nasiona marihuany

Żółkną liście

Wyszukiwarka Forumowa:

Icame

Member
Rejestracja
Wrz 20, 2020
Postów
12
Buchów
0
witam.
robi sie pewien problem na lisciach.



Problemem moze byc Ph albo i nie musi bo reguluje go codziennie octem.

I moze tu jest problem z tym octem ?? moze za duza zawartosc tego octu w glebie ??

dodam ze przez 4h ciemni wyskoczyl na glebie jakiś taki delikatny biały meszek mozna go zauważyc na zdjeciu przy perlicie ..
Gleba to Plagron growmix, rosliny maja 8dni 2xwhite widow i 1X quick one automat, pod zarówkami energooszczednymi 10 000 lumenow. Rosną elegancko i szybko ale problem jest własnie na tych lisciach, jak by im czegos brakowało. Roslinki sa okolo 30cm od zarówek wiec nie ma opcji przypalenia.

Stawiam na ten ocet i pytanie moje czy to Ocet wypłukuje badz wchodzi w jakas reakcje której mam unikac ????

Dodam ze podlałem je drugi raz do tej pory woda odstana i regulowałem octem.. i reguluje do tej pory. Problem wyskoczyl juz wczoraj na jednej z roslinek ale juz widze na reszcie ze juz chyba ten sam problem je łapie.
Zamiarem bedzie przesadzenie ich do docelowych doniczek ale chce sie wstrzymac i wyeliminowac zaistniały problem. I tu sie zwracam z prośba o jakieś wskazówki. :eek:gl:
pozdro
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Wez zprzestan jej lac czego kolwiek oprocz wody a zobaczysz efekty . ocet moze i tak ale nie codziennie - sporadycznie .
 
M

Muerte

Guest
Wez zprzestan jej lac czego kolwiek oprocz wody a zobaczysz efekty . ocet moze i tak ale nie codziennie - sporadycznie .

Dobrze luke pisze, ale jak codziennie??? Codziennie podlewasz? Taki plant 100ml na 3 dni. Dolomit syp w te doniczki i już przesadzaj, złapią cug w nowym Medium.
1 sypnij łyżeczkę dolomitu na rozpiętości planta.
2 wszadz paluchy na rozpiętości największych liści, zanuż palce na 10 cm w dół i zgarnij planta jak koparka, to nie operacja na otwartym sercu, nawet jak poszarpiesz korzenie nic się nie stanie.
3 umieść planta w nowym Medium pdlej wodą Ph 6,5. 200ml
4 weź l4 albo urlop na 3 dni i tam nie zaglądaj.
5 Flaszka dla mnie jak pacjent przeżyje.
 
Ostatnia edycja:

byczqu321

Member
Rejestracja
Cze 5, 2020
Postów
12
Buchów
0
Jak masz bogatą mieszankę ziemi to się nie przejmuj te liście i tak zostaną pojedyncze a większa roślina da sobie radę. Ja bym się nie przejmował bo moje rośliny często mają pożółknięte końcówki na pierwszych listkach bo używam Compo Sany. I polecam kupić regulatory PH Biobizz plus przynajmniej jakieś listki do testu PH.
 
M

Muerte

Guest
Jak masz bogatą mieszankę ziemi to się nie przejmuj te liście i tak zostaną pojedyncze a większa roślina da sobie radę. Ja bym się nie przejmował bo moje rośliny często mają pożółknięte końcówki na pierwszych listkach bo używam Compo Sany.

To akurat z nadmaru nawozu(probably) , tu jest problem Ph raczej.
Niedobór magnezu.być może przelanie, jeśli autor faktycznie codziennie podlewa.
Nadmiar azotu (compo sana) troszkę inaczej łapie liście, inna barwa żółknięcia popatrz jak to tutaj postępuje w dalszej części liścia.
Spalenie nawozem postępuje jednostajnie, tutaj to rak z przerzutami.
 
Ostatnia edycja:

Icame

Member
Rejestracja
Wrz 20, 2020
Postów
12
Buchów
0
Jak masz bogatą mieszankę ziemi to się nie przejmuj te liście i tak zostaną pojedyncze a większa roślina da sobie radę. Ja bym się nie przejmował bo moje rośliny często mają pożółknięte końcówki na pierwszych listkach bo używam Compo Sany. I polecam kupić regulatory PH Biobizz plus przynajmniej jakieś listki do testu PH.


ja mam Ph meter dwie sztuki dla pewniosci..
mozliwe ze przez codzienna regulacje ph octem zakwasiłem glebe ??
dzis przesadzilem roslinke do docelowego



poczekam jaka bedzie reakcja..
ale po tych lisciach naprawde widac problem i strach na kolejny dzien
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
8 dniowy plant i niedobór magenzu :sunny: a co ten dolomit da? po ch*j go dodawać? mówisz, że regulujesz octem, do jakiego poziomu ph jest regulowana woda? ocet nie ma nic do rzeczy, pare upraw obniżałem octem i nigdy problemów nie mialem, zreszta jak polowa forum, wez poprostu lej samą wode o dobrym ph dopiero wtedy kiedy doniczka bedzie lekka ...
 
Rejestracja
Paź 18, 2020
Postów
13
Buchów
0
Icame, po co Ci ten keramzyt? Dziwię się że jeszcze ktoś powiela ten forumowy farfocel sprzed lat.
Tak szybko mogłeś sponiewierać roślinkę tylko przez podduszanie. Widać to z reszta na foto nr 1, gdzie masz błoto w doniczce. A potem jeszcze dowaliłeś ten nieszczęsny keramzyt. Chyba że jednocześnie lejesz tego octu na pałę i w kilka dni doprowadziłeś ziemię do ph 4. W co wątpię.
 

Icame

Member
Rejestracja
Wrz 20, 2020
Postów
12
Buchów
0
Icame, po co Ci ten keramzyt? Dziwię się że jeszcze ktoś powiela ten forumowy farfocel sprzed lat.
Tak szybko mogłeś sponiewierać roślinkę tylko przez podduszanie. Widać to z reszta na foto nr 1, gdzie masz błoto w doniczce. A potem jeszcze dowaliłeś ten nieszczęsny keramzyt. Chyba że jednocześnie lejesz tego octu na pałę i w kilka dni doprowadziłeś ziemię do ph 4. W co wątpię.

Dział jest dla początkujących i szukających pomocy.. Keramzyt walkowany od lat a żadnych gównianych opinii. Czytam i studiuje forum dlatego dałem keramzyt na dno i na wierzch żeby załapało nowej gleby.. Bo przesadziłem już do docelowego właśnie juz z tego błota. Jeżeli keramzyt nic nie daje to może warto robic jakieś nowe posty że są do dupy a nie sugerować się z 2006r postami?! Bo nie kumam za bardzo.. Wszędzie ludzie pisza ze na dno dla lepszego tlenu do gleby itd itp.. Robie jak większość z was pisała na tym forum..?****♂️?****♂️ Ph nie obniżałem do 4 nigdy. Zawsze 6% +/-


#Syn Ebnera

Jeżeli po dodaniu octu np pipeta spada do chcianego poziomu na drugi dzień wraca do 7.2 i na drugi dzień mam znowu lać ocet pipeta czy mam podlewać wodą z octem rzadziej czy jak mam to rozumieć? Woda z octem codzień czy woda z octem co każde podlanie kiedy już doniczka sucha? Sprecyzujesz jak Ty kilka plantacji octem regulowałeś??
 
Rejestracja
Paź 18, 2020
Postów
13
Buchów
0
Obadaj obecne fotorelacje. Nie przypominam sobie żeby ktoś tego używał. Keramzyt z wierzchu ma sens w sytuacji gdy nie nadążasz z podlewaniem. Tutaj masz odwrotny problem, bo tak młoda roślinka zużywa bardzo niewielewody, a dając ten keramzyt u góry, zmiejszasz powierzchnię parowania, przez co roślina ma stale za mokro. Skoro piszesz, że przesadziłeś do nowej to za chwilę problem powinien zniknąć. Powodzenia.
 

Icame

Member
Rejestracja
Wrz 20, 2020
Postów
12
Buchów
0
Obadaj obecne fotorelacje. Nie przypominam sobie żeby ktoś tego używał. Keramzyt z wierzchu ma sens w sytuacji gdy nie nadążasz z podlewaniem. Tutaj masz odwrotny problem, bo tak młoda roślinka zużywa bardzo niewielewody, a dając ten keramzyt u góry, zmiejszasz powierzchnię parowania, przez co roślina ma stale za mokro. Skoro piszesz, że przesadziłeś do nowej to za chwilę problem powinien zniknąć. Powodzenia.

tak sa juz drrugi dzien w nowej glebie Plagron growmix, wy***ałem ten keramzyt i czekamy.
dodam ze roslinka wciaz rosnie ale na kolejnej partii juz robi sie to samo.




roslinka jest zielona ładnie wychodzi, raczej sie nie zblokowała. Poprostu czekam co dalej bedzie sie dziać.

Chciałbym też odwołać się do mojego innego postu odnośnie wentylacji w boxie. Głównie chodzi o moje wentylatorki w boxie..

Link do tematu.

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?148010-wentylacja-w-boxie

Może być problemem że roślina ma niedobór Co2 przez to że wentylatorki które są na USB poprostu za mocno wieją?? Może wspólnymi tematami da się coś wywnioskować??
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół