nasiona marihuany

4xCLU048 w boxie 0,64m2

Wyszukiwarka Forumowa:

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Hej!

Jestem właścicielem dwóch paneli DIY. Każdy panel na osobnym zasilaczu, posiada dwie diody CLU048 4k 1212. Odległość między jedną diodą, a drugą wynosi 10 cm.

Pytanie1: Jak zapewnić najlepszy rozkład strumienia na takiej powierzchni?
Pytanie2: Czy macie jakiś patent jak je połączyć na sztywno? Myślałem, żeby zbudować DIY stelaż i położyć panele na nim. I kontrolować wysokość stależem, który by był z zespawanych rurek. Obecnie wszystko jest krzywe i panele są przechylone, tak być nie może!
Pytanie3: Jest jakaś graficzna instrukcja obsługi co do wysokości i i mocy? Widziałem kiedyś coś takiego przy HPSach i bardzo mi to pomogło. Obecnie ledy palę się na na 50% mocy, na wysokości 60 cm.







I tutaj widać drucik, który je utrzymuje jako tako w pozycji.



Miłego wieczoru!
 
Ostatnia edycja:

Hermess

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2020
Postów
809
Buchów
4,287
Odznaki
5
1. Według mnie najlepiej bedzie podzielić boxa na dwa prostokąty 2x 0,4m x 0,8m poprowadzic przekatne co za tym idzie wyznaczyć srodek polowy boxa i w tym miejscu umiescic leda.

2. Rurki PCV 18mm - sam takie cos własnie tworzę tylko przy 4 podobnych panelach - niedlugo efekty w fotorelacji.

3. Ja przy panelu 200w w boxie 0,36m2 ruszyłem od razu z pelną mocą - fotorelacja u mnie na profilu.

PS. Zasilacze mogles umiescic poza boxe - łatwiej by ci się manipulowało pozycją leda + mniej ciepła w boxie (chyba ze wlasnie taki byl zamiar).

Pozdrawiam
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,503
Odznaki
3
Połącz je kątownikami.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Połącz je kątownikami.

Dokładnie jak kolega wyżej, dwa kątowniki, 4 śruby i gotowe. :)

Btw. tę dziurę powinieneś mieć zamkniętą przez którą wychodza kable od paneli:

normal_20201020_161540.jpg
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
1. Według mnie najlepiej bedzie podzielić boxa na dwa prostokąty 2x 0,4m x 0,8m poprowadzic przekatne co za tym idzie wyznaczyć srodek polowy boxa i w tym miejscu umiescic leda.

2. Rurki PCV 18mm - sam takie cos własnie tworzę tylko przy 4 podobnych panelach - niedlugo efekty w fotorelacji.

3. Ja przy panelu 200w w boxie 0,36m2 ruszyłem od razu z pelną mocą - fotorelacja u mnie na profilu.

PS. Zasilacze mogles umiescic poza boxe - łatwiej by ci się manipulowało pozycją leda + mniej ciepła w boxie (chyba ze wlasnie taki byl zamiar).

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź!

1. Czy światło nie będzie się kumulować na środku? Co z przenikaniem się światła? Czy to będzie optymalne?

2. Będę śledził relkę!

3. W nocy przy 50% zauważyłem wolniejszy wzrost, niż przy HPSie 250W. Podkręciłem na 75-80%, zobaczymy jak zareagują.

4. Co do zasilaczy, to nie ja składałem osprzęt. Po growie wyciągnę wnioski i będę ulepszał cały zestaw. Jeżeli chodzi o ciepło, to nie ma go w ogóle. Zobaczymy jak przy większej mocy, natomiast te wiatraki komputerowe dają bardzo dobrze radę.

Pozdro!

Połącz je kątownikami.

Dzięki!

Btw. tę dziurę powinieneś mieć zamkniętą przez którą wychodza kable od paneli:

Dzięki, tak zrobię!
 

Hermess

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2020
Postów
809
Buchów
4,287
Odznaki
5
1. Widziałem, że ktos na forum robił jakieś symulacje rozproszenia swiatła. Ja w tej dziedzinie nic wiecej nie moge ci powiedzieć. Moja logika jedynie podpowiada tak jak napisałem.

2. Dzięki!

3. W ktorym dniu są rośliny?

4. Przy 50% tak jak mowiłeś - ledy prawie nie oddają ciepła, zasilacz troche juz go daje, ale przy pełnej mocy juz troche podnosi temperature - przy wentylacji nie robi jednak to różnicy :p

U mnie wentylacji nie ma to każde źródło ciepła jest wrogiem :D
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
3. Do wody poszły 4.10. Wyszły z ziemi po 3/4 dniach. Zacznę fotorelacje jakoś niedługo, jak cokolwiek się zacznie dziać. Na dzień dzisiejszy 2 dostały początek LST, a reszta sobie rośnie wolno. Critical XXL, Critical Kush, Zkitellz, Gorilla Zkitellz (wszystko od pana pestki) i Ayahuaska Purple (Barney's Farm).

4. Zasilacz chłodny. Generalnie te wiatraki komputerowe serio dają mocno rade. Mam profana 5W i Monkey Fana 16W w zanadrzu, o temperaturę się nie boję. Tylko będzie zbyt niska :)
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
@Alastor Moody Diody od siebie w jakiej są odległości? Licząc od środka do środka diody na jednym radiatorze?

Na oko to jest 20cm. Jeżeli tak, to masz bardziej skupione światło na środku a rogi nie doświetlone.
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
@Alastor Moody Diody od siebie w jakiej są odległości? Licząc od środka do środka diody na jednym radiatorze?

Na oko to jest 20cm. Jeżeli tak, to masz bardziej skupione światło na środku a rogi nie doświetlone.

Diody są w odległości 15 cm od środka, do środka diody.
[MENTION=95475]dzefrej59[/MENTION] - Co w takim razie proponujesz? Jak je najlepiej rozłożyć?

 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Diody są w odległości 15 cm od środka, do środka diody.


Stary, za mało :D Tnij radiator i daj to na kątowniki. Odległość 30cm diody od diody byłaby ok na tego boxa. Ja miałem w 0,64 diody na panelu oddalone od siebie 40cm i te 30 wtedy było by okej.

Przy Twoim ustawieniu doniczek najbardziej skupione placki świecą między doniczki.

Jeżeli nie chcesz ich ciąć, to podnieś panele wyżej i daj większą moc. Wtedy nie będzie skupienia aż takiego w jednym miejscu.

Ja będę budował kolejny panel na CLU058 i będę eksperymentował jeszcze z odległością radiatorów z diodami od siebie w celu uzyskania idealnego nałożenia się strumienii :p
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Dzięki za odpowiedź!

Podniosłem je na wysokość 70 cm i dam na maksa 400W. Zobaczymy jak ten grow na ledach się potoczy. Po całym growie wprowadzę kolejne udoskonalenia. Jestem też ciekawy ile realnie cały grow mi zje prądu na tych ledach. Kupiłem watomierz, jakoś w piątek pewnie będzie u mnie. Jak nie będę martwił się o ilość prądu, to pewnie będę leciał sobie na dwa boxy. Trochę się boję rachunków po 600/700 zł, to dużo nawet jak na domek jednorodzinny, a nie ma co na sobie skupiać uwagi :)

Pozdro :)
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Dzięki za odpowiedź! Podniosłem je na wysokość 70 cm i dam na maksa 400W. Zobaczymy jak ten grow na ledach się potoczy. Po całym growie wprowadzę kolejne udoskonalenia. Jestem też ciekawy ile realnie cały grow mi zje prądu na tych ledach. Kupiłem watomierz, jakoś w piątek pewnie będzie u mnie. Jak nie będę martwił się o ilość prądu, to pewnie będę leciał sobie na dwa boxy. Trochę się boję rachunków po 600/700 zł, to dużo nawet jak na domek jednorodzinny, a nie ma co na sobie skupiać uwagi :) Pozdro :)

Policz sobie na ile jest przystosowana instalacja w domu :) Nawet z poborem 2000w nie rzuciłbyś się w oczy.. Jeżeli płacisz na czas i rachunki z 300zł nagle nie podskoczyły na 1000zł to w ogóle bym sobie tym głowy nie zajmował.

Ja miałem pobór ogólny box'a ok 450-480W + osuszacz 275w + inne duperele w domu.. i wyszło 360zł na 2 miesiące :)

Żebyś miał 600zł za prąd miesięcznie to pobór by musiał wynosić non stop przez 18 godzin dziennie 1600w..

Gdyby pobór rzędu kilka kw był podejrzany, to każdy wirtuoz kuchenny gotujący na indukcji, miałby gości :D

A i nie dawaj tych diód na 100w.. 80w na diodę to sensowny max.
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Policz sobie na ile jest przystosowana instalacja w domu :) Nawet z poborem 2000w nie rzuciłbyś się w oczy.. Jeżeli płacisz na czas i rachunki z 300zł nagle nie podskoczyły na 1000zł to w ogóle bym sobie tym głowy nie zajmował.

Ja miałem pobór ogólny box'a ok 450-480W + osuszacz 275w + inne duperele w domu.. i wyszło 360zł na 2 miesiące :)

Żebyś miał 600zł za prąd miesięcznie to pobór by musiał wynosić non stop przez 18 godzin dziennie 1600w..

Gdyby pobór rzędu kilka kw był podejrzany, to każdy wirtuoz kuchenny gotujący na indukcji, miałby gości :D

A i nie dawaj tych diód na 100w.. 80w na diodę to sensowny max.


Rachunki płacę na czas :) Z kwoty rzędu 200/250 zł za trzy osobową rodzinę, po dołożeniu boxa i dodatkowych rzeczy skoczyły na 450/500 zł. Dlatego odrzuciłem HPS'a i zainwestowałem w ledy.

Podobno na dwóch zasilaczach można wyciągnąc max z każdej diody. Jakby były 4 diody na jednym zasilaczu to maks byłby niebezpieczny.
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Z tymi rachunkami to spokojnie,masz przydział na chaupe (kiedyś taki był...) 15kW i jak płacisz to nic się nie dzieje.
Owego czasu płaciłem po 1700pln ale leciałem na samych lampach flo 600W z dopałką i 400W mh na sadzonkach.
Ważne to nie chwalić się kolegom itp.
pozdro z fartem:craz:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół