nasiona marihuany

Ledy Coby 2x50w chłodzenie

Wyszukiwarka Forumowa:

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
Witam otóż jako że mój outdoor był lipny i mam niedosyt postanowiłem kupić sobie ledziki i złożyć panelik do uprawy roślin

i niewiem w jakich temperaturach takie ledziki cobiki mogą pracować żeby żyły długo

czy taki panel jak na zdjęciach wystarczy chciałbym sie dowiedzieć ewentualnie dowiedzieć się jaką macie temperaturę własnych produkcji paneli ledowych
Pozdrawiam
:tiphat:

Oto Fotki:

displayimage.php
[/URL][/IMG]


displayimage.php
[/URL][/IMG]


wszystko wklejone na chińskim arctic cooling paście

displayimage.php
[/URL][/IMG]

przepraszam za jakość zdjęć ale częstotliwości aparat mi nie chwyta są one z wbudowanym zasilaczem jedna sztuka to koszt 28zł jedna kratka ma 4500 lumenów ale są do uprawy roślin więc i tak są wydajniejsze

więc jak w temacie bo nigdzie nie potrafie znaleźć w jakich granicach temperatur może pracować taki panelik bo jak coś to dodam wiatrak większy ten chodzi cichutko jak odpaliłem pierwszy raz ten panel to nie widziałem dobrze na oczy przez 30 sekund

i czy to prawda że jak na to dam soczewki 120 stopni? to lepiej plastikowe bo przez szklane ponoć nie dochodzi uv polecił mi sprzedawca ?
:bal:
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Ten radiator nadaje się do odbiornika 30-40w a nie 100 :lol: Przy takim małym radiatorze i wentylatorze Tj będzie wynosić dobre 100 stopni..
 
Ostatnia edycja:

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
Ten radiator nadaje się do odbiornika 30-40w a nie 100 :lol: Przy takim małym radiatorze i wentylatorze Tc będzie wynosić dobre 100 stopni..

właśnie o taką odpowiedź mi chodziło
więc kolego powiedz mi czy wystarczy żebym dał wiatrak dodatkowy na adiator 120 mm czy rozbić to lepiej na dwa radiatory bo mam jeszcze jedną zepsutą kartę starą 8600 gts i to zamocować na paście i to jakoś scalić obok siebie ?
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
właśnie o taką odpowiedź mi chodziło
więc kolego powiedz mi czy wystarczy żebym dał wiatrak dodatkowy na adiator 120 mm czy rozbić to lepiej na dwa radiatory bo mam jeszcze jedną zepsutą kartę starą 8600 gts i to zamocować na paście i to jakoś scalić obok siebie ?

Weź pokaż te radiatory najpierw albo chociaż podaj ich wymiary :p Lepiej rozbić na dwa radiatory + wentylatory, bo tak małe radiatory nie nadążą oddawać ciepła same.
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
ten co na foto to ma grubość 1,8cm długi na +- 18cm szeroki na 8cm jeżeli chodzi o drugą grafę to wymiary podobne tylko grubszy dwukrotnie ale pasywny ale jakoś tam wiatrak 120mm zamontuje

---------- Post Zaktualizowany 21:35 ---------- Data pierwszego postu 21:33 ----------

teraz jak mi leciał ten panelik co mam przez około 20 minut to na termometrze z sondą radiator grzał się do 48 stopni więc nie przesadzaj że jakaś tam stówka może być :bro:
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
ten co na foto to ma grubość 1,8cm długi na +- 18cm szeroki na 8cm jeżeli chodzi o drugą grafę to wymiary podobne tylko grubszy dwukrotnie ale pasywny ale jakoś tam wiatrak 120mm zamontuje

---------- Post Zaktualizowany 21:35 ---------- Data pierwszego postu 21:33 ----------

teraz jak mi leciał ten panelik co mam przez około 20 minut to na termometrze z sondą radiator grzał się do 48 stopni więc nie przesadzaj że jakaś tam stówka może być :bro:

Tj- temperatura złącza diody :) To, że radiator ma 50 stpni, nie oznacza, że temperatura złącza ma taką samą wartość. Przy 50 stopniach to może być około 80-90 stopni na złączu. Nie mam teraz wzorów przy sobie, więc nie obliczę dokładnie :p Zresztą.. nie znam też parametrów radiatora.

U mnie w panelach na CLU058 na jednym radiatorze, temperatura nie przekracza 35 stopni na radiatorze :p Tj z tego co pamiętam to z wyliczeń powinna wychodzić u mnie poniżej 60 stopni chyba.. nie pamiętam.
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
no to sie jutro pobawie i zrobie tak że będzie na 15 stopni wogule myślałem że właśnie ledy ludzie szanują za niską temperature pracy w boxie a tu takie zdziwko :scratch:no ale nic reptilianie uczą się na błędach tak więc jak cos nowego zdrutuje podzielę się w fotorelce lepsze to niż explosion cfl 125w na mój ryj jak zaczynałem przygodę i z indoora na out musiałem przenosić bo bezrobocie było teraz robota jest nie zamierzam zmieniać i do następnego :spalony:
p.s koledze sie spaliła spawarka elektrodowa tam w niektórych typach są mega fajne radiatory to może uda mi się z odzysku zmajstrować cos na 150w dołożę jeszcze jeden ale czas pokaże
Z Fartem Tym Czasem
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Ale generalnie odpowiedź jeszcze na Twoje pytanie, przy jakiej temperaturze będą pracować jak najdłużej. Zazwyczaj pomiary są robione przy Tj-85 stopni, ale generalnie im niższa temperatura, tym dłuższa żywotność diód.

Wiesz, ledy też potrafią nagrzać.. a raczej odprowadzone z nich ciepło :p Ale grzeją mniej niż źródła żarnikowe. W tych drugich dochodzi promieniowanie termiczne.

W ledach sporo idzie strat w ciepło, ale znacznie mniej niż w zwykłych żarówach.
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
no właśnie oto chodzi że niewiem jaka temperatura jest optymalna do pracy tego typu diód dlatego założyłem wątek bo na uprawie na diodach jestem troche ciemny jedyne co wiem to że liście się robią dużo ciemniejsze niż przy innych lampach i trzeba im dawać więcej cynku czy tam magnezu zbyt jestem ujarany żeby teraz powiedzieć ten pierwiastek bo mi wypadł z łba chyba że już wymieniłem albo magnez ?
zaczynam przygode z ledami myśle że pójdzie spoko tyle w temacie :)
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
no właśnie oto chodzi że niewiem jaka temperatura jest optymalna do pracy tego typu diód dlatego założyłem wątek bo na uprawie na diodach jestem troche ciemny jedyne co wiem to że liście się robią dużo ciemniejsze niż przy innych lampach i trzeba im dawać więcej cynku czy tam magnezu zbyt jestem ujarany żeby teraz powiedzieć ten pierwiastek bo mi wypadł z łba chyba że już wymieniłem albo magnez ?
zaczynam przygode z ledami myśle że pójdzie spoko tyle w temacie :)

Przy ledach są większe niedobory wapnia i magnezu :p Jakbyś miał jakieś pytania odnosnie zasilaczy, ledów to pytaj. Odpowiem w miarę możliwości :p

Pozdro.
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
no teraz mi podpowiedziałeś jeśli chodzi o zasilacze to właśnie dobry elektryk w moim województwie wbudowywuje to w płytke że odrazu pod 230v podpinam i działa i miejsca nie zajmuje i taka jedna płytka z ledem 28 zl to sie opłaca i naprawde ma moc bo oślepłem na 30 sekund po uruchomieniu widać kolo kumaty więc mi żadne zasilacze nie są potrzebne a tanim kosztem mógłbym nawet sale gimnastyczną tym oswietlić
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
Tj- temperatura złącza diody :) To, że radiator ma 50 stpni, nie oznacza, że temperatura złącza ma taką samą wartość. Przy 50 stopniach to może być około 80-90 stopni na złączu. Nie mam teraz wzorów przy sobie, więc nie obliczę dokładnie :p Zresztą.. nie znam też parametrów radiatora.

U mnie w panelach na CLU058 na jednym radiatorze, temperatura nie przekracza 35 stopni na radiatorze :p Tj z tego co pamiętam to z wyliczeń powinna wychodzić u mnie poniżej 60 stopni chyba.. nie pamiętam.

dołożyłem drugi radiator i dwa wiatraczki po 120mm temperatura pod przykryciem za pomocą wiadra wynosi tyle co na zdjęciu poniżej czyli chyba ok ?

displayimage.php
[/url][/IMG]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół