nasiona marihuany

Jak ogrzac 20m2 garaż

Wyszukiwarka Forumowa:

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Witam serdecznie mam ostatnio problemy z temperaturą w mojej Narni gdyż spada tam temperatura do 15 stopni.

Czy ktoś ma pomysł jak ogrzać garaż 20m2 nawet może troszkę mniej ma. Wpadłem na pomysł aby uszczelnić drzwi od garażu czymś, ale same pytanie wychodzi do osób używających farelki czy inne urządzenia. Niestety nie miałem jeszcze możliwości stestować jakiego sprzętu tego typu, jest tutaj może jakiś znawca garaży i kombinator?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Witam serdecznie mam ostatnio problemy z temperaturą w mojej Narni gdyż spada tam temperatura do 15 stopni.

Czy ktoś ma pomysł jak ogrzać garaż 20m2 nawet może troszkę mniej ma. Wpadłem na pomysł aby uszczelnić drzwi od garażu czymś, ale same pytanie wychodzi do osób używających farelki czy inne urządzenia. Niestety nie miałem jeszcze możliwości stestować jakiego sprzętu tego typu, jest tutaj może jakiś znawca garaży i kombinator?

Może zamiast prądu palnik gazowy lub/i w połączeniu z prądem - propan butan - przy okazji CO2 - byle by nie generowało przy okazji CO - z ustawieniem temp będzie zapewne kłopot. Ale koszty raczej mniejsze od prądu. To + izolacja termiczna.

Podobne rozwiązania używano i używa się w niewielkich szklarniach, tam często z "akumulatorami" ciepła - beczki/pojemniki wypełnione roztworem soli - tyle że grzane od słońca. Połączenie tego z grzaniem od lamp. Mniejsze wahania temperatury pod czas cyklu ciemnego.

Doświadczenie żadne - takie luźne pomysły.
 
Ostatnia edycja:

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Ogółem postawiłem na test butle z gazem plus taki odblaskowy element grzejący co można podpalić. W sumie dało to rade na mały kawałek tego pomieszczenia, ale jak myślę że miałbym zmieniać co chwile butle to troche mija się z celem pozatym nie wiem na ile starczy tego gazu.

Ciężko mi powiedzieć co zrobić by ogrzać to pomieszczenie. Myślę czy nie ograniczyć się do ogrzania samego boxa.
 
U

Usunięty 79633

Guest
I tak wymiana powietrza zachodzi bardzo szybko w boxie i jak go nagrzejesz to niebawem wywiejej te ciepło. Możesz ocieplić garaż, mniej będzie tracił ciepła i wtedy grzanie w środku ma sens. Kiedyś na YT widziałem jak typ chyba wazzzupek ocieplal blaszaka pianką montażową.
 

Skrzacik

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2020
Postów
195
Buchów
253
Ja mam taka sama sytuacje jak ty nie ogrzewany garaż a w nim szafa i ogrzewam tylko szafę i mam w niej koło 22-29 C a w garażu zimno jak cholera ale co za różnica jak box to box :) wstaw mały 1kw grzejniczek poeinno dać radę
 

Zytoozime

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2020
Postów
59
Buchów
3
Nie sadziłem indoor ale wentylator wyciągający dał bym na dole przez co ciepło z lampy w pewnym stopniu ogrzewało by planta. Do tego na wlocie kabel grzewczy. No ale to tylko teoria, praktyke mam tylko outdoor.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
ogrzac mozesz w kazdy sposob. pytanie powinno brzmiec jakie grzanie najbardziej sie oplaca. co chcesz osiagnac? jaki masz metraz boxa? moze wystarczy wrzucic drugi camping i zeby chodzily naprzemiennie ? jesli masz w domu grzanie woda - to najtaniej bedzie sie wpiac pod instalacje grzewcza w domu i dolozyc grzejnik w garazu.
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Najwygodniej wstawić farelkę z termostatem lub jeśli bez termostatu to takie coś do sterowania temperaturą:
STC-1000 -wpisz na aliexpress
Jak masz 15 stopni to bym niczego nie zmieniał. To nie jest za mało. U mnie też się waha teraz 14-19 a panny nie narzekają b-)
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Chcecie chyba zjarać ten garaż, tylko olejniak na prąd sie nadaje, wstawiasz do srodka, timer ustawiasz na noc a w dzien hps grzeje
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Nic się nie spali. Ja kiedyś w garażu jarałem przy włączonej farelce 2000W i tak się skułem że zapomniałem wyłączyć. Na drugi dzień wchodzę a tam 35 stopni w garażu:p
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
To się ciesz że się nie spaliłeś. Takie eksperymenty z butlami bez kontroli to niebezpieczne po prostu jest. Sam sobie nie raz mówię kup tą gaśnice 6 kilo... Ta do zgaszenia pożaru w domu... Ale wiadomo dom... Pożar? No nie... To mnie nie dotyczy... Musze w końcu kupić
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Ale jaka butla? Mówię o zwykłej farelce elektrycznej. Najlepsze te stare domar i predom , już takich nie robią niestety
 

glinka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 23, 2006
Postów
546
Buchów
13
Mnie kiedyś farelka się zapaliła. Co prawda nie podczas uprawy, bo nigdy nie odważyłbym się na takie ryzyko w miejscu, gdzie mnie nie ma. Jednak podczas prac w starym garażu wybiło mi prąd i farelka dosłownie stanęła w płomieniach. Szybko to ugasiłem, bo nie był to jakiś gruby pożar, to małe urządzenie i nic strasznego się nie stało. Wybiło korki (stary typ) i ugasiłem ją szybko na betonowym podłożu. Nie chce nawet myśleć, jakie jest ryzko stawiając takie urządzenie na drewnianych panelach pod włącznikiem czasowym w miejscu w którym nie przebywasz. Ja jednak miałem dość zużyte urzadzenie które załączałem na maxa na ~6 godzin dziennie. Często w ogóle było czuć z niego zapach spalnizny, ale takie coś pierwszy raz mi się zdarzyło.
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Ogółem tak box jest naszykowany 80x80x160, a jak by uruchomić bez wentylacji z samym wiatrakiem mieszającym w środku z kolei w środku dać coś nagrzewającego na okres kiedy lampa nie świeci? Na zimę może da to coś.
 
U

Usunięty 79633

Guest
Nie opłaci się lepiej jednego rzutu automatów zrobić w zimie i świecić 24h? Niż walczyć z temperaturą, zużyciem prądu i sterowaniem lampkami i grzejnikami.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół