniu, chyba o jedno wiadro za dużo z tej obsranej kałem butelki co?
 

przypalowiecz

Well-known member
Rejestracja
Paź 13, 2020
Postów
63
Buchów
4
Ja myśle że faktycznie przyblokowałem mangan nadmiarem magnezu bo część roztworu którą nie spryskałem wlałem do ziemi.
Kupiłem Florovit nawóz płynny uniwersalny ma coś Cu, Fe, Zn, Mo i Mn, magnezu nie miał. Dziwne to że NPK podanego nie ma tylko azot 3% potas 0,006% (bardzo mało?) i fosforu nie podane ale chyba będzie sie nadawał bo ma mangan i inne pierwiastki bez magnezu. Będe nawoził i za kilka dni dam znać co sie zmieniło.
I dzisiaj jeszcze podlewałem wodą z octem (5ml na 500ml) aby obniżyć ph.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Okej, czekamy z niecierpliwością na kolejny temat, tym razem z popalonymi roślinami. :headbanger:
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
Ja myśle że faktycznie przyblokowałem mangan nadmiarem magnezu bo część roztworu którą nie spryskałem wlałem do ziemi.
Kupiłem Florovit nawóz płynny uniwersalny ma coś Cu, Fe, Zn, Mo i Mn, magnezu nie miał. Dziwne to że NPK podanego nie ma tylko azot 3% potas 0,006% (bardzo mało?) i fosforu nie podane ale chyba będzie sie nadawał bo ma mangan i inne pierwiastki bez magnezu. Będe nawoził i za kilka dni dam znać co sie zmieniło.
I dzisiaj jeszcze podlewałem wodą z octem (5ml na 500ml) aby obniżyć ph.

Nie dawaj nic narazie, poczekaj pare dni, może samo się rozwiąże. Z tym florovitem to ostrożnie, na start im daj tylko troszke nawet niecałe 0,5ml na litr oprysku. Pamiętaj co za dużo to nie zdrowo

prosto do perełek to sie nadaje, jamajski nieudaczniu, chyba o jedno wiadro za dużo z tej obsranej kałem butelki co?

tobie bucu chyba kanapki w szkole zabierali, że sie w internecie wyładować musisz :( szczerze mi cie żal
 

przypalowiecz

Well-known member
Rejestracja
Paź 13, 2020
Postów
63
Buchów
4
W poniedziałek dałem troche tego florovitu, roślina wygląda gorzej, nie wiem czy spalona, dolne liście są żółte, a górne mają te plamy jeszcze większe, nie wiem co teraz robić
Tak to wygląda
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/106531/umarlaki_pie****one_dzien_33_28529.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/106531/umarlaki_pie****one_dzien_33_28429.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/106531/umarlaki_pie****one_dzien_33_28329.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/106531/umarlaki_pie****one_dzien_33_28229.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/106531/umarlaki_pie****one_dzien_33_28129.jpg

---------- Post Zaktualizowany 20:52 ---------- Data pierwszego postu 19:47 ----------

Znalazłem taki temat: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?65341-Problem-z-Ph-za-wysokie-jednak-rośliny-rosną
Rośliny miały tam za wysokie pH i objawy podobne jak u mnie, myśle żeby podlać znowu wodą z octem, dobry to pomysł? Jakie proporcje i ile ml na 6 litrową doniczke?
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
W poniedziałek dałem troche tego florovitu, roślina wygląda gorzej, nie wiem czy spalona, dolne liście są żółte, a górne mają te plamy jeszcze większe, nie wiem co teraz robić
Tak to wygląda


---------- Post Zaktualizowany 20:52 ---------- Data pierwszego postu 19:47 ----------

Znalazłem taki temat: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?65341-Problem-z-Ph-za-wysokie-jednak-rośliny-rosną
Rośliny miały tam za wysokie pH i objawy podobne jak u mnie, myśle żeby podlać znowu wodą z octem, dobry to pomysł? Jakie proporcje i ile ml na 6 litrową doniczke?

Dopoki nie kupisz se pHmetra nie bedziesz miał pewności, dla mnie to wygląda jakby sie to stało własnie przez wlanie resztek tego oprysku plantom.


edit by Żul: tyle lat na forum a nie nauczył, się netykiety :jprd:
[MENTION=35010]Żul[/MENTION]
Edit by bomba: xd co?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół