nasiona marihuany

Diagnoza Niedoborów

  • Autor wątku Usunięty 77155
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 77155

Guest
Witam. Upewnijcie mnie co zrobić. To już 6.5 tyg kwitnienia wiec wole jeszcze spytać.

Podlewam Biohumusem z EkoDarPolu przez cały okres, do tego Nawozy od Hesi teraz na kwitnienie plus dodatkowe PK. Leje co kazde podlanie mniejsze dawki niz zalecane, do niedawna rosły zieloniutkie.

Wydaje mi sie że to niedobory PK, ale wydaje, wiec pytam, bo nie chce ich zblokowac.
Plamki na górnych partiach brązowe i bladnięcie liści.


 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Skoro dajesz mniejsze dawki nawozu i mają braki to po prostu zwiększ o obserwuj...
 
U

Usunięty 77155

Guest
Przyznam że dawki były na oko, ale mysle ze mniejsze niz zalecane. Tylko że przy kazdym podlaniu je dodawałem. Kiedyś przesadziłem i zblokowałem sb tylko roślinki. Postanawiam jak mowisz. Tym bardziej ze za jakies 2 tyg chce jiz lac sama wode
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Ja zawsze leje tylko z nawozem a podlewam co 2-3 dni a latem nawet codziennie w upały a dawki daję większe niż zalecane bo było widać niedobory. Sama woda będzie dopiero tydzień przed ścięciem. Nie używam jednak żadnych sztucznych nawozów...
Nie rozumiem o co chodzi z tym zablokowaniem roślin? Z tego co kojarzę jedynie można je popalić a zablokować poprzez nieodpowiednie pH roztworu lub wody którymi podlewamy rośliny
 

ChoryKrólik

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
176
Buchów
52
Pryncypałek nie do końca masz rację. Nadmiar niektórych pierwiastków jest w stanie utrudnić lub zablokować przyswajanie innych pierwiastków. Dlatego też ciężko czasami rozpoznać czy problemem jest przenawożenie czy niedobór.
Nie ma co lać nawozów na zapas ani profilaktycznie, bo jeśli roślina nie potrzebuję czegoś to wszystko odkłada się w medium i wychodzi po czasie. Jak to mówią co za dużo to nie zdrowo.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół