nasiona marihuany

Pilna prośba o pomoc, prznawożenie (chyba)

Wyszukiwarka Forumowa:

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Kolejny przypadek gdzie prawdopodobnie problem by rozwiązał CalMag. Pomyśl kolego o jakimś preparacie do uzupełnienia braków.
 

zielonyjoe2232

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
80
Buchów
2
Kolejny przypadek gdzie prawdopodobnie problem by rozwiązał CalMag. Pomyśl kolego o jakimś preparacie do uzupełnienia braków.

Drogi kolego. Czytaj proszę uważnie opis problemu w wątku w którym chcesz się udzielać. W pierwszym poście wyraźnie napisałem, że stosowałem calmag od biobizzu:

- nawozy: biobiz tripack, alg-a-mic, cal-mag, mikoryza uniwersalna, biohumus.

Jeśli masz jakieś sugestie co mogę zrobić lepiej to proszę napisz. Będę bardzo wdzięczny za konkrety.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Drogi kolego. Czytaj proszę uważnie opis problemu w wątku w którym chcesz się udzielać. W pierwszym poście wyraźnie napisałem, że stosowałem calmag od biobizzu:

- nawozy: biobiz tripack, alg-a-mic, cal-mag, mikoryza uniwersalna, biohumus.

Jeśli masz jakieś sugestie co mogę zrobić lepiej to proszę napisz. Będę bardzo wdzięczny za konkrety.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Nic nie poradzę, że Twój pomidor daje takie właśnie objawy. Moim zdaniem to zaawansowany deficyt Ca. Jak leciałem na biobizz miałem dokładnie takie same problemy. Lałem nawozy zgodnie z tabelką, regulowałem pH wody itp, itd, a po pewnym czasie liście i tak zaczynały żółknąc, oraz pojawiały się brązowe plamy jak u Ciebie. Jedyna różnica była taka, że nie używałem CalMag od biobizz, a od Advanced Nutrients.

Żeby nie mieć takich problemów w przyszłości, zdecydowałem rozstać się z Biobizz i przeszedłem na Biotabs co i Tobie polecam. Problemy jak ręką odjął!
 

zielonyjoe2232

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
80
Buchów
2
Nic nie poradzę, że Twój pomidor daje takie właśnie objawy. Moim zdaniem to zaawansowany deficyt Ca. Jak leciałem na biobizz miałem dokładnie takie same problemy. Lałem nawozy zgodnie z tabelką, regulowałem pH wody itp, itd, a po pewnym czasie liście i tak zaczynały żółknąc, oraz pojawiały się brązowe plamy jak u Ciebie. Jedyna różnica była taka, że nie używałem CalMag od biobizz, a od Advanced Nutrients.

Żeby nie mieć takich problemów w przyszłości, zdecydowałem rozstać się z Biobizz i przeszedłem na Biotabs co i Tobie polecam. Problemy jak ręką odjął!

Widzisz, i o takie odpowiedzi mi chodzi. Zastanawiam się właśnie nad tabsami i pewnie kolejny grow na nich polecę. A co do oprysków, to pewnie przy następnym podlaniu rozrobię trochę cal maga (proporcje takie jak przy podlaniu?) i opryskam liście. Pewnie nie zaszkodzi.
 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Nie pryskaj za mocno żeby nie było plechy bo topki już całkiem ładne się robią.Mogleś coś podstawić pod tą niższą żeby wyrównać poziom
 

Skrzacik

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2020
Postów
195
Buchów
253
Cal mag ja daje 1-2 ml na litr wody to jak do spryskiwacza dasz 250ml bo po co wiecej to takie 0.5 ml powinno pomoc jeżeli to jest to co kolega mówi :) możesz kilka fotek plus opis czy sie poprawia czy nie wrzucić :) obiecałeś ze bedziesz updateowal :) sam jestem ciekaw jak sobie z tym poradzisz bo teraz mi jeden krzaczek podobnie sie zachowuje pokazuje niedobory i wolniej pije niz drugi dałem bloom heaven i top Max plus calmag oprysk i nie postępuje ale dalej wolniej pije :) jakoś sie tym nie łamie

Daj znać jak u ciebie
 

zielonyjoe2232

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
80
Buchów
2
Nie pryskaj za mocno żeby nie było plechy bo topki już całkiem ładne się robią.Mogleś coś podstawić pod tą niższą żeby wyrównać poziom

Będę pryskał częściej małymi ilościami, zobaczymy co to da. Raczej będę to robił rano i jak wrócę z pracy, żeby w razie czego lampy pomogły w schnięciu.

---------- Post Zaktualizowany 22:34 ---------- Data pierwszego postu 22:18 ----------

Cal mag ja daje 1-2 ml na litr wody to jak do spryskiwacza dasz 250ml bo po co wiecej to takie 0.5 ml powinno pomoc jeżeli to jest to co kolega mówi :) możesz kilka fotek plus opis czy sie poprawia czy nie wrzucić :) obiecałeś ze bedziesz updateowal :) sam jestem ciekaw jak sobie z tym poradzisz bo teraz mi jeden krzaczek podobnie sie zachowuje pokazuje niedobory i wolniej pije niz drugi dałem bloom heaven i top Max plus calmag oprysk i nie postępuje ale dalej wolniej pije :) jakoś sie tym nie łamie

Daj znać jak u ciebie

Cal mag ja daje 1-2 ml na litr wody to jak do spryskiwacza dasz 250ml bo po co wiecej to takie 0.5 ml powinno pomoc jeżeli to jest to co kolega mówi :) możesz kilka fotek plus opis czy sie poprawia czy nie wrzucić :) obiecałeś ze bedziesz updateowal :) sam jestem ciekaw jak sobie z tym poradzisz bo teraz mi jeden krzaczek podobnie sie zachowuje pokazuje niedobory i wolniej pije niz drugi dałem bloom heaven i top Max plus calmag oprysk i nie postępuje ale dalej wolniej pije :) jakoś sie tym nie łamie

Daj znać jak u ciebie

Spoko spoko, będę wrzucał info do końca, nawet jak mi krzaki pomrą. Na co w sumie się zapowiada, bo po wyciągnięciu z boxa po prostu mi się rozlały - każda łodyga w inną stronę. Nie mam zdjęcia bo w panice o tym nie pomyślałem. Łodygi były jak z gumy, mogłem je dowolnie wyginać. Może to z braku wody, bo dzisiaj gleba była przeschnięta dosyć konkretnie. W sumie to przez ostatnie dwa dni wypiły większość wody, bo jak wcześniej sprawdzałem, to od ostatniego podlania doniczki raczej słabo się zmieniały. Łodygi musiałem delikatnie drutem związać, żeby rośliny stały jako tako.

Potem kwiatki podlałem wodą w ilości i rodzaju: 1,5 litra wody odstanej o ph 6,13-6,5, potem litr wody z odżywkami 0,25 ml cal-mag, 1 ml alg-a-mic, 1/2 nakrętki biohumusa, oraz ponownie 1,5 litra wody ph 6,5. Łącznie każda roślina dostała po 4 litry takiej mieszanki. Woda która wyciekła z doniczek miała PH: White Widow-6,16, Gorilla Glue-6,64. Wszystkie pomiary potwierdzałem miernikiem elektrycznym oraz kropelkowym.

Jeśli chodzi o opryski, to zmieszałem 0,5 ml calmagu z 500 ml wody i spryskałem roślinki. Starałem się omijać kwiaty, ale wiadomo jak to jest. Potem odczekałem ok. 30 min i wsadziłem dzieci do domu. Później przeprowadziłem kolejny oprysk po całej powierzchni. Dużo w sumie nie pryskałem, dosłownie kilka naciśnięć pompki. Planuję opryski powtarzać przez kilka dni. Przy następnym podlaniu zacznę ponownie podawać nawozy, najpierw w ilościach 1/3 zalecanej dawki (lub 1/4 - jeszcze nie zdecydowałem), potem w zależności od rozwoju sytuacji.

To na razie tyle, jak zdaży się coś ciekawego, to dam znać - POZDRAWIAM!



 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Nie wygląda to jakoś tragicznie.nie licz na to że te stare brzydkie liście będą lepiej wyglądać.teraz topy muszą upchnąć,najważniejsze że dobrze piją.powodzenia
 

zielonyjoe2232

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
80
Buchów
2
Witam wszystkich!

Kolejny mały update, rośliny żyją - na razie.
Dzisiaj miały kolejne podlanie, najpierw poszło 1,5 litra wody z nawozami, potem jeszcze 1 litr wody z samym hummusem. Ilość nawozów w pierwszej butelce: Alg-A-Mic 2 ml, Cal-Mag 1 ml, Top Max 2 ml, Bio Bloom 2 ml. Przypominam że są to ilości na butelkę 1,5 l, nie na 1 l :grin:
Do każdej butelki wlałem też po nakrętce biohumusu. Zdecydowałem się podać nawozy, bo chyba już dosyć je płukałem a wady postępują, więc chcę sprawdzić czy danie im papu coś pomoże. No i bakterie w glebie też chciałem trochę dokarmić. WW stoi zupełnie, największe kwiatki schną i raczej nic z nich nie będzie, GG o dziwo znosi sytuację znacznie lepiej. Słabo puchnie, ale jakieś tam zmiany na lepsze widać. Opryski z cal-magu robiłem kilka razy dziennie, nie zaopserwowałem żeby poprawiły sytuację. Kolejne podlanie też zrobię z nawozami, może delikatnie zwiększę dawkę.

Poucinałem kilka dni temu najmniejsze odrosty. Raz że dużo osób mi to doradzało, a dwa że chciałem już co nie co spróbować, jaki sorcik się szykuje. Po ususzeniu kwiatków poddałem je waporyzacji. W smaku bardzo wyraźne były żywiczne nuty, u WW delikatnie cytrusowe. Moc taż ok, więc trochę strach, co będzie jak plon dojrzeje:spalony:

Zakładając ten grow nie liczyłem że zbiorę dużo palenia, bo wiedziałem, że teraz głównie będę zbierał doświadczenie, ale mimo to jestem trochę zawiedziony. Bardzo liczyłem na tą WW, to miała być moja główna roślina, a wyszło jak wyszło. Całe szczęście GG robi robotę i mam nadzieję, że jeszcze dopuchnie. Ogólnie ścinka jest przewidziana pod konien miesiąca.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

Foty z dzisiaj:



 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Przeczytałem twoja relacje i problemu doszukiwalbym się w bio humusie to chyba dużo cała butelka na dwa planty.Tabelki od producenta nawozów też są przekładane żebyś zużywał je szybciej
 

zielonyjoe2232

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
80
Buchów
2
Przeczytałem twoja relacje i problemu doszukiwalbym się w bio humusie to chyba dużo cała butelka na dwa planty.Tabelki od producenta nawozów też są przekładane żebyś zużywał je szybciej

O! Dzięki za zainteresowanie!
Tylko nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś - ja tego humusa dawałem tylko trochę za każdym podlaniem, a nie rozlałem litra na dwie:-D
W dodatku są dwa rodzaje hummusu, jeden koncentrat który mierzy się w kroplach i zwykły dawkuje się nakrętkami - ja właśnie mam ten.
Dawałem mniej niż producent zaleca więc to raczej nie to.


A teraz właściwy post. JESTEM POZYTYWNIE ZASKOCZONY!!! ROŚLINY ZNÓW CHCĄ PIĆ! Podczas choroby podlewałem je co tydzień, a tu niespodzianka, dzisiaj otwieram boxa a tam susza. Na szczęście nie taka kompletna, ale już widać było że ziemia chce wody.
Rośliny dostały po butelce każda mixa w proporcjach: Alg-A-Mic 4 ml, Cal-Mag 1 ml, Top Max 4 ml, Bio Bloom 4 ml i humus w ilości dwóch nakrętek na 1,5 litra wody o PH 6,3. Oprysków już nie będę robił, bo nie widziałem różnicy.

Widać że GG się podnosi i rozwija, co mnie cieszy. WW natomiast straciła chęć do życia i tylko czeka na śmierć. Chociaż może nie wszystko stracone, bo poprzednie podlanie wypiła ładnie, choć miała w ziemi sporo więcej wilgoci niż siostra. Ogólnie śmiesznie teraz mój box wygląda. Potężna roślina i jakiś chwast trawiasty:D Normalnie jak te dwa psy z mojego mema.



Ogólnie uważam wątek za zakończony. Problem udało się okiełznać i przynajmniej jedna roślina obdaruje mnie jakimś plonem.
Jeśli ktoś będzie zaciekawiony jak dalej potoczą się losy mojej małej plantacji to zapraszam do głównego wątku mojego growa:


https://www.forum.haszysz.com/showt...-x-Gorilla-Glue-1-x-White-Widow-Pierwszy-grow

POZDRO I Z FARTEM!





 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół