nasiona marihuany

Budżetówa mieszanka pod organike.

Wyszukiwarka Forumowa:

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Serwus!
:lisc:
:tiphat:
Prezentuje mieszankę podłoża, której używam w uprawie indoor, preferuję typ uprawy organicznej, ale i pod mineralną również będzie ok, tak bazowo.

Do rzeczy.

Używam :

*randomowej ziemi kwiatowej ze sklepu ogrodniczego - z dobrym przedziałem ph, bez wzbogaceń mineralnych npk.
-koszt zależny od litrażu. Od dychy za maly wór.

*koko brick z kaufa - za 3 pln eleganckie koko z spox npk, organiczne.

*wermikulit - bo akurat miałem, może być również perlit/kerm.
-koszt to dosłownie pare ziko w spider shopie u ziomeczka.

*Biomasa (wersja light) - użyłem skorupek z jajec kurzych oraz skorupek winniczków. Skruszone nieregularnie.

*dolomit - ja mam z free w formie skały, zbieram se różne kamulce, taka zajawka. Taka skala po rozdrobnieniu w kruszarce-do ktorej mam dostęp- to to samo co kupiony dolomit w ogrodniczym, tyle, że różnej gradacji, od pyłu po kamyczki.
-koszt dolomitu w ogrodniczym to pare polskich złotych blach.

***dodałem także kilka minerałów krzemionkowych, kwarcytowych, kalcytowych, wapiennych.. - niżej będą foty, tam będzie widać te kamyki w formie nie zmielonej. Do miksu poszły bardziej roztłuczone.... ***

-finalnie wszystko będzie 'ożywiane' humus active papką i wleci mikoryza.
(Koszty także nie duże, pare dych.)
:uff:


Wykonanie wygląda tak :


Najpierw wybieramy miejscówe do zabawy.
Miejsce działania to wazna rzecz, wanna jest ok. Łatwo po sobie posprzątać i nic sie nie poniewiera dookoła.

Rozkładamy tam swój mandżur i działamy.

*Na zdjeciu widać poglądowo umieszczone w wannie przybory, są to kolejno :
Od prawej - DOLOMIT w malym pojemniku,
KOKO BRICK w pojemniku większym - namoczony w przegotowanej gorącej wodzie, na pojemniku widać brick.
Do mieszanki używam około 1 : 10
( 1 litr namoczonego kokosa na 10l ziemi)
IMG_20201027_011230.jpg


Ziemia wymieszana z wermikulitem, ktory widać w dilpaku na górnej części foty.
Moja proporcja to ~szklanka wermu na kazde 20l ziemi. (jak wcześniej wspominałem może być perlit/kerm)
IMG_20201027_011304.jpg


Na dno każdej donicy posypane wermem, dorzucone drobniejsze i mniej drobne kamyczki, drenażowo i rozluźniająco.
IMG_20201027_011343.jpg

IMG_20201027_011526.jpg


Wróćmy się do ziemi z wermikulitem, dodaje do niej pokruszone skorupki jaj i muszle winniczka oraz minerały - skruszone nieregularnie, na zdjęciu widoczne całe kamienie.
IMG_20201027_011424.jpg

IMG_20201027_011459.jpg


Dodaje kokos i dolomit.
IMG_20201027_011651.jpg


Mieszam to wszystko łapiskiem czując strukturę mieszanki i odpowiednio reguluje dodając kokos i drobne kamulce/wermikulit lub dodając ziemi kwiatowej z wora, zależy czy mieszanka wydaje się być zbyt ciężka czy zbyt luźna.
IMG_20201027_011829.jpg


Staram się by mieszanka była mniej wiecej takiej wilgotności jak lubi młoda siewka po podlaniu.

Taki mix wsypuje do donic, sypiąc na wierzch warstwe wermikulitu(może być perlit/keramzyt)
IMG_20201027_011924.jpg

IMG_20201027_012001.jpg


Tak to wygląda. Taki mix podlany active papką w zalecanej dawce + mikoryza i nic więcej nie trzeba by roślina zdrowo się rozwijała i dobrze przeżyła okolice pierwszych 3 - 4 tygodni swego wega. Bez żadnego zasilania nawozami npk i zabawy z ph.
U mnie się sprawdza jak należy, raz czy dwa używałem gleby dedykowanej i nie widzę różnicy między lightmixami a taką opcją.
Pamietajcie, że trzeba po sobie posprzątać i pamietajcie, że lepiej spłukuje się wannę niż czyści dywan...

:dance:

Duże ELO konopne świry!




 

Tyx

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
128
Buchów
88
Chce sprubowac tej mieszanki. Pytanie dolomit to zwykle kamienie z podworka tyle ze pkruszone?
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Siema. Dolomit to skała, minerał dokładnie. Węglan wapnia i magnezu CaMg.

Jeżeli masz właśnie takie kamienie na podwórku to git, w sklepie ogrodniczym kupisz za grosze już zmielony dolomit. Zamiast niego możesz użyć też np. Wapna gaszonego.. Lub czegokolwiek co odkwasi profilaktycznie glebe.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Radziłbym płukać kilkukrotnie kokos przed dodaniem do mieszanki. Ten wrzątek to po co?
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Radziłbym płukać kilkukrotnie kokos przed dodaniem do mieszanki. Ten wrzątek to po co?

W zasadzie po nic, po prostu nie czekałem aż woda ostygnie żeby namoczyć kokos. Więc napisałem, że woda była gorąca. Nie musi taka być, jednak wypadało by była przegotowana/odstana.

Kokos można wypłukać kilkukrotnie tak jak piszesz choć ja zazwyczaj po namoczeniu wyciskam trochę wody gniotąc w ręku namoczone koko - jak wypływa woda wzglednie klarowna i bardziej czysta niż brudna to ja nie płukam, ale jak wypłynie brązowa no to tak jak piszesz.. Zauważyłem, że te tańsze koko bricki są jakby biedniejsze i wg mnie często nie wymagają płukania.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Ti nie chodzi o brud, tylko o wysokie EC kokosa, u tych tańszych przede wszystkim. ;) soli minerlanych w roztworze nie widzisz golym okiem, brud jest spoko. Wrzątkiem zabijasz trichodermę która sobie bytuje w kokosie.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
No mnie nie o brud chodzi tylko o cos w stylu flusha bez ph/ec metra, jednak jak wypływa brązowa!/pomarańczowa (daltonista, serio problemy z odcieniami w rozpoznaniu i nazwaniu, choć na swoj sposob je rozróżniam) woda to wiem że zasolona... Brud to cannabis lubi. A jeśli chodzi o trichoderme to przecież nie zalewam koko wrzącą 100celsiusza.. Z tego co wiem ten grzybek nie ginie ponizej 80st.celsiusza plus budzi sie po active papie... A najlepiej mu w temp około 30st cel. Zresztą Żul z całym szacunkiem ale teoria czesto w praktyce zostaje tylko teorią... Mi tam rośliny świetnie idą w tak przygotowanej mieszance.. Zawsze mozna kupic lajtmix i wierzyć w to co pisze w danych od producenra :)



Twój cross a w zasadzie wyselekcjonowane f2 - tak sobie radzi w tym koko zasoleniu. Foto z teraz.

Plus
P. S @żul;
nie bierz tego pod uwage jako relka z Twego os'a.. Wrzuciłem se w box tak o z nadzieją na pył, jednak w razie kobity poszedł trening...

Gęsto i zdrowo, nie zaprzeczysz... :gitt:


IMG_20201115_161424.jpg
 
Ostatnia edycja:

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,786
Buchów
10,100
Odznaki
9
Zamiast niego możesz użyć też np. Wapna gaszonego.. Lub czegokolwiek co odkwasi profilaktycznie glebe.
No nie bardzo:
- dolomit to CaMg[CO3]2 a wapno to CaO, dając wapno nie dostarczasz magnezu.
- dolomit stabilizuje ph do ok 7 natomiast wapno obniża ph, co za tym idzie łatwo popalić rośliny jak da się za dużo.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
No nie bardzo:
- dolomit to CaMg[CO3]2 a wapno to CaO, dając wapno nie dostarczasz magnezu.
- dolomit stabilizuje ph do ok 7 natomiast wapno obniża ph, co za tym idzie łatwo popalić rośliny jak da się za dużo.

A to nie jest tak że wapno jest zasadą okolo 12ph i odpowiednia jego ilość względem całej mieszanki - odkwasi ją po prostu do pożądanego odczynu ph.. (zabawa z ph metrem) oczywiście w przypadku gdy mieszanka jest zbyt kwaśna.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,786
Buchów
10,100
Odznaki
9
Odkwasi, ale ustabilizuje się to po jakimś czasie. Rolnicy zawsze wapno jesienią sypią.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół