nasiona marihuany

[LED Mars Hydro TS600 85W][0,25m2] - 4x indorowe różności - Mazar, Blueberry, Strawberry Sour Diesel, Jack Herrer

Wyszukiwarka Forumowa:

noelo

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2020
Postów
49
Buchów
16
Cześć,

To moja pierwsza uprawa więc postanowiłem że założę growlog. Po wertowaniu forum z niezalogowanego wreszcie nadszedł czas na jakiś wkład w tę społeczność.

Sprzęt i detale:
Box - 50x50x140 od Herbgarden;
Oświetlenie - Mars Hydro TS600, według producenta pobiera 85W;
Wentylacja - przewody izolowane wełną mineralną; wylot TD Silent 160/100N z regulatorem obrotów, w ciągu dnia na drugim biegu z pięciu, na noc skręcany na pierwszy żeby było cichutko; wlot pasywny; mieszający póki co zrobiony z wentylatora do kompa 120m; filtr prima klima 160-240m3/h jeszcze niezałożony
Nawozy - pakiet startowy biotabs
Donice - obecnie plastikowe 0.25l, docelowo 11l materiałowe
Trening - zapewne będzie robione LST

W namiocie będą rosły cztery krzaczki, po jednym z każdej odmiany:
Strawberry Sour Diesel - Devil Harvest
Mazar - Orion seeds
Blueberry - Orion seeds
Jack Herrer - Orion seeds

Odmiany dobrane tak żeby była rozmaitość bo to grow typowo na potrzeby własne a nie pod handel.

Kiełkowanie poszło gładko, na mokrym ręczniku papierowym, z ziemi wyszły 04.11.2020.

Na początku trzymałem lampę na wysokości zalecanej przez producenta dla sadzonek czyli ~60cm ale gdy zobaczyłem jak mi się powyciągały to obniżyłem na ~30-35cm i teraz już jest dużo lepiej.

Do boxa jest wstawiona miska z wodą żeby troszkę wilgotność podbić, stacji pogodowej do mierzenia temperatury i wilgotności niestety nie mam jeszcze ale w boxie nie jest za gorąco, jest całkiem okej bym powiedział i temperatura nie jest wiele wyższa niż poza nim xD.

A tak w ogóle to wentylatory TD silent wcale nie są takie silent bo gdyby były to nie musiałbym kupować regulatora obrotów.

Foteczki:
08.11.2020

Z góry:


I tak wyglądają z bliska


Mam dylemat czy kupować porządny wentylator mieszający. Ten obecny zrobiony z wentylatorka starczy na cały grow? Bo jak przeglądam growlogi innych to w zasadzie każdy ma coś fajnego przyczepianego do rurek, a już tyle kasy poszło mi na tego boxa że niechętnie patrzę na kolejne 80zł do wydania xD.

Pozdrawiam i dzięki że wpadłeś/aś do tematu :)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shorty3D

Member
Rejestracja
Lis 4, 2020
Postów
12
Buchów
0
siema, wentylator z klipsem na alledrogo za 45 PLN z przesyłką jak masz smarta. Na pewno się przyda.
Ogólnie bardzo ładny zestaw. Sam mam teraz JH ale w automacie i jestem ciekaw jaka będzie różnica w plonie. Ile wega planujesz?

z fartem!
 

noelo

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2020
Postów
49
Buchów
16
10. dzień weg

Siemanko,
wega planuję robić 3-4 tygodnie, dla roślinek będzie dostępne jakieś ~80cm bo ~25cm zajmie donica a lampa powinna być ~35cm od szczytów. Poprzednie założenia zakładały ~63cm uznając że lampa byłaby pod filtrem, ale teraz właśnie wszystko pomierzyłem i lampa zmieści się też wisząc krótszym bokiem od frontu co pozwoli ulokować ją obok filtra podwieszonego u góry growboxa. Światło nie będzie optymalnie rozprowadzane ale cóż poradzić. W każdym razie zobaczymy, wszystko zależy od tego jak będą rosły.

Zestaw był dobierany tak żeby było jak najciszej bo śpię w tym samym pomieszczeniu w którym jest growbox, tak jak pisałem na noc wentylacja jest skręcana na pierwszy bieg i jest praktycznie niesłyszalna, głośniejszy jest regulator napięcia który lekko buczy xD. Nie testowałem jeszcze wentylacji z założonym filtrem na stałe, jedynie naciągając przewód na filtr i coś tam ciągnął bo czuć było że powietrze jest przez niego zasysane.

Cały box stoi w szafie bez tyłu btw więc wszystko jest dodatkowo wyciszane, ale sam wentylator leży na kocu na szafie.

No i zakupiłem wentylator, garden high pro 5w konkretnie. Niestety słychać go dość mocno więc w ciągu nocy dalej załączam zamiast niego bezszelestny wentylatorek 120mm. Może nie rusza powietrzem tak bardzo jak dedykowany mieszak, ale jakąś tam cyrkulację robi i nie huczy.

Kupiłem też czujkę temperatury i wilgotności, wilgotność bez żadnego pomagania to ~30% więc spryskuję co jakiś czas ściany boxa i podłogę spryskiwaczem żeby ją podbić. Teraz covid panuje to i tak na chacie dużo czasu siedzę.

Dużym wrogiem okazała się jednak temperatura, jestem ciepłolubnym człowiekiem i w swoim pokoju lubię ciepełko typu 24-25*C przez co doszło do tego że temperatura w boxie momentami dobija do prawie 30 stopni więc odpaliłem trzeci bieg na regulatorze i cały czas wietrzę pokój. Wentylator na tym trzecim biegu nie huczy jakoś bardzo, można normalnie wszystko robić w pokoju, no ale jest to dość słyszalne. Jak ktoś znajomy przyjdzie to się zorientuje że coś szumi niestety ale to coś się wymyśli.

Generalnie temperatura trzyma się w okolicach 25-29*C, zależnie czy wietrzę i który bieg wentylatora.

Lampę też podniosłem, obecnie jest na wysokości ~45-50cm, pierwszy raz uprawiam ziółko i nie mam totalnie pojęcia na jakiej wysokości powinna być xD. W relacjach innych osób krzaczki w okolicy 10 dnia są trochę jednak większe niż moje więc uznałem że chyba trzeba lampę podnieść bo może być za nisko.

W niedzielę-poniedziałek przy dobrych wiatrach planuję przesadzać już do docelowych donic. Swoją drogą, wcisnąłem 50l ziemi w 3 donice 11l, nie mam pojęcia jakim cudem to zrobiłem bo jej nie ubijałem ale cóż, musiałem dokupić dodatkowy worek 20l. Ziemia jest już wymieszana z Startrexem od biotabsa i tylko czeka na swoją kolej.

No i foteczki bo się rozpisałem a jak nazwa wskazuje jest to fotorelacja.

Od góry wygląda to tak, zdjęcie było zrobione jeszcze przed podniesieniem lampy:


W środku stoi podstawka z wodą i miska żeby podbijać wilgotność, czujka zasłonięta kartką papieru żeby nie świeciło na nią światło:


Mazar zaczął wydzielać już specyficzny wegowy zapaszek wyczuwalny z bliska, ale chyba tak to jest jak bierze się czystą indyjkę z genetyką skunka xD:


Blueberry nie dość że wypuścił trzy liścienie, to teraz leci z potrójnymi liśćmi. No i odrobinkę się wygiął ale to się podsypie.



No i cała familia razem.

Góra lewo - Strawberry Sour Diesel
Góra prawo - Jack Herrer
Dół lewo - Mazar
Dół prawo - Blueberry

No i to chyba na tyle póki co, mam nadzieję że po podniesieniu lampy zaczną troszkę bardziej rosnąć i okaże się że to zbyt silne światło je blokowało bo to już 10. dzień a one coś mizerne chyba.

Więc podsumowując:
Temperatura 25-29*C
Wilgotność 30-60%, zależnie czy psikam czy nie psikam.
Lampa ~50cm od szczytów.
Nowy mieszak.

Pozdrawiam serdecznie i do przeczytania.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Skrzacik

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2020
Postów
195
Buchów
253
Ładnie idą kolego :) inni mogą mieć je większe po 10 dniach ale sie nie sugeruj bo moze twoje w korzeń idą i pózniej wystrzela jak z procy jak zaczną pompować składniki odrzywcze ponad ziemie (czytaj w MJ) bedzie pięknie :)
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Załatw sobie jakąś siatkę i zamontuj ja zaraz pod lampą bo krzaki wyjdą ci aż po sufit a tak będą rosły bokiem pod światłem. Ja kupiłem zwykłą zieloną siatkę z metra w Castoramie.
Co do wentylatora mieszającego to lepiej kupić porządny bo te tanie gówna potrafią się zatrzeć po miesiącu pracy. Obecnie mam garden highpro 25 cm i jak na razie to jedyny jaki mogę polecić. Jest też mniejszy, chyba 15cm, na pewno cichszy. Trochę kosztuje bo duży coś koło 100zl dałem na allegro ale warto. Niektórzy sprzedają pod nazwą growpro lub growpro+
 

noelo

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2020
Postów
49
Buchów
16
Weg 21 dzień.

Trochę minęło od ostatniej wrzutki ale nie miałem ostatnio czasu na pisanie na forum.

12. dnia zostały przesadzone do docelowych donic ~11l.

LST było robione pierwszy raz 6 dni temu więc gdy planciki miały 15 dni. Może za wcześnie ale przynajmniej są niskie, praktycznie przyklejone do podłoża xD.

Do tego ostatnio przyspieszyły wzrost, po przesadzeniu na chwilę przystopowały ale teraz po zaaklimatyzowaniu się do podłoża z nawozami to dosłownie rosną w oczach.

W ciągu max 4 dni przełączam już na 12/12 i zaczynamy indukcję.

No i foteczki z opisami (o ile warto coś pisać):

Od góry:


Mazar:

Mazar szczerze jest chyba najmniejszy z nich wszystkich.

SSD:


Jack Herrer:

Chyba najdłuższa łodyga ze wszystkich podpiecznych.

Blueberry:

Prawdziwy mutant, sam z siebie zrobił z siebie procę a do tego jedna z odnóg łodygi ma potrójne liście na piętrach.


Możesz filtr dać na zewnątrz
Ano mogę, jakby nie dało rady zmieścić filtra w środku to tak trzeba będzie zrobić.

Po 4 tygodniach to te planty prawdopodobnie wyjdą Ci sufitem do sąsiada. A jak nie sufitem, to bokiem.
Dałeś mi do myślenia i dlatego właśnie koło 23-24 dnia przełączam.

No i to chyba tyle.

Jakby się okazało że LST to się nie tak robi to dajcie znać, jeszcze na prędkości poprawię xD
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
Dziewczyny Ci się mocno krzaczą, mam wrażenie że od zbyt nisko zawieszonej lampy o tej mocy.
Ale dla Ciebie i boxa o tych wymiarach to nie jest zła wiadomość.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Duuuuuuuże zdjęcia wstawiaj Mordo bo ch*j cały widać.
 

mcdonald

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
45
Buchów
0
dobrze to wygląda.
serio pierwszy raz? jestem pod wrażeniem jak ogarniasz temat.
daj plis jeszcze info jaka ziemia bo chyba nie ma.

co do filtra na zewnątrz to jak to chcecie ogarnac? one sa dwykierunkowe? przeciez jeżeli będziesz w niego wtlaczal powietrze to nie bedzie ono przechodzic przez filtr wstepny ten bialy..
 

mieciu26

Member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
7
Buchów
0
Masz jakieś podstawki pod tymi doniczkami materiałowymi? Czy podlewasz je w wannie?
 

noelo

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2020
Postów
49
Buchów
16
Dziewczyny Ci się mocno krzaczą, mam wrażenie że od zbyt nisko zawieszonej lampy o tej mocy.
Lampa wisi na 55cm nad nimi więc nie wiem czy tak nisko. Wcześniej wisiała dużo niżej bo dziewczyny się wyciągały mocno ale od ~2 tygodni jest na 55cm.

dobrze to wygląda.
serio pierwszy raz? jestem pod wrażeniem jak ogarniasz temat.
daj plis jeszcze info jaka ziemia bo chyba nie ma.

co do filtra na zewnątrz to jak to chcecie ogarnac? one sa dwykierunkowe? przeciez jeżeli będziesz w niego wtlaczal powietrze to nie bedzie ono przechodzic przez filtr wstepny ten bialy..

W sumie to parę lat temu pomagałem znajomemu przy outdoorze na 2 automaty, ale ch*j wszystko strzelił i ktoś je ściął przed nami. Jak pech to pech. Generalnie teraz projekt jest dużo bardziej ambitny, z dużo większą wiedzą i wykonywany samodzielnie więc w sumie to moja pierwsza uprawa tak naprawdę.

Generalnie zestaw zacząłem składać w połowie września czytając forum, poprzeglądałem fotorelacje, poczytałem co ludzie piszą i stwierdziłem że to chyba aż takie ciężkie nie jest, szczególnie na nawozach biotabs gdzie po prostu leję kranówę jak producent przykazał, bez żadnej zabawy z pH. Woda oczywiście odstana bo nie chcę ryzykować że coś jednak może się stać.
Najwięcej czasu spędziłem na oglądaniu filmików z LST i przeglądaniem fotorelacji żeby ogarnąć jak to mniej więcej ma wyglądać xD

Ziemia biobizz light mix.

Widziałem patent żeby tą szmatkę z filtra włożyć do środka filtra albo założyć na rurę. Jak będzie mus to się tak zrobi ale niechętnie do tego podchodzę bo zewnętrzny przewód mam izolowany z mikroperforacją w wewnętrznej warstwie żeby tłumić pęd powietrza no i musiałbym pewnie tworzyć cuda niewidy żeby to dobrze uszczelnić taśmą i opaskami zaciskowymi. Ale może to jest lżejsze niż myślę i tylko wydziwiam.

Masz jakieś podstawki pod tymi doniczkami materiałowymi? Czy podlewasz je w wannie?
Podstawki zwykłe kwadratowe pod doniczki plastikowe 11l. Nie pasują idealnie ale wodę zbierają, chociaż do tej pory nie zdarzyło mi się żebym aż tak mocno podlał roślinki żeby zebrała się jej jakaś konkretna ilość w tych podstawkach. Wanna jest jako asekuracja gdybym jednak przegiął bo box stoi w szafie a ostatnie czego potrzebuję to wyciek wody z growboxa xD.
 

zielonyjoe2232

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2020
Postów
80
Buchów
2
Fajnie Ci idzie, byle tak dalej. Tylko tej szmatki z filtra bym nie ruszał, bo będziesz miał wszystko uwalone węglem. Przynajmniej u mnie konstrukcja jest taka, że od razu pod spodem jest koszyczek z węglem filtrującym i w koszyczku są szpary przez które pył się wydostaje. To już lepiej coś włożyć do środka, pieluchę tetrową czy coś podobnego.
 

Aby Z Głową

kto pyta nie błądzi
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2014
Postów
1,143
Buchów
1,133
Odznaki
3
Siemka będę śledził jaki regulator obrotów używasz?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół