nasiona marihuany

psilocibe cubensis mexican

Wyszukiwarka Forumowa:

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
Siema

Zawsze ciekawiły mnie przeżycia po grzybach więc zakupiłem gotowy set Mexikanów i zaczynam.

Kiedys waliłem takie piguły Myszki miki i wixa była piękna euforia w huui falowanie obrazu lekkie wizualizacje ciekawe czy grzyby dadza podobny haj.

pudełko stoi w ciemnym pokoju na boksie temp 25`

displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... kit jest teraz zalany wodą ? Czy stoi tak już po odlaniu (foto nr1) ?

Pozdro
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
Siema

Właśnie miałem dylemat odnośnie zalewania a mianowicie:

W instrukcji bylo napisane ze nadaje się od razu do użycia nawet wręcz żeby nie zalewać wodą nie przykrywać folia etc...
Wiec tak zrobiłem.
Dodam że ciastko wydawało się nawilżone dosyć solidnie.

Wyjąłem dzisiaj z kartonu w sumie to juz wczoraj na wieczór zrobiłem oprysk na ścianki foli troche na wierzch dzisiaj poprawiłem.

I tak stoi na boksie w miedzy czasie bujlem powietrzem do środka delikatnie.

A co ? Z***ałem temat ze nie zalałem?

Widzialem ze tam komuś mówiłeś że dobrze ze zalat i do lodówki tez bym tak zrobil gdyby było w opisie itd wiesz o co kaman głównie o to ze ktoś kto wypuszcza produkt jest świadomyjak z nim postępować po to są instrukcje moim zdaniem.

Jeśli coś jest nie rak to dawaj śmiało waran ja lubię się uczyć :bal:
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Siema

Właśnie miałem dylemat odnośnie zalewania a mianowicie:

W instrukcji bylo napisane ze nadaje się od razu do użycia nawet wręcz żeby nie zalewać wodą nie przykrywać folia etc...
Wiec tak zrobiłem.
Dodam że ciastko wydawało się nawilżone dosyć solidnie.

Wyjąłem dzisiaj z kartonu w sumie to juz wczoraj na wieczór zrobiłem oprysk na ścianki foli troche na wierzch dzisiaj poprawiłem.

I tak stoi na boksie w miedzy czasie bujlem powietrzem do środka delikatnie.

A co ? Z***ałem temat ze nie zalałem?

Widzialem ze tam komuś mówiłeś że dobrze ze zalat i do lodówki tez bym tak zrobil gdyby było w opisie itd wiesz o co kaman głównie o to ze ktoś kto wypuszcza produkt jest świadomyjak z nim postępować po to są instrukcje moim zdaniem.

Jeśli coś jest nie rak to dawaj śmiało waran ja lubię się uczyć :bal:

growkity są różne, poprostu nie dokońca wiadomo jak z takim kitem jak twój postępować bo o ile zarodniki i kultury grzybowe sa legalne w Polsce, to grzybnie już chyba nie bardzo... kto to wie, chyba jedynie pan policjant który przy tym będzie ;P
co to znaczy NAWET WRĘCZ NIE ZALEWAĆ, możesz zacytować ? z jakiej stronki kupowałeś kita ...
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
Here are our simple and easy instructions for growing your mushrooms using the Fresh Mushrooms Grow Kit. Follow these instructions precisely.

Growing with a Fresh Mushrooms Grow Kit is as easy as can be. Thanks to a completely colonised substrate, these kits are extremely low maintenance. There is no need to soak or spray them to get them going for the first flush. All you need is the right growing conditions and some patience!

Important:

These kits are 100% ready to grow.
DO NOT submerge them for a soak.
DO NOT spray the kits - you can just leave them in the bag without opening it.
DO NOT use aluminium foil when growing mushrooms; it is not necessary for these kits.
DO NOT breath into the bag.
ALWAYS wash hands before working with a grow kit.


Dom > Shroomshop > Grow Kits > Instrukcja obsługi Zestaw do uprawy świeżych grzybów
JAK UPRAWIAĆ ZESTAWY ŚWIEŻYCH GRZYBÓW
Jak uprawiać zestawy świeżych grzybów

Oto nasze proste i łatwe instrukcje dotyczące uprawy grzybów przy użyciu zestawu Fresh Mushrooms Grow Kit. Postępuj dokładnie według instrukcji.

Uprawa z zestawem Fresh Mushrooms Grow Kit jest tak prosta, jak to tylko możliwe. Dzięki całkowicie skolonizowanemu podłożu zestawy te są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu. Nie trzeba ich moczyć ani spryskiwać, aby rozpocząć pierwsze spłukiwanie. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiednie warunki do uprawy i trochę cierpliwości!

Ważny:

Te zestawy są w 100% gotowe do wzrostu.
NIE zanurzaj ich do namoczenia.
NIE rozpylaj zestawów - możesz je po prostu zostawić w torbie bez otwierania.
NIE używaj folii aluminiowej do uprawy grzybów; nie jest to konieczne w przypadku tych zestawów.
NIE wdychać do worka.
ZAWSZE myj ręce przed rozpoczęciem pracy z zestawem do uprawy.

Do punktów tych dostosowałem się nie nagannie tekst ze strony producenta bezpośrednio skopiowany jest.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
To wyczerpuje temat w stu procentach. Teraz tylko czekaj.
Na ogol to działa tak, ze jak grzyb sobie produkuje co2 i je ,,czuje,, to sobie siedzi jako grzybnia, jak dostanie tlenu to jest to dla niego znak, ze czas wysyłać grzyby w podróż, grzyby dojrzeja, zrzuca zarodniki, i życie zostanie przedłużone. Osobiście daje Twoim 7 dni, i beda juz rosły ;) ppwodzonka
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
Witam

Spryskuje woda co dzien po trochu dwa razy wachlowane solidnie trzymam teraz z krzakami w boksie maja jak w lesie lampa wysoko nie wali mocno klara na nie pojawiły sie pierwsze piny oby było wszystko pozytywnie

zdjecia takie troche nijakie wybaczcie .
Mam nadzieje ze za kilka dnie beda wieksze
pozdro

displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Widać piny :) czyli zdjęcia nie aż tak nijakie. Powodzona w grow. Wachluj teraz kilka razy na dzień. Jak owocniki dostają więcej tlenu to szybciej nabierają masy.

Pozdro!
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
witajcie

dzień 7

spryskałem ostatnio troche za duzo i teraz musze torbe przewietrzyc zeby czasem tam sie cos nie zaległo xD
pakiet trzymałem ostatnio w boksie z krzakami nie wiem czy to dobry pomysł czy nie ale swiatlo nie jest jakies bardzo ostre bo wysoko panel mam zawiezony cieplo jest wydaje sie ze dla grzyba warunki ok temperatura plus minus 25 moze 27 stopni

widać spory progres ale wydaje mi sie ze beda nie zbyt wysokie a moze sie myle

displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
Siema mam pytanie

Kiedy zbierać grzyby w jakim momencie? Bo widzę teraz jak sprawdzałem ze na dwóch sztukach ta błonka pod kapeluszem jest pęknięta


To ten moment ???

Zdjęcia dodam nie długo


displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]


zebrałem mexykany.
Wydaje mi się ze moment odpowiedni z tego co wyczytałem ponieważ sporo kapeluszy już było tak jak by otwartych

Nie ważyłem towaru bezpośrednio po ścięciu ale wyschnie to od razu dam znać ile wyszło.

Niektóre grzyby rosły jak by z jednego punktu i ciężko było je ładnie oberwać. W duch miejscach trochę wyrwałem podłoża.
Ręce do zbioru były umyte mydłem i dodatkowe zdezynfekowane alkoholem bo nie mam rękawiczek.


Teraz pudełko zalałem wodą obwinąłem folią spożywczą i wstawiłem do lodówki

może z następnego rzutu jak coś wyjdzie zrobię printa ale jak ??


zebrać tylko kapelusz najdojrzalszy i położyć w sterylnym miejscu na folie alu ???
 
Ostatnia edycja:

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
może z następnego rzutu jak coś wyjdzie zrobię printa ale jak
zebrać tylko kapelusz najdojrzalszy i położyć w sterylnym miejscu na folie alu ???

Widzę że nikt Ci nie odpisal, więc postaram.sie pomoc. Z najdorodniejszego grzyba zbiera się odciski. Jak to zrobić. Stosunkowo prosto:
1. Wypalona igle(lub zdezynfekowana) wbijasz w środek kapelusza(chodzi o to żeby nie dotykać tego w ogóle paluchami bo spie****isz odcisk zakazeniem)
2. Jedna reka trzymasz igłę z kapeluszem(jeszcze przyczepionego do trzona) a druga reka odcinasz pod kapeluszem wypalona/zdezynfekowana żyletka od tego ów trzona.
3. Przenosisz to na sterylny kawałek foli alu. Może być na szalkę Petriego albo kawałek blatu wyczyszonego
4. Zakrywasz szklanka
5. Czekasz 24h
Rękawiczki ubierasz. Zaginasz to w kopertę żeby nic do srodka się nie dostało. W worek strunowy i masz odcisk
Pozdro
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
witam

wyschło
wyszło 10 g

zobaczymy czy beda nastepne rzuty.

displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
Siema

kolejny zbiór zakończony wyszło 13 grzybków

Printów tez nie zrobiłem brak możliwości i chęci xD

grzybnia juz wioecej nie zaowocuje poniewaz wyszła pleśń i wy***ałem do kosza

displayimage.php
[/url][/IMG]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół