nasiona marihuany

Zielony kiełek?

Wyszukiwarka Forumowa:

Indoorosław

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2020
Postów
122
Buchów
67
Cześć,
Jestem nowy na forum. Szukam po całym internecie i nie mogę znaleźć... wrzuciłem nasionko na około 15 godzin do szklanki z wodą. Nasionko poszło samoistnie na dno, więc przeniosłem je do pudełka śniadaniowego na mokre papiery... po 10 godzinach nasionko się otworzyło. Od tamtego momentu mineło 14 godzin a jedyne co widać to zielone coś lekko wychodzące poza obrys nasiona. Czyżby pękło ze złej strony i kiełek wypycha listki itp?
To moja pierwsza uprawa. Mam zamiar nasionko po osiągnięciu kiełka 2mm wrzucić do donicy ok 6l w pc boxie. Wsadzę je na 1,5cm. Po wyjściu pędu zaczne naświetlanie. Barwa stała 2700k naświetlanie albo 14:8, albo 18:6...
Nasiono paprotki: Auto Diesel 60
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
940
Buchów
966
Odznaki
3
Spokojnie. Kiełek może się pojawić dużo później, nawet za kilka dni. Nie odkrywaj i zajrzyj jutro. Dopilnuj tylko żeby było wilgotno ale nie mokro i najlepiej ciemno. 2mm to trochę mało. Polecam poczekać na 1-3cm, wtedy szybciej wystrzeli z doniczki i nie trzeba tyle pilnować wilgotności w doniczce
 

Indoorosław

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2020
Postów
122
Buchów
67
Spokojnie. Kiełek może się pojawić dużo później, nawet za kilka dni. Nie odkrywaj i zajrzyj jutro. Dopilnuj tylko żeby było wilgotno ale nie mokro i najlepiej ciemno. 2mm to trochę mało. Polecam poczekać na 1-3cm, wtedy szybciej wystrzeli z doniczki i nie trzeba tyle pilnować wilgotności w doniczce

Nie wiem już co o tym myśleć, dzisiaj dalej bez zmian, może trochę więcej tego białego dookoła zielonego się pokazało. ale to raczej nie kiełek. Poczytałem trochę i jako że nie chcę aby nasionko zgniło (o ile już nie zgniło), naciąłem czubkiem żyletki czubek i drugą strone nasionka. Tak wygląda nasionko teraz:
20201109_131144.jpg
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,136
Buchów
9,856
Odznaki
10
Jesteś w ch*j niecierpliwy :p Wrzuć to do ziemi i nie kop w niej, czekaj aż wyjdzie.
 

Indoorosław

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2020
Postów
122
Buchów
67
Dobra, zaraz wrzucam. Powiedz mi tylko którą stroną do ziemi? Bo skoro nie ma kiełka to tym zielonym w górę czy jak?
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,136
Buchów
9,856
Odznaki
10
Obojętnie, poradzi sobie.
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Zdejm delikatnie skorupke tylko ostrożnie aby palcami nie dotykać kiełka, najlepiej do tego użyć pensety. Po tym zabiegu wrzuć do ziemi i czekaj aż wyjdzie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół