nasiona marihuany

Dwa boxy w nie ogrzewanym poddaszu(plany)

Wyszukiwarka Forumowa:

Zdzichupiętka

New member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
4
Buchów
0
Witam, mam pytanie bardziej do doświadczonych osób może ktoś to już przerabiał. Mam już jeden box 60x60x160, nie wiem jak temp się zachowuje w zimie, dopiero wystartowałem kilka dni temu z Automatami aczkolwiek jestem przygotowany na chłodniejsze dni w postaci grzejnika olejowego 500w i obłożony styropianem box. Jak oglądałem fotorelacje na forum to niestety afy nie spełniają moich oczekiwań i chciałbym postawić obok aktualnego boxa drugiego 80x80x180 gdzie chciałem do niego wrzucić sezonówki tu nasuwa się moje pytanie czy mogę zasysać powietrze z pierwszego boxa gdzie będę świecił 24/h i te ciepłe powietrze, że tak powiem przerobione nie zaszkodzi roślinom w drugim boxie. Chciałbym trochę ekonomicznej zrobić z dogrzewaniem go w ciemni. Może ktoś już to przerabiał, widziałem na forum opcje z nagrzewaniem pustego boxa przez hpsa dla większego który stoi obok, również chce tak zrobić, ale brać ciepłe powietrze z boxa z automatami i ewentualnie dogrzać ten drugi w nocy, dodam jeszcze jedno, że powietrze zasysam z ogrzewanego pomieszczenia. Proszę o rady, jestem nowicjuszem i dopiero raczkuje, ten pomysł i tak mam dopiero w planach jak dojadę z automatami które aktualnie mam.
 
U

Usunięty 79633

Guest
Jeżeli powietrze zasysasz cieple, box jest ocieplony to nie powinno być dużych problemów z temp. Zawsze możesz dorzucić jakiś sterownik do grzejnika, który będzie się odpalał jak temperatura spadnie poniżej 18st. Lampy swoje też grzeją...
 

Zdzichupiętka

New member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
4
Buchów
0
O temp się nie martwię, najwyżej grzejnik się dołoży w ciemni, może ktoś już testował takie rozwiązanie i podzieli się swoim doświadczeniem czy zdało to egzamin czy nie.
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Siema

Temperatura powinna zdać egazmin. Pamiętaj tylko, że rośliny potrzebują więcej CO2 niż ludzie. Jeżeli automaty wykorzystają CO2 do wzrostu, wyciagniesz to powietrze i przekażesz dalej, kolejne go mieć nie będą. Powietrze będzie ubogie w CO2. Zbyt mała ilość CO2 spowolni lub zatrzyma wzrost, wytworzą się małe i słabe kwiaty oraz będzie występować żółknięcie liści. Dobra cyrkulacja powietrza to podstawa w indoorze.

powodzenia
 

Zdzichupiętka

New member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
4
Buchów
0
Odpowiedź mnie satysfakcjonuje dzięki, pozostaje zasysać z innego pomieszczenia ciepłe. Właśnie co do tego miałem wątpliwości czy te drugie powietrze, że tak powiem będzie odpowiednie.
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
Z tym co2 to bym się tak nie oral zbytnio, a co do boxow to przy cyklu 12/13 zrób tak, gdy jeden się wyłącza to drugi się włącza i będą się ogrzewać na zmianę

---------- Post Zaktualizowany 10:19 ---------- Data pierwszego postu 10:18 ----------

12/12 oczywiście, nie mogę edytować postow
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Z tym co2 to bym się tak nie oral zbytnio, a co do boxow to przy cyklu 12/13 zrób tak, gdy jeden się wyłącza to drugi się włącza i będą się ogrzewać na zmianę

Suplementacja Co2 ma sens przy opowiednio mocnym strumieniu oraz w pomieszczeniu, gdzie jest chu**wa wymiana powietrza. Teraz kolejne grow będę jechał bez butli na test.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół